Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי או קיה ספורטאז

v.michael
שימו לב! השרשור הזה בן 4281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, אני הגעתי למסכנה שאני סגור על שני דגמים ולפני שאני בכלל עושה נסיעת מבחן הייתי מאוד שמח לשמוע הבדלים והמלצות בנוגע שתי הרכבים הנל.

האם ללכת על יטי היתרון לפי דעתי הוא המחיר והמנוע וגיר.

או קיה שהיתרון הוא יופי וגם הייתה לי פעם ספורטאז. ישנה לכמה חודשים ומאוד נהנתי ממנה ולא עשתה בעיות.

אישתי רוצה את הקיה ואני מבולבל כאשר אני יותר בכיוון היטי.

אשמח לתגובות ולשמוע מה כמה שיותר דברים על שתי המכוניות עלמנת שאני יוכל להיות יותר החלטי.

תודה מראש.

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעת מבחן על הסקודה יטי רק השבוע בדגם המפואר ״אקפירינס״. הייתה הנחה על היטי עד סוף יוני של 7,000 שח. ייתכן שעוד יתנו לך אותה אבל בחודש יולי היטי התייקרה ב- 3000 שח כאשר ההנחה תהיה מהמחירים החדשים, כאשר המחירים הם 140 אלף לדגם הפשוט ו- 150 אלף לדגם המפואר. לדעתי התוספת לדגם המפואר כדאית ביותר משום שמקבלים תוספת אבזור שאפילו ברכבים יקרים בהרבה לא מקבלים ובין היתר מערכת חניה עצמית (הרכב חונה לבד), 8 כריות אויר!, צנג'ר ל- 8 דיסקים, בקרת שיוט ופנסי עוקבי פנייה. אני חששתי מהביצועים שלה, אבל לא רק שאין בעית ביצועים, אלא כאשר אתה נמצא ספורט, הרכב מאיץ ונוסע בצורה מדהימה, ההילוכים בגיר עוברים כמו באופנוע. לדעתי במצב זה הביצועים בפועל טובים יותר מרכבים מקבילים בעלי מנועי 2 ליטר. איש המכירות שעובד בסוכנות הוא חבר ילדות טוב שלי והוא אמר לי שאין יותר בעיות בגיר ה- dsg שהיו במספר רכבים מהשנתונים הראשונים. מלבד תחושה השהייה קלה בזינוק ההילוכים עוברים בלי הרגשה ואני מתכוון ממש לא מרגישים את העברות ההילוכים. אני יכול להגיד לך שעשיתי נסיעת מבחן היום על המאזדה cx5 ולמרות שהנתונים הרשמיים מראים יתרון של 2.5 שניות בהאצה לטובת המאזדה, אין לי כלל ספק שהסקודה תראה למאזדה את האגזוז בכל מצב. המנוע של הסקודה גם שקט מאד גם בהאצה חזקה מאד, הרבה יותר מהמאזדה למשל. המרווח בסקודה בציר האורך הוא כמו ברכב משפחתי בעל מרחב בינוני ולא יותר מכך. בציר הרוחב יש מרחב גדול יותר מרכב משפחתי. תא המטען קצת קטן ובעיקר צר בגלל בתי הגלגלים אבל שימושי יותר מרכב משפחתי בין היתר מאחר שאם מורידים את כיסוי תא המטען ניתן לשים דברים לגובה. המתלים של הסקודה בדגם המפואר הם ברדיוס 17 והנוחות נוקשה. בנוסף ברכב המבחן בו נסעתי היו קצת קרקושים מכיון הדלתות, דבר שאצלי ברכב בן 6 שנים לא מתרחש. מלבד זאת הסקודה מאד איכותית. בסוף אני באופן אישי בחרתי במאזדה בעיקר בגלל המרחב העודף ובגלל שלמרות שתא המטען לכאורה בנפח זהה לסקודה, בפועל במאזדה הוא גדול בהרבה וגדול בהרבה ממה שמרמז הנתון הרשמי של 403 ליטר בלבד. גם המרחב לרגליים טוב יותר, מלבד זאת מיתלי המאזדה נוחים יותר. לגבי הקיה ספורטג לא נסעתי בה אבל הבנתי כי היא מרווחת מאד ובעלת תא מטען גדול מאד. כמו כן תנוחת הישיבה בה גבוהה מאד. מבחינת הביצועים היא תהיה חלשה בהרבה מהסקודה ותאכל יותר דלק. אם מרחב ותא מטען חשובים לך פחות הייתי רוכש את הסקודה לאור יתרונותיה האחרים, אחרת הייתי רוכש את הקיה. הקיה גם נראית מרשימה יותר למרות שאני דווקא אוהב את העיצוב המסוקס של הסקודה. המחיר של הסקודה גם זול יותר אולם ייתכן שבקיה תקבל הנחה ותנאים נלווים טובים יותר. מבחינת שמירת ערך היא טובה אצל שניהם סביב ה- 10 אחוזים לשנה, זאת לאור כך שקטגוריית הגיפונים לוהטת ויש להם ביקוש רב יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה זקוק לרכב מרווח ולתא מטען נורמלי - לך על הספורטאז'.

היטי תהיה יותר נוחה להתנהלות בתוך העיר ותהיה יותר חסכונית, אך היא קטנה יותר בכל מימד שהוא.

אני דווקא ממליץ על הדגם ברמת האבזור הנמוכה שבא עם חשוקי 16" והרבה יותר נוח לנסיעה.

