Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאונה הנוראית בטבריה

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חולק עליך. לא כל נהגת קשישה מיומנת בנהיגה כמוך ולכן הפעולה הראשונה חייבת להיות הוצאת הרכב לניוטרל ואז בלימה. במיוחד לאור זה שבבלימה לא מספיק נחושה, אחרי שתיים שלוש בלימות ממושכות, תגיד לברקסים ביי ביי. אין כמו הקלטות 911 של התאונות בארהב (ונדמה לי גם בטבריה), בשביל להבין שכל העניין היה נחסך אם רק היו מעבירים את הידית לניוטרל.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 410
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבלמים יהיו חזקים מהמנוע רק אם בולמים כמו שצריך. לבלום כמו שצריך יודע לרוב מי שעשה קורס נהיגה מתקדמת ואשכרה הפנים או תרגל (0.000000000% מכלל הנהגים). מי שלא - כמו שבגירה אמר, יטגן את הבלמים in no time ויתצפת עלינו מוואלהלה, או מג'הנום, כל אחד והשקפתו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שאמרתי.

מכל מקום, אלו ויכוחים של סרק מאחר והפתרון הוא פשוט להעביר לסרק...:lol:

אגב, תתפלא איזו כמות של נהגים כן עברה הדרכה מעשית בנהיגה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי גראנדיס מכה שנית.

יוסי הוא נהג מיומן ומתנדב כחובש בארגוני הצלה. ביום חמישי האחרון הוא נכנס למכוניתו מסוג מיצובישי גראנדיס, שילב להילוך אחורי ולפתע הכרב זינק לאחור כאילו מישהו לוחץ בעוצמה רבה על דוושת הגז.

בתושיה רבה הוא העיף את עצמו מהרכב ונפגע פגיעה באגן. הרכב עצמו המשיך לדהור ברוורס עד שנכנס בעוצמה רבה לתוך קיר בניין סמוך.

בשל יום העצמאות הרחוב היה דליל מעוברים ושבים, וכך בנס לא נפגעו אחרים.

יוסי פונה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. במהלך הלילה השתפר מצבו ובבדיקות שנערכו נתגלה כי הוא סובל משבר באגן.

הפניה לכתבה בנושא

20150427142946.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי נראה שעדיף היה, במקום לנטוש את הרכב בנסיעה - להישאר ברכב, לנסות להשתלט עליו (הרי הוא עלול לפגוע באחרים) או לפחות לספוג מכה כשהרכב מגן על גוף הנהג?

והכתבה מתייחסת לעובדה שדוושת הדלק נתפסה כעובדה מוגמרת. האם לא ייתכן שהנהג פשוט התבלבל בין הדוושות - זה קורה לכמות מבהילה של נהגים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, לפי התמונה המכה הייתה לא רצינית כל כך והיה נפגע הרבה פחות אם היה נשאר ברכב.

מי אמר ש"יוסי הוא נהג מיומן"?? כל ההוכחות מראות שהרבה דברים הוא כן (טיפש בראש ובראשונה שהתכוון להכניס 9 נפשות לרכב של 7 כפי שנאמר כאן קודם), מיומן הוא לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר ש"יוסי הוא נהג מיומן"?? כל ההוכחות מראות שהרבה דברים הוא כן (טיפש בראש ובראשונה שהתכוון להכניס 9 נפשות לרכב של 7 כפי שנאמר כאן קודם), מיומן הוא לא.

את יוסי אני מכיר, והוא נהג מיומן. את חוות הדעת המקצועית שלך נשאיר למקרים בהם הינך יודע על מה אתה מדבר, ולא רק מנחש.

מהיכן לקחת שהוא 'התכוון' להכניס 9 נפשות ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום בפירוש בכתבה שהוא התכוון לנסוע ברכב ביחד עם שמונת ילדיו.

ומיומן או לא מיומן- הוא בסך הכול היה צריך להעביר לניוטרל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום מצב זה לא הגיוני לקפוץ מרכב נוסע אלא אם הוא הולך לתהום או לתוך קיר במהירות גבוהה מאוד (נגיד מעל 80). רכב רגיל לא מגיע ל80 ברוורס וברוורס אתה הרבה יותר מוגן בתאונה כי המכה רחוקה ממך (מאחורה) ואתה גם עף אחורה (נדבק לכסא) ולא נעצר מהחגורה /חלון.

