Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס 2007 - 53 אלף ק"מ - מצמד שחוק

bantalon
שימו לב! השרשור הזה בן 4257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

המכונית המדוברת היא יאריס סול רובוטית מודל 2007. עלתה על הכביש בינואר 2007. יש לה נסועה של כ- 53 אלף ק"מ.

בסוף השבוע האחרון שמנו לב לבעיות. זה התחיל במעט רעידות בעת תחילת נסיעה בהילוך ראשון. המשיך בכך שכשהמכונית הייתה מלאה (ארבעה נוסעים ומעט תיקים) היא לא הצליחה לשמור על מהירות בעליות בסל"ד סביר. כאשר היא עלתה לסל"ד גבוה, היא הגיעה למצב של השמעת צפצופים קצרים (בספר הרכב זה נקרא צליל פועם קצר). ספר הרכב מסביר שהצפצופים מעידים על התחממות המצמד.

הגענו עם הרכב למוסך מורשה, ובנסיעת מבחן קצרה הם איששו את החשדות ואמרו שהמצמד שחוק ושחייבים להחליפו. הצעת המחיר הייתה של אלפי שקלים על חלפים ומעל אלף שקלים על עבודה. בשל גילו הצעיר של הרכב והנסועה הנמוכה הציעו במוסך לדבר עם יוניון מוטורס (יבואן טויוטה) כדי שיבואו לקראתנו במחיר החלקים. הם הצליחו להשיג הנחה של 20% על חלפים. אחרי בקשה נוספת מול יוניון מוטורס הם הצליחו להגיע להנחה של 50% על חלפים. אני מודה לנציגי המוסך על כך מאוד. אני לא יודע אם מותר לפרסם את שם המוסך בפורום הזה. אם כן, אפרסמו בשמחה. לצערי, מחיר התיקון הכולל עדיין עומד על אלפי שקלים.

בדיקה של הנושא באינטרנט העלתה שרכבנו הוא ממש לא הראשון מסוגו שסובל ממצמד שחוק בגיל צעיר ועם נסועה נמוכה. חפשו בפורום את ההודעה שנושאה "טויוטה יאריס 2007 גיר רובוטי בעייתי", שם מסופר על רכב עם נסועה דומה שהמצמד שלו נשחק לאחר נסועה דומה ולאחר תום תקופת האחריות, במקרה זה יוניון מוטורס נתנה את החלפים בחינם והלקוח שילם על העבודה בלבד. חפשו בפורום את ההודעה שנושאה "השהיה בכניסה להילוך- יאריס רובוטית 2009" ותראו שבתגובה 5 מסופר על רכב שבו המצמד נשחק לאחר 13 אלף ק"מ והוחלף בחינם במסגרת האחריות. החלטתי לפנות ישירות ליוניון מוטורס ולבקש שיממנו את מלוא עלות הטיפול / החלפים מהסיבות הבאות:

• למעשה יוצא כי אילו הנסועה השנתית של המכונית שלנו הייתה גבוהה יותר. המצמד היה נשחק בתוך תקופת האחריות, או קרוב יותר לסופה, ואז היינו מקבלים את את כל הטיפול / החלפים בחינם כפי שקרה במקרים הנ"ל. נשמע לא סביר שנצא מופסדים בהיבט הזה מכך שעשינו נסועה שנתית נמוכה.
  • במוסך אמרו לי כי כאשר המכונית עומדת במקום (גם תוך כדי נסיעה בפקק), כדאי להעביר את תיבת ההילוכים למצב N ולא להשאירה במצב E כדי למנוע שחיקה של המצמד. באופן מאוד מצער אין כל אזכור לכך בספר הרכב. לא בגרסה העברית שלו בכל אופן. האם זה אומר שישנה טעות בספר הרכב? אם כן, יוניון מוטורס בוודאי צריכים לתת על כך דין וחשבון, ולפצות אותי בתור הלקוח.

האם נתקלתם במקרים דומים? יש לכם הצעות להתנהלות מול יוניון מוטורס? הצעות אחרות?ֿֿ

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי לפנות ישירות ליוניון מוטורס ולבקש שיממנו את מלוא עלות הטיפול / החלפים

לצערי הרב, יוניון מוטורס החליטו לא להגדיל את ההנחה מעל ל- 50%.

