Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

אם תשימו לב בסרטון הנ"ל אפשר לראות לפי הסימון על הכביש לפני הכיכר (שניה 6 בערך) שהנתיב הימני הוא לפניה ימינה או ישר בלבד והנתיב השמאלי הוא לפניה שמאלה או להמשך ישר.

השאלה היא האם הלנדקרוזר נסע כחוק כשהמשיך ישר מהנתיב השמאלי וחתך את הפריוס. לפי הסימון על הכביש עד כמה שזה נראה כמו עבירה מכוערת הוא פעל במסגרת החוק, אומנם לא נקט משנה זהירות וכמעט גרם לתאונה.

הפריוס היה אמור לצאת ולא להמשיך שמאלה במעגל, בעצם הפריוס הוא זה שכמעט חתך את הלנדקרוזר.

איור שמצאתי בפורום דרך גוגל וזו גם הדרך שלי לחצות מעגלי תנועה דו נתיביים.

attachment.php?attachmentid=98591&d=1193162966

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בפורום כבר המון דיונים על כיכר דו נתיבי , אני מסכים בגדול עם הציור שלך אבל זה לא החוק אלא סתם רעיון בטיחותי יחסית.

באופן כללי למרות שזה לא החוק , ממש שימושי לאותת שמאלה בכיכר דו נתיבית ורוב הנהגים יבינו. במקרה קיצוני של נהגים לא ברורים או עומס, מבחינה ביטחותית עדיף לנסוע באמצע הכיכר כדי למנוע שיהיה מישהו לצדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיראז - נהפוך הוא. ניסיוני במעגלי תנועה רב נתיביים הוא שכאשר אני נוסע בנתיב הפנימי הנוהג בנתיב החיצוני יחתוך אותי - אם כיון שמהירותו אינה מתאימה לרדיוס המעגל ואם בגלל חוסר תשומת לב. בדיוק מה שרואים בסרטון התצפית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכיכר הייתה מסומנת בצורה הבאה

לא כל הכניסות מסומנות זהה, שימו לב במיוחד לכניסה הימנית

כיכר תנועה.jpg

לאף אחד לא הייתה בעיה להבין מהיכן נכנסים ומהיכן יוצאים ולא הייתה אפשרות לחתוך אחד את השני.

(לחתוך באופן חוקי ו/או הגיוני, ברור שתמיד אפשר להתחכם, אך מי שנטוע לפי החצים תמיד יהיה בנתיב הנכון כדי לצאת ולא משנה אם הוא פונה ימינה, ממשיך ישר, פונה שמאלה או אף עושה פרסה)

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיראז - נהפוך הוא. ניסיוני במעגלי תנועה רב נתיביים הוא שכאשר אני נוסע בנתיב הפנימי הנוהג בנתיב החיצוני יחתוך אותי - אם כיון שמהירותו אינה מתאימה לרדיוס המעגל ואם בגלל חוסר תשומת לב. בדיוק מה שרואים בסרטון התצפית.

זה באמת מצב בעייתי בכיכר עמוסה, מעבר ללנסוע לאט מאוד ולאוטט, נשאר רק לנסוע בצורה שלא יהיה אף אחד לצידך ... למרות שראיתי את הכיכרות 30 נתיבית באירופה וכו', אני חושב שכיכר דו נתיבית זה רעיון גרוע והסרטון שהיה פה די מראה איך שזה לא באמת משפר את זרימת התנועה משמעותית. אנשים לא נכנסים עד שהכיכר ריק בדרך כלל, או שהם נכנסים ומפריעים.

אהבתי את הכיכר בתמונה, לדעתי גם אנשים בלי שום עניין בנהיגה בטיחותית\זהירה\ווטאבר, אינסטנקטיבית ירגיש מהסימנים שהם מתנהגים בצורה לא צפויה אם יקחו שמאלה מהנתיב הימני וכו' ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי במעגלי תנועה רב נתיביים בספרד (איזור מדריד), בחלקם 4-5 נתיבים, ולהם יש כמה תכונות מיוחדות:

1. המעגלים גדולים. רדיוס של עשרות מטרים, מה שמאפשר השתלבות בין הנתיבים.

2. דרכים חוצות - מי שחוצה את המעגל, לפחות בכביש היותר ראשי - לא מקיף אותו אלא חוצה באמצעו. לעומת זאת מי שפונה (הן ימינה והן שמאלה) - מקיף.

3. רמזורים ביציאות מהמעגל, מסדירים את המעבר.

3. זכות קדימה למי שיוצא - גם מנתיב פנימי. מי שנוסע בנתיב חיצוני חייב לאפשר יציאה למי שמשמאלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס היה אמור לצאת ולא להמשיך שמאלה במעגל, בעצם הפריוס הוא זה שכמעט חתך את הלנדקרוזר.

איור שמצאתי בפורום דרך גוגל וזו גם הדרך שלי לחצות מעגלי תנועה דו נתיביים.

attachment.php?attachmentid=98591&d=1193162966

האיור שהבאת לא תקף לגבי המעגל תנועה הדו נתיבי בכרמיאל.

יש מעגל קבוע מתחת לביג שכל הזמן עורבים שם שוטרים מאחד ומהנתיב הימני נהגים ממשיכים ישר.

מהנתיב הימני בכיכר אפשר לנסוע רק ימינה, ומהשמאלי ישר שמאלה \ פרסה..

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערבל בטון פוגע ברכב פרטי, כאן אצלינו בארץ:

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-b7bef28309b6541004.htm

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת נהגת, ועפ"י התגובות בפייסבוק גם הייתה לה תינוקת ברכב. סתם עוד אחת שלא מעניין אותה באמת החיים שלה או של הילדים שלה כל עוד היא מספיקה את הרמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...