Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מותר ומה אסור?

tonz
שימו לב! השרשור הזה בן 4388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב סטנדרטי- מותר, רכב לא סטנדרטי- אסור.

מה שזה אומר שבגדול על מידת צמיגים שונה מהמקור, פילטר אויר, אגזוז זרימה חופשית, בלמים מוגדלים ושאר קשקושים- אפשר לפסול אותך בטסט,ואם נתקלת בבוחן משטרת תנועה ביום לא משהו הוא גם עלול להוריד אותך מהכביש.

מה כן ניתן לעשות?

עדכון תוכנת ניהול מנוע, ברכב מוגדש זה השיפור הכי זול שמפיק הכי הרבה, ברכב אטמוספרי זה יתן לך בעיקר הרגשה פסיכולוגית כי השינוי יהיה די שולי (אלא אם מדברים על מנועים גדולים ועתירי הספק כמו מנועי M או AMG).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון עידן התגובה שלך לא נכונה, מבחינת חוק, השיפורים הקלים האלו דווקא כן חוקיים.

המוצרים שפיטסטופ וכל שאר החבר'ה מייבאים מגיעים עם כל התקנים/אישורים של חלקי חילוף תחליפיים לרכב - בדומה לרפידות לא מקוריות, פילטר אוויר תחליפי, פילטר שמן תחליפי וכו'.

אם שוטר מוריד רכב מהכביש בגלל שהתקין סט בולמים תחליפי (סגנון KW) אפשר ללכת עם זה לבית משפט.

הבעייה זאת אטימות המשטרה ! לך תסביר לדרדס שהספויילר בא עם האוטו ולא נועד להמריא ב200 קמ''ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסכם בקצרה:

מותר - כלום.

אסור- הכל.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום שיפור רכב אינו מותר בארץ. אפילו לא תוכנות ניהול!

זה לא שיש לבוחן תנועה או טסטר איך בכלל לעלות על זה אבל אם ניקח למשל איזה תסריט אימים על תאונה שתבצעו עם רכב משופר בתוכנה, אני לא שולל על הסף שהקלף המנצח של התביעה יהיה ש"הנאשם ביצע שינויים ברכב על מנת להעלות הספק המנוע בצורה לא בטיחותית ושלא על פי הוראות היצרן".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם כן, הרי ברור שהפרקליט ישלוף איזה טיעון מנצח בסגנון של "כבודו, הנאשם התקין חלפים אשר מאפשרים לשנות את גובה הרכב ובכך לשנות את כיווני המיטלים בניגוד להוראות היצרן תוך הפיכת הרכב למסוכן לנהיגה".

אני רוצה לראות את השופט שלא בולע את הקשקוש הזה.

זה לא שאני חו"ח נגד שיפורים, ההפך המוחלט רק שחשוב לדעת שמנגד עומדת מערכת אטומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שינוי מידת צמיגים, אם קיבתה אישור ממכון הטסטים- חוקי ואפשרי.

הנמכה אפשרית, הגבהה לא, אך ניתן לבקש אישור.

בלמים, אילו אין לך קליפרים מוזרים וצלחות מחוררות לא סטנדרטיות זה לא, אבל אילו הגדחתה את מידת הצלחת, הרפירה, הקאליפר, לא עושים בעיות, אך גם לא נותנים אישור.

קיט ספילרים ופלסטיקים חוצוני, לא מותר ולא אסור, קח בחשבון שכח דררס יעצור אותך.

אגזוז פליטה פתוח/לחץ/רעש, גם אם קיבלתה אישור ממקום בו קניתה, זה רק אישור יבוא ומכירה.

פילטר פתוח כעיקרון אסור, תלוי על איזה שוטר נפלתה ומי היה במכון הטסטים טסטר.

טורבו ברכב אטמוספרי אסור.

מצערות אסור.

תוכנת ניהול ומחשב ניהול חיצוני, לא מותר ולא אסור, אם ידעו אתה בבעיה, אך מי יבדוק זאת, אם הרגב עובד עגול.

בקיצור יש טעות לאנשים לחשוב שהכל אסור, יש הרבה שהם לא מותר ולא אסור, פשוט אף אחד לא רוצה לרוץ כל שני וחמישי לבית משפט.

לכן האל תלוי בטסטר ובשוטר שבודקים אותך, וגם בעיתוי שזה נעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לדעת איך לעשות ולא רק מה לעשות.

אם אתה מרכיב ג'אנט כרום 19 אינצ שדרכו רואים את הדיסק המחורץ והקדוח ועם קאליפר אדם ומאחוריהן רואים את הקיול אובר הנוצץ בנירוסטה וסגול אז זה יפה לאללה אבל זה פתח לצרות!

מצד שני, ג'אנט יותר סגור שלא מבליט את המערכות מאחורה, הוא כבר פתרון טוב.

פתרון יותר טוב הוא ללכת על סולידיות בשיפורים, בלי שיפורים "מוציאי עיניים", בלי אדום וסגול ונירוסטה, החלקים עושים את אותה עבודה גם בשחור :wink:

אם רוצים באמת לשפר רכב ולא לשפר את אפקט השופוני אפשר לייצר מפלצות אמיתיות שאפילו במבט מעמיק של בוחן נראות תמימות לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תראה לי סימוכין לכך שמותר לך מבחינת החוק להנמיך את הרכב- אסיר בפנייך את הכובע.

כמו שכתבתי ובאגירה חיזק והוסיף,

שום שיפור (כן, כולל פילטר אויר פתוח) אינו חוקי בארץ מבחינת רשויות האכיפה.

אפשר להתפלפל עד מחר עם משפטים כמו ״לא מותר ולא אסור״, השורה התחתונה היא שכל עוד אין שורת חוק שמגדירה היתר לבצע שינוי כזה או אחר ברכב- זה לא חוקי.

