Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת הילוכים רציפה

petrolhead-18
שימו לב! השרשור הזה בן 4223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחר שחרשתי את הפורום וקראתי כל הודעה אפשרית בנושא עדיין לא הבנתי דבר אחד:

אם התיבה הרציפה כ"כ יעילה וחסכונית-למה לא משתמשים בה יותר?

אשמח אם מישהו יכול לפרט בצורה מסודרת את היתרונות מול החסרונות שלה ולמה היא פחות נפוצה מתיבות אחרות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן משתמשים בה יותר, והרבה יותר מפעם - בשנים האחרונות הרבה יצרנים (רנו, ניסאן, טויוטה, הונדה ועוד כמה אחרים) החלו להשתמש בתיבות רציפות אן הרחיבו את השימוש בהן.

חסרונות - תחושת נהיגה מעט מוזרה בהשוואה למכוניות עם תיבת הילוכים אוטומטית "רגילה".

עדיין יש בעיה מסויימת להתמודד עם מנועים בעלי הספק ומומנט גבוה.

עוד חיסרון - מחירי תיקון גבוהים.

במקביל, בשנים האחרונות החלו להופיע תיבות רובוטיות או אוטמטיות "רגילות" עם מספר גדול של הילוכים - 6, 7, 8 - הן נותנות מענה לא רע ליתרונות המסורתיים של התיבה הרציפה.

ובסוף כל יצרן מחילט מה יותר כדאי לו מבחינת עלויות יצור ופיתוח, שימוש באותה תיבה במספר רב של דגמים, שביעות רצון הלקוחות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי החיסרון הגדול של התיבות האלה הוא חיסרון מיבני, העברת הכוח בין הקונוס המניע למונע נעשית באמצעות רצועת מתכת שמתוחה בינהם בכוח רב.

מעט התרופפות במתיחה, שחיקה בגלגלות (שבמקרה הזה רגישות במיוחד לכך), כשל ברצועה והופה אנחנו לפתחה של הרפתקאה מסמרת שיער - שיפוץ תיבת הילוכים.

מהטעמים האלה רכב שמצוייד בתיבה כזו נפסל אצלי על הסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסוגל לדמיין את עצמי ברכב עם תיבה רציפה- מבחינתי, בתיבה אוטומטית, ההנאה היחידה בנהיגה זה להרגיש את העברת ההילוכים. כשגם זה נעלם, מה נשאר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן - הרצועה עשוייה גומי או גומי משולב במתכת.

ברצועה מתכתית רק אודי השתמשו במולטיטרוניק, ואכן עלותה אסטרונומית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היפנים מתים על התיבות האלה.

האירופאים שאם יצא להם בטעות לנהוג על אוטומט רוצים את ההרגשה של העברת הילוכים.

האמריקאים יקנו מה שימכרו להם,אין להם מושג בכלום.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג רק בגולף הידנית שעליה למדתי נהיגה ובפונטו הרציפה שיש לנו כרגע. מה ההבדל בהרגשה לעומת תיבה אוטומטית פלנטרית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחושה היא שיש רק הילוך אחד, הסל״ד של המנוע קופץ לתחום מסויים על פי העומס על המנוע, ולא מטפס כמו בגיר רגיל/ אוטומת. תחושה שנוהגים באונייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה רציפה ממש לא נדירה, היא קיימת בכל (או כמעט כל) קטנוע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן - הרצועה עשוייה גומי או גומי משולב במתכת.

ברצועה מתכתית רק אודי השתמשו במולטיטרוניק, ואכן עלותה אסטרונומית.

נו באמת, בפיאט אונו עם התיבה הרציפה הרצועה היתה מתכתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי שהיא נדירה במכוניות או לפחות אני פחות שמעתי עליה, למעט פיאט.

לא ידעתי שהשימוש בה הוא נרחב יותר ובגלל זה התפלאתי, הרי לכאורה היא אמורה להיות מאוד יעילה.

אני צריך לחשוש מהיום שהתיבה בפונטו תמסור את נשמתה לבורא? :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ג'אז דור ראשון עם CVT וזו תיבה שמצוינת למי שלא מחפש כח, היא חסכונית בטירוף ויודעת לתת כח ברגע שצריך אותו.

לא תשמעו תלונות מבעלי תיבה רציפה בסגנון "התיבה הסתומה שלי אוהבת הילוך חמישי ב30 קמ"ש" כי היא תמיד תיהיה בטווח הסל"ד האופטימלי שבין כח לחסכון.

למי שמשעמם, לא יודע איך זה בתיבות רציפות אחרות, יש כפתור שנקרא 7 speed mode שהוא בעצם הדמיה של שבעה הילוכים, יחד עם זאת, קיימת אפשרות לשליטה ידנית על אותם "הילוכים" ע"י פדלים מאחורי גלגל ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי במשך שלוש וחצי שנים על מיצובישי אאוטלנדר 2.4L המצוייד בתיבה רציפה.

לא נצאתי אף לא חיסרון אחד.

הנסיעה חלקה מאוד.

בשיוט הרכב מוריד סל"ד כך שבנסיעה של 100 קמ"ש הרכב על 1700 סל"ד.

יש זמינות כוח בכל מצב, אין יותר את המצב המעצבן שבאמצע עקיפה, כאשר הרכב נזקק לשיא הכוח שלו, בדיוק אז נופלים על בור בין ההילוכים..

להפתעתי, הגיר הרציף הציג יכולת בלימה מעולה בירידות תלולות בשטח אשר אף גיר אוט' לא מסוגל להשיג.

החיסרון היחיד הוא לדעתי בנסיעת שטח טכני בעליות תלולות, שם הגיר עלול להתחמם יותר מידי [לא יצא לי להתקל בבעיה].

לגבי אמינות, אין לי מושג, הרכב הראשון הוחלף לאחר שנתיים עם 50K ק"מ והשני הוחלף לאחר שנה וחצי, כך שבבעיות לא נתקלנו.

אך למיטב ידיעתי אין לגיר בעיות כרוניות זאת בניגוד' לגיר המהולל של VAG DSG7 אשר מראה אמינות נמוכה במיוחד.

לגבי אופי הנסיעה, אכן בהתחלה זה קצת מוזר כאשר הרכב מאיץ אט אט למהירויות גבוהות ללא עליה בסל"ד, צריך להתרגל לזה.

לפעמים מצאתי עצמי נוסע במהירויות ממש לא חוקיות ואפילו לא שמתי לב.

לגבי עלויות אחזקה/תיקון, כאמור אין לי מושג מאחר ולא נזקקנו לכך.

מצד שני אני מניח שאין סיכוי שזה יהיה יותר יקר מתיקון ממוצע של DSG7 של VAG אשר רק החלפת מצמדים עלולה להסתיים בהוצאה של 15K ש"ח.

כך שאני מניח שעלויות תיקון הן לא החיסרון.

לגבי גירים פלנטרים עם 7 ו-8 הילוכים, אני מניח שהם מאוד יקרים בזמן הרכישה וגם בזמן הצורך בתיקון.

עוד חיסרון שלהם הוא חוסר השקט בנהיגה, הגיר כל הזמן מעלה ומוריד הילוכים בצורה קצת מציקה.

יש אנשים שטוענים להשהיה ביציאה מהמקום, באאוטלנדר זה לא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...