Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו TSI - שיפורי הספק

Anona
שימו לב! השרשור הזה בן 4376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב ,

ברצוני לשפר את הכוח של הפולקסווגן פולו TSI שקיבלתי לאחרונה , כרגע מה שיש לה זה צ'יפ בלבד , חישוקי מגנזיום R15 - כך שהיא נקייה יחסית.

רציתי לשאול מספר שאלות :

1.

http://www.youtube.com/watch?v=z06lC4lBRvw

דרך יוטיוב

ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

מה לעזעזאל הוא שם בה שהיא פורקת בין הילוך להילוך - זה פורק ? זה פילטר ?

כמה עולה פורק , כמה עולה פילטר ?

2.

איזה שיפורים עומדים לפניי במידה וארצה להגדיל לה את הכוח ? כרגע היא עושה 8.1 מ0-100 והבנתי שדי קשה לרדת מזה במיוחד ברכב הזה , האם כדאי לעצור כאן ולא לשפר אותה או שאם כן - מה בדיוק ?

(במידה וזה לא הפורום הנכון , כי אני לא מפסיק להתבלבל - לא לנעול ) - אפשר פשוט לענות לי על השאלה לגבי הספק הרכב , כרגע יש לו 136 כוחות סוס )

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם על מה שאתה מוכן להשקיע לא עדיף לקנות פולו GTI? איביזה קופרה?

גם איביזה FR שעולה עכשיו 124K תהיה חזקה יותר בכל מצב.

האיביזה FR החדשה עושה 9.7 מאפס-למאה עד כמה שידוע לי , הקטינו לה את המנוע ואני די בטוח שיעלימו את הדגם הבסיסי.

אתה צודק בכך שיכולתי להביא POLO GTI והכל היה מסתדר , אך האוטו ניתן לי במתנה , ללא אפשרות לבחור אותו מראש .. מעבר לכך שהיא עולה הרבה הרבה יותר.

שלא תבינו לא נכון , האוטו די חזק ומורגש .. אך חסר לי משהו , נתחיל מזה שגיר הDSG מעצבן אותי שהוא מתנהג כמו ידני והדוושה שלו כל כך עמוקה שצריך ללחוץ שעתיים לפני כדי שיגיב , יש דיליי כבד בהעברת הילוכים אבל מה שבטוח - הוא חסכוני מאד.

הצי'פ הייתה השקעה מצוינת , השאלה היא אם אין עוד משהו מעניין שאוכל לשים לו בגבול הכסף הזה שיכול לשפר אותה כמו הצי'פ.

חשבתי על פילטר פתוח כאמצעי לקצר את תגובת האוטו מעמידה - אבל פוחד שיהרוס את המנוע , האמנם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה FR החדשה עושה 9.7 מאפס-למאה עד כמה שידוע לי , הקטינו לה את המנוע ואני די בטוח שיעלימו את הדגם הבסיסי.

אתה צודק בכך שיכולתי להביא POLO GTI והכל היה מסתדר , אך האוטו ניתן לי במתנה , ללא אפשרות לבחור אותו מראש .. מעבר לכך שהיא עולה הרבה הרבה יותר.

שלא תבינו לא נכון , האוטו די חזק ומורגש .. אך חסר לי משהו , נתחיל מזה שגיר הDSG מעצבן אותי שהוא מתנהג כמו ידני והדוושה שלו כל כך עמוקה שצריך ללחוץ שעתיים לפני כדי שיגיב , יש דיליי כבד בהעברת הילוכים אבל מה שבטוח - הוא חסכוני מאד.

הצי'פ הייתה השקעה מצוינת , השאלה היא אם אין עוד משהו מעניין שאוכל לשים לו בגבול הכסף הזה שיכול לשפר אותה כמו הצי'פ.

חשבתי על פילטר פתוח כאמצעי לקצר את תגובת האוטו מעמידה - אבל פוחד שיהרוס את המנוע , האמנם?

יש לך טעות.

איביזה FR יש לה מנוע 1.4 TSI עם 150 כ"ס ולקופרה אותו מנוע עם 180 כ"ס.

בדור הקודם לשתיהן היה מנוע 1.8 טורבו עם אותם ההספקים בהתאמה.

ממה שאני יודע ה-FR במבצע עכשיו 124K.

