Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מותר ומה אסור?

tonz
שימו לב! השרשור הזה בן 4381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה צריך להפריד בין 2 דברים:

1.עניין החוקיות.

2.האם בפועל יעשו לך בעיות.

עבור סעיף 1 התשובה חד משמעית- א-ס-ו-ר לשפר רכבים במדינת ישראל. (ואל תשכנע את עצמך שיש דברים שמבחינת החוק "לא מותר ולא אסור", זו המצאה שלך ואין חוק כזה כי זה חוק שסותר את עצמו).

עבור סעיף 2 התשובה אינה חד משמעית כיוון שיש בוחנים במכוני טסטים שהפילטר אויר פתוח שלך או ההנמכה שלך מעניינים להם את התחת, לעומת זאת יש בוחני תנועה (מתנ"א) שישמחו מאוד להזמין לך גרר על אותם שיפורים, לתת לך קנס ולחייב אותך להסיר את השיפורים.

והם לא יקבלו תירוצים סטייל "אחד הבוחנים במכון אלן, נראה לי אבנר, אמר שזה בסדר".

בינתיים עד כמה שזכור לי אין שום פסק דין תקדימי שפסק לטובת בעל רכב משופר בהתנהלות שלו לגבי השיפורים.

EDAN הערתך מאד חשובה לי באמת, איני מנסה להטעות אף אחד.

ענה לך בקצרה: 1. זה לא שאתה יכול להראות לי שרשום במקום כלשהו משהו על "שיפורים" בחוק, "שינוי מבנה הרכב" לא נחשב, כיוון שזו הגדרה יותר מדי מופשטת, כוללנית ולא ברורה.

2. העניין השני אולי יפתיעה אותך:אתה כמובן יודע כמה דברים על ישראל ועל תחום הרכב, אתה יודע הרי שאם הבולמים גמורים והקפיצים עייפים והרכבה שקוע, לא יוזכר דבר בטסט.

זה לא העניין, לפי קניית סט בולמים ספורטיבים + קפיצי הנמכה 30 צ"מ החלטתי לשאול במשרד התחבורה האם זה מותר בכלל?

התשובה בטלפון הייתה גש למכון הרישוי הקרוב לביתך וברר, הם מתעסקים עם זה.

שאלתי, את התשובה שמעתה מקודם, לא? ואכן אני קניתי והרכבתי סט בולמים עם קפיצים אשר הנמיכו את הרכב.

לפי מה שאני מבין ממך הייתי אמור לשאול שוטר תנועה/בוחן במרחב דן שאלה זו?

פעלתי בערוץ החוקי והמקובל, תבין מדוע רשמתי ועשיתי מה שרשדמתי ועשיתי.

בקיצור, אני יסכים איתך שבגלל שהמדינה בחרה להתעלם מספורט מוטורי, חוק מוטורי, שיפורי רכב וכהנה וכהנה...

אפילו אין חוקים האוסרים באופן ישיר שיפורים כלשהם, מה שאתה אומר חוק לחוד ומעשי לחוד.

אז אכן בחוק לא רשום מותר ולא רשום אסור, בפועל זה ברוב הסיכוים לא אסור, אלה הורדה מהכביש, דוח/כנס - הזמנה לבית משפט.

אז עכשיו תפריד.

הרי בגלל הבילבול המדינה עושה כסף, כי אפשר ליבא אי אפשר להרכיב.

בו אני יראה לך שיפורים לטובה, אשר לא חייבים להוסיף כוח או מהירות לרכב וזה יסתור את הטענה כי שיפורים הם רק על מנת להגדיל מהירות וכוח ולסכן את הסובבים. ההפך הוא הנכון, שיבדקו סטטיסטיקה מי אכן יותר מעורב בתאונות עם נפגעים, בתאונות מסוכנות, דווקא אותם האביזרים שאנו מתקינים כמו ציגים רחבים ומשופרים, בולמים, ברקסים הם שיגרמו לנו בשימוש נכון לצאת ממצב מסוכן.

בגלל שהעסק אינו חוקי כביכול בארץ, הוא מסוכן עוד יותר והוא מחתרתי משהו. הם למעשה דוחפים אותנו להמשיך להיות יותר ויותר לא חוקיים. והם מעדיפים אותי על בולמים ברקסים וצמיגים סינים מאשר על מוצרים אכותיים.

תודה על ההבנה.

אני גם יוסיף משהו באמת חשוב, למשל אצלי הרכב הוא שנת 1994, וכל מה שאנן משנה בו הוא דברים ישנים, ודברים חדשים אשר היום נגישים ומקובלים היום על מנת שהרכב שלי יתנהג טוב כמו רכב חדיש יותר, כך שרוב השיפורים שאני מבצע הם יותר להתנהגות ובטיחות, ואולי רק כ30% זה שיפורים לכוח, אז גם זה אסור?

