Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרכה לתכנון טיול באוסטריה

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי רשיון - ממני מעולם לא דרשו רשיון בינלאומי למרות שאני מקפיד להוציא כזה. לעומת זאת נתקתי בחכמים שהביא רק רשיון בינלאומי ונשארו בלי רכב - זאת כיון שהבינתאומי אינו רשיון אלא רק תרגומו לכמה שפות והוא אינו תקף בלי הרשיון המקורי.

אוראל, מזכיר לך משהו? :lol:

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קראתי ההמלצות והן מצוינות, עוד דברים שאולי פיספסתיהם נסיעה במסלול ההרים של גלוסגלוקנר, לנהגים מנוסים וחובבי נוף הררי,

אזור האגמים של זלצגומרט, רובו ממזרח לזלצבורג.

התכוונת ל-זלצקמרגוט? :oops:

שניר, אכן מוכר לי. השאלה אם הם למדו מאז :wink:

כפי שציינתי בת'רד שפתחתי, ג ר ו ס ג ל ו ק נ ר - חובה לבקר בו. כביש מהנה מאוד עם נוף מטריף.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל צודק, גרוסגלוקנר הוא אכן אתר מאוד מומלץ.

שים לב, אם אתם נוסעים באוקטובר צריך להכין מסלול שכולל בעיות שלגים (כבישים מסויימים נחסמים ואתרים מסויימים נסגרים).

אמנם בד"כ בתחילת אוקטובר לא יורד שם שלג עדיין, אבל מנסיוני זה עלול לקרות.

כמובן שאפשר לעשות את אזור זלצבורג וטירול במסלול כזה, הוא יהיה מעט לחוץ ותצטרכו לוותר על משהו אחר. בעקרון טיול כזה הוא אוסף של פשרות ;)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאביה לשעבר, תודה על התיקונים.

מסכים עם ארילו שאזור זלצבורג יחד עם טירול, קצת לחוץ. גרוסגלוקנר בערך באמצע כך שניתן לשלבו, אולי בתחילת או סוף הטיול.

אגב, תמיד לקחת רזרבת זמן, יש כבישים איטיים, יש פקקים, יש פקקי סוף שבוע.

באשר לטירול, אם תסתכל במפה יש כביש טוב למדיי בין אינסברוק לסן אנטון. בערך קו ישר במפה, לזכרוני. אם תסתכל תמחת כלומר מדרום, יש כבישים קטנים ויפים . נוצר מעין משולש הפונה מטה[ נניח] של כבישים יפים, ניתן גם לגלוש מזרחה לשוויץ. שם צריך עוד מדבקה לכבישים המהירים.

באשר למילכוד מגבלות הרשיון שלך ואימך, לא הייתי לוקח סכון ומהמר כדי לא להיתקע.

קח היכן שאתה בטוח. יש בפורום סוכן נסיעות בשם סלע. תוכל להתייעץ עימו, הוא מנוסה.

אין כלל אצבע שטוס וסע זול מסכום המרכיבים בניפרד, זה משתנה.

המלצתי- ברר על טיסה לוינה אוברטיסלבה, הן קרובות יותר לטירול, ברר על רכב, יתכן ששבברטיסלבה הוא יקר. אם לא כדאי, קח טיסה למינכן. אל תהיה תאוותן מדי בקילומטרים. מטרתכם להנות. לא לסמן איקסים. תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[פנדוב - קצת התבלבלת בכיוונים. שוייץ נמצאת ממערב (וגם קצת מדרום) לאוסטריה, ומינכן הרבה יותר קרובה לטירול מוינה (שלא לדבר על עלויות נמוכות יותר לטיסה ושכירת רכב). אם הכוונה להגיע למערב אוסטריה יש גם אופציה של טיסת שכר לוורונה אבל אני לא יודע מה מחירי הטיסות והרכב שם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, תודה.

שויץ כמובן ממערב

מינכן קרובה לטירול

וינה לזלצבורג

באשר לורונה, ניתן לעיתים למצוא טיסות זולות וגם רכב, אך הבעיה שם אחרת. מי שנוחת שם, אלא אם נחת שם בפעם החמישית, נניח, אין לו שום סיבה להמשיך לאוסטריה, בגלל מיספר סיבות

בורונה אין כמעט צורך בנסיעה מנהלתי ת עד לאטרקציות. אתה מיד מצוי בתוכן, העיר ורונה, אגם גארדה, הדולומיטם לא מאוד רחוקים,מכך ונציה ממיזרח, כך אגמים ממערב, ערים יפות ומוזיאוני רכב מדרום. אם כבר לצאת מאיטליה, לשוויץ.