אסור להתקין תוכנה לרכב כי אסור לך לעשות שינויים ברכב, בטח לא כאלה שהופכים אותו לחזק יותר (ראבק, מדינת ישראל נלחמת בחירוף נפש על המוטו ״מהירות מופרזת הורגת״ וכאן אנשים טוענים שזה לא חוקי).

זה שלא רואים את שיפור התוכנה כמשהו פיזי לא הופך את זה לחוקי (בדיוק כמו שגנב שלא נתפס עדיין לא נחשב לאזרח שומר חוק).

אין לי כלום נגד שיפור רכבים, נהפוכו, אבל עבור מי שרוצה לשפר רצוי שהוא ידע את האמת לאמיתה.

ויש סיכוי יותר מסביר שאם רכב משופר ״כבד״ יהיה מעורב בתאונת דרכים בעליו יקבל כמה צינורות, את הראשון מחברת הביטוח שתגיד לו ״שיפרת את הרכב, בעיה שלך, שא בעלויות הנזקים״ ופעם שנייה מרשויות האכיפה שישמחו לעשות עליו סרט סטייל ״נהג פורשה נתפס נוהג על 205 קמ״ש בכביש 6!!!״ (רחמנה לצלן, נסעתי שם שבוע שעבר על 145 קמ״ש עם יונדאי בת 8 ולא הרגשתי משהו מיוחד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לדעת איך לעשות ולא רק מה לעשות.

אם אתה מרכיב ג'אנט כרום 19 אינצ שדרכו רואים את הדיסק המחורץ והקדוח ועם קאליפר אדם ומאחוריהן רואים את הקיול אובר הנוצץ בנירוסטה וסגול אז זה יפה לאללה אבל זה פתח לצרות!

מצד שני, ג'אנט יותר סגור שלא מבליט את המערכות מאחורה, הוא כבר פתרון טוב.

פתרון יותר טוב הוא ללכת על סולידיות בשיפורים, בלי שיפורים "מוציאי עיניים", בלי אדום וסגול ונירוסטה, החלקים עושים את אותה עבודה גם בשחור :wink:

אם רוצים באמת לשפר רכב ולא לשפר את אפקט השופוני אפשר לייצר מפלצות אמיתיות שאפילו במבט מעמיק של בוחן נראות תמימות לחלוטין.

מסכים.

אני הייתי במכון טסטים אלן בבאר שבע, שאלתי את אחד הבוחנים שם, אבנר אני חושב קוראים לו "האם מותר לי לשנות את גובה הרכב?" התשובה הייתה "להגביה אתה צריך בדיקה ואישור מכון הרישוי, אילו זה הנמכה אין שום בעיה עם זה, לא עושים על זה בעיות". כך שאני מסתמך על התשובה הזאת.

אולי בפועל הדבר שונה, בכל מקרה אני מונמך, ואף פעם לא עשו לי בעיות.

ושוב למען הסדר הטוב, מבחינת החוק זה "לא מותר ולא אסור" מה קורה בפועל זה כבר סיפור אחר, חוץ מזה אם יש פסק דין תקדימי בעניין אזי הולכים לפיו, כך שאם נקבע שם שאסור אז אסור ואם נקבע שם שמותר, אז מותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להפריד בין 2 דברים:

1.עניין החוקיות.

2.האם בפועל יעשו לך בעיות.

עבור סעיף 1 התשובה חד משמעית- א-ס-ו-ר לשפר רכבים במדינת ישראל. (ואל תשכנע את עצמך שיש דברים שמבחינת החוק "לא מותר ולא אסור", זו המצאה שלך ואין חוק כזה כי זה חוק שסותר את עצמו).

עבור סעיף 2 התשובה אינה חד משמעית כיוון שיש בוחנים במכוני טסטים שהפילטר אויר פתוח שלך או ההנמכה שלך מעניינים להם את התחת, לעומת זאת יש בוחני תנועה (מתנ"א) שישמחו מאוד להזמין לך גרר על אותם שיפורים, לתת לך קנס ולחייב אותך להסיר את השיפורים.

והם לא יקבלו תירוצים סטייל "אחד הבוחנים במכון אלן, נראה לי אבנר, אמר שזה בסדר".

בינתיים עד כמה שזכור לי אין שום פסק דין תקדימי שפסק לטובת בעל רכב משופר בהתנהלות שלו לגבי השיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שמעניינת אותי מאוד למה לא עושים פה עמדה במכון שמוסמך מהמדינה על שיפורי רכב וכול אישור כזה הרי יעלה כסף אז המדינה

רק תרוויח (והמדינה הזאת אוהבת לקחת מיאתנו כסף)

אני שומע כול הזמן שרוצים לאשר ספורט מוטורי יש כיון בכלל שיום יגיע ושיפורי כבר זה יהיה דבר חוקי או שזה לא עלה אף פעם

לדיבור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כזאת עמדה, היא נקראת עמדה מספר 1 והיא מבצעת אישורי שינוי מבנה מידי יום כמו הוספת/ הורדת וו גרירה, הוספת/ הורדת סגירה לארגז בטנדר ועוד אישורי מבנה שונים ומשונים.

על מנת להתקין היום סגירה לארגז יש סדרת הוראות ותקנות מאוד ברורות ואם אתה עוקב אחריהן אז אין בעיה לאשר.

צריך שתהיה סידרת תקנות זהה לשיפורי הרכב השונים אבל מאין ספור סיבות אוביקטיביות וסוביקטביות (כי זה לא מעניין אף אחד במשרד הרישוי, כי הם מתפקדים בתקציבי חסר ובעיקר כי הם מפחדים לאשר ואח"כ להיות אחראים לתאונות ומקרי מוות) זה לא יקרה בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...