Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על כרטיס אשראי בין לאומי

spun24
שימו לב! השרשור הזה בן 4456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני טס לכמה חודשים למזרח. תאילנד לאוס והאיזור. וחשבתי שהכי נורמלי יהיה לעשות הכל בכרטיס אשראי מאשר כל הזמן להסתובב עם כסף בכיס. אני בבנק הפועלים ויש לי אשראי רגיל של הארץ.

הכי טוב להתנהל עם כרטיס בין לאומי??

ואיך זה הולך בחו"ל כמה עמלות לוקחים לכל משיכה וכל זה? שווה לנסות ויזה? או ללכת על מאסטר קארד?

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרטיסים הנפוצים בתאילנד הם ויזה ומאסטרכרד. כמעט אף אחד לא מכבד אמריקן אקספרס.

למיטב ידיעתי, ויזה גובים עמלת המרה מסויימת על כל עסקה במט"ח, משהו באיזור שניים וקצת אחוז משווי העסקה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הרבה יותר חכם להסתובב בחול אם אשראי.

בכל מקרה מומלץ לברר אם החברה שדרכה אתה מנפיק את הכרטיס כמה עמלה הם לוקחים על משיכת מזומנים ועל "גיהוץ"

מצטרף להמלצה על ויזה או מאסטר כארד בתור כרטיס השאראי הבינ"ל שלך.

כל השאר זה דיי הימור ביחוד במקומות פחות מפותחים.

עוד משהו שאתה יכול לעשות כדי לחסוך לעצמך את עמלות ההמרה, זה לקנות ישירות דולרים או יורו (מה שיותר נוח להשתמש בו איפה שאתה נוסע).

ואז לפתוח בחשבון בבנק שלך מה שנקרא "חשבון עובר ושב במטח", כלומר מצב שיש לך עוד חשבון עו"ש, רק אם מטח במקום שקלים.

ואז להתקשר לחברת האשראי שממנה הנפקת את הכרטיס ולהגיד להם שכל פעולה שנעשת באותו מטבע לחייב מחשבון המט"ח ולא מהשיקלי.

ואז יוצא מצב שאין לך עמלות המרה או בעצם עמלה בכלל, בגלל שהחיוב נשעה ישר במטבע זר.

לי זה מאד עזר בארה"ב ואירופה, גם הייתה לי דרך לעקוב אחרי ההוצאות שלי בחול, וגם לא הייתי צריך לפחד מכל מיני עמלות שיגיעו לי בסיבוב.

שים לב רק שכדי לעשות דבר כזה הכרטיס שלך צריך להיות מונפק ע"י הבנק שלך ישירות ולא ע"י חברות חוץ בנקאיות (כמו כאל או פועלים אקספרס.)

שתיהיה נסיעה טובה!

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תאילנד, הויזה טובה רק למקומות כמו בתי מלון, או חנויות בקניונים, ולא לכל השאר.

על משיכת מזומן יש לך גם עמלה של המלך(גם הוא צריך לחיות ממשהו, לא?!), ואח"כ עמלת

המרה של ויזה, שזה 2.5%.

לדעתי עדיף לך לקחת מזומן איתך(דולרים או יורו), ולהמיר שם לבאהטים. בנוסף תמיד כדאי שיש

כרטיס אשראי לחרום, או לתשלומים גדולים כמו מלון, קניות בחנויות יקרות יותר וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו יש כרטיס אשראי נטען בדולרים שהוציא רשות הדואר.

נראה לי שזה יהיה לך טוב.

http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3523314,00.html

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בכל המדינות האלה היא עמלת המרה כפולה - קודם מש"ח לדולאר (או אירו) ואח"כ מהדולאר למטבע המקומי. גם חברות האשראי משתמשות בהמרה הכפולה - ויזה הבי"ל ממירה לדולאר, וויזה המקומית בישראל - לש"ח (דומני שמאסטרקארד עושים דבר דומה דרך אירו). ממליץ לך לגלוש לאתרי חברות כרטיסי האשראי על מנת לברר את הפרטים, ולהנפיק כרטיס אשראי מסוג עם עמלה נמוכה יותר.