אתה יכול לראות אנחנו בדיוק מנהלים על זה דיון:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=424195

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שתתחיל לפרק חלקים ברכב הנה טיפ...

פשוט תשתמש בדוושת הבלם שלך כמו בקלאץ'.

ברגע שהרמזור מתחלף לצהוב תשחרר את דוושת הבלם עד החצי, ברגע שהרמזור הופך לירוק תשחרר את החצי השני ותלחץ על הגז.

אתה תראה שהדיליי שאתה מרגיש בתחילת נסיעה יעלם כאילו לא היה :wink:.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שתתחיל לפרק חלקים ברכב הנה טיפ...

פשוט תשתמש בדוושת הבלם שלך כמו בקלאץ'.

ברגע שהרמזור מתחלף לצהוב תשחרר את דוושת הבלם עד החצי, ברגע שהרמזור הופך לירוק תשחרר את החצי השני ותלחץ על הגז.

אתה תראה שהדיליי שאתה מרגיש בתחילת נסיעה יעלם כאילו לא היה :wink:.

אני רואה שגם לך יש את הדגם שלי (לפי החתימה) אני יכול להגיד לך שהבנתי שהיא מגיעה ל136 כוחות סוס ו 8.2 מאפס למאה אחרי הצי'פ , אך שלי עושה גג 9.1 .. כל פעם חשבתי שאני לא לוחץ כמו שצריך , כמו למשל הטעות הנפוצה שעשיתי : S MODE , הייתי צריך לשים על טיפטרוניק .. באשר לגז-ברקס , הוא פשוט נועל לי את זה ולא נותן לי..

טיפים ?

אגב ,חשבתי על זה .. כאשר ראיתי מישהו עושה 8.2 עם צי'פ בלבד , חשבתי אולי יש לו את גרסת ה3 דלתות - ועם זאת , זה יתכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בהחלט יש לנו את אותו הדגם של הרכב ! :wink:

לומר לך את האמת גם אני חשבתי לשפר את ביצועי רכבי לאחר תום תקופת ההרצה, כמובן שגם אני ראיתי דגמי פולו 1.2 משופרים, אבל ירדתי מזה מהר מאוד ממספר סיבות עיקריות המפורטות להלן:

1. צריכת דלק- יש לי מספר חברים עם הדגם הספציפי אשר ברשותינו אשר החליטו לשים תכנת ניהול (צ'יפ) על רכבם. אני לא מומחה לעניין, לכן אין לי שמות מדוייקים של צ'יפים לציין לך; מה שאני יכול לומר בוודאות הוא ,שלאחר כחודשיים כל חברי כאחד הורידו את הצ'יפ בגלל תלונות אחידות על צריכת דלק גבוהה משמעותית מהרגיל- נושא חשוב וכואב בימים של 8 ש"ח לליטר.

2. גיר- נכון הדבר כי לדגם אשר ברשותינו מותקן אותו הגיר כמו בפולו GTI, דהיינו DSG 7, וסביר להניח שלא יהיו בעיות בתפקוד הגיר לאחר שיפור ביצועי המנוע.

אבל...יש לזכור כי מדובר במוצר שתרם הוכיח את אמינותו, לכן העדפתי לא לשחק עם המזל ולהימנע משיפורי הספק.

3. מנוע- גם סוג המנוע הספציפי שברשותנו ( 1.2 TSIׁׂׂׂ) נמצא בשוק שנתיים בלבד, לכן העדפתי לא להתעסק עם שיפור ביצועים בהנחה שמדובר במנוע חדיש יחסית שתרם הראה לנו את מחלותיו או לחילופין הוכיח את אמינותו.

אלה הם אבני הדרך שהוכיחו לי כי שיפור ביצועים בפולו שלי פשוט לא תהיה החלטה טובה לצערי.

כמובן ראוי לציין, כי אני לא בן אדם שמחליף מכוניות כל שלוש שנים, לכן אמינות לאורך זמן מאוד מאוד חשובה לי.

רכבי הקודם הייתה BORA 1.6 שנת 2000 שנמכרה כיד ראשונה , זאת לאחר 11 שנים ו- 260,000 ק"מ של כיף 8).

