Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פורטה או יונדאי i30?

dvir1245
שימו לב! השרשור הזה בן 4288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז אמא שלי רוצה לקנות אוטו חדש אחרי שנים עם יונדאי לנטרה 1.8.

התקציב שלה זה בין 70 ל80 אלף.

אז חשבתי על הכיוון של יונדאי i30 או קיה פורטה.

היא כבר דיברה עם חברת ליסינג והציעו לה:

קיה פורטה 2010 עם 61 ק"מ ב72 אלף

או

יונדאי i30 שנת 2009 עם 69 ק"מ ב75 אלף

כעקרון השימוש של הרכב יהיה רק בבקרים נסיעות מראשון לתל אביב (נסיעות בינעירוניות)

ובערבים סתם יציאות שלי ושל אחי בעיר.

אשמח לעזרה ולדעה שלכם בנושא :)

נ. ב. אם ישלכם רעיון לרכב אחר שאתם חושבים שיתאים לדרישות זה גם יעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש העדפה למשפחתית בגלל מספר הנוסעים?

לנסיעות בין עירוניות קצרות במרכז והרבה נסיעה עירונית עדיף לחפש סופר מיני שתהיה קומפקטית וחסכונית יותר.

ממליץ לכם לבדוק מה יציעו לובינסקי על סיטרואן C3 ופיג'ו 207 ביום המכירות שלהם בשישי, אולי תוכלו לקבל רכב חדש לחלוטין באיזור ה-85 אלף שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש העדפה למשפחתית בגלל מספר הנוסעים?

לנסיעות בין עירוניות קצרות במרכז והרבה נסיעה עירונית עדיף לחפש סופר מיני שתהיה קומפקטית וחסכונית יותר.

ממליץ לכם לבדוק מה יציעו לובינסקי על סיטרואן C3 ופיג'ו 207 ביום המכירות שלהם בשישי, אולי תוכלו לקבל רכב חדש לחלוטין באיזור ה-85 אלף שקלים.

קודם כל תודה על התגובה ועל הנסיון לעזור!

אבל האמת שאנחנו יותר בכיוון של משפחתית..

ואמא שלי לא מעוניינת לרכוש מכונית חדשה בגלל הקטע שיורד לה הערך אחרי השנה הראשונה.

אשמח לשמוע על משפחתיות שניתן למצוא בסביבות המחיר של הקיה פורטה והI30 או מה עדיף ביניהן

ולא בטוח שנקנה מהליסינג, כנראה שנקנה מפרטי בסוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה ועל הנסיון לעזור!

אבל האמת שאנחנו יותר בכיוון של משפחתית..

ואמא שלי לא מעוניינת לרכוש מכונית חדשה בגלל הקטע שיורד לה הערך אחרי השנה הראשונה.

אשמח לשמוע על משפחתיות שניתן למצוא בסביבות המחיר של הקיה פורטה והI30 או מה עדיף ביניהן

ולא בטוח שנקנה מהליסינג, כנראה שנקנה מפרטי בסוף

ליונדאי יש ירידת ערך מטורפת!!

בנוסף המכונית מאוד לא נוחה! הכיסא שם שובר לי את הגב, וההגה ממש לא נוח לגעת בו (פלסטיק פשוט כזה) וגם כל פנים הכל פלסטיקי מגעיל כזה והשדה ראייה לא משהו !

הדבר היחיד שטוב שם זה המערכת והרכב אמין יחסית אבל אמינות זה לא הכל!

אני באמת לא מבין למה ללכת על קוריאנית שבמחיר הזה ניתן למצוא מגוון רכבים יפניים ואירופים מאותם שנים!

כמו מזדה 3 החדשה, לנסר החדשה, סוזוקי SX4, וגם ג'טה 2009 תכנס בתקציב שזה כבר עולם אחר !

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף המכונית מאוד לא נוחה! הכיסא שם שובר לי את הגב, וההגה ממש לא נוח לגעת בו (פלסטיק פשוט כזה) וגם כל פנים הכל פלסטיקי מגעיל כזה והשדה ראייה לא משהו !

אני באמת לא מבין למה ללכת על קוריאנית שבמחיר הזה ניתן למצוא מגוון רכבים יפניים ואירופים מאותם שנים!

כמו מזדה 3 החדשה, לנסר החדשה, סוזוקי SX4, וגם ג'טה 2009 תכנס בתקציב שזה כבר עולם אחר !

