Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט צביעת גאנטים.

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה טוב מאד והולך מעולה עם הפס הלבן בתחתית.

רק שתי שאלות:

1. מה נסגר עם המושבים של הרכב? נראים הכי לא נוחים בעולם!

2. באמת היה לבעל הרכב כיתוב "MX-5" על כל ג'אנט...? :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 242
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה טוב מאד והולך מעולה עם הפס הלבן בתחתית.

רק שתי שאלות:

1. מה נסגר עם המושבים של הרכב? נראים הכי לא נוחים בעולם!

2. באמת היה לבעל הרכב כיתוב "MX-5" על כל ג'אנט...? :roll:

1. אין לי מושג :)

2. כןןן מדבקות שכמובן הורדתי אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

עברתי על הרבה מאוד חומר באינטרנט בקשר לצביעת ג'אנטים (גם כאן בפורום).

אני מתכוון לצבוע באמצעות חומרים של MOTIP (שיוף, שכבת יסוד, שכבת צבע ושכבת לקה).

השאלה שלי היא אם אני יכול לבצע את זה גם על ג'אנטים ממגנזיום? זה לא אמור לשנות, נכון?

בנוסף, במידה ואני ארצה להשתמש בחומר מילוי, (אני עוד לא בטוח שאני אצטרך), האם זה יכול לפגוע באיזון של הג'אנטים?

מתנצל על הבורות,

תודה רבה לעונים.

עריכה אחרונה על ידי HHaimz

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השכבות צריך לעשות על כל סוג ג'אנט (יש צבעים שכוללים גם יסוד בפנים), מילוי במידה וזה לא כמות ענקית בד"כ לא מפריע לאיזון.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השכבות צריך לעשות על כל סוג ג'אנט (יש צבעים שכוללים גם יסוד בפנים), מילוי במידה וזה לא כמות ענקית בד"כ לא מפריע לאיזון.

בהצלחה.

תודה רבה, האם שכבת יסוד אחת, 2-3 שכבות צבע ו2 שכבות לקה יספקו תוצר איכותי?

מבחינת הלקה ושכבת היסוד, אני אקנה משהו של MOTIP או יעקבי, לגבי שכבת הצבע אני כנראה אקנה ספרי רגיל מט. קשה לי למצוא חנויות שמוכרות את זה באזור שלי, מחר אני אסע לחיפה לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני רוצה לצבוע את הג'אנטים ברכב ואשמח לשמוע המלצות על מקומות באיזור אשקלון והסביבה.

כמו כן, מה עדיף? צביעה רגילה (פיסטולט) או טבילה?

הבנתי שהסוג צביעה הכי איכותי וממולץ זה צביעה בתנור, אבל אני חייב לציין שזה מעבר לתקציב שלי.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר זמן רב שאני משתעשע ברעיון לצבוע את הג'נטים, במיוחד לאחר שגיליתי על פלסטידיפ שניתן לאפליקציה עצמאית.

הרצתי המון (המון!) סימולציות בפוטושופ בחיפוש אחר הגוון שמתאים לרכב שלי, לא הגעתי לתוצאה ש'קנתה' אותי. הרצתי חיפושים באינטרנט והחלטתי שעבור הצבע של הרכב שלי (כחול כהה), זהב (STI - style) נראה הכי טוב.

רכשתי חומר (4 פחיות שחורות לבסיס, 2 פחיות של gold metalizer), ובסופ"ש האחרון חבר קרוב הגיע אלי וביצענו יחד את הצביעה.

הסטאפ:

הרכב בחניה פרטית שלי, לא מקורה. החלטתי שלא לפרק את הג'נטים מהרכב היות והמבנה שלהם פשוט למדי לצביעה ולניקוי. הכנו קרטונים בתור מגיני רוח/אבק, שהושענו על הרכב בעת זמני הייבוש.

ההכנה:

זה החלק הקשה, ניקוי הג'נטים היה החלק הכי סיזיפי והיות ושנינו אנשי הנדסה עם בעיית OCD מסויימת, עשינו כמה וכמה מעברי ניקוי. לאחר הניקוי, פירקנו את הקאפות ושמנו דבק על הסמל שלהן, שמנו דבק על הונטיל, ועטפנו את הדיסקים והקליפרים בשקית אשפה. מרחתי טייר-ג'ל על הצמיגים בשביל להקל על קילוף החומר העודף שיותז עליהם בעת הצביעה עצמה.

