Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לאופניים

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעבר היתי רוכב מעט עם אופניים של MUSTANG עם בולמים קדימה אחורה ואחד גם בכידון. המשקל היה מזעזע, המושב היה כמו נעץ בתחת, אבל נהנתי 3 פעמים בשבוע לנסוע מרחובות לראשון ומשם לצומת בילו וחזרה לרחובות ומידי פעם קצת שבילי כורכר (אופני הרים שכאלה).

היום אני מחפש משהו דומה מבחינת שימושים, רק שיהיה נוח יותר! ועמיד יותר בחורף (הקודמות גילו נקודות חלודה בכידון הכסוף)

האם יש המלצה עד 1500 ש"ח למשהו סביר שיהיה בעיקר נוח לטיולי כיף ארוכים?

הרכיבות לא למטרת ספורט, פשוט להגעה מנקודה לנקודה ובשביל טיולי כיף.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטווח מחיר הזה, יש לא מעט אופניים (ברמת הכניסה) של חברת טובות שאפשר לקנות.

לי אישית יש את ה jamis ואני מרוצה מהם, יש גם את ה trek שהם מצויינים.

אם אתה תל אביבי או גר באיזור, קפוץ לרחוב חשמונאים, יש שם שורה של חנויות (שכל אחת מהן מייבאת דגמים של חברה אחרת), תשב ותעשה נסיעת מבחן על מספר זוגות, עד שתמצא את האופניים שהכי נוח לך איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרחובות, ואין לי שמץ בכלל באופניים, פעם אחרונה שלי היתה לפני 10 שנים.

אני אשמח לדגמים ספציפים שעונים על הדרישות.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש לאחת החנויות המקובלות, אם לא תמצא שם משהו חדש בתקציב, בטוח תוכל למצוא משהו במצב טוב מאוד יד שניה, עם אחריות מהחנות.

יש הרבה אנשים שמחליפים זוג אחרי שנה +- במצב מצויין. החנות בודקת שהם תקינים, מסדרת את מה שצריך, ונותנת לך אחריות על זה.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי עובד ברוזן אנד מינץ בסניף ראשון לציון, אם אתה מעוניין אתה מוזמן לקפוץ לסניף שלו, תקבל יחס טוב, הסברים מקיפים, בלי קשר לאם תקנה או לא.

בנוסף, יש להם גם מחלקת יד שנייה שם.

שלח ה"פ, אם אתה רוצה עוד פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול למסור לחבר שלך ברוזן אנד מינץ שאותי הם הפסידו בתור לקוח.

ביום שישי ה 06/04 נגשתי לסניף שלהם, שאלתי את המכנופן אם אפשר לעשות לאופני בדיקה ולתקן מספר דברים, תשובתו הייתה שהם עמוסים ולא ניתן.

אמרתי בסדר ושאלתי אם אפשר לקבוע יום שבו אני אגיע ואשאיר את אופניי לצורך הבדיקה והתיקון. תשובתו הייתה שלא ניתן לקבוע מראש ושאני צריך להגיע לסניף ורק אז יגידו לי אם אפשר לקבל אותי או לא, בתור פשרה הוא הסכים לתת לי מספר טלפון שאליו אטלפן ביום שבו ארצה לעשות את התיקון ולשאול אם יקבלו אותי.

מכיון שכך ביום שני תיקנתי את אופניי בחנות שכן רוצים לעבוד.

שיהיה ברור, מובן לי שביום שישי שבאתי זה גם יום קצר וגם "נחתתי" עליהם והיה סביר שלא יוכלו לקבל אותי.

אבל למה אי אפשר לקבוע מראש יום שבו אני יגיע אליהם ואופניי יטופלו. תארו לעצמכם שבמוסך היו אומרים לכם שלא יוכלו לקבל אותכם ותטלפנו בבוקר ויגידו לכם אם כן ואם לאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החנות בשד' ירושלים מול חצרות יפו קיימת כבר עשרות שנים, לא משנה מתי למה ואיך הם יעשו לך הכל. שים לב שאין כמעט חנייה במקום, בהצלחה.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

אז ככה, דיברתי עם הבחור.