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

אני לא יודע איזה צי'פ חברייך שמו , אבל צריכת הדלק שלי השתפרה בכ-15% לטובה .. אם כבר לדבר על לא לקחת סיכונים , אז זה בסוג הצי'פ - יכולתי לבחור לשים כל חברה אחרת , זולה יותר , פחות אמינה - אך החלטתי שאין סיבה לוותר על בסך הכל תוכנה לניהול מנוע , ודווקא שם , הלכתי על הטוב ביותר שהוא UPSOLUTE מקורי ומצוין. אין לי ספק בכלל , וזה מה שהייתי מציע לכל אחד עם דגם הTSI - לשים צי'פ , ואם היה אפשר .. הייתי שם אותו שוב ושוב , זאת ככל הנראה השקעת הכסף הטובה ביותר שאפשר לשים על הפולו.

צריכת דלק השתפרה , האוטו מרגיש לי מצוין ולא קצת עושה טובה שהוא מהיר (ולדעתי , אכן הוא מהיר) והוא מזנק מתי שאני רוצה ומצד שני נרגע מתי שאני רוצה , זאת הסיבה , שאין לי כלל ספק שאם אכן חברייך עשו צי'פ והסירו אותו (ובעיקר בגלל בעיית הדלק המוזרה) ככל הנראה שהצי'פ ששמו עלוב,זול או הותקן לא כהלכה - ותן לי לנחש , הצי'פ הוא לא UPSOLUTE.

2. + 3.

כמו שקראתי באיזה שרשור כאן פעם , המנועים האלה באירופה כבר תקופה , ששם עושים קילומטראז' משולש משלנו - אני די בטוח שהמנועים האלה , שנושאים את שם פולקסווגן הגדול - לא יאכזבו , וגם אם כן - לא בגלל איזה תוכנה לניהול מנוע לפי העדפה.

4.

החלטתי לשים פילטר פתוח - ואני יכול להגיד לך שקשה לתאר במילים את התמורה לכסף - פשוט חובה ! מרוצה מאד , רעש קלאסי לא צעקני מדי ופליטה באמת מדהימה של הטורבו שלא נופלת משירוקו 2.0 ואף יותר.

5.

החלטתי לשים DIMOND VISION כי הבנתי שזה עובר טסט די בקלות , וכי זה לא קסנון אלא תחום יחסית אפור של חיקוי קסנון ובמידה ומותקן כהלכה אין סיבה שיעצרו אותך כי הוא לא מגיע למרחקים ומסנוור כמו הקסנון , והשיפור ? משמעותי.

בקיצור , אל תפחד מהצל של עצמך - השיפורים "הקטנים" האלה עשו לי את חווית הרכב למכופלת לפחות מאוטו שיכול להיות גם מהיר צעקני וחסכוני רק לפי הרצון שלך , לא חושב שיש הרבה מכוניות כאלה.

בהצלחה.

ובחזרה לדיון -

הייתכן שהפילטר חיזק לי את האוטו ? היא דוחפת בהתחלה יותר ללא ספק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר לכשעצמו נדרש לרוב כשמתקינים צ'יפ, לא ברור לי למה לא עשית זאת ביחד.

בכל מקרה, פילטר בלבד לא מוסיף הספק או גורם לתגובת גז מהירה יותר,

זה עניין פסיכולוגי בלבד בגלל הצליל שהוא מפיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

אני לא יודע איזה צי'פ חברייך שמו , אבל צריכת הדלק שלי השתפרה בכ-15% לטובה .. אם כבר לדבר על לא לקחת סיכונים , אז זה בסוג הצי'פ - יכולתי לבחור לשים כל חברה אחרת , זולה יותר , פחות אמינה - אך החלטתי שאין סיבה לוותר על בסך הכל תוכנה לניהול מנוע , ודווקא שם , הלכתי על הטוב ביותר שהוא UPSOLUTE מקורי ומצוין. אין לי ספק בכלל , וזה מה שהייתי מציע לכל אחד עם דגם הTSI - לשים צי'פ , ואם היה אפשר .. הייתי שם אותו שוב ושוב , זאת ככל הנראה השקעת הכסף הטובה ביותר שאפשר לשים על הפולו.

