Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור בלימה בטנדר איסוזו דימקס 4X4

שימו לב! השרשור הזה בן 4294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

יש לי טנדר דימקס 4X4 גיר אוטומתי, 2007 מנוע 3.0TDI הצורה הישנה,

אז העניין שהטנדר הזה משמש אותי לעבודה יום יום והוא תמיד עמוס כלים במשקל של 500-600 קילו בערך, אולי קצת יותר,

אז הבלמים עכשיו הם במידה מקורית ויש לי בעיה איתם הם מתחחמים הרבה בירידות ואני מרגיש שהם יחסית חלשים בכביש במיוחד בבלימת חירום אם אני נותן בלימת חירום חזקה ומשאיר את הדוושה לחוצה אני מרגיש כאילו הלחץ של הדוושה יורד והוא יורד עמוק מאוד וכאילו הבלמים נמעכו או לא מספיקים לעשות כלום והאוטו מרגיש קצת חופשי.

אז מה אתם מציעים?

האם יש סוג של בלמים יותר חזקים או יותר עמידים ?

ולמה הם מתחמים בירידות חזקות?

ובקיצור מה אפשר לשפר ?

תודה רבה.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית הייתי בודק מאיזו חברה הרפידות והדיסקים שברשותי, רוב המוסכים היום פשוט מרכיבים את החלקים הכי זולים, ומחליף במידת הצורך לחברה מוכרת ואיכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש לי טופים אחוריים מקוריים של איסוזו לפני חודש החלפתי אותם במוסך UMI,

מקדימה יש לי צלחות של סתם סוג ודסקיות REMSA ,ושמעתי שה REMSA לא טובים והם אוכלים את הצלחות,

אז על איזה חומרים אתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

יש לי טנדר דימקס 4X4 גיר אוטומתי, 2007 מנוע 3.0TDI הצורה הישנה,

אז העניין שהטנדר הזה משמש אותי לעבודה יום יום והוא תמיד עמוס כלים במשקל של 500-600 קילו בערך, אולי קצת יותר,

אז הבלמים עכשיו הם במידה מקורית ויש לי בעיה איתם הם מתחחמים הרבה בירידות ואני מרגיש שהם יחסית חלשים בכביש במיוחד בבלימת חירום אם אני נותן בלימת חירום חזקה ומשאיר את הדוושה לחוצה אני מרגיש כאילו הלחץ של הדוושה יורד והוא יורד עמוק מאוד וכאילו הבלמים נמעכו או לא מספיקים לעשות כלום והאוטו מרגיש קצת חופשי.

אז מה אתם מציעים?

ובקיצור מה אפשר לשפר ?

תודה רבה.

היי,

בלימת רכב במיוחד בעומס תתבצע על ידי הורדת הילוכים ובלימת מנוע תוך שמירה על מהירות סבירה והגיונית בהתאם לתנאי הדרך

את הבלמים שומרים למקרה חירום וממעטים להשתמש בהם אם בכלל במהלך הירידה, זוהי נהיגה נכונה.

אין צורך לשפר את מערכת הבלימה, יש צורך לנהוג בצורה נכונה.

אם תרצה אשמח לתאם לך נסיעת מבחן עם איש מקצוע שלנו, הוא יוכל לייעץ ולעזור לך

גיא משברולט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי גיא אני כבר עברתי את הסרט הזה מזמן,

אני יודע עם איזה רכב אני נוהג ועם איזה משקל ואני יודע איך לתפקד גם בעליות וגם בירידות, לפעמים אני מגיע בירידות קשות אפילו להילוך LOW

ולידעתך יש לי רשיון משאית ואני יודע מה זה בלימת מנוע ומה זה שמירת בלמים ויודע מה זה חימום בלמיםויודע הרבה מאוד דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין אינך יודע מדוע הבלמים מתחממים בירידות חזקות.