שים לב לכמה דברים:

1. אתה נוסע לתקופה ממושכת, להסתובב עם מזומן המספיק לתקופה כזו הוא עניין מסוכן ולכן עדיף להשתמש באמצעי יותר בטוח.

2. הנפק שני כרטיסי אשראי, לא אחד, למקרה של גניבה. כמובן שעליך להחזיק אותם בנפרד ובמקום מאובטח.

3. יש כרטיסי אשראי שבהם יש עמלה לפי פעולה, בנוסף לעמלת המרה אחוזית. אם אתה עושה שימוש בכרטיס כזה עשה פעולות יחסית גדולות, אל תמשוך $100 אלא סכום יותר גדול, אבל כמובן לא גדול מדי שיסכן אותך בשוד\גניבה.

4. במרבית מדינות העולם הכרטיסים המקובלים הם ויזה ומאסטרקארד, אמקס נפוץ בעיקר בארה"ב ודיינרס - לא ברור לי היכן.

5. כרטיס אשראי נטען הוא רעיון טוב אם יש אפשרות שמישהו יטען לך אותו מהארץ. כך תוכל להעביר לעצמך כסף מהארץ והסיכון באבדן הכרטיס יהיה יחסית קטן. צריך לבדוק מה העמלות, אני חושב שהן לא קטנות. אני הכרתי פעם כרטיס דומה שהיה מיועד לנוער ואפשר בדיוק את מה שהצעתי. השאלה היא אם מישהו מבני המשפחה בארץ יוכל לטעון את הכרטיס בעת שאתה בחו"ל, ואיזה מגבלות יש על השימוש בו בחו"ל.

6. יש אמצעים נוספים כגון המחאות נוסעים או העברות Western Union - אלה אמצעים יקרים, והמחאות הנוסעים כבר לא מקובלות.

7. נסה לצאת מהארץ עם סכום מסויים במטבע המקומי. בנתב"ג יש נציגויות של בנה"פ ושל חברת המרת מט"ח נוספת, לכל אחת נציגות במעבר מהצ'ק אין לביקורת הביטחונית, ועוד נציגות באולם הנוסעים היוצאים. הבאט התאילנדי מופיע ברשימת המטבעות המצויים שם, אבל כדאי להזמין מראש. מעולם לא ביקרתי בבנגקוק, אבל נדמה לי שמשרדי חליפין בנתמלי תעופה הם בד"כ יחסית יקרים, ותזקק למטבע מקומי מיד עם הגעתך, אפילו לצורך נסיעה למלון.

8. עוד הערה קטנה שלא בענייני כספים - הצטייד במכשיר טלפון sim free ובכל מדינה קנה prepaid sim, השתמש בו לשיחות נכנסות. מדובר בחסכון משמעותי בהצואות התקשורת. תוכל לקבל מידע באתר זה, וכן חפש באתרי ספקי הסלולר במדינות היעד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בכל המדינות האלה היא עמלת המרה כפולה - קודם מש"ח לדולאר (או אירו) ואח"כ מהדולאר למטבע המקומי. גם חברות האשראי משתמשות בהמרה הכפולה - ויזה הבי"ל ממירה לדולאר, וויזה המקומית בישראל - לש"ח (דומני שמאסטרקארד עושים דבר דומה דרך אירו). ממליץ לך לגלוש לאתרי חברות כרטיסי האשראי על מנת לברר את הפרטים, ולהנפיק כרטיס אשראי מסוג עם עמלה נמוכה יותר.

שים לב לכמה דברים:

1. אתה נוסע לתקופה ממושכת, להסתובב עם מזומן המספיק לתקופה כזו הוא עניין מסוכן ולכן עדיף להשתמש באמצעי יותר בטוח.

2. הנפק שני כרטיסי אשראי, לא אחד, למקרה של גניבה. כמובן שעליך להחזיק אותם בנפרד ובמקום מאובטח.

