Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים אחרי הצבא? אוניברסיטה? מכללה? דרוש ייעוץ

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 4436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני בן 21, חצי שנה לפני השחרור המיועד באוגוסט הקרוב.

וכבר מעכשיו אני מתחיל לחשוב על היום שאחרי השחרור, מבחינתי להתחיל את הלימודים כמה שיותר מהר ( אוקטובר? ), השאלה אם זה יהיה אפשרי ללא פסיכומטרי.

ממוצע הציוני בגרויות שלי הוא 90 ( כולל הבונוסים.... ), עם 4 יח' מתמטיקה ואנגלית, ובשניהם הציון 89.. 5 יח' מחשבים עם 96.

הבנתי שלאוניברסיטה בלי פסיכומטרי אי אפשר להגיע להפך ממכללה, השאלה איזה עוד הבדלים יש בין אוניברסיטה למכללה ( פרט לשכר לימוד, לא מהווה בעיה כרגע ).

במשפחה שלי אין עבר בלימודים בגלל זה אין לי מקום אחר לקבל יעוץ לקבל זה פרט לאינטרנט ( או הליכה פיזית למכללות לבירור פרטים ).

אשמח לקבל קצת יעוץ והכוונה מאנשים טיפה יותר מנוסים ממני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוניברסיטאות תנאי הקבלה יהיו לרוב יותר גבוהים. זה מאוד תלוי גם מה אתה רוצה ללמוד...

פסיכומטרי נדרש במרבית המקומות הרציניים. נסה לבדוק אם אתה יכול להתחיל ללמוד לפסיכומטרי כבר בקרוב ואולי לעשות את הבחינה לפני הרישום לאוניברסיטה/מכללה.

בחירה בין אוניברסיטה למכללה - מאוד תלוי גם במקצוע המבוקש.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בזה הרבה, אבל מה שכן אוכל לתרום- היום הייתי ביום הפתוח של הטכניון.

הממוצע שלי לאחר הבונוסים אצלם הוא 99.6. לא עשיתי פסיכומטרי, אבל לדוגמא אם אוציא 680, יש לי סכם 82.5 (ע"פ טכניון).

צירפתי באחת התמונות מסומן במרקר ירוק לאן אני יכול לנסות התקבל עם סכם כזה (לא להיט בלשון המעטה).

אז ככל הנראה, אם תרצה ללמוד בטכניון תואר טוב (לא יודע לגבי שאר האוניברסיטאות, לא בדקתי) תצטרך לבחור באחת מ3 האפשרויות: א. להשלים בגרויות ב. מכינה, ג. להוציא בפסיכומטרי ציון מאוד גבוה.

יש להם תואר אחד שלא דורש פסיכומטרי והוא פיסיקה, ורק בתנאי שציוני המתמטיקה והפיסיקה (5 יח' שניהם) הם מעל 90 ללא בונוס.

מצ"ב דרישות קבלה וטבלה נוחה לחישוב הסכם:

P1040262.jpg

P1040261.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה אתה רוצה ללמוד. דוגמא קטנה מהשבוע (אגב גם אני הייתי היום ביום פתוח בטכניון): בבינתחומי יש לי קבלה אוטומטית על סמך הבגריות שלי (ממוצע 114.5) לתואר מדעי המחשב ולתואר כפול משפטים ומנהל עסקים, אבל אם אני מצרף להרשמה את ציון הפיסכומטרי (הדי נמוך שלי) הקבלה שלי כבר מוטלת בספק.

מומלץ לכנס לאתרי האוניברסטאות ולבדוק איזה פסיכומטרי אתה צריך כדי להתקבל ולהתקשר למכללות הרלוונטיות ולבדוק תנאי קבלה.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השאלה החשובה ביותר - מה ברצונך ללמוד?

2. עד כמה שאני יודע שום אונניברסיטה לא תדבר אתך בלי פסיכומטרי.

3. ציוני סכם שמפרסם הטכניון הם של שנים קודמות, אבל אתה מתחרה מל המועמדים של השנה כך שיתכנו שינויים לכאן ולכאן.