בדיוק בגלל הדברים האלה פתחתי את הנושא

כי אתם מבינים הרבה יותר ממני! ואני צריך המלצות

על איזה מהם אתה ממליץ?

למרות שבתכלס נהגתי על I30 CW של חבר והיתה לי נוחה

עריכה: אה ושכחתי לציין שהקטע של הדלק די חשוב! שלא ירד מה10 ק"מ לליטר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהכי עדיפה הג'טה! למה?

נוחה, יפה, איכותית, מזגן מקפיא, יציבה, חסכונית (לקטגורייה ) וגם אני מאמין שיהיה הכי קל למכור אותה עוד כמה שנים.

ונעבור לחסרונות, הטיפולים בצ'מפיון יחסית יקרים! קח בחשבון!

בכל מקרה אני אומר שתראו, תבדקו ותעשו סיבוב על כל הרכבים שברשימה ותחליטו מה אתם הכי מעדיפים!

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהכי עדיפה הג'טה! למה?

נוחה, יפה, איכותית, מזגן מקפיא, יציבה, חסכונית (לקטגורייה ) וגם אני מאמין שיהיה הכי קל למכור אותה עוד כמה שנים.

ונעבור לחסרונות, הטיפולים בצ'מפיון יחסית יקרים! קח בחשבון!

בכל מקרה אני אומר שתראו, תבדקו ותעשו סיבוב על כל הרכבים שברשימה ותחליטו מה אתם הכי מעדיפים!

חחח אחרי 12 שנה על יונדאי לנטרה שנת 2000 כל רכב חדיש יהיה יותר נוח בטח

בכל מקרה הג'טה זוללת דלק וגם כמו שאמרת הטיפולים יקרים.

סוזוקי SX4 מעל התקציב שלי, והלנסר הבנתי שדי חלשה.

אז נשארנו רק עם המאזדה 3 או הקיה פורטה\ I30

ואני עדיין לא שם לב ליתרון גדול של המאזדה על הI30 והפורטה..

אתה יכול לפרט לי יותר במה המאזדה מתעלה עליהן? דווקא קראתי שהפלסטיקה בשתיהן די אחלה והאבזור בI30 מפרגן ביותר בניגוד למה שאמרת עליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לפרט לי יותר במה המאזדה מתעלה עליהן? דווקא קראתי שהפלסטיקה בשתיהן די אחלה והאבזור בI30 מפרגן ביותר בניגוד למה שאמרת עליהן.

שלום דביר,

ראשית, סוזוקי SX4 (גם האצ'בק וגם סדאן) לא מחוץ לתקציב שלכם. בהחלט תוכלו למצוא SX4 מצוינת גם בסכום של 70 או 75 אלף ש"ח.

קיה פורטה ויונדאי i30 מעט חסכוניות יותר בדלק ממאזדה 3, מרווחות יותר ומאובזרות יותר. לדעתי הן דווקא עדיפות, אינני יודע מדוע חלק מחברי הפורום רשמו לך את ההפך. היתרון הגדול ביותר של מאזדה 3 על פני ה-i30 והפורטה הוא מבחינת הזריזות על הכביש, שכן ה-3 מרגישה קצת יותר מהירה. אבל זאת בעיקר תחושה, במציאות לשלושת הרכבים פחות או יותר אותם הביצועים.

במחירים בהם נסחרת כיום הפורטה לדעתי זאת עסקה מצוינת. אינני יודע מאיזו חברה קיבלה אימך את ההצעה אך לדעתי אם תבדקו טוב תוכלו לקבל הצעת טובות יותר לפורטה 2010 מליסינג :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הדעות הללו אתה כנראה תקוע עדין בשנות השבעים \ שמונים מאוחרות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר פחות או יותר את המאזדה ה"חדשה", הI30 והפורטה. השאלה מה אתה מעדיף שיהיה לך ברכב.

הI30: מכונית אמינה, בעלת בידוד רעשים טוב יחסית, מהירה (אם כי צריך ללחוץ הרבה כדי לקבל את המהירות הזאת), גיר מעט עצל, חסכונית בדלק (ביחס לכמה משפחתיות), בעלת איכות הרכבה טובה ואיכות חומרים מעט פחות טובה. ההגה קל ולא מתקשר ודורש מעט תיקונים בפניות ובכבישים מהירים, התנהגות הכביש והאחיזה צפויים ומשרים ביטחון אבל לא טובים כמו במאזדה 3 או בפוקוס לדוג'.

