Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה החדשה או פולו החדשה, אשמח לשמוע דעתכם

BorisRobinzon
שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנשי פורום יקרים שלום רב!

שמי בוריס, אני חדש בפורם , אשמח לעזרתכם ...

אז ככה אני בן 25 מאזור הדרום .

ההתלבטות שלי היא כזאו , אני מתלבט בין סיאט איביזה החדשה מנוע1200 TSI שנת 2012, לבין פולו 1200TSI באותה שנה.

מחיר הסיאט הוא -119000 לדגם המפואר .

ומחירה של הפולו הוא-113000.

אשמח לעצות מיודעי דבר , אם ידוע לכם על תקלות שכיחות ,צריכת דלק, אמינותו של גיר זה וכו... בנוסף אשמח לעצות לגבי איך להוזיל את המחיר בעת הקניה?

בתודה מראש ,

בוריס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום בוריס.

כמו שכבר ידוע לך, בשתי המכוניות המנוע והגיר זהים. לכאורה, עושה רושם ששני הרכבים הם אותו הדבר (הרי בסוף אחרי כל הפיצ'יפקעס של האבזור המנוע והגיר זה מה שחשוב כדי לנסוע) אבל שים לב שלא בהכרח כך הדבר. לפני שאני ממשיך חשוב שתדע שאני עשיתי נסיעת מבחן בפולו לא מזמן (בסוף בחרתי ברכב אחר) ובסיאט רק ישבתי אבל לא נהגתי, ככה שהרבה ממה שאני אגיד זה דברים שקראתי כאן או במקומות אחרים.

אם נחזור לנושא, לכאורה מדובר ב"אותה הגברת בשינוי אדרת" - אותו מנוע וגיר עם עיצוב שונה ו(אולי) גם אבזור שונה. אבל באוטו יש עוד דברים מאוד חשובים לאיכות הנסיעה. אני מדבר בנושא של האיביזה בעיקר על נושא בידוד הרעשים. על פי מה שהבנתי הוא נחות משמעותית מאשר בפולו, ולרכב נכנסים רעשי מנוע, גלגלים ורוח משמעותיים. באופן כללי, הסיאט יותר צעיר (וזה מתבטא מצד אחד ביותר רעשים ואיכות חומרים פחותה, אבל מצד שני ככל הנראה ביותר אבזור) והפולו יותר מבוגרת ומיושבת. אתה צריך לשבת עם רשימת האבזור ולראות איזה עדיף לדעתך (אולי בסיאט יש יותר אבזור אבל מדובר בתוספות שאתה בכלל לא צריך? אולי להיפך?) וגם לעשות נסיעת מבחן בשתיהן אפילו שמדובר באותו מנוע וגיר, ואז להחליט.

כדאי גם להוסיף שחשוב שתדע שמדובר במכוניות שמבחינת מחיר נמצאות בקצה העליון של הסגמנט (חוץ מכמובן מכוניות יוקרה של ממש, ומבחינת מחיר הן לא מאוד רחוקות משם). שים לב שבד"כ מכוניות כאלה מאבדות יותר מערכן מאשר מכוניות שנמצאות "באמצע" הסגמנט או בתחתיתו (ההיגיון בכך הוא שאדם שהתקציב שלו יחסית דל ישאל את עצמו עשר פעמים האם הוא באמת צריך מנוע יותר חזק ויותר אבזור, או שעדיף לו להתקדם בשנתון ולקחת רכב עם מנוע רגיל שהוא לא רע אבל גם לא מצויין). אין ספק שהמנוע המדובר הוא מעולה, אבל השאלה אם הוא שווה את הפרש המחיר (ואת ירידת הערך הגדולה יותר) למנוע 1.4 האטמוספרי עם 84 כ"ס. ההפרשים הם גדולים, בעיקר לאור העובדה שעל המנוע האטמוספרי יש מבצעים (בעיקר על הידני, אבל גם על האוטומט) ועל המנוע החדש יש מבצעים מאוד מאוד מינוריים עד לא קיימים.