4. ברשימה שלך בטכניון מופיעים מרבית המסלולים, ולמעשה חסרים מתמטיקה, פיזיקה, מדמ"ח, הנדסת חשמל ורפואה. השאלה היא האם דווקא אלה הפקולטות המעניינות אותך, או שמא אתה מתעניין דוקא בתחומים אחרים.

5. בדקת תנאי קבלה באוניברסיטאות אחרות?

6. לגבי אוניברסיטה או מכללה - אין ספק שאם יש ביכולתך להתקבל לאוניברסיטה זה עדיף. הלימודים יותר קשים, אבל במרבית המקצועות עתידך התעסוקתי צפוי להיות יותר טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסד מחשב את הסכם בצורה קצת שונה. הכי טוב לחפש את מחשבון הסכם של המוסד בו אתה מעוניין ללמוד.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אוניברסיטה לרוב תדרוש פסיכומטרי.

אתה יכול לעשות קורס פסיכומטרי על חשבון מענק אחרי שתשתחרר או לגשת למבחן עכשיו ואפילו תהיה זכאי ליום חופש על חשבון הצבא.

2. האוניברסיטה הפתוחה לא דורשת פסיכומטרי.

כמו כן קיים "אפיק מעבר" מהפתוחה למוסדות אחרים - בגדול, אתה מתחיל תואר בלי פסיכומטרי, משלים X נקודות ואם תעמוד בממוצע מסויים תתקבל אוטומטית להמשך לימודים במוסד השני.

3. לא אמרת מה אתה רוצה ללמוד (ואם אתה לא יודע, זה הזמן להחליט. תתחיל ללכת לימים פתוחים במוסדות שונים כדי לקבל איזשהו מושג. אל תתפשר על תחום סתם כי אתה עומד בסף קבלה שלו).

אם מדובר במקצוע הנדסי/מדעי - חשמל, מדעי מחשב, פיזיקה וכו', תואר של אוניברסיטה שווה יותר מתואר של מכללה (אבל לא בהכרח יבטיח שתצליח יותר ממישהו עם תואר ממכלה או בלי תואר בכלל).

זה מתבטא באפשרויות קבלה לעבודה, שכר, קידום, תואר שני ועוד.

אחת הסיבות היא תנאי הקבלה - הרבה מאלו שלא מתקבלים לאוניברסיטה "מתפשרים" על מכללה.

כשכמעט לכל בנאדם שני יש תואר, כדאי לוודא שהוא גם באמת שווה משהו.

אם הנדסה זה הכיוון, תשקול לשפר ציוני בגרות/להשקיע הרבה בפסיכומטרי/לעשות שנת מכינה כדי להתקבל לאוניברסיטה (רצוי טכניון/ב"ש/ת"א/העברית. חיפה ובר אילן נחשבות פחות).

עבור מקצועות אחרים - אין לי מושג ולא רוצה להגיד סתם שטויות.

4. בדיקת סכם: טכניון, תל אביב, באר שבע, עברית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן - באוניברסיטת חיפה אין מקצועות הנדסיים. מה שנוגע בזה זה מתמטיקה, מדמ"ח ונדמה לי גם ביולוגיה במגמות מסוימות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השאלה החשובה ביותר - מה ברצונך ללמוד?

ללא ספק השאלה החשובה ביותר...

והאמת שיש לי את התשובה הכי פחות טובה - אין לי מושג :roll:

אני יודע שאין דרך להתחמק מהימים הפתוחים...

בקצת כנות לפני הצבא דיי חשבתי ללמוד בעתיד גם מדעי המחשב, אבל נכון להיום הנושא הזה לא ממש מעניין.

ואני בטוח שלגבי כל נושא זה זהה, יכול להיות שיום אחד אפשר לתפוס עליו "סיבוב" ולרדת מזה.

3. לא אמרת מה אתה רוצה ללמוד (ואם אתה לא יודע, זה הזמן להחליט. תתחיל ללכת לימים פתוחים במוסדות שונים כדי לקבל איזשהו מושג. אל תתפשר על תחום סתם כי אתה עומד בסף קבלה שלו).

