Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

AUDI A4 B6 2.0 - סיכום חווית אחזקה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 4396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר המון זמן שרציתי לרשום את הת'רד הזה, אז מהר לפני שוכח :oops:

אז מה היה לנו?

אודי A4 שנקנתה עם 100K ק"מ ונמכרה אחרי כשנתיים וחצי עם 150K ק"מ.

מנוע וגיר:

לדגם שלי היה מנוע 2.0 עם 130 כ"ס וגיר רציף 6 הילוכים.

המנוע הוא אותו מנוע שמוכר לנו מהגולף והבורה, אבל עם ראש מנוע שונה ו-16 שסתומים במקום שמונה ומכאן העלייה בהספק (15 סוסים נוספים).

המנוע הזה עתיר מומנט בסל"ד נמוך ומרגיש טוב. אני מאוד אהבתי אותו גם בגרסת ה-8 שסתומים וכמובן שדעתי עליו לא השתנתה עם השיפור שהוא עבר אצל אודי.

אני עושה את נס הרים מדי יום, אבל בצורה מנהלתית :? והמנוע מספק את העבודה, אף פעם לא הרגשתי מחסור בכוח. העבודה שלו חלקה ושקטה. צריכת דלק משולבת שבנויה מ-85% בין עירוני ו-15% עירוני היא כ-1:11.

הגיר הוא גיר רציף 6 הילוכים. מה אני אגיד לכם – תחילה פחדתי, מהר מאוד התאהבתי. המעבר הילוכים חלק (כי אין מעבר הילוכים ), הוא מתפקד בצורה מצויינת עם המנוע, אף פעם לא הרגשתי שהגיר מעכב אותי או עושה מה בראש לו. וכמובן שישנו המצב הידני (טיפרוניק) למי שזה לא מספיק לו עדיין.

התנהגות/נוחות:

אז גם כאן, אני לא איש של בשורות. הרכב נועל ברמת האיבזור הזאת על מגנזיום מקוריים מידה צנועה של 195/65R15. אני אישית הלבשתי עליו אחרי הקנייה סט טרי של קונטי פרימיום קונטקט.

הרכב נוח מאוד, הוא מגהץ מהמורות בצורה טובה, נוח בעיר ומחוצה לה. המושבים גם כן נוחים ותומכים מצויין בנסיעות ארוכות.

ההגה מתכוונן – את מושב הנהג ברמת הגימור הרגילה תכוונו ידנית, אבל ניתן לכוון לא כיוון שרק נרצה. אני מצאתי תנוחת נהיגה נוחה מהר מאוד.

התנהגות: זה לא רכב ספורט, רכב שההתנהגות שלו סה"כ בטוחה וצפויה, אוחז טוב ולא מפחיד לקחת איתו סיבוב במהירות גבוהה. יותר מדיי פידבק מההגה אין. סה"כ בסדר.

איבזור:

באודי כמובן הסעיף הזה מקבל משנה חשיבות.

הרכב שלי היה מרמת הגימור הבסיסית ביותר וכלל מערכת סטריאו עם 9 רמקולים (סאב מקורי) מקורית מהחברה. מזגן בעל בקרת אקלים מפוצלת! כל החשמל הסטנדרטי (מראות, חלונות, נעילה מרכזית והרמת שמשות). חישוקי מגזניום מקוריים ו...זהו נראה לי.

ישנה חבילת מנהלים שמוסיפה דיפוני עץ, גג חשמלי ועוד כמה נורות בתוך הרכב.

ישנם רכבים שמגיעים עם פנים בצבע בז' שלדעתי יפה יותר אבל אחרי כמה שנים השחור פשוט נשמר טוב יותר.

סה"כ אפשר לומר שמרגישים שלא התקמצנו עלייך, הכל מרגיש איכותי. יש בסוככי השמש מראות מוארות. הידיות חוזרת לאט למקום, המתגים מרגישים איכותיים – בקיצור, אודי כמו שדימיינתי. או שלא?!

הנה מגיעים לסעיף הבא...

אחזקה/אמינות/בעיות:

למרות שעד עכשיו נשמעתי כמו איש מכירות של אוטודיל, אז לא הכל ורוד (או תכלת במקרה שלנו).

והיו כמה דברים מאוד מעצבנים.

קודם כל הפלסטיקים המתקלפים לא דילגו על הרכב שלי.

חלק גדול מהמתגים/ידיות וכו' או שהחלפתי אם מצאתי בזול ב-EBAY או שפשוט גירדתי את הציפוי דמוי גומי המתקלף ומתחת התגלה פלסטיק פשוט למגע אבל נראה חדש והכי חשוב לא מתקלף.

תא הכפפות הוא מכה ברכב הזה. המנגנון פתיחה איטית שלו מפעיל המון לחץ על הציר פתיחה שנשבר.