בלי קשר, במכוניתי הותקנו בטיפול האחרון רפידות של Remsa. זה לא שהן כאלה גרועות, אלא שביחס למקוריות שהיו (Bosch) הן בפירוש נחותות יותר.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, אני אומר שהבלמים מתחממים בירידות למרות שאני בולם את המנוע עם הגיר וגם לא משתמש הרבה בדוושת הבלם, אבל בכל זאת אני אומר שאני מרגיש שהבלמים מתחמים,

מה זה מתחממים? לא ממש לוהטים ויוצא עשן, לא, הכוונה היא שאני מרגיש שהדוושה יורדת קצת והכוח והיעליות של הבלמים גם יורדים קצת.

אז בבקשה רק תגובות רציניות וממביני עניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת צינורות הגומי לצינורת משופרים עם שזירת פלדת אל חלד, ישפרו או יבטלו את הרגשת הספוגוית ושקיעת הדוושה. אבל,

לא ישפרו את עניין התחממות הבלמים.

מאחור אין הרבה מה לעשות. אולי אפשר מעט לשפר ע"י התקנת ג'אנטים ברזל שיספחו מעט את החום.

מקדימה לנסות לאתר צלחות מאווררות גדולות ועבות יותר שיתאימו + קליפרים מתאימים. ייתכן שיידרש אפילו משאבה מרכזית אחרת.

בקיצור, כנראה "זה מה יש ועם זה צריך להסתדר".

סע בזהירות

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, אני אומר שהבלמים מתחממים בירידות למרות שאני בולם את המנוע עם הגיר וגם לא משתמש הרבה בדוושת הבלם, אבל בכל זאת אני אומר שאני מרגיש שהבלמים מתחמים,

מה זה מתחממים? לא ממש לוהטים ויוצא עשן, לא, הכוונה היא שאני מרגיש שהדוושה יורדת קצת והכוח והיעליות של הבלמים גם יורדים קצת.

אז בבקשה רק תגובות רציניות וממביני עניין.

התגובה שלי היתה רצינית לגמרי. הנה ציטוט של הקטע הרלבנטי מההודעה הראשונה שלך:

אז מה אתם מציעים?

התשובה היא פשוטה: מבחינה פיזיקאלית, בלם הוא מכשיר להמרת אנרגיה קינטית לאנרגיית חום. בכל פעם שתשתמש בבלם יווצר חום, למעט במקרה שבו הגלגל אינו מסתובב. בלמים מתחממים בירידות חזקות מכיון שנעשה בהם שימוש מוגבר ביחס לתנאי דרך רגילים. כיצד ניתן למגר או לפחות לרכך את התופעה - אינני מתכוון להרחיב מכיון שלטענתך הצעדים הללו כבר מוכרים לך.

החלפת צינורות הגומי לצינורת משופרים עם שזירת פלדת אל חלד, ישפרו או יבטלו את הרגשת הספוגוית ושקיעת הדוושה. אבל,

לא ישפרו את עניין התחממות הבלמים.

כן, ובנוסף הם גם לא ממש תקניים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיפו אני אמצא צינורות פלדה שזורים שמתאימים לטנדר דימקס?

בכל חנות חלפים אני אמצא או שזה הזמנה מיוחדת?

ומה לגבי החוק והתקן הם תקניים באמת וחוקיים?

טוב יש לי עוד שאלה,

אם אני גורר עגלה עמוסה ב 1 טון בערך+משקל העגלה איזה 500 קילו בערך ויש לי על הטנדר ציוד במשקל 500 קילו בערך זה נחשב בסדר?

אפשר לנסוע במצב כזה?

מה לגבי יכולות המנוע הוא יסבול?

הבלמים ישרדו?(העגלה עם בלמים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צינורות בעלי סיכוך פלדה אינם תקניים ואינם עוברים טסט. רד מזה, אלא אם אתה מוכן להתמודד עם הבעיות החוקיות שיהיו לך בהמשך.

