Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ישנם בדיקות השוואה של הספק מנוע ביחס לטמפ' כניסת אוויר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

יש לי שאלה,

מהי ההשפעה של טמפ' האוויר על הספק המנוע? טווח טמפ' ואחוז ההספק המושפע?

למשל ברכב אטמוספרי עם 100 כ"ס סוס לדוגמה:

מה תיהיה השפעה בשני הטמפ' הבאות:

50 מעלות

25 מעלות

האם שווה להרכיב מערכת שתקרר את האוויר במנוע אטמוספרי? (השקעה של כ300 ש"ח בצריכת W50~80W)

אני מודע למערכות ברכב מוגדש - ושם זה מאוד חיוני האינטרקולר

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ברכבים גודשים זה יכול להיות משמעותי. למשל עבור דגמים מסויימים של בימר אלפינה מבצעים בדיקות בטמפרטורות שונות. ההבדל עשרות סוסים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אני חושב לארגן פרוייקט קטן לגרנדה שלי

Antec_KUHLER_H20_620_box_content.jpg

ואני אשתמש בפלטייר של עד 100W +צנרת כניסת אוויר מהחזית שתעבור דרך הרדיאטור המקורר (להפעלה בעיקר בשעות היום בקיץ)

הפלטייר יקרר את נוזל הקירור של המערכת

peltier04.jpg+

בכל מיקרה יש לי את החלקים זרוקים בבית (את הקירור המים אני בכל מיקרה רוצה ליקנות לפרוייקט אחר בבית)

לא יודע בכמה ישפיעה אך יש לי כבר את הELM BT וטורק לאנדרויד ואני יכול לימדוד את הטמפ' בכניסה

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה באטמוספרים היא נמוכה בהרבה מאשר בגודשות.

אתה צריך לבדוק אם ההתקן שאתה מתכנן יוכל לעמוד בספיקה של האוויר (זה הרבה אוויר לקרר).

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה באטמוספרים היא נמוכה בהרבה מאשר בגודשות.

אתה צריך לבדוק אם ההתקן שאתה מתכנן יוכל לעמוד בספיקה של האוויר (זה הרבה אוויר לקרר).

כן אבל יש לי עכבר מיתחת למיכסה מנוע ולא מנוע של רכב :-)

סתם לבדיקה, בעוד כחודש אעשה זאת, יהיה לי את כל החלקים למשהו אחר אז על הדרך אבדוק גם את זה,

קודם אני אבדוק את הטמפ' במצב הנוכחי בנסיעה בצהריים לת"א עם טורק ואז אעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטמפרטורת אויר גבוהה, המחשב יוריד את כמות הדלק כי כמות מסת האויר בנפח בטמפרטורות גבוהה לעומת נמוכה יורדת.

ב 40 מעלות המחשב יכול להוריד אפילו ב 6% את הדלק. מה שאומר תאורטית 6% פחות כוח.

טמפרטורת האויר כשאתה עומד בפקק יכולה להגיע בקלות ל 70 מעלות. כשאתה נוסע זה משתנה, כמובן, אבל בד"כ החיישן מגיב לאט ולפעמים החום שנצבר בו מעוות את הערך האמיתי.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה פחות מורגשת באטמוספרי - אבל יש השפעה.

ברכבי טורבו ההשפעה מורגשת יותר - עקב העובדה שהטורבו מחמם את האויר עוד יותר, בזמן שהוא דוחס אותו וגם בגלל שמנועי טורבו מייצרים יותר מומנט. איבוד של מומנט מורגש יותר.

רכבי טורבו בלילה בחורף הופכים למפלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה פחות מורגשת באטמוספרי - אבל יש השפעה.

ברכבי טורבו ההשפעה מורגשת יותר - עקב העובדה שהטורבו מחמם את האויר עוד יותר, בזמן שהוא דוחס אותו וגם בגלל שמנועי טורבו מייצרים יותר מומנט. איבוד של מומנט מורגש יותר.

רכבי טורבו בלילה בחורף הופכים למפלצות.