הפורטה: דיי דומה ליונדאי מבחינת נהיגה. הנוחות מעט עדיפה בגלל המתלים הרכים יותר, הנהגות הכביש שלה זהה פחות או יותר לזו של היונדאי, ההגה לדעתי על הפנים. לדעתי הוא בין ההכי גרועים שיצא לי לפגוש. הוא משנה את המשקל שלו באופן לא מובן, לפעמים הוא קל ולפעמים הוא כבד בצורה מלאכותית ומעט "מתנגד" להפניה סביב המרכז שלו. האבזור בפורטה לא מאכזב, אבל זה פחות או יותר מה שגם היונדאי והמאזדה מציעות. ההרגשה כאן היא של מכונית מעט זריזה יותר מהיונדאי וצריכת הדלק מעט עדיפה מזו של ה-3.

המאזדה 3: מכונית אמינה מאוד, קלה להחזקה (כל מוסך מכיר אותה), חלפים זולים וטיפולים זולים. הביטוחים מעט יקרים יותר מאשר ביונדאי ובקיה. איכות ההרכבה והחומרים טובה מאוד (יותר מה-2 האחרות שציינת), הביצועים לא הכי טובים, אבל מספקים וההרגשה יותר זריזה מביונדאי בהתנהלות יומיומית שבה לא סוחטים את הדוושה. בידוד הרעשים טוב מאוד, ההגה מרגיש נכון, הוא במשקל טוב ומובן יותר מבצמד הקוריאניות. אחיזת הכביש גבוהה וההתנהגות יכולה להיות אפילו מהנה (עד כמה שזה ישנה...).

אני אישית לא הכי אוהב את הקוריאניות האלה למרות שהן מספקות תמורה מצויינת למחיר. מביניהן לדעתי האישית כמובן היונדאי הכי עדיפה כל עוד אין צורך בתא מטען גדול. אחריה הייתי מבריג את ה-3 שמרגישה קצת יותר מגובשת בתא הנוסעים וההרגשה בה טובה יותר, ואז את הפורטה (שגם היא מספקת תמורה טובה). אני אישית הכי פחות התחברתי אליה ולמרות האבזור והמחיר הקורץ, לא הייתי רוכש אותה כי אני לא אהבתי את ההרגשה בה. אני ממליץ שתבקש נסיעת מבחן ותחליט מי מהן הכי קורצת לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום דביר,

ראשית, סוזוקי SX4 (גם האצ'בק וגם סדאן) לא מחוץ לתקציב שלכם. בהחלט תוכלו למצוא SX4 מצוינת גם בסכום של 70 או 75 אלף ש"ח.

קיה פורטה ויונדאי i30 מעט חסכוניות יותר בדלק ממאזדה 3, מרווחות יותר ומאובזרות יותר. לדעתי הן דווקא עדיפות, אינני יודע מדוע חלק מחברי הפורום רשמו לך את ההפך. היתרון הגדול ביותר של מאזדה 3 על פני ה-i30 והפורטה הוא מבחינת הזריזות על הכביש, שכן ה-3 מרגישה קצת יותר מהירה. אבל זאת בעיקר תחושה, במציאות לשלושת הרכבים פחות או יותר אותם הביצועים.

במחירים בהם נסחרת כיום הפורטה לדעתי זאת עסקה מצוינת. אינני יודע מאיזו חברה קיבלה אימך את ההצעה אך לדעתי אם תבדקו טוב תוכלו לקבל הצעת טובות יותר לפורטה 2010 מליסינג :wink:

אוקיי, תודה!

למרות שראיתי השוואה שעשו של קיה פורטה, מאזדה 3 ומיצובישי לנסר ואמרו שהקיה היתה הכי זריזה

אבל זה טוב! זה רק מכוון אותי להחלטה הסופית :)

אני מכיר פחות או יותר את המאזדה ה"חדשה", הI30 והפורטה. השאלה מה אתה מעדיף שיהיה לך ברכב.