3. יש כרטיסי אשראי שבהם יש עמלה לפי פעולה, בנוסף לעמלת המרה אחוזית. אם אתה עושה שימוש בכרטיס כזה עשה פעולות יחסית גדולות, אל תמשוך $100 אלא סכום יותר גדול, אבל כמובן לא גדול מדי שיסכן אותך בשוד\גניבה.

4. במרבית מדינות העולם הכרטיסים המקובלים הם ויזה ומאסטרקארד, אמקס נפוץ בעיקר בארה"ב ודיינרס - לא ברור לי היכן.

5. כרטיס אשראי נטען הוא רעיון טוב אם יש אפשרות שמישהו יטען לך אותו מהארץ. כך תוכל להעביר לעצמך כסף מהארץ והסיכון באבדן הכרטיס יהיה יחסית קטן. צריך לבדוק מה העמלות, אני חושב שהן לא קטנות. אני הכרתי פעם כרטיס דומה שהיה מיועד לנוער ואפשר בדיוק את מה שהצעתי. השאלה היא אם מישהו מבני המשפחה בארץ יוכל לטעון את הכרטיס בעת שאתה בחו"ל, ואיזה מגבלות יש על השימוש בו בחו"ל.

6. יש אמצעים נוספים כגון המחאות נוסעים או העברות Western Union - אלה אמצעים יקרים, והמחאות הנוסעים כבר לא מקובלות.

7. נסה לצאת מהארץ עם סכום מסויים במטבע המקומי. בנתב"ג יש נציגויות של בנה"פ ושל חברת המרת מט"ח נוספת, לכל אחת נציגות במעבר מהצ'ק אין לביקורת הביטחונית, ועוד נציגות באולם הנוסעים היוצאים. הבאט התאילנדי מופיע ברשימת המטבעות המצויים שם, אבל כדאי להזמין מראש. מעולם לא ביקרתי בבנגקוק, אבל נדמה לי שמשרדי חליפין בנתמלי תעופה הם בד"כ יחסית יקרים, ותזקק למטבע מקומי מיד עם הגעתך, אפילו לצורך נסיעה למלון.

8. עוד הערה קטנה שלא בענייני כספים - הצטייד במכשיר טלפון sim free ובכל מדינה קנה prepaid sim, השתמש בו לשיחות נכנסות. מדובר בחסכון משמעותי בהצואות התקשורת. תוכל לקבל מידע באתר זה, וכן חפש באתרי ספקי הסלולר במדינות היעד.

תודה על העזרה, אני פעם ראשונה במדינה שלא עובדת ביורו או בדולרים ככה שקשה לדעת מה הכי עדיף.

1. אז הדבר הכי טוב זה לקחת איתי סכום מסויים של כסף בדולרים ואז להמיר אותו שם לבאטים??

ועסקות שאין לי ברירה כמו מלונות לעשות בכרטיס אשראי הבין לאומי?

2. אם אני ארצה להמיר כסף מדולרים לבאטים פה בארץ - זה רק בשדה תעופה ושם זה עם עמלות גבוהות?

3. אני מתכוון להזמין את הלילות הראשונים של המלון כבר עכשיו מהארץ כדי שזה יהיה יותר זול בכרטיס אשראי.

4. הכרטיס אשראי הנטען של חברת הדואר נראה טוב - אבל התגובות שם בכתבה היו די שליליות. מה הכוונה מטעינים אותו ב2500 דולר ואז שהכסף נגמר מה עושים? אפשר להטעין שוב רק דרך הארץ? או שאפשר דרך האינטרנט לטעון?

5. מסתבר שאני לא צריך להזמין אף כרטיס אשראי, יש לי מאסטר קארד עם 16 ספרות והוא יהיה תקף גם לחו"ל.

6. מה זה העמלות העברה כמה זה בערך? אם שקל ישראלי = 8 באט. אז דולר אחד שווה בערך 31 באט.

אז מה העמלות? שיחייבו אותי במשהו שעולה בכסף תאילנדי יחייבו גם על העברה משקל לדולר, ואז לבאט?

נגיד כל גיהוץ שאני עושה משהו כמו 5 שקל עמלה?

