Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לביצוע (וכיצד?) - השתלת מנוע V6 רוחבי ברכב הנעה אחורית

שימו לב! השרשור הזה בן 4316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למי שיבין את הטירוף,

המטרה: מנוע V6 של אלפא רומאו ברכב בעל הנעה אחורית (פרוייקט באירופה. אין עניין של חוקיות).

הנתונים:

1. ברכבי אלפא מודרניים, המנוע מותקן לרוחב ומניע את הגלגלים הקדמיים ולפיכך כל מערכת ההינע מותאמת להנעה קדמית.

2. מנוע זה הושתל בעבר ברכבי הנעה אחורית (אלפא 75). אבל בתצורה שונה מזו שאני מחפש.

3. נתקלתי במשוגע שביצע התאמה עם תיבה שאינה של אלפא (הונדה S2000 כמדומני), בפרוייקט קיט-קאר. אבל עושה רושם שהוא ירק (הרבה) דם עד שהגיע לתוצאה המיוחלת.

השאלות:

1. לאחר הצבת המנוע לאורך, האם ישנה דרך להשתמש בגיר הקיים לצורך הנעת גל הינע אורכי? (לצורך העניין - נעילת הדיפרנציאל וחיבור גל ההינע ליציאה הרלוונטית מהגיר).

2. היה והתשובה לשאלה הקודמת הינה בשלילה, מה הדרך הפשוטה ביותר, אם קיימת דרך פשוטה, להציב מנוע זה לאורך ולהתאים לו תיבת הילוכים שתתאים להנעה האחורית?

זה פורום לפנטזיות, לא ?

תודה מראש...

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרעיון הראשוני הוא קיט סופר 7 (ראה דוגמא: http://alfadax.com , אבל - אני לא רוצה להסתבך כמו בעל הפרוייקט הנוכחי. מה גם שאם ארצה רישוי לכביש בהולנד, ייתכן ויהיה צורך לבצע ההשתלה ברכב קיים מאחר ומתמעטות הדרכים לבצע רישוי לקיטים חדשים, בעיקר בגלל תקנות איכות סביבה).

השאלה הנוכחית היא לצורך בדיקת היתכנות, באופן כללי. לפרוייקט יקח זמן עד לתחילת מימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים בחור בשם אמיר (ג'ולי בפורום IAROC) שתל V6 רוחבי (נדמה לי של 164) ב75 שהייתה 2ל' קרב'.

דובר על שינוי והתאמות מחדש של זנב המנוע וככל הידוע לי הגיר והדרייב-שאפט נותרו ללא שינוי.

תנסה לדלות פרטים בIAROC בטח תמצא עוד חומר.

תבדוק גם את עניין זיהום האוויר שבאירופה מאוד קריטי, לדעתי הV6 של אלפא עד אמצע שנות ה2000 לא עמדו בתקן יורו-3.

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

העניין הוא שלפי מיטב ידיעתי, הגיר ב-75 יושב על הסרן האחורי. מה שאני צריך הוא פתרון שיותר מקובל, והוא שהגיר יושב "על המנוע".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים בחור בשם אמיר (ג'ולי בפורום IAROC) שתל V6 רוחבי (נדמה לי של 164) ב75 שהייתה 2ל' קרב'.

דובר על שינוי והתאמות מחדש של זנב המנוע וככל הידוע לי הגיר והדרייב-שאפט נותרו ללא שינוי.

תנסה לדלות פרטים בIAROC בטח תמצא עוד חומר.

תבדוק גם את עניין זיהום האוויר שבאירופה מאוד קריטי, לדעתי הV6 של אלפא עד אמצע שנות ה2000 לא עמדו בתקן יורו-3.

האם ידוע לך מה עלה בגורל הרכב ההוא?

רמז: הוא כבר לא נוסע יותר, ולא מפני שהוא עבר תאונת דרכים או הורדה מהכביש.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על זה: http://www.yad2.co.il/Cars/Print.php?CatID=1&SubCatID=1&CarID=3078cba534742d30020ab3a458bf8473699&Code=e9d1b9b8b8c689bb566711f4e0190cda

בהיעדר תמונה אני לא בטוח שמדובר באותו רכב, ובכל אופן אני די בספק אם הרכב ההוא (לא זה שבמודעה) אי פעם ישוב לנסוע. אני מאוד אופתע לטובה אם כן.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לאחר הצבת המנוע לאורך, האם ישנה דרך להשתמש בגיר הקיים לצורך הנעת גל הינע אורכי? (לצורך העניין - נעילת הדיפרנציאל וחיבור גל ההינע ליציאה הרלוונטית מהגיר)...

בגיר הקיים אני חושש שלא אבל במידה ויש לרכב המצויד במנוע כזה גירסת 4X4, החיים שלך הרבה יותר קלים.

די פשוט לבטל את אופציית ההנעה הקדמית והופ, יש לך אלפא V6 הנעה אחורית.

סתם ברפרוף ראיתי שיש לבררה גירסת V6 עם הינע כפול.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה באגירה.

המנוע V6 אליו התייחסת הוא הדור החדש שמותקן ב-159 - בררה - ספיידר, בעוד שאני מכוון למנוע הקודם - ה"אמיתי" (זה שהיה ב-GT , GTV ובגרסאות ה- GTA, כמו גם בנפח מוקטן ב-156).

לפי מיטב ידיעתי- לא היתה קיימת גרסאת 4WD במנועים אלה.

מישהו יודע אחרת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הציר הראשי זהה, ייצור עצמי של האוזינג זה ממש לא בעיה!

אבל שמע, למרות שיש לך פנטזיה ואני מנסה להגשים אותה (ואפילו אין לי נעלי עקב וביריות), כל הפנטזיה הזו נשמעת לי חסרת שחר, מיותרת ומסובכת להחריד ללא שום מטרה.

מה בדיוק תשיג מהמנוע V6 הזה של אלפא שלא תשיג ממנוע V6 (או כל מנוע אחר) של רכב שמגיע במקור עם הנעה אחורית?

מדובר על סופר 7?

דחוף מנוע וגיר של קוזי או איזה OPC של אופל וסע לשלום!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה לפשט לי את החיים ותודה. אבל - ה- V6 של אלפא נשמע ונראה אחרת מהאחרים. אין מה לעשות (אם לא נהגת על אחד כזה עד היום, מצא את ההזדמנות- זה שווה).

אם אני רוצה חיים פשוטים מאוד - מנוע 3.2 של BMW M3 E36 והכל פתור, עם הרבה יותר כוח ובלי סיבוכים. (או אופציה חלשה וזולה יותר - להוריד מנוע מ-BMW 328 ).

אני שואל כי אני מתחיל לתכנן את הפרוייקט (ייקח זמן עד להוצאה לפועל) ואני רוצה להתחיל להיסגר על הכיוון.

בלינק שצירפתי למעלה (ALFADAX) יש מישהו שעשה את זה. הוא מצא מי שייצר לו מתאם בין המנוע לגיר של S2000. זה אפשרי. השאלה שלי - האם זו הדרך היחידה או שיש חלופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...