Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(התלבטות בין) קיה ריו ידנית, יונדאי I20 ידנית או קיה פיקנטו אוטומטית

crazyj
שימו לב! השרשור הזה בן 3680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קראתי פה כמה דיונים לגבי חלק מהרכבים הנ"ל, ובכל זאת יש לי התלבטות לגבי שלושת הדגמים לעיל.

הכי חשוב לי ברכב זה נוחות נסיעה, צריכת דלק וסחיבה טובה - לא שאני נוסע מהר בדר"כ, אבל יכולת לשייט בסביבות ה 100 קמ"ש פלוס מינוס בלי מאמץ מוגזם מידי.

אני כרגע ממתין לנסיעות מבחן עם קיה והיונדאי, התחושה שלי לגבי הריו שהיא מרווחת ומאובזרת ונראית ממש טוב, אבל קצת "שמנה" מידי ומנוע קטן יחסית של 1.2 - השאלה אם נתון זה אמור להשפיע על צריכת דלק מוגברת או חוסר סחיבה ביחס לרכבים האחרים שיותר קלים או שזה יתרון שתהיה יותר יציבה?

הבנתי גם שהפיקנטו אוטומטית חסכונית אבל לנסיעות ארוכות היא לא כל כך נוחה.

רוב הנסיעות שלי הן בינעירוניות וקצת בעיר.

כיום אני נוסע על מאזדה 2 (2011) ודי מאוכזב ממנה, הצריכת דלק שלה ממש מוגזמת, ואין לה נוחות נסיעה בכלל.

מודה מראש לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסופר מיני יהיו יותר חסכוניות,אך ניראה לי תאבד מהערך של הרכב יותר ממה שתרוויח על החיסכון בדלק.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאאבד את ערך הרכב, בכל מקרה תהיה ירידת ערך, גם ברכב הנוכחי וגם ברכב החדש - אבל חשובה לי הנוחות וההנאה בנסיעה וזהו משהו שחסר לי כרגע.

השאלה מבחינת שלושת הרכבים מיהו הרכב הכי נוח חסכוני ובעל סחיבה טובה יותר?

והאם המשקל היחסית כבד של הריו משפיע על הסחיבה וצריכת הדלק?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך לבדוק סוזוקי סוויפט ידנית עם מנוע 1.25.

http://www.kml.co.il/Car/%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99_%D7%A1%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A4%D7%98_2012_11310

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי בעלת בעלת מנוע דומה אך קלה בכמט 200קילו,קשה לדעת מי תהיה מהירה הפיקנטו או היונדאי,צריכת דלק תהיה דומה.

הסופר מיני יהיו נוחות יותר,לדעתי הריו עקב מושבים נוחים יותר.

אך שוב נוחות זה יחסילכול אדם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הריו מאד מצאה חן בעיניי מבחינת העיצוב (הפנימי והחיצוני) וכמובן 7 שנים אחריות אבל לגבי תאוצה וצריכת הדלק בריו - התאוצה תהיה חלשה יותר ביחס לדגמים האחרים? או בגלל שמדובר בידני תהיה לי שליטה להאיץ באופן זהה?

כנ"ל לגבי צריכת הדלק בריו - היא יכולה להיות זהה או יותר בגלל המשקל הנוסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביצעתי נסיעות מבחן לריו ידנית ולפיקנטו אוטומטית.

התברר שלפיקנטו למרות חוות הדעת הטובות ששמעתי עליה ההתרשמות שלי היא, שאין לה סחיבה בכלל וזה ממש אכזבה מבחינתי - הייתי בטוח שבגלל שהיא קלה יחסית היא תאיץ בקלות, אבל מתברר שממש לא - הייתי צריך ללחוץ כמעט עד סוף דוושת הגז על מנת להאיץ ולנסות לבצע עקיפה ולאט לאט המחוג עלה, וכשהגעתי ל 100 קמ"ש נשמע רעש של מאמץ מהמנוע באופן די מורגש ומעיק - לא הכי אידיאלי, בנוסף המזגן היה ממש חלש - הרכב חנה בשמש אבל בכל זאת אחרי נסיעה של 15-20 דקות לא הרגשתי את המזגן בכלל.