תעשה את השיקול שלך ובהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ניקולס,

ראשית תודה על תגובתך המפורטת .. .

מה שאני מחפש ברכב לאחר שהייתה ברשות המשפחה שברולט אימפלה 2004 , זה שהרכב יהיה חסכוני ואמין , ביחד עם נוחות , כמובן שאי אפשר את כל החבילה ברכב אחד ובעת ובעונה אחת גם זול, פה באה לידי ביטוי ההתלבטות .

להגיד לך בכנות , האיבזור לא כל כך חשוב , כמובן שאני מצפה שברכב שנת 2012 לא יהיו חלונות ידניים במושבי הנוסעים מאחור... מה שחשוב לי באמת ,זה שתיהיה צריכת דלק נמוכה ובתקווה לא להיות במוסך כל שני וחמישי .

שוב תודה לך ,

אשמח לשמוע דעתך , ודעת אחרים על רכבים מומלצים,

בנוסף אם יש לך כמה טיפים ,לגבי מה להגיד ולא להגיד אצל הסוכן כך שיוזיל את המחיר בעת הקניה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים שאתה אומר קצת מוגזמים, הייתי מציע לך להתמקח או במקביל לחכות להורדת מחירים, ההורדה תגיע!

הפולו איכותית יותר בבניתה, איכות החומרים עדיפה וגם בידוד הרעשים כפי שנאמר כאן, היא קצת נוחה יותר בייחוד בעיר. אני מאוד אוהב את העיצוב שלה (אולי אני לא אובייקטיבי אני בעלים של פולו GTI), היא נתפסת כ"בוגרת " יותר מהאיביזה. לאיביזה אני קורא "מאזדה 3 החדשה", התמחור הכסחני של מנוע 1.4 הביא אלפי איביזות לכביש, מדובר ברכב עם עיצוב צעיר יותר (אישית לא אהבתי אותו כלכך), נסיעה באיביזה 1.4 איכזבה אותי מאוד הן בנוחות והן בתא הנוסעים היירוד.

מדובר כאמור באותו המנוע 1.2TSI ובגיר 7 הילוכים DSG, אגב בעיות אמינות או לא, הגיר ניתן עם אחריות 7 שנים מהיבואן ובסה"כ מדובר בגרסאת מנוע+גיר מאוד מוכרת (גולף,יטי,פולו,איביזה,אוקטביה). מנוע ה1.2 כמו כל מנוע טורבו קטן יהיה חסכוני כל עוד לא תעלה אותו לסל"ד גבוה, צריכת הדלק יכולה להיות מפתיעה מאוד לטובה.

אבל אחרי כל האמור, במחיר הזה בהחלט הייתי שוקל להוסיף עוד כמה שקלים ולרכוש את האסטרה\פוקוס שהן עדיפות כמובן בכל מובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה המחירים המופרזים האלו?!

זה מחירים של משפחתית!!!

במחיר הזה תקנה לעצמך משהו אחר, זה מחיר מאוד מוגזם לסופר מיני כאשר רוב המתחרות נמכרות באיזור ה100 אלף ש"ח!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של 119 אלף לאיביזה הייתי מתאמץ בעוד 4 אלף ורוכש את האופל אסטרה טורבו. מנהיגה עליה פשוט רכב מדהים.

באמת רכב מעולה שנותן תמורה גבוה למחיר! אם לא מפריע לך גיר ידני המיני של BMW נימכרת עכשיו ב-110K .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

119K לאיביזה?! אני המום כמעט כמו לאון 1.8 TSI.

באמת ממליץ כמו אחד האחרים כאן על האסטרה טורבו הרכב נראה מצויין ואיכותי מאד.

מה שכן, זה נשמע כאילו ניגשת אל האיש מכירות בסיאט ואמרת לו תדפיס לי הצעת מחיר.

המחיר של האיביזה בכלל לא ריאלי ויכול לרדת בקלות ב10-15K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...