הI30: מכונית אמינה, בעלת בידוד רעשים טוב יחסית, מהירה (אם כי צריך ללחוץ הרבה כדי לקבל את המהירות הזאת), גיר מעט עצל, חסכונית בדלק (ביחס לכמה משפחתיות), בעלת איכות הרכבה טובה ואיכות חומרים מעט פחות טובה. ההגה קל ולא מתקשר ודורש מעט תיקונים בפניות ובכבישים מהירים, התנהגות הכביש והאחיזה צפויים ומשרים ביטחון אבל לא טובים כמו במאזדה 3 או בפוקוס לדוג'.

הפורטה: דיי דומה ליונדאי מבחינת נהיגה. הנוחות מעט עדיפה בגלל המתלים הרכים יותר, הנהגות הכביש שלה זהה פחות או יותר לזו של היונדאי, ההגה לדעתי על הפנים. לדעתי הוא בין ההכי גרועים שיצא לי לפגוש. הוא משנה את המשקל שלו באופן לא מובן, לפעמים הוא קל ולפעמים הוא כבד בצורה מלאכותית ומעט "מתנגד" להפניה סביב המרכז שלו. האבזור בפורטה לא מאכזב, אבל זה פחות או יותר מה שגם היונדאי והמאזדה מציעות. ההרגשה כאן היא של מכונית מעט זריזה יותר מהיונדאי וצריכת הדלק מעט עדיפה מזו של ה-3.

המאזדה 3: מכונית אמינה מאוד, קלה להחזקה (כל מוסך מכיר אותה), חלפים זולים וטיפולים זולים. הביטוחים מעט יקרים יותר מאשר ביונדאי ובקיה. איכות ההרכבה והחומרים טובה מאוד (יותר מה-2 האחרות שציינת), הביצועים לא הכי טובים, אבל מספקים וההרגשה יותר זריזה מביונדאי בהתנהלות יומיומית שבה לא סוחטים את הדוושה. בידוד הרעשים טוב מאוד, ההגה מרגיש נכון, הוא במשקל טוב ומובן יותר מבצמד הקוריאניות. אחיזת הכביש גבוהה וההתנהגות יכולה להיות אפילו מהנה (עד כמה שזה ישנה...).

אני אישית לא הכי אוהב את הקוריאניות האלה למרות שהן מספקות תמורה מצויינת למחיר. מביניהן לדעתי האישית כמובן היונדאי הכי עדיפה כל עוד אין צורך בתא מטען גדול. אחריה הייתי מבריג את ה-3 שמרגישה קצת יותר מגובשת בתא הנוסעים וההרגשה בה טובה יותר, ואז את הפורטה (שגם היא מספקת תמורה טובה). אני אישית הכי פחות התחברתי אליה ולמרות האבזור והמחיר הקורץ, לא הייתי רוכש אותה כי אני לא אהבתי את ההרגשה בה. אני ממליץ שתבקש נסיעת מבחן ותחליט מי מהן הכי קורצת לך.

תודה רבה על התגובה המושקעת! רוב הסיכויים אז שאני אלך על היונדאי I30, ננסה למצוא 2010.. חח אני מתלהב כמו ילד קטן מהסאנרוף!

האמת שיצא לי לנהוג על I30 CW של חבר, הנסיעה בה ובI30 הרגילה אמורה להיות זהה, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות או יותר נסיעה זהה, ההבדל הוא מאחורה במושבים בגלל הארכת בסיס הגלגלים בדגם הסטיישן.

דרך אגב, מבחינת הסאנרוף הרשה לי לצנן את ההתלהבות, זה מגניב, אבל זה לא ממש רלוונטי עד חודש אוקטובר בערך בגלל השמש הישראלית החזקה :-(

מבחינת בחירה, אם אתה לא זקוק לתא המטען של הפורטה, ב- I30 תקבל תמורה טובה מעט יותר אבל אין הבדלים מהותיים בין הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה שהיא זוללת דלק?

יש לו במשפחה ג'טה (2011 1600) I30 2009 (הקצרה) ולחברים יש מזדה 3 חדשה, ג'טה, SX4, לנסר

והג'טה הכי חסכונית מכולם! (בסביבות 1 ל14)

מה שכן המזדה זוללת יחסית דלק אבל הביצועים שלה דיי טובים יחסית.

ודרך אגב אולי הI30 נוחה לך כי אתה רגיל לאלנטרה אבל מי שעבר מאירופאי לI30 יתאכזב!

והרכבים שמוכרים בלינסג לא מגיעים עם סאן רוף בדרך כלל

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...