Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי שימוש בקלאץ'...

עומרי
שימו לב! השרשור הזה בן 7171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל סחה על הפורום החדש. קצת התקבעתי על הפורמט הקודם אבל עכשיו נתקבע על זה...

עכשיו לעניינינו:

קורה לי הרבה שאני עולה עלייה עם רכב ידני. הכל טוב ויפה , אני נוסע בהילוך 3 על 60. פתאום קורה משהו שמצריך אותי להאט מעט (נגיד ל-40). אחרי ההאטה , כשאני מנסה שוב להאיץ , האוטו לא סוחב והמהירות כמעט שלא עולה (גם אם אני מדביק את הדוושה לרצפה). אם אני יוריד הילוך , הטורים ייקפצו לשמיים וזה גם סתם לא יהיה הכי נעים לנוסעים , ככה שמה שאני עושה במצב כזה זה לחיצה קלה ועדינה על הקלאץ' עד להפרדה קצרה של המנוע מהגלגלים , מה שמאפשר למנוע להעלות טורים בלא מפריע , ולאחר מכן שחרור עדין של הקלאץ' , שמחזיר את המנוע לגלגלים כשהמנוע פועל בטורים יותר גבוהים וככה האוטו מסוגל להאיץ בקלות יתרה.

...או שבמלים אחרות (ועם קצת פחות תיאורים טכניים):

האוטו לא סוחב בהילוך שלישי בעלייה , אז אני לוחץ קלאץ' ומשחרר בעדינות ואז האוטו מקבל מעין דחיפה שעוזרת לו להאיץ.

סתם לידע כללי : הרכב שעליו מדובר הוא סקודה אוקטביה 1.9 TDI

עכשיו , שאלתי היא: האם אני מזיק לקלאץ' כשאני נוהג ככה??

בתודה מראש , עמרי

וואלאק אתה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו , שאלתי היא: האם אני מזיק לקלאץ' כשאני נוהג ככה??

בהחלט.

במידה ואתה יורד מתחת לתחום העבודה היעיל של המנוע (האוטו "לא סוחב") - אל תתעצל, תוריד הילוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ קלאטש , הכניס הילוך נמוך , תן מכת גז שתעלה לטורים שההילוך הנמוך אמור לעבוד בו , ושחרר בעדינות את הקלאטש תוך כדי שהוא נכנס לסל"ד ה"גבוה" יחסית , ואז אין את ההרגשה של הבלימה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד הילוך אם אתה מאיט! לא יקרה כלום! במקרה הגרוע תוריד הילוך תן גז ותחזור לשלישי. בעליות איטיות עדיף שני על שלישי. במיוחד אם אתה עם אנשים ומזגן באוטו.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גורם לשחיקה מואצת של הקלאצ', אבל אם אתה לא מסוגל להוריד הילוך באופן נינוח אז תן את הדאבל קלאצ' ותגמור עם זה :-P

ובאמת...תלמד להוריד הילוך כמו שצריך.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר לי לשמוע שהמנוע לא מאיץ למרות שאתה בטורים נמוכים,

הTDI 1.9 הוא מנוע מאוד חזק עם המון מומנט בסל"ד נמוך...

על איזה סל"ד מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה סל"ד מדובר?

תתבייש לך. אתה הרי צריך לדעת שאמנם שיא המומנט ב-1.9 TDI מגיע ב-1900 סל"ד בערך, אבל מתחת לזה אין פשוט כלום. מספיק שהוא ירד ל-1500 והאוטו פשוט לא יסחוב. כמובן שלא צריכה להיות בעיה להוריד לשני, הטורים יעלו ל-3000 נניח, עוד קצת גז ואפשר שוב להחזיר לשלישי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתבייש לך. אתה הרי צריך לדעת שאמנם שיא המומנט ב-1.9 TDI מגיע ב-1900 סל"ד בערך, אבל מתחת לזה אין פשוט כלום. מספיק שהוא ירד ל-1500 והאוטו פשוט לא יסחוב. כמובן שלא צריכה להיות בעיה להוריד לשני, הטורים יעלו ל-3000 נניח, עוד קצת גז ואפשר שוב להחזיר לשלישי.

