Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת החלפת משאבת דלק כל 100k מאזדה 6 החדשה

barakmaster
שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השבוע אבי ביקר במוסך מאזדה כדי לעשות טיפול תקופתי למאזדה 6 החדשה שנת 2008

במוסך אמרו לו שחובה להחליף משאבת דלק כל 100k כי יכול להיגרם נזק אם לא.

האם זה נכוו והכרחי?

כרגע האוטו עבר כבר 130k

ההבדל בין חכם לטיפש הוא ששניהם חושבים אותו דבר רק שהטיפש אומר את זה בקול..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על החלפת משאבה לאחר זמן מסויים או קילומטרים מעולם לא שמעתי אך ככל הניראה נידרש להחליף פילטר דלק והוא יושב אני מניח בצמוד למשאבה. השאלה שנישאלת היא במידה ואכן ההחלפה זה לפילטר מדוע צריך את כל המשאבה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=433722&highlight=%D7%94%D7%90%D7%9D+%D7%9B%D7%91%D7%95%D7%93%D7%95

פה יש תשובה, תקראו את כל השירשור מהתחלה עד הסוף.

מי שאין לו כוח לקרוא, שיגש להודעה מס 18.

אומנם מדובר שם בפורד פוקוס, אך תוכלו לראות שבהחלט יש יצרנים, שמנחים להחליף משאבת דלק כל X קילומטרים כחלק מטיפול שגרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסנן דלק הוא חלק בילתי נפרד מהמשאבת דלק זו יחידה אחת שמחליפים אותה והיא יקרה מאוד.

אישית לא הייתי מחילף אותה בכלל עד שתהיה תקלה שקשורה ללחץ דלק, כי בפועל המשאבה והמסנן מחזיקים יחד הרבה יותר מ 100Kק"מ, כך שלדעתי חבל על הכסף להחליף את המשאבה אם אין בעיה של ספיקת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש בעיה, ניתן תמיד להוציא את המשאבה והפילטר ולנקות את הפילטר הגס (יש 2 פילטרים אחד פילטר גס שיושב על המצוף והשני בתוך היחידה)

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שדורשים על הטיפול כל הטיפול כולל טיפול תקופתי שכולל שמנים פילטרים וכו בסביבות 2300 ש"ח!

ההבדל בין חכם לטיפש הוא ששניהם חושבים אותו דבר רק שהטיפש אומר את זה בקול..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר למעלה, אין טעם לגעת במשאבה כל עוד מערכת הדלק תקינה וחבל על הכסף. יקר מאוד כל התשלום הזה. כמה עולה רק טיפול שמנים ופילטרים בסיסי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר למעלה, אין טעם לגעת במשאבה כל עוד מערכת הדלק תקינה וחבל על הכסף. יקר מאוד כל התשלום הזה. כמה עולה רק טיפול שמנים ופילטרים בסיסי?

בסביבות 800 שח רק טיפול.

יום שני הקרוב הוא אמור ללכת לעשות טיפול.

אז שורה תחתונה להמליץ לו לא ליגוע במשאבה כל עוד אין בעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום barakmaster,

אם אתה רוצה להיות קפדן עם תחזוקת הרכב אין מנוס מהחלפה יזומה של משאבת הדלק, מכוון שהיא כוללת את המסנן דלק והרי אלו הם הנחיות יצרן הרכב.

אי החלפת מסנן דלק בזמן עלול לגרום לאיבוד לחץ דלק, איבוד לחץ דלק יגרום לחוסר סחיבה וחלילה שיקרה כזה דבר באמצע עקיפה של רכב על כביש דו סיטרי, כך שאתה מבין שיש כאן גם עניין בטיחותי ועליך או על אביך, לתת את הדעת על כך.

מקווה שעזרתי!

GreaseDonkey

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משאבת הגה כח תלך לך ותתפגר (המשאבה כן ?) לגמריי, באמצע נהיגה באיילון (אני מקווה שהדוגמה מספיק טובה) - אז אולי ניתן לחשוב שהיצרן לא "הקדיש" לזה מספיק מחשבה אולי ? - למה אין חובת החלפה של משאבה כזו כל X ק"מ / Y שנים ? זה לא יותר חשוב / בטיחותי ? אהה. ניתן לבדוק אותה ומעת לעת ולראות אם היא נוזלת / רועשת / לא יודע מה, ואז - לטפל בהתאם.

לא כך לדעתי, לגבי משאבת הדלק.

סע לשלום עם המשאבה הנוכחית. לא רואה צורך להחליף אם אין בעייה (זה גם אינו המקרה של חגורת טיימינג).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבה עצמה ממשיכה לתפקד, ה"בעיה" היא שהפילטר דלק שנמצא בגוף המשאבה מתחיל להיסתם, הפילטר לא יסתם במכה אחת אלא יתחילו סימנים של חוסר סחיבה וזה ילך ויחמיר, התנעות קשות וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנעות קשות וחוסר סחיבה הם דברים שהייתי מוכן לחיות איתם (גם באילון), הפילטר נסתם? K44 לא עזר? גש להחליף משאבה שעולה כמו טיימינג, מקסימום תנצל את ביטוח הגרירה.

אני ככל הנראה הייתי מתקין שעון לחץ דלק.

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ממלא דלק מהול בחול ים נכון?

גם לי היתה מאזדה 5 ולא החלפתי משאבת דלק והאוטו בסדר עד היום

תחפש באיבייי שם היא עולה הרבה יותר זול.

חבל חבל על הכסף גם הטיפול יכל להיגמר בחצי או 2/3 מחיר ולא 800 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ממלא דלק מהול בחול ים נכון?

גם לי היתה מאזדה 5 ולא החלפתי משאבת דלק והאוטו בסדר עד היום

תחפש באיבייי שם היא עולה הרבה יותר זול.

חבל חבל על הכסף גם הטיפול יכל להיגמר בחצי או 2/3 מחיר ולא 800 שקל.

אתה מתכוון שהטיפול בחלפים מקוריים יכול להיגמר הרבה יותר זול?

אם כן כוון אותי בבקשה למקומות הנכונים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...