Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלים - איך משפרים?

שימו לב! השרשור הזה בן 4287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

תמיד הייתי תחת הרושם (הכנראה מוטעה) שאת המתלים לא ניתן לשפר... לפחות לא ברמה שתשנה את ההתנהגות דרמטית ולאחרונה אני שומע דברים אחרים.

אז אם מדברים על האיביזה שלי (הפרטים עליה בחתימה) מה ניתן לעשות עם המתלים כדי להגיע לאחיזה גבוהה יותר בסיבובים והיגוי מדוייק וחד יותר?

אשמח גם לשמוע סדרי גודל על עלויות פחות או יותר...

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיזה בעיקר צמיגים קובעים אבל אם הבולמים גמורים זה גם פוגע כמובן. אתה יכול להשיג היגוי יותר חד בעזרת כיוון TOE שונה, כשאני ניסיתי לא אהבתי האמת, לא הוסיף לדיוק כי לא היה לי בעיית שטח מת ורק גרם ל"קופצניות יתר".

להחליף קפיצים+בולמים זה יקר וזה יתן לך בעיקר לשנות את ההתנהגות של הרכב מבחינת האיזון לתת היגוי/היגוי יתר.

בגלל שכל העסק נורא יקר, אני ממליץ שפשוט אם אתה סובל ממשהו מסויים או שהתלהבת מתכונה ברכב אחר, תתמקד בהם. אם אתה סובל מתת היגוי חזק אפשר להוסיף מוט פיתול אחורי (או מוט חיזוק? אחד לשלדה ואחד למתלים, אני תמיד טועה בשם) וזה ישפיע משמעותית ודי בזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זה זול?

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפורי מתלים כוללים בתוכם כל מה שקשור לבולמים,קפיצים,מוטות פיתול וזוויות היגוי של הגלגלים.

סטראטים למינהם נחשבים יותר לשיפורי "שלדה" כיוון שהמטרה שלהן היא למנוע את עיוות השילדה תחת לחץ (שנוצר למשל בפנייה).

היתרון בשיפורים הנ"ל נעוץ בכך שהם מעלים את סף האחיזה של הרכב, כלומר אם בפניה מסויימת במצב סטנדרטי איבדת אחיזה במהירות 80 קמ"ש, עם שיפורים מתאימים אולי תוכל להגיע למצב שתאבד את האחיזה באותה פניה רק ב-100 קמ"ש.

אבל!

לפעמים זה בא לידי ביטוי גם באיבוד אחיזה מיידי יותר וללא יותר מדי סימנים מוקדמים ממה שהיית מקבל ברכב סטנדרטי.

המחלה של האיביזה מאז ומתמיד היתה תת היגוי, כיול נכון של הרכב יהפוך אותו לנטרלי יותר.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, נניח לרגע את הקפיצים/בולמים בצד כי אם כבר אני אשקיע שם כסף אני אלך על מערכת מתכווננת (קויילאוברים) וזה כרגע מחוץ לתקציב.

לגבי המוטות - קיים מוט מייצב ומוט פיתול. האם אחד בא במקום השני או שכל אחד ממלא תפקיד אחר?

אם כן, מה עדיף מבחינה התנהגותית ומבחינה כלכלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת עלות תועלת הדבר הכי טוב זה לעשות כיוון מתלים. זווית קאסטר גדולה יותר תשפר את הפיידבק מההגה. אם זה לא יעזור מספיק עם התת היגוי אפשר גם להגדיל את הקאמבר מקדימה, אבל לא להגזים כי זה משפיע גם על המרחק בלימה (לרעה).

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, נניח לרגע את הקפיצים/בולמים בצד כי אם כבר אני אשקיע שם כסף אני אלך על מערכת מתכווננת (קויילאוברים) וזה כרגע מחוץ לתקציב.

מה התקציב?

יש סט קוילאוברים של V-MAXX לאיביזה שלך (6L) בעלות של 4K בערך כולל התקנה.

על הקופרה הקודמת שלי, הסט הזה עשה פלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב?

יש סט קוילאוברים של V-MAXX לאיביזה שלך (6L) בעלות של 4K בערך כולל התקנה.

על הקופרה הקודמת שלי, הסט הזה עשה פלאים.

ה-V-MAXX עשו נפלאות על הקופרה, אם כי אני בטוח וסמוך שסט של KW ירים זאת לרמות גבוהות עוד יותר - במידה ויש לך את הפער התקציבי בין שני הסטים כמובן. תבדוק אם ל-Weitec יש סט יעודי לקופרה, סביר להניח שמבחינת עלות הוא יהיה בין ה-V-MAXX ל-KW.

אלדד, מה שהפריע לי עם ה-V-MAXX אצלך היה כל מיני רעשי דפיקה / חיכוך בעת נהיגה אגרסיבית עד מאוד.

מעבר לכך, הם שיפרו את נוחות הנסיעה באופן מורגש, ההגה הרגיש אחרת לגמרי והקופרה הסכימה להתחיל לפנות :wink:

בנוסף לענייני קויילאוברים - יש לך גם בושינגים משופרים, מוטות יצוב מעובים וכדומה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לענייני קויילאוברים - יש לך גם בושינגים משופרים, מוטות יצוב מעובים וכדומה.

אשמח אם תרחיב - מה זה בושינגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תרחיב - מה זה בושינגים?

תותבים למיניהם (משולשים / מוטות מייצבים, למשל).

http://www.powerflex.co.uk/products/Ibiza+6L+%282002-2008%29-729/1.html

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדד, מה שהפריע לי עם ה-V-MAXX אצלך היה כל מיני רעשי דפיקה / חיכוך בעת נהיגה אגרסיבית עד מאוד.

צודק, יצא לך לבדוק זאת. :wink:

בכל מקרה, אם אין תקציב גבוה, V-MAXX נותנים אחלה תמורה לעלות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מלהעלות את לחץ האוויר בצמיגים הקדמיים ביחס ללחץ שבאחוריים.

בנוסף, תעלה את זווית הקאמבר השלילית בסרן הקדמי.

לא מספיק? מוט מייצב (אנטי-רול-באר או סוואי-באר באמריקאית מדוברת) אחורי.

מוט גישור (סטראט-באר) הוא שדרוג לשלדה ולא למתלים - כפי שכבר צויין - ולא ישפיע הרבה.

מוט פיתול (טורשן-באר) לא קשור לכאן.

אם עדיין לא התרצית - צמיגים קדמיים דביקים מהאחוריים ו/או רחבים מהאחוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב.

אני יודע שהכותרת היתה "מתלים-איך משפרים" והתשובה לא כל כך קשורה ,אבל...

טובי המתלים בעולם ,לא ישלימו פניה ללא נהג טוב שידע איך להכנס לפניה ואיך לצאת ממנה ולכן:

הרשה לי להמליץ לך בלהתחיל ולקחת קורס נהיגה מתקדמת ,שם ילמדו אותך על העברות משקל לפני פניה,כניסה נכונה לפניה ויציאה ממנה והתמודדות עם מצבי קיצון.

אני הייתי מתחיל משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...