Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה ו- 28,000 ק"מ עם קליאו 2011 ידנית

adarbaratz
שימו לב! השרשור הזה בן 4250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים,

לאחר שהקליאו נמכרה ביום ראשון, רציתי לשתף אותכם בחוות הדעת נטולת האינטרסים שלי על הקליאו 1200 ידנית.

עלתה לכביש באמצע אוגוסט 2011.

אתחיל בהקדמה קצרה על רכבי סופר-מיני: (אתם מוזמנים לחלוק עליי, אבל זו המסקנה שלי מהניסיון שרכשתי)

רכבי סופר מיני הם רכבים המיועדים לאנשים שמעוניינים לרכוש רכב חדש (עם כל המשתמע מכך) במחיר זול יחסית, ובעלי מנוע חלש וצנום נפח שנועד להיות חסכוני.

הדגשה שלי: המנוע יהיה חסכוני רק אם תסע 80-100 קמ"ש ובמתינות כמובן.

המושבים: המושבים הקדמיים נוחים ומושב הנהג מתכוונן לגובה, שזה טוב. גם בנסיעה ממושכת לא מרגישים באי נוחות. נדמה שהתקמצנו בריפוד המושב האחורי- לא כ"כ נוח לשבת מאחור. בנוסף, חסרה תמיכה צידית במושבים- בפניות חדות תמצאו את עצמכם מרקדים במושב.

המנוע: למנוע 75 כ"ס ו- 10.7 קג"מ. מחסור בכוח לא מורגש בנסיעה מישורית, אך כשמגיעים לעליות כאן המנוע מזכיר לך שהוא רק 1200 סמ"ק..

במישור ובעליות קלות אין בעיה להישאר בקצב התנועה ואפילו בקצב מהיר ממנה, אבל כמגיעים לעליות שמעבר לעליות בעלות שיפוע קל הקליאו לא תישאר בקצב התנועה. (אלא אם תקרע אותה כן?)

בעליות כמו העלייה לירושלים בכביש 1 80 קמ"ש זו מילה גסה.

המנוע גמיש מאוד.

תיבת ההילוכים: העברת ההילוכים חלקה ונוחה מאוד. דבר שיש להתרגל אליו בקליאו הוא יחס ההעברה הקצר של ההילוכים.

הילוך רביעי ב 50 קמ"ש בקליאו זו לא מילה גסה.

המבטים שקיבלתי מחברים על קצב העברת ההילוכים היו כאלה: :shock:

גם כשהקונה בא לבדוק הוא היה בהלם מכמה שההילוכים קצרים:-D

חלוקת ההילוכים מצויינת, רק שהיו צריכים לעשות את ההילוך החמישי ארוך יותר(או לחלופין להוסיף הילוך שישי) כי במהירויות גבוהות המנוע מרעיש וזה די מציק.

האבזור: הרכב הספציפי שלי הגיע עם רדיו דיסק ו-2 רמקולים קדמיים לא מקוריים של קנווד, שעשו את העבודה. בנוסף,יש לרכב קרוז קונטרול(בקרת שיוט), שזה פלוס משמעותי לדעתי, וגם מגביל מהירות-שלא ראיתי בזה כשימושי. השתמשתי בו פעמים בודדות בשביל לבדוק.

הרכב מגיע עם 2 חלונות חשמל קדמיים מהיצרן, ומאחור עם חלון ידני כמו שהיה לפני 20 שנה.

אני לא מבין למה צריך להיות רכב שנת 2011 שלא מגיע עם 4 חלונות חשמל. ביזיון. בכל מקרה, הוספתי חלונות חשמל כי לא יכלתי לחשוב על הרעיון שיהיה לי רכב חדש בלי חלונות חשמל.

נוחות נסיעה כללית: נוחות הנסיעה הכללית של הקליאו היא טובה, אך שיכוך המהמורות הוא לא כמו שציפיתי מצרפתייה.

צריכת הדלק: כמו שאמרתי בהתחלה, בנסיעה מתונה ואיטית (90 קמ"ש זה איטי מבחינתי), הקליאו תהיה חסכונית.

להגיד כמה תצרוך בנסיעה כזאת אני לא יודע להגיד כי אני לא נוהג לנסוע כך, אבל ממבט על מחשב הדרך בנסיעה כזאת עם קרוז קונטרול- לדעתי אפשר להגיע איתה ל 1- 15 משולב.

בנסיעה נמרצת וזריזה כמו שלי, הקליאו עושה 12-13 ק"מ לליטר משולב.

נמכרה במחיר נמוך בשביל למכור. הקונה עשה קנייה טובה:-)

במקום הקליאו קניתי מגאן II 1.5 DCI ידנית.

רכב נוח, מרווח מאוד, וחסכוני.

עם המגאן אני עושה בנסיעה משולבת נמרצת 1-15.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הספקת לעשות לרכב טיפול?

מה הסלד ב100 למשל?

למה מכרת את הקליאו? מחסור בכוח?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה, כמה ק"מ הספקת לעבור עד המכירה?

ואם אפשר, ספר עוד על הכלה החדשה.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף פרט נוסף ולא פחות חשוב: ההתנהגות :D

התנהגות: התנהגות הקליאו מפתיעה לטובה. יש לה שלדה מצויינת ואחיזה מפתיעה.

אפשר להיכנס איתה לסיבובים במהירויות שרכבים אחרים לא יצליחו להתמודד איתם.צריך להתאמץ כדי לגרום לרכב לאבד אחיזה.

הקליאו קלה לשליטה גם במגבלות שלה.