כמו שרשמתי למעלה, אין באמת דרך להתחמק מזה.

אתה יכול לעשות קורס פסיכומטרי על חשבון מענק אחרי שתשתחרר או לגשת למבחן עכשיו ואפילו תהיה זכאי ליום חופש על חשבון הצבא.

לעשות אחרי הצבא זו לא בעיה. העניין שהשנה הקרובה שנפתחת באוקטובר "תבוזבז" ( במרכאות, כי סביר להניח שהיא תבוזבז על שיפור ציונים ופסיכומטרי ), ולעשות בזמן הצבא פסיכומטרי זה קצת בעייתי.

אני חושב שע"פ המיקום שלי ( ראשון לציון ), המקומות שאני יכול ללמוד בהם הם המכללה למנהל בראשון, הבינתחומי בהרצליה ואם אוניברסיטה אז סביר להניח שרק ת"א.

תודה לכולם עד התגובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקומות טובים ללמוד בהם ליד ראשון כוללים גם את המכללה האקדמית ת"א-יפו שקרובה מאוד (15 דקות ומטה) ואת HIT בחולון.

המכללה למנהל זה רק אם יש לך יותר מדי כסף ואתה רוצה לקנות תואר בלי להתאמץ יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שלא תחליט שום דבר לא יעזור ומן הסתם גם אנחנו לא.

לי בשירות לא עשו בעיות לצאת לכל מיני ימים פתוחים הייתי ב3 מקומות בתוך חודש,

תלך תראה אולי בסוף תמצא משהו שאתה כן רוצה.

השיקול שלי לבחירת מוסד לימודים היה (ונשאר ..) כלכלית, אני לומד בHIT שנה שניה להנדסת חשמל במסלול הגמיש קרי פעמיים באמצע השבוע שעות אחה"צ ויום שלישי או שישי יום מלא שאפשר לבחור ביניהם.

אני עובד בבקרים לרוב החבר'ה אצלי עובדים משרה מלאה חלקם בתחום חלקם לא.

לדעתי זה פתרון מבורך למי שלא מקבל מלגות או שאין לו כסף ללמוד ולא רוצה לדחות את הלימודים להרבה זמן.

אחרת תעשה פסיכומטרי גם בלי שאיפה מסויימת לציון כלשהו,

תוציא הכי גבוה שאתה יכול ולך ללמוד באוניברסיטה מכללה זה אופציה לאנשים שלא רוצים\יכולים\מתעצלים לעשות פסיכומטרי.

404

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המיקום שלך אל תפסול את בר אילן וכן שלוחת האוניברסיטה העברית ברחובות - כמובן אם מדובר במגמות שמתאימות לתחומי העניין שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שע"פ המיקום שלי ( ראשון לציון ), המקומות שאני יכול ללמוד בהם הם המכללה למנהל בראשון, הבינתחומי בהרצליה ואם אוניברסיטה אז סביר להניח שרק ת"א.

טעות מספר 1 בבחירת העתיד המקצועי שלך.

אני במקור מהמרכז, עובד בהרצליה ולומד בבאר-שבע. מה בכלל הקשר בין העיר בה נמצא בית הוריך לעיר בה נמצא מוסד הלימודים בו אתה מקבל השכלה אקדמאית? מדינת ישראל היא מקום קטן. נסיעה מבאר-שבע להרצליה לוקחת לי שעה וחצי, רק קצת יותר ממה שיקח לך להגיע מראשון להרצליה בשעות הבוקר.

אתה צריך להבין שבמחיר של שכר לימוד שנתי במכללה למנהל אתה מממן דירה פ33ה בבאר-שבע או בחיפה+שכר לימוד אוניברסיטאי+קניות בסופר+נסיעות+חשמל+ארנונה+טבק לנרגילה+סכיני גילוח.

אל תצמצם אפשרויות רק בגלל מיקום גיאוגרפי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...