Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה/רעיון לשיפור נוחות מושב הרכב

Alto
שימו לב! השרשור הזה בן 4190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

במסגרת העבודה שלי, אני נוהג 3-4 שעות כל יום בכל חלקי הארץ.

הרכב מהעבודה כיום הוא מיצובישי לנסר (2009), ובואו נגיד שנוחות המושב למשך נסיעות ארוכות לא להיט.

רכשתי כיסוי לא מקצועי לפניי חצי שנה שיש בו מעט כריות ג'ל לתמיכה, וחוץ מפסיכולוגי הוא לא להיט. (50 ש"ח)

אני מחפש רעיון לשפר את הנוחות לנסיעות ארוכות.

חשוב לי שיהיה מושב רך ונוח שדומה לכורסאת טלוויזיה (ככל הניתן)

כניראה שבקרוב יוחלף לי הרכב עקב קילומטרז' גבוה, והכלה החדשה תהיה קורולה או i30, ככה שחשוב שהפתרון יהיה נייד ולא קבוע.

מישהו ניסה את המושב של דוקטור גב לרכב? שווה 400 שקל?

תודה ושבת שלום.

פאביה 2010 1.6 אוטו׳ - אין כמו רכב מהעבודה!

לאנסר 2009 אוטו'- מהעבודה

אלטו 2010 ידני -SOLD

פונטו אקטואל 2006 ידני -SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון אינו במושב רך אלא בשכבה של ספוג המתאים את עצמו למשקל הנקרא confor. לא צריך שיהיה יותר עבה מ 20 מילימטר כדי שללא יפגע בתמיכה הצידית של המושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד על משהו דומה אצלי ברכב, אמנם קבוע

אך אתה יכול לעשות משהו נייד.

כעיקרון, קנה ספוג 2 ס"מ SK צהוב מחברת ג'ק ורון בחולון, עולה כ 60 שקל לגליל 2 מטר על מטר (בערך).

תחתוך אותו למידה ולצורה של הכסא, תניח אותו על הכיסא ומעליו שים כיסוי כסאות מלא.

אם אתה מחפש רך יותר, אתה יכול לקנות ספוג שונה

אך אצלי זה הוסיף חיים חדשים למושב, אני אעלה תמונות ותהליך בהמשך.

מושבים של ד"ר גב ומיניהם לטעמי לא נוחים כל כך, אבל זה עניין של טעם, אתה יכול לנסות לשבת על אחד כזה בחנות ולהרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושב רכב לא יכול להיות רך כמו כורסאת טלוויזיה. הוא חייב לספק תמיכה בעת האצות ופניות ובנוסף זווית הישיבה הרבה יותר ישרה.

יכול להיות שברכב החדש הבעיה תפתר בלי כרית מיוחדת, לפחות בקורולה המושב די נוח.

מאחר רוב הכאבים ואי הנוחות נובעים ממתח "לא טבעי" של השרירים, נסה למצוא תנוחת ישיבה שמטילה פחות עומס על הגוף - דווקא ישיבה גבוהה וזקופה יותר עשויה להיות נוחה יותר לגוף בזמן נהיגה מתנוחת "כורסא". פתרון נוסף הוא עצירת התרעננות ותרגילי מתיחות של מס' דקות כל שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

phpclub הרעיון שהעלת מסקרן מאוד, אשמח לתמונות של התהליך.

אגב, בשעות האחרונות קראתי מאמרים לגביי נוחות המושבים של כלל הרכבים שנמכרו עד היום.

לפי מה שהבנתי המושב של הc5 של סיטרואן הוא כניראה נוח ותומך מאוד.

לפי מה שאני זוכר, היה למפקד שלי בצבא מגאן סדאן וגם מאוד אהבתי את המושב והיה לי נוח למשך נסיעות ארוכות (נהג בוס)

מזה אני חושב לבדוק אם המושבים בכלל הרכבים הם עם אותה מסילה,

ובעצם אם ניתן ללכת לפירוקייה לרכוש מושב של C5 או של איזה שהוא רכב אמריקאי עם מושב מפנק, ובעצם להחליף בלנסר עם המושב המקורי?

יש מישהו פה שהחליף מושב למושב של חברה אחרת?