7. לגבי מכשיר סים פרי - איך זה עובד? אני אקח כל מכשיר שיש לי עם סים פתוח. ואז שמים לי סים תאילנדי? וגם המספר שלי ישתנה ואני אוכל לקבל שיחות נכנסות ככה? אם אני לוקח את הטלפון שלי מהארץ זה הרבה יותר תשלום ככה?

ומה לגבי שיחות יוצאות מה הכי מומלץ?

8. חשבתי לקנות בתאילנד אייפון אבל נראה לי שזה מסוכן..

כל מי שיש לו טיפים והיה שם, אני אשמח לשמוע מה הדרך הכי טובה להעביר חודשיים בתאילנד ולאוס..מבחינה של תקשורת וכספים, תודה.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקרתי מעולם בתאילנד, אבל נושא המרת הכספים דומה גם במדינות מזרח אירופיות שלא עברו לאירו.

אנסה לענות עד כמה שאני יודע:

1. בהחלט שכן.

2. ברר בבנק שלך, אבל נסיוני לאחרונה עם פורינט הונגרי הוא שהתשובה לחלק א' נכונה . מאידך - עמלות ההמרה בארץ יחסית נמוכות, וההמרה תהיה ישירה משקלים בלי המרווח הנובע משער קניה\שער מכירה. אני מניח שבנמה"ת בבנגקוק העמלות יהיו יותר גבוהות אבל זה דורש בירור.

3. מעשה נבון ונכון. ממליץ לך לבחור מלון לפי המלצות של חברים ולקרוא ביקורות ב-tripadvisor.

4. צריך לברר בדואר. תביא בחשבון שכרטיס טעון במלואו שנגנב פירושו אבדן כל הסכום שעלי, שכן הכרטיס הוא אנונימי. ברר בדואר אם אפשר לטעון אותו מהארץ ואז קרובי משפחה יוכלו להשתמש בו על מנת להעביר לך כסף. כמובן שהאופציה קיימת גם אם תשתמש במאסטרכרד שלך כדי למשוך כסף מחשבונך הישראלי. מה שעוד יכול להועיל הוא לפתוח חשבון פמ"ח בסניף הבנק שלך ולרכוש דולרים לחשבון זה, ולדאוג שהחשבון יחוייב בדולרים כאשר אתה מבצע עסקה במטבע זה. יתכן שכדאי לך להוצא כרטיס ויזה (של ישראכרט) שכן הויזה יותר זול בהמרות דולריות בעוד שהמאסטרכרט עדיף בהמרות באירו. בדוק מול פקיד הבנק שלך.

5. ראה תשובתי לסעיף 4.

6. בדוק באתר חברת האשראי. יש שני סוגי עמלות: האחת היא עמלה קבועה (יכולה להגיע לסדר גודל של 2-3 דולר לעסקה) והאחרת היא עמלה באחוז מסויים מערך העסקה. כל כרטיס פועל אחרת ואתה צריך לבדוק פרטנית לכרטיסים שברשותך.

7. הבנת נכון. אתה לוקח מכשיר פתוח לסים זר ומכניס לתוכו סים תאילנדי (או של כל מדינה אחרת) וכך מבצע שיחות מקומיות בתעריף מקומי ושיחות נכנסות יהיו חינם מבחינתך, והמתקשר ישלם תעריף בינלאומי לקו נייד לפי תוכנית התעריפים שלו. בקו התחתון זה הרבה יותר זול מאשר שיחות נכנסות לנייד ישראלי. לגבי שיחות יוצאות בינלאומיות - צריך לבדוק את כל התוכניות המוצעות בתאילנד (נסה באתר שצרפתי קודם וכן ב-google) - לעתים יש חברות המתמחות בשיחות בין-לאומיות מוזלות מאוד. כמוכן - כאשר אתה מגיע למלון סמס למשפחה את מס' הטלפון ומס' החדר והם יתקשרו אליך בתעריף הזול ביותר הקיים. אם יש לך סמארטפון התקן עליו סקייפ ובחר במלונות המספקים WiFi חינם - וכך תוכל לדבר עם המשפחה והחברים חינם (מומלץ שהטלפון יהיה מנותק מהרשת הסלולרית כאשר אתה מבצע שיחות כאלה).

