Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממחר מכונת קפה MIO LAVAZZA ביילו ב399!

Life_SyStem
שימו לב! השרשור הזה בן 1841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקפיץ בשביל להתייעץ לגבי המכונה של פיליפס (טוחנת):

http://www.philipscl.co.il/coffee/mobile.php?utm_source=facebook&

במשרד יש מכונה תעשייתית שטוחנת פולים במקום, בבית מכונת קפסולות גנרית של לוואצה שעברה אליי בירושה.

מעדיף כמובן את המכונה של המשרד (קפה מר וחזק, רוב האנשים מתרחקים ושותים נס).

האם למישהו יש ניסיון עם המכונה?

אני ממש לא אנין טעם בקפה אבל לא בא לי להפוך את תהליך הכנת הקפה ל"מטלה" שתגרור חצי שעה של ניקיונות (ולכן לא הולך לכיוון של מטחנה בנפרד, מקינטה וכו').

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה שואל לגבי המכונה הספציפית הזו? יש לי בבית מכונת טוחנת קפה של Saeco, ויתכן שהקרביים שלה זהות למכונות שאתה העלית, כי גם היא מבית פיליפס.

עריכה: כמו שחשבתי, פיליפס זה סאקו זה פיליפס. :)

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בול את אותה המכונה כמו של יוחאי. עושה את העבודה טוב מאוד ואני משתמש גם במקציף קיטור רגיל במקום זה ששואב חלב מכוס חלב וזה פשוט מעולה!

אתה שואל לגבי המכונה הספציפית הזו? יש לי בבית מכונת טוחנת קפה של Saeco, ויתכן שהקרביים שלה זהות למכונות שאתה העלית, כי גם היא מבית פיליפס.

עריכה: כמו שחשבתי, פיליפס זה סאקו זה פיליפס. :)

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כמו saeco xsmall רגילה.

יש לי אותה כבר כמה שנים. אנחנו שותים רק אספרסו קצר וארוך.

עושה את העבודה אבל להנמיך ציפיות לגבי האיכות וזה לא ככ משנה איזו תערובת תשים לה. קפה ממכונה מקצועית הוא ברמה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד, למה שיהיה שונה?

שתיהן טוחנות פולים אז במידה ואני מכניס את אותם פולים למכונה אמור לצאת אותו קפה. האם אני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונה טובה לא עולה אלף, לפחות פי שלוש מזה למכונה רמת כניסה נורמלית.

אם אתה לא שותה הרבה, חפש לך ביד 2 מכונת נספרסו יד שנייה. את מה שיוצא מהנספרסו אפשר כבר לשתות בניגוד לפיפי הדלוח שיוצא מהדבר הזה, או מכל מכונה אחרת שעובדת על קפסולות שטעמתי.

שאלה,

מה דעתך על המכונה הזו?

https://www.amazon.de/DeLonghi-Kaffeevollautomat-Direktwahltasten-Milchaufsch%C3%A4umd%C3%BCse-2-Tassen-Funktion/dp/B00400OMU0/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1505586240&sr=1-2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תן חוות דעת מומחה בבקשה.

קודם כל אשתול את ההודעה שלי מהשרשור הזה:

מוסיף המלצה על סאקו, דגם אינטיליה (כביכול סוס העבודה שלהם):

http://www.usa.philips.com/c-p/HD8759_47/intelia-deluxe-super-automatic-espresso-machine

אמנם כאן מוצג דגם עם הקצפה אוטומטית, אבל יש גם דגם עם ראש מקציף ידני.

טיפ: שני הדגמים בדיוק אותו דבר, מדובר באותה צינורית עם ראש הקצפה שונה, זה הכל. עדיף לקנות את הדגם הנ"ל, ולהוסיף לו ראש ידני.

המכונה הזו החליפה מכונת קפסולות (שהתקלקלה), שבעצמה השלימה בזמנה מכונה ידנית לחלוטין (שעדיין קיימת ובשימוש מדי פעם). עשיתי חשבון שממילא אני קונה פולים, אז אם כבר שתהיה מכונה שתטחן.