רוני

ב1500 סל"ד יש עדיין המון כוח... הייתי עולה עליות בקלות בסל"ד דומה (עם הגולף TDI 110 הישנה שלי)

חוצמזה - הוא לא אמר 1500 סל"ד, הוא אמר סל"ד נמוך, לצורך העניין - גם 1900 סל"ד נחשב לנמוך (לכן שאלתי אותו על איזה סל"ד מדובר)

מה זה - שבוע הירידות על גיל? בואו תירו בי וזהו ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב1500 סל"ד יש עדיין המון כוח... הייתי עולה עליות בקלות בסל"ד דומה (עם הגולף TDI 110 הישנה שלי)

חוצמזה - הוא לא אמר 1500 סל"ד, הוא אמר סל"ד נמוך, לצורך העניין - גם 1900 סל"ד נחשב לנמוך (לכן שאלתי אותו על איזה סל"ד מדובר)

מה זה - שבוע הירידות על גיל? בואו תירו בי וזהו ;)

40 קמ"ש בעלייה בהילוך 3 ,אפילו בשביל מנוע הדיזל של VAG זה טיפה יותר מדי.

בקשר ליריות , IT'S YOUR LUCKY DAY , בדיוק סיימתי לנקות את הנשק ,אז תודיע איפה ומתי נוח לך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל ה"דואגים": אל תדאגו , אני חושב שאני יודע להוריד הילוך (ואפילו ברמה סבירה...)

השאלה שלי היתה שאלה קונקרטית - האם אני מזיק לקלאץ' כשאני עושה ככה (אני גם שמעתי מחבר אופנוען , שנהוג ללחוץ על הקלאץ' במהלך עלייה בשטח כשהאופנוע לא סוחב , בדומה למה שאני עושה.)

תודה לכל מי שענה לעניין ואני מניח שאני ישתדל לחסוך מהקלאץ' את מנהגי הנהיגה הקלוקלים והלא מנומסים שלי...

על איזה סל"ד מדובר?

בערך 1500 , אז יכול להיות שהטורבו עוד לא נכנס לפעולה??

וואלאק אתה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בטוח. כמו שאמרתי במנועי ה-TDI של VAG זה מאוד קיצוני. ב-1500 לא יהיה כלום, ב-1900 יהיה שיא הכוח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל ה"דואגים": אל תדאגו , אני חושב שאני יודע להוריד הילוך (ואפילו ברמה סבירה...)

השאלה שלי היתה שאלה קונקרטית - האם אני מזיק לקלאץ' כשאני עושה ככה (אני גם שמעתי מחבר אופנוען , שנהוג ללחוץ על הקלאץ' במהלך עלייה בשטח כשהאופנוע לא סוחב , בדומה למה שאני עושה.)

תודה לכל מי שענה לעניין ואני מניח שאני ישתדל לחסוך מהקלאץ' את מנהגי הנהיגה הקלוקלים והלא מנומסים שלי...

אתה מזיק לקלאץ'.

א. מדובר במאסה ובכוחות שונים לגמרי , לחבר חזרה 200 ק"ג אין דינם כמו לחבר 1000 ק"ג ומעלה ,שלא לדבר על כך שמנוע אופנוע עולה מטבעו בסל"ד ביתר קלות ,מה שמאפשר לו לעלות להספק גבוה יותר ו"לסחוב" את העסק קדימה ,בניגוד לרכב בו ההתנגדות של המשקל מול כח המנוע שקולים יותר והקלאץ' הוא זה שסובל.

ב. בד"כ באופנועים הקלאץ' הוא רב דסקיות ורטוב ,כלומר הוא שוחה בשמן. אי לכך השחיקה תהיה פחות רצינית (כנ"ל התפתחות החום) מאשר בקלאץ' יבש (פלטה ודסקית לחץ) כמו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...