מבחינת החוק אתה רשאי להעמיס על הרכב עד גבול המשקל הכולל שלו + לגרור עד המשקל המירבי המותר לגרירה. אני מניח שהמנוע יעמוד במשימה בגבורה, אבל בסוד אני אגלה לך שכאשר אני נוסע בבראבו שלי כשהיא עמוסה בלפחות ארבעה אנשים, אני לגמרי משנה מוד ומשאיר לעצמי שולי בטחון רחבים יותר. ופיאט בראבו זה רק רכב פרטי, שיכולותיו הדינאמיות לבטח טובות בהרבה מאלה של איסוזו D-MAX.

למיטב זכרוני כבר פתחת שרשור שמתייחס לגרירה בפורום שטח וקיבלת בו שלל עצות טובות, מועילות ומנומקות כיצד יש לנהוג בעת גרירה. אינני מבין את הצורך שלך למחזר שוב את אותן השאלות או להציגן בצורה שונה.

התשובה בכל מקרה תישאר זהה: כאשר הרכב עמוס או גורר או עמוס וגורר, אתה חייב לקחת מקדם בטחון גבוה יותר, ובכלל זה: הפחתת מהירות הנסיעה, הימנעות משימוש נמרץ בבלמים, מבלימות או סטיות פתאומיות ושמירה על רמת עירנות גבוהה יותר.

לא קשה, לא מסובך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צינורות בעלי סיכוך פלדה אינם תקניים ואינם עוברים טסט. רד מזה, אלא אם אתה מוכן להתמודד עם הבעיות החוקיות שיהיו לך בהמשך.

מבחינת החוק אתה רשאי להעמיס על הרכב עד גבול המשקל הכולל שלו + לגרור עד המשקל המירבי המותר לגרירה. אני מניח שהמנוע יעמוד במשימה בגבורה, אבל בסוד אני אגלה לך שכאשר אני נוסע בבראבו שלי כשהיא עמוסה בלפחות ארבעה אנשים, אני לגמרי משנה מוד ומשאיר לעצמי שולי בטחון רחבים יותר. ופיאט בראבו זה רק רכב פרטי, שיכולותיו הדינאמיות לבטח טובות בהרבה מאלה של איסוזו D-MAX.

למיטב זכרוני כבר פתחת שרשור שמתייחס לגרירה בפורום שטח וקיבלת בו שלל עצות טובות, מועילות ומנומקות כיצד יש לנהוג בעת גרירה. אינני מבין את הצורך שלך למחזר שוב את אותן השאלות או להציגן בצורה שונה.

התשובה בכל מקרה תישאר זהה: כאשר הרכב עמוס או גורר או עמוס וגורר, אתה חייב לקחת מקדם בטחון גבוה יותר, ובכלל זה: הפחתת מהירות הנסיעה, הימנעות משימוש נמרץ בבלמים, מבלימות או סטיות פתאומיות ושמירה על רמת עירנות גבוהה יותר.

לא קשה, לא מסובך.

אלעד אני עובר עם צינורות כאלה טסט ובאמת שלא עושים לי בעיות בכלל, אפילו לא שואלים כלום.

אם בא לך צינורות כאלה לפי הזמנה צור איתי קשר בפרטי.

אבל כמו שאמרו לך כבר זה לא הולך לפתור לך את הבעיה של החימום בלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים אנחנו נחיה עם זה עוד קצת זמן עד שנעבור לטנדר גדול יותר כמו שברולט סילבראדו או דודג' ראם,

בטנדרים האלה יש להם מערכת בלימה רצינית וחזקה יותר וגם בלם אגזוז וזה באמת רכב עבודה רציני מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים אנחנו נחיה עם זה עוד קצת זמן עד שנעבור לטנדר גדול יותר כמו שברולט סילבראדו או דודג' ראם,

בטנדרים האלה יש להם מערכת בלימה רצינית וחזקה יותר וגם בלם אגזוז וזה באמת רכב עבודה רציני מאוד.

זה נקרא לעבור למשאית, לא לטנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...