Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנית רכב חדש (0 קילומטרז') מבחרת ליסינג...

dollsteak
שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי הצעת מחיר על רכב חדש (מאזדה 3) מחברת ליסינג גדולה בסביבות 10% פחות ממחירון.

נציג מכירות טוען שכביכול קניתי רכב מהייבואן הרשמי חוץ מזה שברשיון רכב ייצוין שאני יד שניה

(יד ראשונה היא אותה חברת ליסינג.)

לא ברור לי כיצד יתבצע שכלול המחיר בעת מכירת הרכב (כשאני ארצה למכור אותו), הרי יד ראשונה תיהיה ליסינג שמעולם לא היתה...

עדיין תיהיה ירידת ערך על כך?

האם יש עוד משהו שאותו נציג "שכח" להגיד לי?

אשמח לתובותכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוכש העתידי יגיד שזה ליסינג ולא אכפת לו.

אתה תביא הוכחה שקיבלת את הרכב עם אפס ק"מ.

ותנהלו מו"מ.

זה, כמובן, בהנחה שיהיה לך בכלל רוכש, עם כמויות המזדה שנמכרות מליסינג עם מימון, אחריות וכו'.

מזדה כנראה מתקשה למכור את כל המלאי שלה, בשל עליית יונדאי, קיה ושות'. חברת הליסינג קונה את הרכב ב- 20%~ הנחה, ועושה לעצמה 10%. לפחות.

מבחינתך, אתה מקבל הנחה שלא תקבל בסוכנות רשמית, כי הם "שומרים" על המחיר עבור חברותה ליסינג. אבל כמובן, מה שקונים בזול מוכרים בזול.

אני, כעקרון, לא הייתי רוכש רכב ממי שעושה הכל למען חברות הליסינג וכלום למעני, אבל זה רק אני... בכל מקרה, אף שמוקדם מידי לדאוג כעת על מחיר המכירה, הרי שהן משום שהליסינג יהיה רשום ברישיון והן בשל ההצפה, לא היתי בונה על שמירת ערך גבוהה במיוחד.

מצד שני, אני, כעקרון, מפסיד די הרבה על הרכבים שאני בוחר לקנות, אז אני לא דוגמא :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי, אך איני רואה סיבה לרכוש מאזדה 3. לא כרכב חדש, וודאי לא רכב שידו הראשונה תהיה ליסינג.

יש בשוק הרבה מתחרות משפחתומטיות ראויות יותר מהמאזדה 3 ששוות בדיקה והיו נוחות ומשתלמות הרבה יותר.

אני מציע לך לעיין בפורום הזה ולמצוא כמה אפשרויות נוספות אשר עשויות להתאים לך טרם תקבל החלטה (C4, פוקוס החדשה, I35, אוקטביה)

מעבר לכך, אני מצטרף לדעתו של קודמי בנוגע לכך שכשתרצה למכור את הרכב הוא יהיה עם 'כתם' הליסינג אשר יוריד מערכו יותר מ-10%, בוודאי בדגם נפוץ כמו ה-3.

במידה ותחליט ללכת על זה בכל זאת, נסה לגרד כמה אחוזים נוספים של הורדה כדי שהעסקה תהיה כדאית יותר.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות הענייניות והמפורטות...

כך יצא שכבר כמה שנים טובות יש לי ליסינג חברה, איך לא -מאזדה 3... וכשסוף-סוף הוחלט לקנות רכב הבחירה הראשונית נפלה על 3 משום שכבר מכירים את הרכב וכו'...

עכשיו אשקול טוב טוב צעד הבא...

tnx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כדאי שתשקול שנית. עם להסתמך על מה שקורה היום בשוק המשומשות ולהשליך את זה הלאה, יהיה לך מאוד קשה למכור מאזדה 3 משומשת בעצמך.

רכישה של יד רכב חדש דרך חברת ליסינג יכולה להיות עסקה משתלמת אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לזמן ארוך (כלומר יותר מ-3 שנים) או אם אתה רוכש רכב קצת פחות שגרתי ממאזדה 3.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשיבה קצת אחרת...

הרבה מדברים על האחוזים שצריך להוריד בעת המכירה. עכשיו הוא מקבל 10% הנחה, ובעת המכירה הוא יצטרך להוריד 20%.

זה באמת נכון לחלוטין! אבל על כמה אלפים אנחנו מדברים?

אם הרכב עולה 120K כחדש, ונמכר לבחור ב-108K, אז יש פה הנחה של 12K.

הרכב נמכר ב-81K אחרי 3 שנים - וצריך להפחית ממחירון 20% (במקרה הגרוע ביותר) - זה אומר 17K הפחתה.

אז ההפסד המקסימלי בעסקה זו - הוא 5K.