ואוסיף שאכן אין משמעות לאיכות, בטח ברמת המכונות הביתיות. למרות שאני מעדיף את הטעם של המכונה הכל-ידנית, בכל זאת יש לסאקו הנ"ל כמה יתרונות:

1. אוטומטית לחלוטין, לפחות זו שיש לי (גם ההקצפה). תפעול קל, פשוט וברור.

2. כל כוס קפה, קטנה כגדולה, מקבלת טחינה של מנת קפה, שאין יותר טרי מזה. להבדיל מהמכונה הידנית, ששם אני נאלץ לטחון כמות (אמנם קטנה) ולאכסן בכלי מראש. ניתן לכוון את הטחינה לדקה יותר או פחות.

3. ניקוי; יש יומי, שבועי וחודשי (יש גם שנתי אבל עזוב כרגע). יומי זה לרוקן את מיכל הקפה המשומש, מגש המים מתחת למכונה ובעצם זהו (אני מחליף גם את המים במיכל הייעודי). שבועי זה לשטוף את יחידת החליטה (לשם נכנס הקפה הטחון), וחודשי זה לשטוף את יחידת ההקצפה. חוץ מזה המכונה מתריעה על ניקוי אבנית ויודעת לבצע אוטומטית.

4. כמעט שנתיים היא אצלי, פועלת כמעט כל יום ומכינה בדרך כלל כארבע כוסות קפה הפוך ביום. עוד לא איכזבה אותי, וכנראה שהיא באמת דגם סוס העבודה שלהם.

זהו. רק אזכיר שוב (את המצוטט) שאם אתה קונה, קנה את הדגם עם ההקצפה האוטומטית כי ניתן להוריד את יחידת ההקצפה מהצינור ולחבר ראש הקצפה רגיל (שנוזל...), ואז אפשר להקציף ידנית, אם אתה רוצה. בעצם, שתי מכונות באחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד, למה שיהיה שונה?

שתיהן טוחנות פולים אז במידה ואני מכניס את אותם פולים למכונה אמור לצאת אותו קפה. האם אני מפספס משהו?

קפוץ לחנות של פאוזה בגליל ים ותבקש לטעום מ xsmall. אני לא יודע עד כמה אתה אנין בטעמי אספרסו או שאתה בכלל מקציף חלב.

באספרסו נטו האיכות לא מצטיינת לדעתי, לא יודע להסביר לך טכנית למה.

מה שבטוח עלות כוס קפה נמוכה מאד ביחס לקפסולות. אני מסנג'ר חברים ומכרים שנמצאים בחו"ל שקונים קילו פולים (לואצה ודומיו) ב10 יורו בכל סופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביעד, למה שיהיה שונה?

בוודאי יכול להיות הבדל במנגנון הטחינה, הדחיסה והחליטה שיכול להביא להבדלים גדולים.

באמת שלא יודע, לא מכיר. ני מציע לך לקפוץ לחנות שמוכרת מכונות קפה (למשל אמיגו) ולבקש לטעום מהמכונות האוטומטיות שלהם מול מכונות ידניות, ותשווה לנספרסו. עד כה, כל קפה ששתתיתי ממכונה אוטומטית היה לא יותר מפיפי דלוח. הכי סבירה היתה מכונה של Jura, אבל הן הרבה יותר יקרות.

החברה של הקפה טוענים שמכונות של Melitta מאמזון נותנות תוצאה קרובה יחסית ל- Jura במחיר הרבה יותר סביר. לא מכיר - לא טעמתי.

כמובן, כדי לשים את הדברים שאני בפרופורציה צריך לקחת בחשבון שאני מחזיק ציוד קפה שעולה בערך כמו מכונית סופרמיני בת 5 ,קולה גם קפה בעצמי וכל מני תערובות בית של פולי קפה של רוב המקומות שאנשים קונים מהם לא נכנסות אלי הביתה.