הצביעה:

הצביעה בפלסטידיפ די קלה למען האמת, אין לי הרבה מה לחדש כאן. הדגשים מבחינתי הם לא להתיז את החומר קרוב מדי לג'נט בשביל למנוע 'בריכות' מרוכזות של חומר. יש להמתין 20-30 דקות בין שכבה לשכבה לטובת ייבוש.

כבר לאחר השכבה הראשונה אני והחבר התלהבנו מאוד מהמראה של הצבע השחור הבסיסי. הצבע הוא שחור בגוון מט, שמצטלם ממש רע אבל נראה ממש ממש טוב.

לאחר ארבע שכבות שחור, הג'נטים נראו מדהים לטעמו של החבר, לטעמה של אשתי, ולטעמי. היות ועלו חששות בנוגע לגוון הזהב, צבעתי את אחת הקאפות בזהב - ולא הייתי נלהב במיוחד מהתוצאה (שכחתי לצלם). הזהב הוא מאוד מאוד 'sparkly', נראה כמו איפור של איזו דודה גרוזינית (עלו טענות שזה נראה כמו צבע של 'פיות') - וזה היה שונה ממה שתכננתי (זהוב כהה, מט יחסית, לא 'בולט' בטירוף). עם זאת הייתי חייב לעצמי לבדוק איך זה יראה, ולכן צבעתי את אחד הג'נטים ב2 שכבות של זהב כמו שתכננתי מראש. התוצאה על הגלגל היתה נאה, אבל לא יפה מספיק עבור הטעם האישי שלי בשביל להצדיק את המראה הBLING-י שממש לא תואם את האופי והעדפות האסטתיות שלי... החלטתי להשאר עם השחור, ולהזהיב רק את ראשי הונטיל.

הסיום:

התקנתי חזרה את הקאפות, קילפתי את החומר מהסמל (ממש ממש קל לביצוע), הורדתי את הניילונים מהקליפרים. התוצאה מאוד מוצלחת לטעמי, וגם אשתי שהיתה נגד כל הפרוייקט ממש התלהבה ואפילו שאלה אם אפשר לצבוע גם את שלה.

השאלה הכי הכי מהותית היא העמידות של החומר בפני מפגעים, ואני אדווח על זה בהמשך. היתרון בצבע השחור הוא שתיקון מפגעים כנראה יהיה סופר קל (בגלל חוסר מורכבות הצבע).

מבחינת כמויות: לדעתי 3 פחיות שחור הן מספיקות עבור רביעיית ג'נטים, אפשר לרכוש 4 פחיות just to be on the safe side, ובשביל שיהיה עוד חומר לתיקונים שאולי יגיעו בהמשך. המשווק של פלסטידיפ בארץ מוכר 4 פחיות במחיר 320 ש"ח, ולדעתי זה מחיר מאוד הוגן. בנוסף אציין שהוא (תמיר) אדם מאוד מאוד נחמד, והיה לי כיף לרכוש דרכו את החומר.

העבודה נפרסה על פני לא מעט זמן: 0900 עד 1500 בערך.

התמונות:

אני מניח שזה ישמע כמו נסיון לשכנוע עצמי, אבל משום מה הצבע השחור נראה די רע בתמונות, בעוד שהצבע הזהוב נראה מצויין (לטעמי כמובן). החבר שעזר לי אשר אהב הרבה יותר את השחור במציאות, אמר (כמוני) שבתמונות השחור נראה די מאעפן ושהזהב נראה סוף הדרך.

חשבתי לא מעט על הסיבה, ואני סבור שזה בגלל שה'ספארקלינג' של הזהב לא עובר בתמונה. עם זאת - לא לגמרי הבנתי מדוע השחור נראה כזה משעמם ומאעפן. בכל מקרה כל העניין הזה הוא בגדר אנקדוטה מסקרנת, מה שחשוב זה שאני מרוצה :)

הגוון המט של השחור מקנה לרכב מראה קרבי יותר, והצבע עצמו ממש מגניב.