כל מה שנותר כרגע לעשות, זה לנסות להוריד עוד טיפה את חברת הליסינג בעת הקנייה (אולי זה אפשרי, קצת ללחוץ) ולקוות להפחתה קצת פחות משמעותית בעת המכירה - והנה, עסקה סבירה בסכומים שפויים קצת יותר.

(לא נכנס לעניין מאזדה 3 כן או לא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם, מהצד של זה שיקנה ממך את הרכב -

רכשתי רכב שהבעלים היה יד שניה, כאשר היד הראשונה נרשמה ע"ש היבואן, והרכב נמכר עם אפס ק"מ. (והוצגו המסמכים לאמת את העניין).

מבחינתי זו היתה הזדמנות לעסקה מצויינת. המוכר היה צריך להסביר ולהתמודד עם החששות של הקונה (אני), ונאלץ להתפשר על המחיר הן בשל להיטותו לסגור עסקה מהר, והן בשל מבצע חדש של היבואן על אותו הדגם.

הרכב היה עם 12,000 ק"מ. חדש לחלוטין. אני לקחתי בחשבון שכשארצה למכור, גם אני אצטרך להתפשר.

בינתיים (כבר שנתיים), אנחנו נהנים מהרכב.

מה יהיה עוד שלוש שנים - אני גם אוריד במחיר.

לא יותר - לא פחות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 3 היא רכב די עתיק מבחינה הנדסית. כבר 8 שנים על הכביש (תתעלם ממתיחת הפנים שנקראה "החדשה", מדובר באותו רכב עתיק שעלה על הכביש ב2004).

היא לא עומדת בסטנדרטים מודרניים של בטיחות וחסכון אבל עדיין עולה בדיוק כמו מתחרות צעירות מזן המשפחתומטית המצויה.

מבלי להכנס לסוג העסקה (ליסינג או לא), כדאי לך לשקול לקנות רכב קצת יותר מודרני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 3 היא רכב די עתיק מבחינה הנדסית. כבר 8 שנים על הכביש (תתעלם ממתיחת הפנים שנקראה "החדשה", מדובר באותו רכב עתיק שעלה על הכביש ב2004).

היא לא עומדת בסטנדרטים מודרניים של בטיחות וחסכון אבל עדיין עולה בדיוק כמו מתחרות צעירות מזן המשפחתומטית המצויה.

מבלי להכנס לסוג העסקה (ליסינג או לא), כדאי לך לשקול לקנות רכב קצת יותר מודרני.

אז סתם לידע - יש לה 5 כוכבי בטיחות, וצריכת דלק כמו רוב המשפחתומטיות 1600.

מבלי להכנס כאן בהחלטה איזה רכב לקנות, זה הרוכש צריך להחליט לבדו מה מרגיש לו יותר טוב בנסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החדשה עברה שינוי בנושא הבטיחותי ב2009, ולכן היא קיבלה 5 כוכבי בטיחות (ב2004 היו לה 4) והיא עומדת בבטיחות עם ראש מורם מול כל המשפחתיות שנמכרות כיום.

אה, ויש לה גם אחלה גב.

http://cars.walla.co.il/?w=/4703/1808253

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשיבה קצת אחרת...

הרבה מדברים על האחוזים שצריך להוריד בעת המכירה. עכשיו הוא מקבל 10% הנחה, ובעת המכירה הוא יצטרך להוריד 20%.

זה באמת נכון לחלוטין! אבל על כמה אלפים אנחנו מדברים?

אם הרכב עולה 120K כחדש, ונמכר לבחור ב-108K, אז יש פה הנחה של 12K.

הרכב נמכר ב-81K אחרי 3 שנים - וצריך להפחית ממחירון 20% (במקרה הגרוע ביותר) - זה אומר 17K הפחתה.

אז ההפסד המקסימלי בעסקה זו - הוא 5K.

כל מה שנותר כרגע לעשות, זה לנסות להוריד עוד טיפה את חברת הליסינג בעת הקנייה (אולי זה אפשרי, קצת ללחוץ) ולקוות להפחתה קצת פחות משמעותית בעת המכירה - והנה, עסקה סבירה בסכומים שפויים קצת יותר.

(לא נכנס לעניין מאזדה 3 כן או לא)

הפסד מקסימלי? אתה יודע להגיד לו מעכשיו בכמה ימכור את הרכב בעוד 3 שנים בערך?

להזכירך, מדובר ברכב שיש כמויות אדירות ממנו על הכבישים ומככב בחברות הליסינג ששוחטות את המחיר של הרכב במכירה כי הן תקועות עם מלאי גדול מאוד.

הרבה אנשים עושים עסקאות כאלו על סמך התאוריה שהצגת פה, כשהם פוגשים את הפרקטיקה הם נשבעים שהם כבר לא יקנו יותר רכב 0 ק"מ מחברת ליסינג.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...