בעיקרון מדיניות החנות היא שלא מצבעים תיקונים במקום, וזה גם מצויין שם.

אתה בא. משאיר את האופניים. תוך 24-48 הם מוכנות.

לא צריך לקבוע יום, לא צריך לקבוע שעה.

תבוא מתי שאתה רוצה. תשאיר. יטופל.

אחרי שאמרנו את זה, אין כלל בלי יוצא,

אם לא עמוס ואין הרבה תור והטיפול לא גדול מדי - הם חורגים מהנהלים ומוכנים לתקן במקום, מכיוון שהלקוח כבר איבד מזמנו והגיע עד לחנות וסה"כ המטרה היא לתת שירות.

תזכור שיום שישי הוא היום הכי עמוס שלהם.

הסיבה שלא רצו להתחייב לך על יום שיעשו לך תיקון במקום זה מכיוון שזה לא משהו שנהוג ולכן לא רצו להגיד לך סתם: "תבוא יום שני" ופתאום יום שני יהיה עמוס ואז באת לחינם.

כאמור, המדיניות היא תשאיר את האופניים, מתי שתרצה, הם יטופלו בהקדם האפשרי.

עד כאן תפקידי כמתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך ועל הבירור.

אז זהו, שאם היו אומרים לי תבוא ביום X תשאיר אותם ולמחרת היום תאסוף אותם, אין לי בעיה עם זה. הם ביקשו שאני אטלפן מתי שארצה להגיע ורק אז הם יגידו לי אם לבוא או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עיקרון אחד שחשוב להבין, אין יתרון טכנולוגי לשום מותג. כולם קונים את אותם רכיבים מאותם חברות ובשלדות אין הבדל שנותן יתרון למותג כזה או אחר. אפשר לקבל אבזור מרמה קצת יותר/פחות גבוהה לכסף, אבל זהו.

לכן מה שחשוב הוא לקנות אופניים שנוחים לך, מחנות קרובה שתוכל לתת לך שירות (למרות שאם לא תרכב שטח, התחזוקה ממש מינימלית).

העצה הכי טובה שאני כן יכול לתת היא שאם אתה רוכב רק על כביש/דרכים כבושות, אתה לא צריך אופניים עם צמיגי שטח. תחליף במעמד הקנייה לצמיגים חלקים ("מהירים") יותר. זה שיפור משמעותי. בגלל הפוזה של "השטח" אופני כניסה מגיעים הרבה פעמים עם צמיגים שטובים יותר לשטח מאשר לעיר/שבילים וחבל.

עקרונית, המותגים שממוכרים ברוזן מינץ נותנים את התמורה הטובה ביותר לכסף, מבחינת האבזור למחיר. לשימוש שלך אחד מהדגמים כאן יספיק:

http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=718

אם אתה מתעקש על 24 הילוכים (וממש לא חייבים לרכיבה בעיר), אתה יכול להסתכל על הדגמים כאן:

http://www.rosen-meents.co.il/?CategoryID=719

אל תקנה לא Specialized ולא Trek. סתם יקר, בגלל ההילה של המותגים (שלגמרי לא רלוונטית לאופניים ברמת כניסה).

נ.ב. יד שנייה מחנות זה גם רעיון מצויין.

נ.ב.נ. תמיד אפשר לחזור להתייעץ, שהמוכרים לא יימכרו לך בולשיט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך ועל הבירור.

אז זהו, שאם היו אומרים לי תבוא ביום X תשאיר אותם ולמחרת היום תאסוף אותם, אין לי בעיה עם זה. הם ביקשו שאני אטלפן מתי שארצה להגיע ורק אז הם יגידו לי אם לבוא או לא.

בשמחה :-D

לדעתי הייתה כאן אי הבנה, כי להשאיר לתיקון אפשר תמיד, אולי הוא הבין שאתה רוצה תיקון במקום... לא יודע... :roll:

בכל מקרה, אני מאוד שמח שבסוף הסתדרת והעיקר שהאופניים נוסעות כהלכה עכשיו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...