8. לא הייתי בתאילנד - לא אוכל לענות לך תשובה מוסמכת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- כן.

2- אל תמיר בארץ, יקרעו אותך בשער ו/או בעמלות. שאתה נוחת בבנקוק תמיר בשדה שם 50 דולר, זה יספיק לך

למונית ולכל מה שתצטרך עד שתגיע לציינג'. אני הייתי ממיר כל פעם 250 דולר. קח שטרות של 50 ו 100 דולר

כי מקבלים עליהם שער יותר טוב(לך תבין תאילנדים). וגם תקפיד שהם יהיו חדשים, כי על שטרות ישנים ובלויים

עושים בעיות בחלק גדול מהצ'יינג'ים שם.

3- טוב מאוד.

4- לדעתי אתה יכול גם וגם, אבל תברר עם הדואר, זה לא בעיה.

5- תקפיד שתהיה חתימה שלך מאחור, בחו"ל מקפידים על זה.

6- בדרך כלל העמלה היא 2.5% מהסכום, לפי שער יציג של המטבעות באותו יום.

100 דולר זה בערך 3100 באט, תלוי בשער ההמרה באותו יום.

7- תיקח איתך פלאפון סים פרי, ותקנה שם סים תאילנדי. אתה טוען אותו בכל סבן אילבן בכמה כסף

שאתה רוצה. שיחה לארץ לקו נייח עולה 4 באט, ולסלולרי 7 באט. שיחה בתוך תאילנד עולה 1 באט.

זה מחירים מצחיקים לעומת המחירים ההזויים של שיחות סלולריות מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את ההמלצות של החברים פה, אבל קצר ולעניין:

1. תוציא אשראי בינלאומי.

2. תמשוך כל כמה זמן סכום נכבד מהכספומט (למשל בתאילנד הייתי ממליץ על 10K באט כל פעם. עמלת הכספומט היא 150 באט ועוד עמלת הבנק שלי - 3.5%).

3. תשלם באשראי אך ורק במקומות נורמליים ולא אצל כל אחד ברחוב.

4. בקשר לנייד - קנה כרטיס מקומי בשדה התעופה (ואל תשכם לפתוח אותו בארץ לפני הטיסה). שים לב שבתאילנד פרט לבנגקוק אין רשת 3G.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- כן.

2- אל תמיר בארץ, יקרעו אותך בשער ו/או בעמלות. שאתה נוחת בבנקוק תמיר בשדה שם 50 דולר, זה יספיק לך

למונית ולכל מה שתצטרך עד שתגיע לציינג'. אני הייתי ממיר כל פעם 250 דולר. קח שטרות של 50 ו 100 דולר

כי מקבלים עליהם שער יותר טוב(לך תבין תאילנדים). וגם תקפיד שהם יהיו חדשים, כי על שטרות ישנים ובלויים

עושים בעיות בחלק גדול מהצ'יינג'ים שם.

3- טוב מאוד.

4- לדעתי אתה יכול גם וגם, אבל תברר עם הדואר, זה לא בעיה.

5- תקפיד שתהיה חתימה שלך מאחור, בחו"ל מקפידים על זה.

6- בדרך כלל העמלה היא 2.5% מהסכום, לפי שער יציג של המטבעות באותו יום.

100 דולר זה בערך 3100 באט, תלוי בשער ההמרה באותו יום.

7- תיקח איתך פלאפון סים פרי, ותקנה שם סים תאילנדי. אתה טוען אותו בכל סבן אילבן בכמה כסף

שאתה רוצה. שיחה לארץ לקו נייח עולה 4 באט, ולסלולרי 7 באט. שיחה בתוך תאילנד עולה 1 באט.

זה מחירים מצחיקים לעומת המחירים ההזויים של שיחות סלולריות מחו"ל.