אני אוהב את הרכב הזול שלי ולא רוצה להפרד ממנו, חלק מהעניין הוא השילדה הטובה שלו, אני מסיים דברים שהיצרן אז לא התקין וזה כנראה משפר את הרכב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את כיוון המחשבה שלך אבל תבין משהו:

1. הגדרת החוק לגבי שינוי מבנה אכן מאוד מופשטת, זה משחק מצויין לצד של רשויות האכיפה.

2.ביום שהמשטרה תעשה מבצע להורדת רכבים משופרים מהכביש ותתפוס (אפילו במקרה) את הרכב שלך- הוא יורד מהכביש.

תבין שוב שמשטרת ישראל מנהלת מלחמה בנהגים ״ממהרים״, היא מנהלת מלחמה נגד כל דבר שעלול להתקשר למירוצים (ורכב משופר מתקשר לזה יופי).

זה לא אומר שעכשיו תרוץ ללכת להסיר שיפורים, רק תיהיה מודע שזה המצב מבחינה חוקית.

ואגב, אם היית הולך ושואל שוטר באגף התנועה לגבי הבולמים הוא היה אומר לך שזה לא חוקי לשנות את מבנה הרכב.

כדי להסיר ספק, גם לי היתה פז׳ו (106XSI), היתה בה תוכנה, פילטר, בולמים, צמיגים, סטראט קדמי תחתון (אחד השיפורים היותר קיצוניים במראה, נראה כמו איזה וו עצירה של מטוס קרב...), יחס דחיסה ועוד כמה דברים.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש בטוח שעל מה שיש לי ברכב מורידים מהכביש,טוב נו פילטר ואגזוז, שדווקא במקרה שלי עושים רע לתגובת הדוושה.

פעם אכן נתפסתי במהירות קצת גבוה מדי, יצאתי מהרכב וכאמרו לי כמה נסעתי לא האמנתי, בעטתי ברכב ואמרתי לשוטר "הרכב הזה עושה טובה שהוא מגיע ל110 קמ"ש, תסתכל על הגרוטה הזאת בעטתי בגלגל הרכב וצעקתי "כבר מזמן צריך להעיף את הרכב הזה, רק מתקן ומתקן והרכב לא נוסע." השוטר שראה דבר כזה וראה אך הרכב נראה, פשוט אמר לי נו נו נו ושחרר אותי לדרכי, אצלי הם חשבי שזה הנשימה האחרונה של הרכב לפי שהוא גומר חייו.

ובוחן אחד נסע על הרכב הוא אמר על הבולמי B8 שהבולמים ברכב גמורים וצריך להחליף אותם, כי הם לא משכחים יותר, לקח לי זמן להוכיח לו שכך הם עובדים, תבניו כמה הם אטומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפליא אותי, גם לי כמה מוסכניקים אמרו שהבלמים גמורים, גם בילשטיינים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכול אטום במדינה הזאת וזה גם בגללנו מתי משהו בכלל ניסה לקדם את הנוסא הזה עם אף אחד חשוב לדוגמא איש ציבור או חבר

כנסת לא ידבר על זה וממש יריץ את זה זה לא יקרה לעולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים עד כמה שזכור לי אין שום פסק דין תקדימי שפסק לטובת בעל רכב משופר בהתנהלות שלו לגבי השיפורים.

פה אתה לא מדייק. יש פסק דין (למרות שמדובר בשיפורי רכב שטח אבל העקרון זהה) שחברת הביטוח טענה בדיוק את זה ולא רק שהשופטת זיכתה את הבחור בתשלום פיצוי מלא אלא שהיא גם הטילה על חברת הביטוח את תשלום כלל השיפורים שהותקנו ברכב.

אם תרצה אני אחפש את הפסק דין בשבילך...

הנה הלינק לכתבה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3046171,00.html

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את מה שכתבת וזה בהחלט מעניין אבל צריך לסייג את זה בכך שתחום רכבי השטח הרבה יותר חופשי מרכבי הכביש (אנשים מחליפים סרנים שלמים, שיפורים במנוע, שיפורים ושינויים במתלים וכו׳ בלי שיגידו להם מילה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה כול הסדנאות לא משתפות פעולה ומנסות להריץ את זה ביחד שזה יהיה חוקי וכשר בארץ

ככה יהיה להם אולי יותרכ כוח כי כמה בעליי עסקים זה כבר ניראה יותר רציני בתאכלס רק הם ירוויחו יותר מזה בתווח

הרחוק..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אז ישאלו אותם איך אתם מבקשים מהמדינה לשנות את התקנות בזמן שאתם עוברים עליהם שהרי שום שיפור אינו חוקי עכשיו? זה כמו שמעלימי מס יתאגדו ויבקשו להקל את חוקי המס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה כול הסדנאות לא משתפות פעולה ומנסות להריץ את זה ביחד שזה יהיה חוקי וכשר בארץ

ככה יהיה להם אולי יותרכ כוח כי כמה בעליי עסקים זה כבר ניראה יותר רציני בתאכלס רק הם ירוויחו יותר מזה בתווח

הרחוק..

בין היתר בגלל שהעסק מחתרתי משהו גוזר קופון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...