המושבים צרים ומאחור לא כל כך נח.

מה שכן יש לה נוחות נסיעה.

בניגוד, הריו ממש טובה.

יש לה נוחות נסיעה זהה לפיקנטו, בעלת סחיבה טובה (שייטתי בקלות בסביבות 100-120 קמ"ש), מזגן חזק ומורגש היטב, מושבים נוחים, וכבר אמרתי בהתחלה שהעיצוב שלה ממש טוב.

אומרים שהצריכה שלה בסביבות 1:16 או 1:17 - אשמח לשמוע מבעלי ריו ידניים אם זו הצריכה בפועל, אם כן - זה נראה כמו שילוב טוב.

כרגע ממתין לנסיעת מבחן ל I20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביצעתי נסיעות מבחן לריו ידנית ולפיקנטו אוטומטית.

התברר שלפיקנטו למרות חוות הדעת הטובות ששמעתי עליה ההתרשמות שלי היא, שאין לה סחיבה בכלל וזה ממש אכזבה מבחינתי - הייתי בטוח שבגלל שהיא קלה יחסית היא תאיץ בקלות, אבל מתברר שממש לא - הייתי צריך ללחוץ כמעט עד סוף דוושת הגז על מנת להאיץ ולנסות לבצע עקיפה ולאט לאט המחוג עלה, וכשהגעתי ל 100 קמ"ש נשמע רעש של מאמץ מהמנוע באופן די מורגש ומעיק - לא הכי אידיאלי, בנוסף המזגן היה ממש חלש - הרכב חנה בשמש אבל בכל זאת אחרי נסיעה של 15-20 דקות לא הרגשתי את המזגן בכלל.

המושבים צרים ומאחור לא כל כך נח.

מה שכן יש לה נוחות נסיעה.

בניגוד, הריו ממש טובה.

יש לה נוחות נסיעה זהה לפיקנטו, בעלת סחיבה טובה (שייטתי בקלות בסביבות 100-120 קמ"ש), מזגן חזק ומורגש היטב, מושבים נוחים, וכבר אמרתי בהתחלה שהעיצוב שלה ממש טוב.

אומרים שהצריכה שלה בסביבות 1:16 או 1:17 - אשמח לשמוע מבעלי ריו ידניים אם זו הצריכה בפועל, אם כן - זה נראה כמו שילוב טוב.

כרגע ממתין לנסיעת מבחן ל I20.

הריו (ושאר חברותיה לקטיגוריה) תשיג 1:16 בקלות אם :

1- לאחר שהמנוע משתחרר (לקראת עשרת אלפים ק"מ) ובתנאי שעברה הרצה נכונה.

2- אם הנהיגה שלך היא אכן נהיגה חסכונית.

3- תקפיד על תחזוקה הולמת ולחץ אוויר נכון בצמיגים.

אצלי הריו לא יורדת מ 1:15 בנסיעות השגרתיות שלי (הרבה עליות+עירוני). נסיעה ארוכה מכרמיאל לת"א וחזרה הצליחה להוציא 1:17.

בסה"כ מדובר על חבילה משפחתית (אפשר לדחוף שם עגלה, כסא בטיחות, וסל קל בנוחות יחסית) מרווחת, שקטה, וחסכונית בתמורה למחיר יקר במעט משאר הרכבים הטובים (סוויפט, I20, ופיאסטה) רק אל תצפה לשמץ של הנאה בנהיגה..

גוד לאק!!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו (ושאר חברותיה לקטיגוריה) תשיג 1:16 בקלות אם :

1- לאחר שהמנוע משתחרר (לקראת עשרת אלפים ק"מ) ובתנאי שעברה הרצה נכונה.

מה הכוונה הרצה נכונה? חשבתי שרק רכבים ישנים צריכים לבצע הרצות וכיום זה לא רלוונטי - אתה יכול לפרט לגבי זה?

2- אם הנהיגה שלך היא אכן נהיגה חסכונית.

מה זה כולל נהיגה חסכונית? אני בדר"כ נוסע בסביבות 90-100 קמ"ש בבינעירוני, רוב הנסיעות שלי הן בינעירוניות ת"א-כפ"ס.