1. נראה לי שבתור התחלה אני הולך להסתובב עם איזה 500- 1000 דולר בכיס ולהמיר לבאט לפי הצורך.

2. אני אברר מה העמלות של המשיכה בכרטיס שלי..נראה לי שגם אין לי חתימה עליו מאחורה.

3. לגבי מלונות אני משתמש באתר הזה שSPERIAL נתן בלינק, אתר מעולה!

4. הבנתי לפי פורום למטייל שדרך הכרטיס של הדואר יש מלא עמלות וזה יצא יותר נזק, אבל אני אברר איתם.

6. העמלה היא 2.5 אחוז? נגיד משכתי 1000 באט אני משלם 2.5 אחוז באט עמלה?

7. הבעיה שהטלפון סים פרי שיש לי הוא רק איזה מוטורלה V6 מעפן כזה ולא אייפון או משהו עם אינטרנט

אבל אני חושב שבכל המלונות האלו יש חדר אורחים עם מחשבים ואינטרנט נכון?

יש למישהו המלצה על איזה מלון ללכת בבנקוק? אני טס ב30 ואני מתכוון להיות בבנקוק 4-5 ימים ואז משם לטוס או לנסוע ללאוס. ואחרי שאני יהיה בלאוס לחזור לדרום תאילנד לאיים..עוד לא תכננתי מסלול לגמרי.

מישהו שמע על המלון הזה??

http://www.agoda.co.il/asia/thailand/bangkok/thong_ta_resort_suvarnabhumi.html

נראה לי מלון סביר, קיבל ציון של 8. וזה רק 77 שקלים ללילה שזה לא הרבה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה חייב כרטיס אשראי ויזה\ישראכרד ששם שלך מודפס באנגלית ויש לו סים ( בכל כרטיס בן שנתיים יש את זה).
  2. שם על בכרטיס זהה לשם על דרכון
  3. משיכה מכספומט כרוכה בעמלה של 150 בט.
  4. משיכה מבנק מוגבלת ל 4 אלף שקל ליום ו2 למשיכה מכספומט.
  5. חיוב בבנק זה לפי שער גבוה + עמלה של 30-15 שקל (תלוי בסכום משיחה)

מבחינה כלכלית עדיף להמיר שקלים לדולרים פה ולהמיר בצנג'ים מתי שצריף.

בפועל, עדיף לא להיסתובב אים סכומי כסף גדולים וכדי למנוע נזק, לחלק תקציב בין משיכה מבנק ומזומן מארץ.

חיסונים!!!

שששששששששש

אני במעקב!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי בדיוק אתה נוסע? אני נמצא כרגע בתאילנד (קוסומוי) ויתכן שאוכל לעזור לך בחלק מהדברים שעלו כאן בשרשור.

שער ההמרה נע סביב 31 באט לדולר, תלוי בשטר שאתה מוסר (שטרות גדולים מקבלים שער טוב יותר) ובצ'יינג' הספציפי.

סים מקומי אתה יכול לקנות בכל seven eleven או לקבל חינם בכל מיני נמלי תעופה. אחרי שרכשת וטענת אותו, אתה יוצר קשר עם חברת הסלולאר ומבקש לעשות חבילת גלישה ללא הגבלה בנייד. זה עולה בערך 40 ש"ח לחודש וזה יעיל מאוד. זה מה שאני עשיתי ולמעשה עם החבילה הזאת אני עכשיו כותב לך את ההודעה הזאת.

בנגקוק מפוצצת במקומות שבהם ניתן לרכוש סלולארי חדש. מספיק סיבוב אחד ב-mbk כדי שתצא עם מכשיר חדש. אם אתה חייב, עשה סיבוב גם בפאנטיפ.

אם טרם סגרת בתי מלון, דבר איתי בפרטי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש, אני טס לסופ"ש ארוך בתאילנד עוד חודש(ממדינה שכנה, לא מהארץ), מישהו יכול להמליץ באיזה אזור בפוקט לשהות?

אם אפשר גם מלון, אני אשמח. תקציב של בערך 150 דולר לללילה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...