לינק לאלבום

עריכה: חבר המליץ לנסות לצלם עם לא-מצלמת-פלאפון, אז אולי אשתמש בDSLR הביתית בשביל לראות איך הדברים נראים דרך עדשה נורמלית. אעדכן.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי השחור גורם לג'אנטים להראות קטנים יותר, הזהב לא רע אבל דווקא הגוון המקורי הולם אותם יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה נראית חלקה לגמרי, הצביעה יצאה לפי התמונות מצוין - איך המגע של האצבעות על זה? חלק או יש מעט מרקם?

תתכונן ללכלוכים רציניים שקשה להוריד + כדאי לך למרוח עליהם ג'ל צמיגים של מגווירס - ENDURANCE - שיגן עליהם מהלכלוך, מנסיון - לא יאומן כמה שחור הפלסטידיפ תופס, זה מוריד מה"ברק" המט שלהם לאחר זמן מה לכן כדאי לשמור עליהם נקיים.

קניתי SIMPLE GREEN בנוסף כדי לשטוף אותם, בערך כל שטיפה שניה שלישית אני עובר עם השפריצר הנ"ל ואז מוריד עם לחץ מים.

הזהב דווקא נראה טוב בתמונות אבל כפי שכתבת שם, כנראה טוב יותר מאשר במציאות, הלוואי והיה להם את הצבע הנחושת COPPER METALIZER בארץ כיוון שלא מייבאים אותו, רק בארה"ב, ואותו התכוונתי להוסיף על מה שעשיתי אצלי.

נ.ב ממליץ לנסות אולי SILVER METALIZER שכבה עדינה או 2 על השחור, כיוון שהשחור נותן אפקט שאין ג'אנט או שיש ג'נט ברזל והכסוף יתן מראה מקורי מעט, לא יותר מדי.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונות הצבע השחור לעומת המקורי (השטוף) נראה כאילו הגאנט פשוט מלוכלך ברמות,

ואכן השחור בולע את הכל ,מקווה שהוא נראה הרבה יותר טוב במציאות.

הGold צולם בשמש ישירה ולכן קשה לאמר משהו לגביו, אבל כנראה עדיף על השחור.

לדעתי אם כבר אז להישאר עם המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאב, לאחר אפליקציה של חומר ניקוי, אתה משפשף עם סמרטוט/מברשת - או מים בלבד? אני רוצה להמנע מקילופים.

וכמו שפירטתי בפסקה שלמה - אתם לא צריכים לשכנע אותי שהשחור נראה על הפנים בתמונות, אני מסכים. עם זאת, במציאות זה נראה שונה לגמרי. אם רק אני הייתי חושב ככה אז היה אפשר לטעון שזה שכנוע עצמי, אבל שלושה אנשים נפרדים אמרו את אותו הדבר בדיוק אז כנראה שאני לא ממציא שקרים... :)

ולמנהלים, אני לא כ"כ מבין מדוע יש כזו 'יד קלה על ההדק' בנוגע לאיחוד שרשורים, זה מוציא לחלוטין את כל החשק להשקיע זמן בשרשור/מדריך מפורט, וחבל... :-\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ילד!

באופן אישי אני לא אוהב צבע שחור על ג'אנטים קטנים יחסית אבל במקרה שלך זה אפילו נראה די טוב.

יכול להיות שצבע זהב היה נראה יותר מיוחד ומעניין אבל הכי חשוב שאתה והאישה אוהבים.

בלי שום קשר, כל הכבוד - צבע הרכב נראה להיט, בהחלט ניכרת השקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה :)

זה גם קטע - הרכב שלי שבועיים אחרי שטיפה, כולו מטונפי, אבל בתמונות לי לפחות הצבע נראה פיקס.

קיצר, צבע הרכב פוטוגני, צבע הג'נטים לא, נראה מה מורזי תגיד כשהיא תראה את הרכב במציאות (בלי קשר לאוהבת לא אוהבת - אלא האם יש צדק בטענתי שהתמונות לא מעבירות נכון את המראה).

אגב, גם אני לא חסיד של ג'נט 16 שחור, יתרה מזאת - אם נניח לא היה קיים זהב במלאי, לא הייתי עושה את ה'פרוייקט' בשביל לצבוע ג'נטים לשחור. זה לרגע לא היה בתכנון... אבל תכנונים לחוד ומציאות לחוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...