אם אתה לא אנין במיוחד, ושותה בעיקר משקאות על בסיס חלב יכול להיות שזה יספיק. עדיין אני ממליץ שתחפש מכונה של Melitta אם נכנסת בתקציב.

שווה לנסות להתייעץ עם החברה בפורום המכונות האוטומטיות ב- htcafe.co.il.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפוץ לחנות של פאוזה בגליל ים ותבקש לטעום מ xsmall. אני לא יודע עד כמה אתה אנין בטעמי אספרסו או שאתה בכלל מקציף חלב.

באספרסו נטו האיכות לא מצטיינת לדעתי, לא יודע להסביר לך טכנית למה.

מה שבטוח עלות כוס קפה נמוכה מאד ביחס לקפסולות. אני מסנג'ר חברים ומכרים שנמצאים בחו"ל שקונים קילו פולים (לואצה ודומיו) ב10 יורו בכל סופר.

לא שותה אספרסו אלא בעיקר "הפוך" (כלומר עם חלב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדלים גדולים בטעם יהיו יותר תלויים בפולים שתשתמש בהם מאשר בסוג המכונה (מנסיון של מכונות saeco ו lavazza בעבודה)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שותה אספרסו אלא בעיקר "הפוך" (כלומר עם חלב).

אז אין בעיה עם ה saeco. מבחינת אמינות היא עושה את העבודה. היחידה הראשית משותפת למגוון רחב של מכונות.

הבדלים גדולים בטעם יהיו יותר תלויים בפולים שתשתמש בהם מאשר בסוג המכונה (מנסיון של מכונות saeco ו lavazza בעבודה)

אולי הבדלים ביחס למכונה עצמה.מהניסיון שלי, יש פער גדול בין אספרסו במכונה ביתית (עם הפולים היקרים והנחשבים ביותר) מול אספרסו ממכונה מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ, לטובת מבצע חדש של שופרסל מוצעות 2 מכונות של LAVAZZA

Scan_000111.jpg

מה בגדול ההבדלים ביניהן? מי מהן עדיפה? ידוע שלפני קנייה אצטרך לטעום את הקפסולות.

מחפש מכונה להכנת קפה חלש עם חלב בבקרים. 2 כוסות.

מינימום התעסקות.

ולמי שכבר יש מכונה אז יש גם מבצע על הקפסולות:

Scan_00011.jpg

תבורכו.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ, לטובת מבצע חדש של שופרסל מוצעות 2 מכונות של LAVAZZA

[ATTACH=CONFIG]517638[/ATTACH]

מה בגדול ההבדלים ביניהן? מי מהן עדיפה? ידוע שלפני קנייה אצטרך לטעום את הקפסולות.

מחפש מכונה להכנת קפה חלש עם חלב בבקרים. 2 כוסות.

מינימום התעסקות.

ולמי שכבר יש מכונה אז יש גם מבצע על הקפסולות:

[ATTACH=CONFIG]517639[/ATTACH]

תבורכו.

באתר שלהם אין את כל הקפסולות בחינם

https://www.shufersal.co.il/online/he/search?text=8000070502123

בעיה אחת שעכשיו הקפסולות של נספרסו איבדו את הפטנט ויש המון מותגי קפה שמייצרים קפסולות לנספרסו בזמן שלמכונה הזאת יש את הקפסולות שלה.

יש בסופרפארם מכונה תואמת נספרסו + 240 קפסולות ב 499 ש"ח

https://shop.super-pharm.co.il/house/home-accessories/electric-devices/%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%96-ZERO-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%A7%D7%A4%D7%94-%2B-240-%D7%A7%D7%A4%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA/p/588040

קניתי שבוע שעבר מכונה תואמת נספרסו ב"אושר עד" ב 250 ש"ח

הדגם הוא km-c0518, אפשר למצוא אותו באינטרנט בשמות שונים החל מ 400 ש"ח

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...