Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מערכת גז ברכב - מספר שאלות

yogev_s
שימו לב! השרשור הזה בן 4048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

אבקש יעוץ ממביני עניין ו/או מבעלי ניסיון (מתקינים או שהתקינו ברכבם) במערכות גז לרכב.

קיבלתי החלטה עקרונית להתקנת מערכת גז ברכבי ע"ב חישובים כלכליים שערכתי.

בכדי ליישם החלטה זו פניתי למספר חברות וקיבלתי נתונים שונים, אבקש סיוע בשאלות הבאות:

1. חברה אשר מומלץ להתקין בה?

2. דיברו איתי בעיקר על מערכות מאיטליה ומהולנד כאשר נתנו לי להבין שהמערכת ההולנדית שהיא גם היקרה יותר (7,400 ש"ח לעומת 8,100 ש"ח) הינה טובה יותר - מה דעתכם בנושא?

3. ביטוח למערכת - האם מישהו יודע כמה עלות הביטוח השנתית?

4. פחתים לרכב - במספר מקומות שביררתי עלו טענות בדבר העובדה כי מערכת הגז גורמת לבלאי מוגבר במנוע ובמכלולים - האם נכון הדבר?

5. מהוא אורך החיים הסביר של המערכת ומה הפחת שלה לאורך זמן?

בתודה מראש.

יוגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתקין מערכת גז

יש חברות ביטוח שלא מוכנות לבטח לך את הרכב אם הוא מונע בגז

לא תוכל לחנות בחניונים תת קרקעיים

המערכות שלא באות מהיצרן (כגון סובארו) גורמות נזק למנוע עד כדי כך שאתה צריך להחליף מנוע שלם

אם הרכב שלך עדיין באחריות יבואן אתה תאבד את האחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני אתה מדבר מניסיון או משמועות? כי אם זה משמועות אז כדאי לא להגיב.

בכל מקרה, לפי מה שידוע לי לא מגיעה מערכת גז מיצרן! ליבואן סובארו היה הסכם עם מתקין מקומי (לא זוכר את שמו והאם זה עדיין כך, כדאי לברר דרכם. אם אני לא טועה יש בפורום נציגות שלהם).

חנייה בחניונים תת קרקעיים, תחנה בעיליים והכל יהיה בסדר.

בושאי ביטוח, תתקשר לסוכן/חברת ביטוח ותשאל. כשחבר בירר לא הייתה לו בעיה עם הביטוח.

יש מקומות שנותנים לך אחריות על מערכת הגז (כולל על המנוע במידה וזה קורה משהו בגלל מערכת הגז), אני אישית לא הייתי מוותר עליה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שזכור לי - מכל המכוניות הנמכרות בארץ רק מכוניות של סובארו מותאמות לגז.

כל יתר הדגמים יכולים לגרום לבעיות (תפקוד, בלאי, ביטוח).

אני לא כל כך מבין בזה רק זוכר שהיתה כתבה על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

ראשית תודה רבה,

אני מעוניין להתקין בניסאן אלמרה שנת 2006.

את חישובי למה להתקין בה ולא לחילופין לרכוש רכב אחר חסכוני כבר ביצעתי (שיקולי מחיר מחירון, קילומטרז', היכרות עם הרכב וכו').

בשיחות שערכתי עם החברות המתקינות עולה כי הרכב מתאים להתקנה. אגב, בחו"ל רכבים דומים ואף ישנים יותר מוסבים לגז השכם והערב (לא ברור לי נושא התאימות אינני מכונאי).

בתודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

ראשית תודה רבה,

אני מעוניין להתקין בניסאן אלמרה שנת 2006.

את חישובי למה להתקין בה ולא לחילופין לרכוש רכב אחר חסכוני כבר ביצעתי (שיקולי מחיר מחירון, קילומטרז', היכרות עם הרכב וכו').

בשיחות שערכתי עם החברות המתקינות עולה כי הרכב מתאים להתקנה. אגב, בחו"ל רכבים דומים ואף ישנים יותר מוסבים לגז השכם והערב (לא ברור לי נושא התאימות אינני מכונאי).

בתודה,

לא יודע אם איתך שוחחתי בפ"ת, אבל אני ברשותי סובאו B4 שנת 2000 והרכב עבר הסבה למערכת גז בשנת 2005 במוסך המרכזי ומאז מסתמן רק חיסכון של אלפי שקלים בשנה.

במדינות רבות בעולם הדבר נחשב כסטנדרטי לחלוטין בארץ עדיין אנשים חוששים, אם אתה מגיע למקום שמציע אחריות על עבודתו ומשתמש במערכת נפוצה אין סיבה שיהיו סיבוכים.

תעשה חיפוש ברשת במדינות כמו פולין, גרמניה, אוסטרליה, בריטניה ועוד, ותראה כמה זה נפוץ.

בהצלחה מקווה שעזרתי

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

אבקש יעוץ ממביני עניין ו/או מבעלי ניסיון (מתקינים או שהתקינו ברכבם) במערכות גז לרכב.

קיבלתי החלטה עקרונית להתקנת מערכת גז ברכבי ע"ב חישובים כלכליים שערכתי.

בכדי ליישם החלטה זו פניתי למספר חברות וקיבלתי נתונים שונים, אבקש סיוע בשאלות הבאות:

1. חברה אשר מומלץ להתקין בה?