אז למרות שזה לא רכב עם יומרות ספורטיביות,אפשר להנות איתו בירידות/מישורים:D

(ולאלה שיקפצו עליי עכשיו, לא חייב שיהיה לרכב מנוע חזק כדי שיידע להתנהג..)

yulianx-

עוד לא הספקתי לעשות לרכב טיפול כיוון שהיה ממש קצת לפני 30,000 ק"מ והשנה עברה רק באמצע החודש.

לגבי הסל"ד אני לא זוכר במדוייק, אבל בין 3000-3250

הסיבה העיקרית שמכרתי את הקליאו הייתה מחסור בכוח.

סיבה נוספת, היות ואני לא אחד שנוסע 80-90 אז הרכב לא מספיק חסכוני כדי שאגיד "טוב.. לפחות הוא חסכוני"

yairba-

כמו שכתבתי, הרכב עבר 28,000 ק"מ, או ליתר דיוק 28,600 ק"מ.

הכלה החדשה שנת 2007, יד ראשונה ממורה לנהיגה מהצפון שמלמד גם על ידני וגם על אוטומט,כך שהרכב עבד "משרה חלקית".

נרכשה במחיר נמוך עם 223,000 ק"מ לפני שלושה חודשים וכעת היא עם 229,000:)

נעשה טיפול החלפת שמנים ופילטרים, הוחלף קלאץ', נעשה טיימינג והורכבו צמיגים חדשים+מגנזיום. (הרכב היה עם טאסות מכוערות)

מחר הרכב ייכנס לפחח ויעבור פוליש+כמה תיקוני פחחות קטנים.

בינתיים מרוצה מהרכב8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר על רכבי המיני נכון בהחלט. הדרישה האישית שלי מרכב קטן היא מנוע גדול יחסית, אם כי היום אני חוכך בדעתי לעבור לדיזל, מקווה לראות סיכום וחוו״דעל המגאן, כי היא המועמדת שלי כרגע והסטנדרטים שלך ושלי נראים לי די דומים.

אגב, גם בפונטו הילוכים קצרים, אני נוסע על 60 קמ״ש בהילוך חמישי ויש חבר קבוע ששואל איך זה שאני בהילוך חמישי בכזו מהירות

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמכרה ב 51,000 ש"ח

SuperBamba-

אם אתה מחפש רכב קטן וחזק יחסית אז אולי תנסה לבדוק קליאו דיזל?

יש לי הרבה דרישות מהרכב, שיהיה גם מרווח באופן מסוים (כדוגמת גולף ואיביזה החדשה) ומאובזר. לא בדקתי את הקליאו המדוברת, על איזה שנתונים מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על שנתונים בסביבות 2002-2005.

יש להן 2 סוגי מנועים. 1500 טורבו דיזל ו 1900 שהוא אטמוספרי.

מה שכן, אם אתה מחפש רכב מרווח אז קליאו זה לא נקרא רכב מרווח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על שנתונים בסביבות 2002-2005.

יש להן 2 סוגי מנועים. 1500 טורבו דיזל ו 1900 שהוא אטמוספרי.

מה שכן, אם אתה מחפש רכב מרווח אז קליאו זה לא נקרא רכב מרווח...

עשיתי חיפוש, או שבדקתי לא נכון או שנמכר רק עם 1500 ו65 כ״ס. נראה לי לא אטרקטיבי. אני כרגע מכוון למנועי tdi או dci הכל תלוי בשאר פרמטרים משתנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, האם הבלאי של מכונית ידנית של מורה נהיגה מול מכונית ידנית רגילה עם אותו קילומטראז' קריטי? כי ראיתי בשיעורי נהיגה איך תלמידים מכסחים את הקלאץ' בלי רחמים, וחשבתי לעצמי שאני בחיים לא הייתי קונה רכב ממורה נהיגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

51K לרכב שנמכר ב-70K בתור חדש.

אם כך, שנה הבאה הוא יעלה סביבות 40K, אולי פחות. לא להאמין 8)

שים לב לנסועה החריגה יחסית, אני מניח שאם לרכב היו 15K-20K הוא היה נמכר קרוב יותר למחירון (שעומד היום על 57K).

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות, שכבר הערתי פעמיים בפורום בשבועות האחרונים.

שכרתי קליאו 1.2 למשך שבוע בסלובניה. במהלך השבוע נסעתי עליה כ-900 ק"מ.

הישיבה במכונית היתה מאוד לא נוחה. למרות שאני בעל ממדים ממוצעים לא הצלחתי ללכוון את מושב הנהג לתנוחה נוחה. אכזבה רבתי ממכונית צרפתית.

המנוע חלש מאוד יחסית לגודל הרכב. בכבישים המהירים נדחקתי תמיד לנתיב הימני - במישור הגעתי לסביבות 100 קמ"ש, תוך זעקות חמס מהמנוע (סביב 3100-3200 סל"ד. אני רגיל ל-2000 סל"ד במשפחתומטיות בארץ). זאת כאשר במכונית נהג (כאמור - ממוצע ממדים) ונוסעת (קטנה), ולמעשה ללא מטען. עליות בכבישים כפריים (כאמור - סלובניה, ארץ הררית) כבר הצריכו 4000 סל"ד ומעלה בהילוך ראשון.

היתרונות שמצאתי:

1. תא מטען מרווח, אני מעריך שמבחינת מזוודות מסוגל להתחרות אפילו בגולף.

2. צריכת דלק 1:16 בנסיעה משולבת עם הטיה לכבישים בין עירוניים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

51K לרכב שנמכר ב-70K בתור חדש.

אם כך, שנה הבאה הוא יעלה סביבות 40K, אולי פחות. לא להאמין 8)

שים לב שהוא גם מכר בשביל למכור,

אם היה מתעקש על מחיר מחירון (משוקלל אולי?) היה כנראה מתעכב במכירת הרכב.

סביר להניח שאם היה הולך לקרסו טרייד אין היה מקבל מחיר מחירון מלא על הרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...