צריכת דלק השתפרה , האוטו מרגיש לי מצוין ולא קצת עושה טובה שהוא מהיר (ולדעתי , אכן הוא מהיר) והוא מזנק מתי שאני רוצה ומצד שני נרגע מתי שאני רוצה , זאת הסיבה , שאין לי כלל ספק שאם אכן חברייך עשו צי'פ והסירו אותו (ובעיקר בגלל בעיית הדלק המוזרה) ככל הנראה שהצי'פ ששמו עלוב,זול או הותקן לא כהלכה - ותן לי לנחש , הצי'פ הוא לא UPSOLUTE.

2. + 3.

כמו שקראתי באיזה שרשור כאן פעם , המנועים האלה באירופה כבר תקופה , ששם עושים קילומטראז' משולש משלנו - אני די בטוח שהמנועים האלה , שנושאים את שם פולקסווגן הגדול - לא יאכזבו , וגם אם כן - לא בגלל איזה תוכנה לניהול מנוע לפי העדפה.

4.

החלטתי לשים פילטר פתוח - ואני יכול להגיד לך שקשה לתאר במילים את התמורה לכסף - פשוט חובה ! מרוצה מאד , רעש קלאסי לא צעקני מדי ופליטה באמת מדהימה של הטורבו שלא נופלת משירוקו 2.0 ואף יותר.

5.

החלטתי לשים DIMOND VISION כי הבנתי שזה עובר טסט די בקלות , וכי זה לא קסנון אלא תחום יחסית אפור של חיקוי קסנון ובמידה ומותקן כהלכה אין סיבה שיעצרו אותך כי הוא לא מגיע למרחקים ומסנוור כמו הקסנון , והשיפור ? משמעותי.

בקיצור , אל תפחד מהצל של עצמך - השיפורים "הקטנים" האלה עשו לי את חווית הרכב למכופלת לפחות מאוטו שיכול להיות גם מהיר צעקני וחסכוני רק לפי הרצון שלך , לא חושב שיש הרבה מכוניות כאלה.

בהצלחה.

ובחזרה לדיון -

הייתכן שהפילטר חיזק לי את האוטו ? היא דוחפת בהתחלה יותר ללא ספק

תודה, בהחלט אחשוב על זה !

לפחות עכשיו אני יודע למי לפנות במקרה ואכן ארצה לעשות שיפורים :wink:.

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר לכשעצמו נדרש לרוב כשמתקינים צ'יפ, לא ברור לי למה לא עשית זאת ביחד.

בכל מקרה, פילטר בלבד לא מוסיף הספק או גורם לתגובת גז מהירה יותר,

זה עניין פסיכולוגי בלבד בגלל הצליל שהוא מפיק.

דווקא קראתי איפה שהוא שאוויר מגיע יותר מהר אל המנוע ובכך הוא דוחף את האוטו יותר מהר אבל לא בהכרח במהירות גבוהה יותר , אלא פשוט דוחף אותו קודם מבלי הדיליי המעצבן , אני לא אגיד לך שהדיליי נעלם אבל יש שיפור.

מזל שלא שמתי פורק , לא רציתי רעש חזק ומדי ובהחלט שומעים את הפריקה עכשיו.

אגב , למקרה שלא הבהרתי - עשיתי את הCHIP ב-E&A - יחס מעולה מצחיק אדיב ובאמת שרק מלראות איזה מכוניות ושיפורים עפים שם - עושה חשק לבוא לבקר , גם המחירים לא גבוהים מדי (יחסית לשוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא קראתי איפה שהוא שאוויר מגיע יותר מהר אל המנוע ובכך הוא דוחף את האוטו יותר מהר אבל לא בהכרח במהירות גבוהה יותר , אלא פשוט דוחף אותו קודם מבלי הדיליי המעצבן , אני לא אגיד לך שהדיליי נעלם אבל יש שיפור.

אין שום קשר בין דיליי (טורבו לאג) לבין פילטר פתוח לבין אוויר שנדחף יותר מהר למנוע.

לא יודע מה ואיפה קראת אבל עשית סלט רציני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדדיקו היקר, אוכל לספר לך שעם הוספת ה-K&N IBOX לפאביה TSI (האקסית) - הורגש לאג מאשר על הפילטר המקורי. מצד שני, הורגשה נשימה עדיפה משמעותית לאחר מכן, עד מגביל ההצתה. גם הצליל קיבל גוון שונה וחביב יותר :-)

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...