טוב אז נעשה קצת סדר ותגידו מה דעתכם:

שלב א: להרכיב צינור מתאים שיכניס אוויר קר מקדמת הרכב (זהה לטמפ' החיצונית)(במקום כ40-60 מעלות בסידור הרגיל)

שלב ב: להרכיב את המערכת כך שהאוויר מבחוץ יעבור קודם דרך הרדיאטור לקירור

מה קיבלנו:

ביום קיץ הטמפ' סביב ה30-35 מעלות לפחות

אם המערכת תצליח למשל להוריד בין 10-15 מעלות לפחות מהטמפ' החיצונית האם זה יהיה שווה את ה80W השקעה? (סביב 20~25 ביום קיץ במקום כ50 והרבה פחות בלילה)

מצאתי את המאמר הבא על קיבול החום של אוויר:

ציטוט:

קיבול-החום של האוויר הוא כ- 0.24 קלוריות לגרם למעלה בטמפרטורת החדר. למרות שקיבול-חום זה נראה די גבוה, יש לזכור את קלישותו הגבוהה יחסית של האוויר:

קיבול-החום של ליטר אוויר הוא בסה"כ כ- 0.29 קלוריות לליטר למעלה, בעוד שלליטר מים באותם תנאים יש קיבול-חום של 1000קלוריות לליטר למעלה

אז נניח שהמנוע שלי 1.4L מיסתובב על 3000 סל"ד

זה אומר שהספיקה לשעה היא 1.4*3000*60=252000 ליטר שעה? (כלומר 73080 קלוריות?)

זה אומר לפי המחשבון הבא שאצליח להוריד רק מעלה אחת ב80W?

http://www.convertworld.com/he/power/%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%9C%D7%A9%D7%A2%D7%94.html

עבר הרבה זמן מאז שיעורי התרמודינמיקה שלי - עזרתכם בקשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה המון ניסויים בפלטייר אני אומר לך שזה בזבוז זמן.

אם תצליח להוריד חצי מעלה אני יוריד בפניך את הכובע!

חבל על הכסף והזמן שתבזבז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה אויר נכנס לרכב שלך ב 3000 סלד לפני שאתה שם רדיאטור כזה קטן לאויר.

זה אומר 750 פעם בדקה אתה מכניס 1400 סמ"ק אויר למנוע. שזה 12.5 פעמים בשניה כפול 1400 סמ"ק = 17500 סמ"ק אויר בשניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה המון ניסויים בפלטייר אני אומר לך שזה בזבוז זמן.

אם תצליח להוריד חצי מעלה אני יוריד בפניך את הכובע!

חבל על הכסף והזמן שתבזבז.

חח תודה

אם אני אעשה זאת זה יהיה רק בשביל הכיף, חלקים כבר יש לי ואת הקירור אני בכל זאת אקנה בשביל OC חביב למחשב

וגם אני שיחקתי המון עם הפלטייר(גם בתור גנרטור), והוא עובד טוב רק אם מצליחים לנקז את החום שנוצר מהצד השני בשביל ליצור דלתא מספיק גבוהה בין הצדדים

והאם החישוב המתמטי היה בכיוון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין 2 נקודות קיצון ראליות 35+ מעלות עם לחות גבוהה ל-15 מעלות עם לחות נמוכה יכול להגיע ל-10-15% הבדל בהספק ברכב אטמוספרי, ברכב מוגדש ההבדל אף גדול יותר.

ולא אין טעם לנסות לקרר את האוויר, כי חוק שימור האנרגיה אומר שכל אנרגיה שתבזבז בשביל לקרר את האוויר תהייה גדולה יותר מהאנרגיה שתרוויח מקירור האוויר.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה אויר נכנס לרכב שלך ב 3000 סלד לפני שאתה שם רדיאטור כזה קטן לאויר.

זה אומר 750 פעם בדקה אתה מכניס 1400 סמ"ק אויר למנוע. שזה 12.5 פעמים בשניה כפול 1400 סמ"ק = 17500 סמ"ק אויר בשניה.

ה750 זה ביגלל ה4 פעימות?

אם כך אז 1.4*750*60=63,000 ליטר בשעה

אזי:

63000*0.29=18270 קלוריות למעלה אחת= 21W

אזי:

ב80W מקסימום נוכל להוריד 4 מעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...