2. דיברו איתי בעיקר על מערכות מאיטליה ומהולנד כאשר נתנו לי להבין שהמערכת ההולנדית שהיא גם היקרה יותר (7,400 ש"ח לעומת 8,100 ש"ח) הינה טובה יותר - מה דעתכם בנושא?

3. ביטוח למערכת - האם מישהו יודע כמה עלות הביטוח השנתית?

4. פחתים לרכב - במספר מקומות שביררתי עלו טענות בדבר העובדה כי מערכת הגז גורמת לבלאי מוגבר במנוע ובמכלולים - האם נכון הדבר?

5. מהוא אורך החיים הסביר של המערכת ומה הפחת שלה לאורך זמן?

בתודה מראש.

יוגב.

רוב מערכות הגז המיובאות כיום לארץ טובות מאוד וחלקן אף יוצאות מאותו המפעל באיטליה טווח המחירים נע בין 6-7Kלהתקנה לפני מע"מ ולפני משמנת שעלותה בין 400 ל1500 לרב נקודתית.מה שחשוב היא איכות ההתקנה והאחריות שנותן המתקין על תקלות ומכלולים בעתיד.מרבית הרכבים החדשים לא מתאימים להסבה ללא משמנת וישנה קיום אפשרות להתאים את המנוע ע"י החלפת שסתומי הפליטה לעמידים יותר כמו בסובארו למי שמתכנן קילומטר'ז גבוהה על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא כל סובארו מותאמת לגז.

יש מספר סובארו b4 שהוסבו עחידי "גזפרן" שישבו בזמנו בהרצליה במןסך סובארו, אם תיתן להם מספר רכב הם יגידו לך אם צריך להתקין משמנת לרכב בנוסף למערכת גז או לא, במידה וצריך זאת אומרת שהרכב לא מותאם לעבוד על גז (נסיגת שסתומים) במידה ולא אז הרכב יצא מותאם לגז מהיצרן (חלק מרכב b4).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה תכנית בטלויזיה עם מהנדס הרכב דוד נומרי אשר ערך בדיקה מקיפה ואמר שהיבואן היחיד שמייבא את רכביו לארץ עם התאמה למערכות הגז הו יבואן סובארו.

אני דווקא כן שמעתי על מקרים שהתקנת מערכות גז(מתקינים מורשים עם מערכות איכותיות שעולות 10K) גמרו מנועים,לדוגמה - דוד שלי עם לנד רובר דיסקברי במצב מצויין (יד ראשונה עם ק"מ נמוך) שטופל רק בחברה התקין מערכת כזאת שפשוט לאחר כמה חודשים גמרה לו את המנוע, בתחילה הוא הגיע למוסך (מורשה כמובן) שם עשו לו ראש מנוע והוא המשיך לנסוע עם מערכת הגז( כי הוא/המוסך חשב שלא היא גרמה לבעיה) לאחר כמה חודשים נוספים שוב הוא הגיע למוסך (על גרר כמובן) ושם אמרו לו שהמנוע הותך מבפנים(עפ"י ההסברים שלהם ההסבה לגז גרמה לטמפרטורה גבוהה מדי בתא הבערה שגרמה להתכה של הבוכנות). בקיצור המתקין של המערכת מתנער מאחריות למרות שהמוסך מוכן להעיד בבית משפט שזו הסיבה להתכה. דוד שלי החליף מנוע חדש מהחברה בעלות של יותר מ10K והסיר את מערכת הגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני מבין על מה שאני הולך להסביר עד לפני שנה עסקתי בזה 8 שנים.

ב. סובארו לא הגיעו עם הכנה לגז פשוט שינו להם את סעפת היניקה ואת השסתומים.

ג. הרכב היחיד שמגיע עם הכנה לגז הוא רנו ואם אתם רוצים הוכחה ניתן לראות בלוח המחוונים את המילה GAS בצרפת המכוניות הולכות מהמפעל לסדנה להרכבת גז.

ד.לי יש רנו כבר שנתיים עם גז ולא הלך לי ראש מנוע.

ה.אני מכיר לפחות שני מתקינים שנותנים אחריות מלאה על המנוע לאחר ההתקנה של המערכת.

עכשיו לגבי שאלותיך שלא נענו.

גז חוסך הרבה מאד כסף

לא פוגע בביצועים

אין שום בעיה בחניונים כי בכל חניון יש גם קומת גג וגם אם אין עדיין שווה לנסוע ולחסוך 50 אחוז

לא חייב לשים משמנת (אצלי אין) אבל גם לא מזיק.

חיי מערכת טובה ומטופלת בזמן יכולה להחזיק עד 10 שנים ואז צריכה שיפוץ כללי.

המערכת יכולה לעבור איתך מרכב לרכב.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...
  • ספונסר פורום
יש המלצות על מתיקין שיעשה עבודה איכותית בוודאות?

מתקין מקצועי למערכות גז שכבר הסב מאות רכבים בהצלחה הוא מוסך מסמיה.

צור איתם קשר ושאל אותם את כל השאלות. הם אדיבים מאוד וישמחו לענות לך על כל שאלה מקצועית בנושא, כולל התאמה של רכבים, מחירים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...