בקיצור לא הגיוני המצב הזה בכלל. אפשר להוציא מפתח/ להעביר לניוטל/לבלום/לכוון את האוטו שלא יפגע באף אחד או אפילו סתם להתפלל. הכל עדיף מאשר לקפוץ מהאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתגובות מעלי הן בדיוק הסיבה למה יוסי אינו נהג מיומן ואפילו לא מתקרב לכך.

כנראה שגם אתה לא אסמכתא מי יודע מה, במיוחד משתמש חדש עם 13 הודעות, אז תסלח לי אם לא אסמוך על הכרותך עם יוסי וכן הכרותך עם נהיגה שאתה מרגיש שנותנת לך לקבוע עובדות.

ולמען הסר ספק, אין לי חוות דעת מקצועית (איני עובד בתחום), יש רק את דעתי, והיות והפתרון הכי פשוט הוא ניוטרל, בעיטה בברקס, ואפילו (רחמנא ליצלן) כיבוי מנוע!!! (לכל מי שיגיד אחרת - עדיין היה נשאר ואקום ללחיצה בריאה על הברקס להגיע לעצירה מוחלטת, הרי סהכ רברס) כל דבר שתגיד בטל ב60.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור הדבר האחרון שהבחור הזה, הוא נהג מיומן.

קופץ מרכב נוסע כמו איזה פעלולן בסרט, נותן לרכב להשתולל במקום להפעיל שיקול דעת ולהשתלט על הרכב.

מה היה קורה אם הרכב היה ממשיך לדהור ובדרך הורג חפים מפשע?

יש לו מזל שהוא יצא חי מהפעלול המטומטם הזה שהוא עשה ושיגיד תודה שהרכב לא דרס אותו.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון לא נעים עם הקסרה פיקאסו, כבל גז שנשחק ונקרעו גידים ממנו גרם לדוושה להשאר לחוצה בנסיון עצירה לפני שער חניה... האוטו המשיך לרוץ בעזיבת הדוושה, אולם, נגיעה בבלמים מייד הורידה סלד ל-0 ולחיצה על מצמד ןהבנה מהירה של מה שקורה הצילה אותי מהמרחות על השער.

בואו נאמר שאפ אישתי היתה נוהגת הייתי צריך לשלם על השער צכספי הביטוח חיים שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי אין מה להאשים את הבחור, מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא לימד אותו לנהוג או לתפעל רכב מעבר לאותו מבחן נהיגה שעושים פעם בחיים וזהו.

נכון שבדיעבד לקפוץ מהרכב ולתת לו להמשיך לדהור זה רעיון מפגר כמעט בכל מצב, אבל במצבי לחץ אף אחד לא יודע מה הוא יעשה. במיוחד כשבחיים לא דנו אתך בתיאוריה מה נדרש לעשות במצבים כאלה. אנשים לא יודעים להחליף גלגל או לבדוק שמן, שלא לדבר על שמירה על הנתיב במהלך פנייה (לא כי הם טיפשים, כי אין להם מודעות בסיסית) אז אתה מצפה מהם לשמור על קור רוח במצבי לחץ קיצוניים כאלה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, מניסיון שלי בהרבה הדרכות נהיגה למגוון עצום של נהגים; חדשים, מנוסים, קשישים, חסרי בטחון, בעלי בטחון עצמי מופרז, אנשי הייטק, נהגי משאיות ודיפלומטים - זו לא מיומנות כמו שזה ידע מוקדם והיכרות עם הסיטואציה.

לחיצה חזקה על הבלמים או העברת בורר ההילוכים להילוך סרק אינם דורשים מיומנות או יכולת נהיגה יוצאת דופן. אולם לאחד מהם יש תוצאות אפקטיביות, והיא מהירה ליישום בהרבה ולשנייה פחות.

לא מידע וודאי, אלא הערכה שלי שבהיבט הפסיכולוגי הסטת הידית תהייה קשה לא פחות מאשר לחיצה בעוצמה על הבלמים.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אין להאשים את הבחור, אבל להגיד שהוא נהג מיומן??

הבעיה במדינה שלנו זה שעוד ועוד תאונות מהסוג הזה קורות (מהסוג הזה הכוונה שאפשר למנוע אותן עם רק הבנה בסיסית) ועדיין זה לא צף מספיק למודעות האנשים.

אנשים לומדים להעביר ל D ולסוע, באמצע אין כלום..או שיש, פשוט זה שם בתור קישוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...