Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרחבת הידע - חוטי הצטה מסיליקון, פלאגים כפולים, פולי קל?

שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום!

אני מכיר מעט את שיפורי הרכב הבסיסיים אך במעט פעמים שקראתי נתקלתי בחוטי הצטה מסיליקון, פלאגים בעלי ראש כפול (או משהו כזה) ופולי קל.

גלגבי הפולי אני יודע פחות או יותר אך אינני יודע דבר על הפלאגים והחוטי הצטה, כמו כן של איזה חברות והיכן ניתן להשיג?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים טובות

בערך 10

עשה מגזין רכב אנגלי השוואה בכמה סוגי פלגים שבתוכם גם הספליט פייר והאירידיום מסוגים מוכרים

חלקם נתנו תוספת הספק של 1-2 כוח סוס.

חלקם הפחיתו את הכוח במנוע.

והשאר לא שינו כלום.

המוצרים הללו במכוניות סטנדרטיות לא נותנים כלום חוץ ממי שמוכר אותם.

ובמשופרות הדעות חלוקות לגבי התועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלי בהחלט אין שום סיבה לשים את זה אלא אם הייתי יכול להשיג את זה במחיר זול כמעט כמו הרגיל.

מה בעיצם הסיפור של חוטי הצטה מסיליקון?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוטים עם ציפוי סיליקון? נו באמת... החוטים האלה בסה"כ מעבירים זרם שגורם לניצוץ, הם צריכים להיות באותה התנגדות כפי שיצאו מהיצרן ולא צריך לגעת בהם.

כל הרכיבים הנ"ל שציינת לא ישפרו את הרכב אפילו לא בכוח סוס אחד.

זה מזכיר לי את הטורבו החשמלי, שעשה כאן רעש בפורום תקופה מסוימת - התברר כתרמית אחת גדולה.

הנה כמה אפשרויות לשיפור מנוע אטמוספרי:

1. להגדיל יחס דחיסה במנוע ולחזק מכלולים פנימיים.

2. להרחיב את מעברי היניקה והפליטה בראש מנוע.

3. סעפת וצנרת פליטה מוגדלות + אגזוז פתוח.

4. גלגל תנופה קל (גיר רגיל).

5. שידרוג תוכנת ניהול מנוע בעת ביצוע כל אחד מהשיפורים להעיל (מלבד גלגל תנופה), וייתכן ויהיה צורף להחליף משאבת דלק, מזרקים, וכד'.

קח בחשבון שחלק מהשיפורים יגרמו לעלייה בהספק בטורים הגבוהים על חשבון ההספק בטורים הנמוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי ותיק פה וקורא המון ומשכיל המון מהפורום, את נושא צ'יפ, פילטר, צנרת, פורטינג ויחס דחיסה אני מכיר אישית על מנוע 1600 של ראלי דור שני ששם זה נתן שיפור מאוד משמעותי. ברכב הנוכחי שלי אני לא מתכנן שום דבר משהו כי אין לזה טעם ובהחלט מקריאה רציתי לקבל יותר מידע על החוטי הצטה והפלאגים. ראיתי מעט מחירים באיביי ו 100 דולר לחוטי הצטה זה ממש מוגזם! אם זה היה יקר מעט מהרגיל אולי הייתי קונה אבל עם המחיר הזה אין מצב ואין הגיון!

בכל מקרה תודה על הרחבת הידע, אף פעם לא מזיק!

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחוטי הצתה יש חשיבות גבוהה מכיוון שאיכותם משפיעה על ביצועי המנוע ופעולתו התקינה בכלל, ובסל"ד גבוה בפרט.

אני מסופק מאוד אם חוטי הצתה מסוג/תוצרת X ישפרו את ביצועי המנוע שיש בו חוטי הצתה מסוג/תוצרת Y שהם איכותיים ומיועדים למנוע הספציפי בו מדובר.

החשיבות של ציפוי סיליקון עבה היא לא מבוטלת, היא מגנה על החוט המוליך (ועל ציפויים שונים מסביבו) בפני פגיעה שתוביל לפריצה בנקודות בהן הוא נמצא ליד חלקים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות. אל תזלזל ביתרונות הסיליקון - רק אל תבנה על זה שהוא יוסיף למנוע כוחות סוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר במנועים קטנים וסטנדרטים זה ממש ולא נותן כלום, אולי משהו קטן אך אך אחד לא ירגיש את הכוח סוס אחד כאשר הוא ישפר הספק מ105 ל106 כוח סוס.

אילו הייתה מדבר על מנוע גדול נפח, טורבו, משופר מאד, אז המוצרים האלה היו תורמים ומורגשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...