לא היה קל למצוא רכב בלי תא ככפות שבור.

אבל כמובן שגם שלי נשבר ופירוק תא הכפפות – ביצוע חיזוקים לציר וקדיחה במנגנון שעובד על ואקום איפשרו לו לחזור לפעולה תקינה, למרות שהוא כבר לא נפתח באותה איטיות כמו פעם (לא שזה היה משנה לי).

עוד צרה היא הסלילי הצתה שהיו נשרפים כמו זבובים ולאחר שכולם הוחלפו בתשלום התברר שהחליטו להוציא עליהם RECALL.

סה"כ הרכב היה די אמין ולמעט יישור קו ראשוני הוא הראה אמינות סבירה.

פעם אחת הוחלף אלטרנטור וזהו פחות או יותר.

הרכב טופל אצל רון ובמוסך מורשה לסירוגין. הבדלי העלויות באחזקה שלו לעומת פאסאט מהשנים האלו לא עצומים ולדעתי הפער קטן מ-15%.

זהו, צירפתי כמה תמונות שלה (מצטער מראש על הקליאו המגעילה שהורסת את התמונה של הפנים).

אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

המחליפה שלה, למקרה וטעיתם היא אוקטביה TSI 1.4 ידנית, שאצלי מעט מאוד זמן אבל כבר עברה את ה-10K ק"מ. ורשמים עליה בהמשך... :-P

Picture01.jpg

Picture02.jpg

DSCN2955.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור.

את האמת הופתעתי לטובה לגלות שלא היו לך יותר מידי בעיות אמינות.

שמעתי מכמה וכמה אנשים/לקוחות, על תקלות חוזרות ונשנות.

מה שלא ציינת זה את שנת הרכב :shock: (אולי בגלל זה לא היו הרבה תקלות).

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לא ראיתי את הקליאו ,התמקדתי בבוב ספוג :shock:

תודה על הרושם, לי ספציפית הפלסטיק של הדשבורד מלמעלה והחלק שמתנגש ברגל ימין של הנהג בכיוון הברך קצת הפריע ,

האם גם לך?

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור :)

תתחדש על השקודה וברוך הבא למועדון ;)

תודה :-D

תודה על הסיקור.

את האמת הופתעתי לטובה לגלות שלא היו לך יותר מידי בעיות אמינות.

שמעתי מכמה וכמה אנשים/לקוחות, על תקלות חוזרות ונשנות.

מה שלא ציינת זה את שנת הרכב :shock: (אולי בגלל זה לא היו הרבה תקלות).

עודד.

בכיף.

הרכב שנת 2002 - היה אצלי משנת 2009 ועד לאחרונה.

בשבע השנים הראשונות שלו היה אצל אישה מבוגרת שרכשה אותו מהסוכנות.

אני חייב לצייין שככל שהזמן עובר ככה שוכחים את הבעיות וזוכרים מה שבא לזכור, אבל פרט לבעיית האלטרנטור והסלילי הצתה, אני אוכל לציין לרעה גם חיישן טמפ' שהלך וזהו לדעתי.

מצטער לא ראיתי את הקליאו ,התמקדתי בבוב ספוג :shock:

תודה על הרושם, לי ספציפית הפלסטיק של הדשבורד מלמעלה והחלק שמתנגש ברגל ימין של הנהג בכיוון הברך קצת הפריע ,

האם גם לך?

יש לך מזל... וגם שלא ראית את היצור שמצלם אותה שמה... זוועה. רק בגלל התמונה הזאת אף אחד לא התקשר מיד 2.

האמת היא שאני די מסתגל לכל מצב ברוב הרכבים, אבל כאן באמת מצאתי מהר מאוד תנוחת נהיגה טובה ונוחה ולא הרגשתי בהפרעות מיוחדות.

אחלה עץ ריח :lol:

איזה שנה הרכב?

:lol:

2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה רכשת אותו ובכמה מכרת אותו ? (או מה היא ירידת הערך במשך השנתיים שהחזקת את הרכב)

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ...הרכב היה אצלי קרוב ל-3 שנים.

אני לא זוכר מחיר רכישה מדוייק, אבל אני שילמתי מעל המחירון המשוקלל! :shock: כי הייתי מאוד לחוץ וזה הרכב הכי טוב שמצאתי BY FAR. והוא נמכר קרוב למחירון הרגיל - עקב מצב אנוש של השוק ביום המכירה.

בכל המקרה, מחירם של הרכבים האלו אינו גבוה במיוחד, בעיקר בדור הזה וזת מכיוון שמחירם כחדש היה באיזור ה-150K אי שם בשנת 2002 - דבר שהשתנה במתיחת הפנים B7 ולכן ההבדל במחיר בין אחת משנת 2004 לאחת משנת 2005 יכול להיות מאוד גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...