Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם פילטרים באמת נותנים שיפור לעומת הסטוק, האם MCM צודקים ?

שימו לב! השרשור הזה בן 4360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בהשוואה של MCM לגבי פילטרים ואני לא מבין למה אין שיפור בכלל, ואפילו המצב נראה גרוע לעומת המקוריים למה זה ?

אפשר למצוא את ההשוואה על ידי חיפוש בYOUTUBE בשם POD Filters Mythbusted.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב גודש השיפור יהיה יותר מורגש ואכן אפקטיבי מאשר רכב אטמוספרי וגם זה לא תמיד.

בעיקרון הפילטר המקורי יושב בתוך קופסאת פלסטיק אשר מדללת חלק נכבד מהחום בתא המנוע ולכן האויר יחסית קר לעומת פילטר פתוח שזרוק שם קרוב למנוע, סעפות וכו'.

קומבינציה טובה זה פילטר inbox במקום המקורי, ככה אתה נשאר במקום האידיאלי והנשימה יותר פתוחה.

אגב, אם תשים את הפילטר הפתוח במקום פנס ערפל או בפרונט של הרכב - זה יהיה הרבה יותר טוב מהמקורי. אבל יש סיכוים אחרים, מים שישפריצו עליו וכמובן לרוב - תנאי מקום.

הנה תמונה של הפילטר אצלי - אני חושב שהוא במקום מאוד אידיאלי ולכן יותר אפקטיבי ממקורי

coupe42.jpg

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ראית את הסרטון הם גם עשו ניסוי כזה של החלפת פילטר פנימי, ועדיין התוצאה הייתה גרועה.

אני לא מבין איך יכול להיות שפילטר מאוד יקר יותר גרוע מי הסטוק, איך זה אפשרי ? ובדקו על DYNO.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי האמת להתווכח, בכל אופן הנתונים לגבי שינויים הם לא כאלה ניכרים.

מבחינת הגיון, אם תזרוק את הפילטר המקורי של הרכב, ותשים אחד לאחד, פילטר עם זרימה יותר טובה - לא מסתדר שזה יהיה פחות טוב.

בכל אופן חכה לתגובה של אנשי מקצוע, וגם אלה שמשווקים מוצרים פה, אולי מישהו יתן הוכחה חותכת למה שאתה אומר

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב306 GTI6 הקופסת אוויר יושבת בצד המנוע לפני המצבר, ולמטה. המיקום הזה מסתבר אידיאלי - לא מעט בעלי 6 עשו ניסויים עם פילטרים פתוחים, ראם אייר וכאלה ובסוף חזרו לקופסה המקורית, מקסימום עם אינבוקס.

גם האינבוקס לא תורם הרבה לדעתי, חוץ מהפטור מלהחליף פילטר כל פעם.

אני מסייג את דברי לרכב הספציפי הזה, שכנראה הצרפתים עשו בו עבודה טובה מאוד של מיצוי יכולות הנשימה האטמוספריות שלו, גם מבחינת הפילטר המקורי וגם המיקום שלו.

הקופסה המקורית:

http:

5582477670_1eb799f507_z.jpg

המיקום בפועל הוא טיפה יותר למטה (בתחתית התמונה זה הצד הימני של הרדיאטור)

17022008241.jpg

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר אין סוף ניסיונות ברכבים אחרים.הגעתי לאותה מסקנה על 3 רכבים ספורטיבים שונים .בדרך כלל מרגישים ירידה במומנט ,והרכב מרגיש עצל יותר .מה כן הצליל פגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמקרים שבהם הפילטר לא נותן כלום הוא גם לפעמים פוגע בחיישן אוויר שזה ממש מעצבן.

מהניסיון האישי שלי עם פילטרים- אטמוספרי (540I גיר רגיל) לא נתן כלום והרס את החיישן אוויר.

עוד אטמוספרי, אקורד מנוע 3.0 V6 - היתרון היה צליל מדהים! נקנתה עם פילטר פתוח, שהורדתי אותו וחזרתי למקורי המנוע עבד חלק יותר אבל לא הורגש ירידה/עליה בכוח.

מוגדש (איביזה FR) - דווקא הורגשו תגובות טובות יותר(במעט) מהמנוע והיה נראה כאילו היה לו קל יותר "לנשום" גם צליל פריקה שנוסף תרם לחוויה.

כל מה שרשמתי היה מבחינת תחושה בנהיגה בלבד , לצערי אף פעם לא יצא לבדוק על דיינו תוצאות לפני/אחרי.

vr6T gt35/40-sold

a3 1.8T 180-sold

ibiza fr stage 1-sold

540I m-tech 6MT-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד לצליל עמידות יותר גבוהה של החלק עצמו ומראה יותר "נקי" לתא המנוע אין באמת שיפור משמעותי כמו שראית במייטי קאר מודס"

לא לרכב גודש ולא לרכב אטמוספרי.

keep drooling im spooling :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב הכל תלוי במיקום של הפילטר , בגדול פילטר נועד לנשימה טובה יותר ולא לתוספות הספק כלשהם, שהרכב נושם טוב יותר הרכב מגיב טוב יותר.

חבל שלא עשו בדיקת 0-400 כדי להראות תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, אבל מצד אחד פילטר פתוח מכניס יותר אויר, ומצד שני מכניס יותר אויר חם. לעומת פילטר מקורי שמכניס פחות אויר, אבל קר. מה עדיף? :-)

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינה שלנו עדיף שלא, גם ככה לא עובר טסט ושוטר שירצה להוכיח שהוא "מבין" יראה את זה כשיפור מנוע, לפי דעתי לא שווה, אבל יש את הקיטים של הראם אייר, מישהו התנסה איתם?הרגיש תוספת כוח?

vr6T gt35/40-sold

a3 1.8T 180-sold

ibiza fr stage 1-sold

540I m-tech 6MT-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה שהגעתי אליה:

ברוב המוחלט של המכוניות הפילטר המקורי טוב יותר מכל הזבל אפטרמארקט שמוכרים פה...

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט קופה שלי הורגש שיפור גדול בתגובת הדוושה ובכוח גם עם קיט יניקה יעודי ויותר כשהסרתי את המעטפת .

אבל אצלי הוא ישה למטה בפרונט מאחורי פתח האוויר בפגוש עם צינור מקוצר ישר לתוך הטורבו ובמקום האינטרקולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...