אני מנסה לבדוק האם ההמלצה להעביר את תיבת ההילוכים למצב N בעת עמידה במקום מופיעה בגרסה האנגלית של ספר הרכב. האם אתם יודעים כיצד ניתן להשיג את הגרסה האנגלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני רשמתי את הודעה מס' 5 המתייחסת ליאריס, ויש ברשותי יאריס עם גיר רובוטי בעל 6 הילוכים.

ביאריס בשנתונים 2007-2008 היתה תיבת הילוכים רובוטית בעלת 5 הילוכים.

לפי מה שנאמר לי במוסך היבואן ישנם כמה שינויים מהתיבה של ה5 לתיבה של ה6 הילוכים:

1. המבנה שלה שונה מאשר התיבה שנכנסה ב2009 (בעלת 6 הילוכים)-בעיקר מבחינת העבודה המכנית שלה (למיטב זכרוני מדובר על מנוף חשמלי לעומת מנוף הידראולי בתיבה הישנה יותר, אם אני זוכר נכון).

2. בנוסף, מחשב הרכב שונה/שופר בתיבה בעלת ה6 הילוכים לטענת המוסכניק.

את הספרים ניתן להשיג דרך שירות הלקוחות של היבואן.

כמה הערות לגבי התיבה:

יש לי 3 ספרי רכב-2 באנגלית (אחד בגרסה יותר מעודכנת) ואחד בעברית. לא רשום בהם שצריך להעביר הילוך לN בעמידה בפקק או ברמזור. נאמר לי ע"י המוסכניק שבדק עמי את הרכב לאחר איפוס התיבה בטיפול השנתי שאת ההעברה מומלץ לבצע באופן הנ"ל.

שנית, האם בוצע איפוס קלאץ' בשלב כלשהו בחיי התיבה? יתכן שהשחיקה המוגברת של הקלאץ' נובעת מאי-ביצוע האיפוס. אצלי הקלאץ' עבר כבר 20K ק"מ ללא שום תקלות נוספות עם איפוס וכיול בכל טיפול שנתי.

לגבי ההתנהלות מול היבואן-חבל שלא ניגשתם למוסך כאשר התעורר חשד לפעולת התיבה, וסמוך לתום האחריות-ככה הסיכוי לעלות על הבעיה עד תום האחריות היה נמוך יותר, ופנייה מתועדת על כל התקלות היתה עוזרת הרבה יותר אם היה צריך להכניס את גלגלי הצדק לפעולה.

שנית, שקול פנייה ליצרן על מנת לנסות ולהוריד עוד עלויות. יתכן שהם יסכימו לתת הוראה ליבואן בארץ כמחווה של רצון טוב.

אפשר לדעת מה העלות של התיקון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן, תוכל להביא את שני הספרים באנגלית בשישי?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנית, האם בוצע איפוס קלאץ' בשלב כלשהו בחיי התיבה? יתכן שהשחיקה המוגברת של הקלאץ' נובעת מאי-ביצוע האיפוס. אצלי הקלאץ' עבר כבר 20K ק"מ ללא שום תקלות נוספות עם איפוס וכיול בכל טיפול שנתי.

עד כמה שאני יודע, לא בוצע איפוס וכיול בכל טיפול שנתי, אלא אם זה משהו שלא נכתב בקבלות של הטיפולים. תודה על הטיפ. אדבר על זה עם המוסך בטיפול הבא.

לגבי ההתנהלות מול היבואן-חבל שלא ניגשתם למוסך כאשר התעורר חשד לפעולת התיבה, וסמוך לתום האחריות-ככה הסיכוי לעלות על הבעיה עד תום האחריות היה נמוך יותר, ופנייה מתועדת על כל התקלות היתה עוזרת הרבה יותר אם היה צריך להכניס את גלגלי הצדק לפעולה.

אתה צודק. העניין הוא שהרכב עבר לרשותנו רק 4 שנים לאחר שהוא על הכביש וכבר לאחר תום תקופת האחריות.

שנית, שקול פנייה ליצרן על מנת לנסות ולהוריד עוד עלויות. יתכן שהם יסכימו לתת הוראה ליבואן בארץ כמחווה של רצון טוב.

אני שוקל זאת. אני רוצה לוודא מה רשום בספר הרכב באנגלית לפני שאני פונה אליהם.

אפשר לדעת מה העלות של התיקון?

אני שולח בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 4257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...