3- תקפיד על תחזוקה הולמת ולחץ אוויר נכון בצמיגים.

אני מקפיד לבדוק לחץ אויר נכון, מה זה אומר תחזוקה הולמת? טיפולים בזמן? - זה בדרך כלל חוק ברזל, הכל מטופל לפי הספר.

אצלי הריו לא יורדת מ 1:15 בנסיעות השגרתיות שלי (הרבה עליות+עירוני). נסיעה ארוכה מכרמיאל לת"א וחזרה הצליחה להוציא 1:17.

בסה"כ מדובר על חבילה משפחתית (אפשר לדחוף שם עגלה, כסא בטיחות, וסל קל בנוחות יחסית) מרווחת, שקטה, וחסכונית בתמורה למחיר יקר במעט משאר הרכבים הטובים (סוויפט, I20, ופיאסטה) רק אל תצפה לשמץ של הנאה בנהיגה..

אני דווקא בנסיעה הקצרה שהיתה לי - מאד נהניתי :lol: יחסית למאזדה 2 שיש לי כרגע, אהבתי.

גוד לאק!!

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

scoob,

אני לא יודע על מה אתה נוסע ומול איזה רכב אתה משווה את הריו, אבל אני משווה אותה לרכב שיש לי כיום, מאזדה 2, והריו יותר נוחה מהמאזדה.

במאזדה כל גרגיר של אבן וכל בליטה אתה מרגיש בנסיעה וכל הרכב רועד וקופץ, והמושבים לא נוחים בכלל.

אולי אתה נוהג ברכב מאובזר ומפואר יותר - אז יחסית לרכב שלך זה נחשב פחות נח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי בסמלון, גולף mk4 שנת 99.

ההשוואה שלי היא לאו דווקא לרכב שלי אלא מגוון של כלי רכב שהקיה השאירה לי מכולם רושם כזה.

בדגם הקודם (שנפוץ כמוניות היום) המצב היה יותר עגום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
שלום לכולם,

קראתי פה כמה דיונים לגבי חלק מהרכבים הנ"ל, ובכל זאת יש לי התלבטות לגבי שלושת הדגמים לעיל.

הכי חשוב לי ברכב זה נוחות נסיעה, צריכת דלק וסחיבה טובה - לא שאני נוסע מהר בדר"כ, אבל יכולת לשייט בסביבות ה 100 קמ"ש פלוס מינוס בלי מאמץ מוגזם מידי.

אני כרגע ממתין לנסיעות מבחן עם קיה והיונדאי, התחושה שלי לגבי הריו שהיא מרווחת ומאובזרת ונראית ממש טוב, אבל קצת "שמנה" מידי ומנוע קטן יחסית של 1.2 - השאלה אם נתון זה אמור להשפיע על צריכת דלק מוגברת או חוסר סחיבה ביחס לרכבים האחרים שיותר קלים או שזה יתרון שתהיה יותר יציבה?

הבנתי גם שהפיקנטו אוטומטית חסכונית אבל לנסיעות ארוכות היא לא כל כך נוחה.

רוב הנסיעות שלי הן בינעירוניות וקצת בעיר.

כיום אני נוסע על מאזדה 2 (2011) ודי מאוכזב ממנה, הצריכת דלק שלה ממש מוגזמת, ואין לה נוחות נסיעה בכלל.

מודה מראש לכל העונים.

מוזר איך אותו דגם נותן תוצאות שונות

מאזדה 2 הינו הרכב עם צריכת דלק הנמוכה ביותר שיצא לי לסוע עליה [כולל פזו 106]

לאחרונה נסעתי על פיקנטו נוחות הנסיעה טובה יותר - אני מסיים יום ללא עיפות , מבחינת צריכת דלק היא כנראה מתחרה ראויה

בשתיהן אין בעיה לשייט ב 100 וגם 120 לא ממתאמצות - לדעתי יכולת נסיעה לא מאומצת ב 120 נדרש מכונית המשמשת לנסיעת מרחקים , לא שצריך לסוע במהירות כזו כמו שפשוט לא תתאמץ יותר מדי מה גם שבימימנו 110 מהירות חוקית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...