לאמנוןפורום: תגובתך מאוד מעניינת לקריאה אל פשוט לקרוא את מה שכתבת כי למרות ששמת סימני פיסוק - העובדה שהטקסט אינו מעומד מקשה מאד על קריאותו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמנוןפורום: תגובתך מאוד מעניינת לקריאה אל פשוט לקרוא את מה שכתבת כי למרות ששמת סימני פיסוק - העובדה שהטקסט אינו מעומד מקשה מאד על קריאותו.

מסכים לגמרי, אם כי עוד יותר קשה לי לקרוא את הטעויות הלשוניות שחוזרות על עצמן פעם אחר פעם אחר פעם פה (דווקא לא במקרה של אמנון), כמו ״אני ישכור״ במקום אני אשכור או "אני יהיה״ במקום אני אהיה וכו - המצב ממש אבל ממש רע, ומפתיע אותי כל פעם מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שלמרות שתא המטען לכאורה בנפח זהה לסקודה, בפועל במאזדה הוא גדול בהרבה וגדול בהרבה ממה שמרמז הנתון הרשמי של 403 ליטר בלבד.

בלבלת אותי...

יכול להיות שתא המטען במאזדה הרגיש לך גדול יותר, אבל איך בדיוק הוא יכול להיות גדול יותר ועוד גדול בהרבה מהנתון הרשמי?

או שיש לו 403 ליטר או שלא...

אגב ה403 ליטר ״בלבד״ זה הודות לגלגל רזרבי בגודל מלא שהחליטו להביא עם הרכב לארץ, באירופה הנתון הוא בדיוק 100 ליטר יותר ועומד על 503.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולי יש הרגשה שהנתון של היטי (416 ליטר) כולל את המקום של הגלגל הרזרבי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא המטען של המאזדה לא רק ״הרגיש״ גדול יותר, אלא הוא בפועל גדול יותר.

פשוט הכנסתי עגלת תינוק וטיולון, אחד על השני ובעוד שבמאזדה הם נכנסים גם ברוחב וגם בגובה של תא המטען בקלות ועוד נשאר הרבה מקום ליד לשתי מזוודות גדולות בעמידה, הרי שבסקודה זה לא אפשרי גם מבחינת הרוחב- הטיולון שהוא ארוך יותר פשוט לא נכנס בגלל בתי הגלגלים וגם בגלל הגובה- כיסוי תא המטען לא יכול להיסגר.

הדרך היחידה שהצלחתי להכניס את הנ״ל הייתה על ידי הורדת כיסוי תא המטען והנחת הטיולון למעשה גבוה ומחוץ לתא המטען מעל העגלה. זה מותיר מקום לעוד מזוודה אחת גדולה בעמידה, שזה עדיין פתרון לא רע לעומת רכב סדאן רגיל בעל תא מטען גדול יותר לכאורה.

ברכב הנוכחי שלי, מיצובישי לנסר שנת 2007, יש לכאורה כ- 450 ליטר כמדומני, בפועל ניתן להכניס את העגלה והטיולון בשכיבה בלבד אחד ליד השני וזהו! שום דבר נוסף לא נכנס. מעבר לכך מאחר ומדובר ברכב סדאן ללא דלת חמישית הרי שהשימושיות נמוכה בהרבה, דהיינו קשה מאד להוציא ולהכניס דברים לתא המטען.

בקיצור בפועל ניתן להיווכח כי אין להסתמך על נתונים יבשים ויש צורך לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולי יש הרגשה שהנתון של היטי (416 ליטר) כולל את המקום של הגלגל הרזרבי.

הוא לא, תאמין לי - בפאביה יש 315 ליטרים והם קטנים משמעותית משל היטי :-)

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים. הבנתי ששניהם רכבים טובים עם יתרונות וחסרונות כמו שחשבתי, אני אזמנתי נסיעת מבחן לקיה ובהמשך אזמין לסקודה ונחליט, כרגע הקיה מובילה עקב הגודל ויופי. אבל לא אקנה אותה עד שאעשה מבחן גם ליטי.

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן להשקיע 160K, אני חושב שדווקא המאזדה CX5 תיתן לך את התמורה הטובה ביותר.

היא נוחה ונעימה יותר לשהייה מאשר המתחרות וגם לעומת הייטי (שאני מאוד אוהב אותה, אבל היא ללא ספק בסגמנט נמוך יותר).

תא המטען ביטי נראה כאילו הוא משקר מעט. זה לא נראה כמו 416 ליטר, שכן הוא מתחיל בנקודה מאוד גבוהה.

ולא אשקר - סיכוי סביר שהרכב הבא שלי יהיה יטי ידנית :) כך שזה לא עניין של העדפות אישיות.

בהצלחה.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שטח הוא לא הכיוון שלך - לך על הסקודה יטי שתהיה לך נוחה יותר ומציעה לך תמורה טובה יותר למחיר. מצד שני, גם הספורטאז' הוא לא איזו חיית שטח ומתאים לשבילים מקסימום. אולי לקיה יש יותר "פוזה" מהיטי, אבל כמעט בכל שאר הדברים היטי טובה יותר. את המאזדה עוד לא ראיתי על הכביש אבל נראה לי שהיא מהר מאוד תהפוך למאוסה כמו היונדאי IX35 וחוץ מזה, מי רוצה לנסוע במאזדה 3 מוגבהת?!

We are the Human Race

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...