אלטו 2010 ידני -SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה פתרון כל כך טוב ואפשרי, שכן במכוניות מודרניות מתחת למושב ישנם חיבורים של כריות האוויר וכו', חיישנים כלשהם או משהו בסגנון, לא נראה לי שזה יעבוד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא חושב שמשחק עם המושב הוא רעיון חכם. מושבי המכונית הם אמצעי בטיחותי לעילא. הם בנויים לעמוד בכוחות G כלשהם בזמן התנגשות, לתמוך בגוף כדי למנוע את גלישתו מתחת לחגורה או תנועתו לצדדים בזמן התנגשות צדית, לתת תמיכה לגב ולצוואר, וכן מכילים חיישנים, כריות אוויר צדיות וריפוד מעכב בעירה.

חוץ מזה, המושבים ברוב המכוניות היום הם מושבים אורתופדיים מצוינים. הבעיה היא בדרך כלל לא במושב עצמו אלא בתנוחת הנהיגה. כאשר זו מכוונת נכון (בצורה בטוחה וארגונומית) הנסיעה תהיה נוחה גם אם היא ארוכה מאוד. אני חושב לכתוב על הנושא הזה שרשור בפורום הכללי, אבל בינתיים אפשר למצוא הנחיות טובות לנושא בחיפוש אינטרנטי פשוט.

חשוב לא פחות - הפוגות בנסיעה. עדיף לעצור ל-10 דקות כל שעה עד שעה וחצי מקסימום מאשר לעצור כל שעתיים לרבע שעה-עשרים דקות כפי שרוב האנשים עושים. כמו שכולם מכירים מבית הספר, הריכוז נאבד כבר תוך 40-50 דקות. אחרי שיעור אוניברסיטאי של שעתיים אקדמיות (שעה וחצי) אתה כבר בכלל "Out." רק לנהגי משאיות/אוטובוס בעלי נסועה יומית גבוהה מאוד אני ממליץ על הפסקות של אחת לשעתיים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם קודמי, מה גם שאתה מדבר בכלל על רכב ליסינג/מהעבודה ולא על רכב שלך, האם שווה לך התעסקות עם פירוקיות, התאמות ומי יודע מה עוד ?

בכל מקרה, באמת צריך לכוון ולהתרגל לתנוחת נהיגה נכונה, וזאת לפני שאתה פונה לכל פיתרון אחר, והכי חשוב תמתין לרכב הבא - אולי שם יהיה לך נוח ?

נכון, המושבים בסיטרואן נוחים (לי יצא לשבת על C4), גם הגולף שהייתה לנו מאוד נוחה.

אם זה עד כדי כך קריטי לך, ואתה יכול לבקש השתתפות מעביד, ישנם רפדי רכב שמעצבים מושבים אורטופדים (מתמחים בכך), אני מניח גם שהם מסוגלים לטפל בעניין כריות האוויר, אבל זאת הנחה בלבד.

לדעתי יש לך שתי אופציות :

א. הכי פשוט זה קנה בז'ק ורון את הספוג שאמרתי, תחתוך חתיכה ממנו ושים אותה ושם עליה, תראה אם זה משפר לך את ההרגשה, אם כן תמשיך הלאה ותגזור דוגמה בגודל ובצורה המדויקת של הכסא, ומכאן נשאר לך רק להוסיף כיסויים.

ב. מושב אורטופדי של חברה כזו או אחרת, ככל שעולה יותר, תרגיש טוב יותר.

אך אני יכול להעיד שברכבים מודרניים מסוימים גם עם תנוחת נהיגה נכונה לאחר נסיעה של יותר מחצי שעה כואב לי הגב, מצד שני יש אנשים שזה לא מפריע להם כהוא זה (אשתי לדוגמא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה תודה רבה על התשובות, אני כניראה אכנס לאחת מחנויות דוקטור גב וניראה איך המושבים לרכב שלהם.

הבנתי מהאתר שיש ב299 ש"ח כיסא אורטופדי ש"תופס" את הצורה של הגב ומתכוונן לפיה, ניראה איך זה.

בכל אופן אם יש מישהו שיש לו איזה שהוא אביזר אורטופדי/ כסא דוקטור גב ושיכול להמליץ אני אשמח.

תודה רבה והמשך סופ"ש נעים!

אלטו 2010 ידני -SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם כשלא היו הרבה כריות אויר

ואחת מהן במושב

היית ניגש לאספיר ובוחר כיסא אורטופדי שנוח לך

והם היו מרכיבים אותו עם מתאם למסילה המקורית של הכיסא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...