Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

R1R טרי?

שימו לב! השרשור הזה בן 4362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהודעה הקודמת בקאסטר קיצוני הכוונה היתה לזוויות שהם בכלל לא אפשריות ברכב סדרתי, כי הוא שאל באופן תאורתי למה לא להסתמך רק על קאסטר.

תשמע, כמו שאתה רואה אין ממש מסלולים מסודרים בארץ אז גם אין ממש סיבה לשחק עם הכיוונים בשביל להוריד עוד שניה מזמן הקפה, ככה שהנסיון שלי מגיע בעיקר מסימולטורים. את הקאמבר מקדימה מומלץ לכוון רבע-חצי מעלה פחות (בערך אבסולוטי) מהאחוריים, כך שבפניות הקאמבר הדינמי על הגלגלים החיצוניים יהיה זהה וכמה שיותר קרוב לאפס.

בכל אופן הוספת קאסטר אמור לשפר לך את התחושה בהגה מבלי לפגוע ביכולת בלימה (והאצה ברכב הנעה קידמית) בניגוד לקאמבר.

באופן אידיאלי לא היה שימוש בקאסטר והקאמבר מקדימה ומאחורה היה מכוון כך שבפניה בתאוצה רוחבית מקסימלית הגלגלים החיצוניים היו ניצבים לכביש (קמאבר דינמי 0). מאחר וקאסטר נחוץ בשביל ליישר את ההגה עם כיוון הנסיעה ואופן המנגנון גורם להגדלת הקאמבר הדימני, את זווית הקאמבר מקדימה מכוונים להיות קטנה יותר (בערך אבסולוטי) מהאחוריים.

אני מסכים עם ההגדרות , אבל ממש לא עם הערכים וגם בטח שלא עם ההכרזה שאין ממש סיבה לשחק עם הכיוונים .

הייחוס כאן היה לכך שגאומטריית המתלים אצל הבחור לקויה ואינה מתאימה לאופן הנהיגה שלו , מסלול לא מסלול מדידת זמנים לא מדידת זמנים - זה לא מעניין , העובדה היא שהוא מקבל שחיקה לא אחידה המצביעה על כיווני מתלים "חלביים" מידי לאופן נהיגתו .

לגבי הערכים , יש כל כך הרבה משתנים משפיעים , וגם בהם אופן הנהיגה ולא רק הרכב ומכלוליו לרבות הצמיגים , נכון שבד"כ מכוונים את הקמאבר הקדמי נמוך מהאחורי אך לא מחייב בכמה ולעתים אף ההפך (לרוב התוצאה תלויה בגבולות המתלים , ולא בהכרח במה שהיינו רוצים) .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא ראיתי שהוא אמר שיש שחיקה לא אחידה, אולי פיספסתי.

בכל אופן אולי לא הסברתי את עצמי טוב, כשאמרתי שאין מסלולים אז אין סיבה לשחק עם הכיוונים, הכוונה היתה שלי אין סיבה להתעסק עם זה ברמה של לכוון, לעשות הקפה, לשנות קצת, לצאת שוב וחוזר חלילה עד שאני אמצע סטאפ אופטימלי ולכן אין לי נסיון מהשטח.

נהפוך הוא חשוב לדאוג שהכיוונים נכונים.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...