שלא לדבר על כך שאיטלקית אני אוהב לשמוע, גרמנית לא.

האיש שאל על אוסטריה, אם היה מתלבט, עבורי אין שאלה קלה מזו.

ערב טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדקתי לפני כשנתיים את נושא הנסיעה לזלצבורג - והגעתי למסקנה שטיסה למינכן ושכירת הרכב שם תהיה יותר זולה ונוחה מאשר בוינה, והמרחק ממינכן לזלצבורג הוא חצי המרחק מוינה (כ-180 ק"מ מנמה"ת של מינכן לעומת כ-350 מנמה"ת של וינה).

לגבי ורונה - טסתי לשם פעם אחת, ואני כמעט אומר never again. האיזור נהדר ויש הרבה מה לעשות, וגם המרחק לאינסברוק לא גדול מדי (כ-270 ק"מ) אם מוצאים עסקה אטרקטיבית. העניין הוא שהיחס אליו זכיתי בשדה התעופה עצמו היה, אם לומר זאת בעדינות, מגעיל. כאמור - הייתי בודק את האופציה אבל בוחר בה רק אם מדובר במציאה אמיתית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, בהככנות שאני מבצע, אני בודק נסיעה מנהלית עד הגעה לאיזור הפאן.

מוינה לאזורי עניין, קרוב.ממינכן לאזורי עניין, רחוק מבחינתי שכן השואל שאל על אוסטריה.

בנימה אישית אוסיף שאיני מטייל בגרמניה, לנחות שם זה די והותר.

גם אוסטריה זה דחוק כמובן אך איכשהו שכנעתי עצמי.

לנתי שם בצימר שמצאתי אני בדרך!, מרווח, מקרר מטבחון, ארוחת בוקר. ממזרח לזלצבורג.יחס חביב.היה כה חביב שהארכתי שהותי והקרבתי קצת מהמסלול. עד היום האחרון לא הבנתי אם המחיר הוא מאתיים שקלים ללילה או לאיש אחד כפול שניים. המחיר היה מאתיים ללילה, עד היום זה מפריע לי פסיכולוגית כשאני מחפש צימר בצפון.

הנגישות מורונה ישירות לאזור טיול טובה וכך גם ממילנו. השדה בורונה קטן . במילאנו ענק. מעדיף את ורונה למרות שבחזור הםדרשו בעבר להכניס מצלמות וסלולרי למזוודות.אני זכיתי ליחס רע במינכן.

איני מסיק מכאן מסקנות, מארועים היסטוריים מסוימים, דווקא כן. מה קורה עם סלובניה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת המרחק היא, כמובן, מה אתה מחפש. אישית איני מחפש מסלולי נהיגה אלא דברים אחרים, לכן אני בוחן את הדברים באור אחר. כיון שהמרחק ממינכן לזלצבורג הוא חצי מהמרחק מוינה לזלצבורג, מבחר הטיסות יותר גדול ומחירן נמוך יותרוכך גם שכירת הרכב - אין לי ספק שכאשר נוסעים למערב אוסטריה הנחיתה במינכן עדיפה. מסכים לגמרי שהשדה בוינה יותר נעים, למרות שגם בו מכניסים את הטיסים לישראל לכלוב לפני העליה למטוס. בחנוכה האחרון דווקא היתה שם אוירה נחמדה עם הדלקת נרות, כנראה די ספונטנית.

לגבי שדה התעופה של וורונה - היחס היה מגעיל גם בהגעה וגם ביציאה, כאשר נושא הציוד האלקטרוני (לא רק מצלמות, אפילו דיסקמן של הילד) היה רק שיא היחס.

במינכן יש בעיה שנקראת טרמינל 1F ש/הבעיה העיקרית בו היא הריחוק מהסביבה והתחושה שנובעת מהצבת הזלדות מסביב אבל זו בעיה מוכרת במרבית שדות התעופה באירופה, אשר מקצים מתקנים מיוחדים לטיסות לארצות "בעייתיות", כלומר ישראל ובחלק מהמקומות גם ארה"ב.

לגבי צינרים באוסטריה - אין לי אלא לחזק את דבריך, אני מצאתי לפני שנתיים צימר טוב מאוד בפאתי זלצבורג (5 לילות) וצימר לא פחות ממדהים בעיירה Telfs שממערב לאינסברוק. איני זוכר מה היו המחירים אבל היו סבירים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזור זלצבורג הייתי.מבחינת נוף- הרים אגמים מפלים כפרים יפים, בהחלט נחמד, נופל לטעמי ממשוויץ שבה אני מעדיף החלק של דרום ומרכז. נופל גם מן הצפון איטליה אם כי אולי אינטימי ורגוע יותר.

בגלל מנעמי הצימר חרגנו מעט יחסית לגרוסגלוקנר, זל אם זה , מפליי קרימל ועוד קצת.

לגבי איזור אינסברוק וסנט אנטון, דהינו המערב, כמעט שאיני מכיר ובהזדמנות זו שואל אותך ואחרים על מידת העניין ודגשים, אולי אחבר חלק זה לצפון איטליה בעתיד.

אכן טיסות לגרמניה רבות ולעיתים זולות. אני עשוי להשתמש במינכן כבסיס לאוסטריה או שוויץ, בקלן או דיסלדורף כבסיס להולנד שכמעט איני מכיר או לבלגיה, בה טרם הייתי. מעדיף לנחות בארצות אלו ישירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי באיזור הטירול (כפי שכתבתי - לנתי שני לילות ב-Telfs, כ-20 ק"מ ממערב לאינסברוק). לא מצאתי שם עניין מיוחד, כלומר נוף יפה אבל לא הרבה יותר מכך. מדובר באיזור מובהק של ספורט חורף ומבחינתי היה מדובר רק בחנית ביניים בדרך מזלצבורג לשוויץ (המלון הבא שלי היה ב-Weil am Rhein, ברבר של באזל בצד הגרמני של הגבול, ובהתאם לכך מחצית עלות מלון דומה בצד השויצרי). בדרך עצרתי בשתי עיירות נחמדות מאוד - סנט גאלן ואפנצל. קע דרך אחד שצריך לציין הוא מנהרה בת 15 ק"מ בקצה המערבי של אוסטריה, ממש לפני מעבר הגבול לשויצריה.

לגבי הולנד ובלגיה - ככל הנראה הדרך הטובה ביותר היא לטוס לאמסטרדם או בריסל בהתאמה. בהתאם למחירים יתכן שאפילו כדאי לוס לאמסטרדם ולנסוע ברכבת או לנהוג לבלגיה - מדובר בעניין של כ-3 שעות עד בריסל, ומבחר הטיסות לאמסטרם גדול בהרב ממבחר הטיסות לבריסל, כך שיש סיכוי למצוא עסקה משתלמת. יש רכבת ישירה מסכיפהול לבריסל כל שעה-שעתיים ומחירה די נוח (יש גם רכבת מהירה אבל זה עניין יקר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אגב נראה שפותח השרשור כבר נסע...

אישית, אני אחפש במסגרת הזמן שביןה14 ל26 לחודש הבא. טיסה לא יקרה איכנשהו במערב אירופה או קרואטיה סלובניה.

איטליה די מוצתה, אם כי תמיד ניתן לחזור. הזכרתי היעדים בגרמניה כאפשרות ליציאה מימנה, לעיתים הטיסות זולות.

איך מתקדם בעניין הסלובני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצאתי סטוס וסע לסלובניה בזול בעסקה של הרגע ה(כמעט) אחרון - 375 אירו לאדם טיסה (סאנדור\ארקיע, הפוילע-שטיק הנדרש מטיסות אל-על בשבת), ולמחרת ראיתי את העסקה בעוד כמה עשרות אירו פחות. הרכב הוא מקבוצה B. הוספת ילד או שניים היתה עולה פחות לאדם, אבל הכנופיה מעדיפה להשאר בבית. מצאתי בטרווליסט וביצעתי דרך אחת סוכנויות שהופיעו ברשימה במחיר הזול ביותר. חייב לציין כי לא היתה אפשרות להזמנה אינטרנטית, מאידך היחס בסוכנות היה טוב. מלון מצאתי באמצעות טריפאדוויזור והזמנתי דרך אקספדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...