Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא פריטים בדואר - חשוב לדעת (מכס, מע"מ, עמלות)

Cadillac58
שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במסגרת כתבה שאני עובד עליה ל"גלובס", דיברתי עם גורמים רשמיים בשרשרת הייבוא ויש מסקנות שכדאי לכולם לדעת. אלו עיקרי הדברים:

1. פריטים בשווי של עד 50$ כולל משלוח אינם חייבים בשום מס - מה שהיה הוא שיהיה, אין שינוי.

2. פריטים בשווי של מעל 50$ ועד 1,200 ש"ח כולל משלוח - יהיו בתוך חודש פטורים ממכס בלבד, וימשיכו להיות חייבים במס קנייה ובמע"מ. המשמעות: אם עד עכשיו היה חיוב במכס על רכישת פריט בארה"ב שיוצר לדוגמא בסין - חיוב זה יתבטל. פריט שנרכש בארה"ב וגם יוצר בה (ובהתאמה - במדינות אירופה הכלולות בהסכם הסחר החופשי) - לא היה חייב מראש במכס, וגם לא יהיה חייב להבא ללא קשר לעלותו, גם 100,000$ לא יהיה חייב במכס (להבדיל ממס קנייה ומע"מ כאמור).

לדברי סמנכ"ל רשות המיסים, ערן יעקב, רשות המיסים מכינה את התקנה החדשה לפטור ממכס עד 1,200 ש"ח, והיא צפויה להיכנס לתוקף במהלך ינואר 2012, אך בוודאות לא יספיקו עד 1.1.12. למי שזה משפיע עליו עדיף לחכות חודש!

3. בדקתי גם את כל הקשור בעמלות השונות בדואר, כלומר עלויות נוספות מעבר למיסים. נתחיל עם השורה התחתונה: בכל מקרה, תמיד כדאי לייבא את הפריט כחבילה רגילה. כלומר - לא דרך חברת בלדרות ולא דרך EMS, שזו מעשית חברת בלדרות של דואר ישראל. רשות המיסים מחייבת את הדואר לעבור על כל החבילות שנשלחו ב-EMS, אך חובה זו לא חלה על חבילות רגילות. אני לא רומז כאן חלילה על פרצה בחוק ובכלל אני מציע לכולם לשמור על החוק, אך זכותנו כצרכנים לדעת מהן העלויות שיחולו עלינו. ובכן: מי שייבא ב-EMS יחולו עליו העמלות הבאות, בנוסף למיסים כחוק: 60 ש"ח עבור עמלת שחרור ממכס ברשומון קולקטיבי + 30 ש"ח עבור השתתפות באגרת רשומון + 20 ש"ח דמי הקצאת אשראי (אך לא פחות מ-2% מהשווי) - סה"כ לפחות 110 ש"ח. לחליפין, מי שבוחר לשחרר את החבילה בעצמו ממכס, כלומר ללכת לשם פיזית, לא ישלם את ה-110 ש"ח אבל יחויב בדואר בעמלה אחרת בסך 81.20 ש"ח עמלת העברת ניירת עבור פריטים מעוכבים. יודגש - או 110, או 81 - לא שניהם יחד.

עוד יוער בהקשר עמלות אלו, שגם אם החבילה בשווי של פחות מ-1,200 ש"ח וזכאית לפטור ממכס - עדיין יחולו העמלות השונות בדואר אם מדובר ב-EMS (יכול להיות שיפחיתו אותן, כלומר פחות מ-110 ש"ח - טרם נקבע כי התקנה עוד לא בתוקף).

בחברות בלדרות כגון פדקס או UPS יש תמיד עמלות עבור שחרור חבילה, בסכומים שטרם בדקתי אך כנראה גבוהים יותר, משמעותית, מהסכומים שגובה הדואר עבור חבילות EMS.

נחזור לשורה הראשונה: בחבילות רגילות לא יחולו העמלות האלו בכל מקרה - לא 110, ולא 81. אין קשר למשקל החבילה ("חבילה" או "צרור"), ואין קשר אם היא נשלחה בדואר רשום או בדואר רגיל (שאינו נקלט במחשב). מי שקיבל חבילה בדואר רגיל ישלם בסניף הדואר הקרוב לביתו את המיסים הנדרשים לפי הצהרת התכולה שעל החבילה, ללא כל עמלה נוספת - אין טיפול של שחרור ממכס. חברת "געש" שעושה את עמילות המכס עבור דואר ישראל מתעסקת אך ורק בחבילות EMS ולא בחבילות רגילות, והעמלות בהתאם.

4. חשוב מאוד להדגיש - כל הנ"ל אינו קשור למשרד התחבורה ולהיתרי ייבוא למיניהם. יכול להיות פריט בשווי דולר אחד שמחייב אישור משרד התחבורה, גם אם אין מיסים ועמלות אחרות. על כל פנים, עצם הצורך באישור ייבוא ממשרד התחבורה - הוא לכשעצמו אינו מקים עמלות נוספות בשחרור החבילה מהדואר, כלומר לא גורר את עמלות ה-110 ש"ח או את ה-81.20 ש"ח - אין קשר בין הדברים.

כל מה שכתבתי מתייחס לנושאי מיסים ועמלות שחרור בדואר. הכתבה לא מתעסקת ישירות עם חלקי חילוף לרכב (שם ממילא אני מנוע מלכתוב מסיבות אתיקה) אלא נוגעת לכל פריט שהוא בייבוא אישי. ה"צרות" הפרטיות שלנו במשרד התחבורה הן סיפור אחר ונפרד.

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

העמלה הזו של 81.30 ש"ח על העברת מסמכים זו גביית כסף על כלום. אילו מסמכים עוברים שם? כמה עולה להעביר חתיכת נייר או להקליד במחשב?

כשקיבלתי חבילה דרך EMS (לצערי ולא לבקשתי) אני עשיתי את כל ההתנהלות מול נציגת המכס ושחרור החבילה. EMS לא רק שלא עשו כלום בנידון, אפילו גלויה שאומרת שהחבילה הגיעה לא שלחו לי.

מבחינתי, אוכלי חינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון שלום,

לדעתי יש לך טעות קטנה

אם תסתכל באתר של רשות הדואר כאן

http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/MisparID/238?OpenDocument

תראה שכאשר מייבאים דרך EMS והחבילה פטורה (כלומר מתחת ל 50 $ ) עדיין יש תשלום של 34.80

ונשאלת השאלה מה קורה כאשר צריך אישור ממשרד התחבורה , האם לא מדובר במקרה של העמודה השניה של "חוקיות היבוא" ואז נדרש רשומון עצמאי שעולה מעט יותר 154 ש"ח במקום 60 ש"ח + 30 ש"ח

שלא לדבר על דמי אחסנה עד שמשרד התחבורה מואיל בטובו להחזיר את האישור ....

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד אמרתי ואני חוזר ואומר, להימנע ככל האפשר מיבוא בחברת שליחויות או בלדרות או מה שלא יהיה, חכו חצי שנה שיגיע דרך אוניית דייגים סינית, או על גמל דרך מדבר סהרה, העיקר שיהיה דרך דואר רגיל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בכל זאת שלחתם דרך UPS או FEDEX תשיגו מראש רשיון יבוא אישי ממשרד התחבורה ואל תחכו להודעה מהם, זה רק יעלה לכם בהרבה דמי אחסנה (בערך 10 שח ליום על חבילות קטנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון שלום,

לדעתי יש לך טעות קטנה

אם תסתכל באתר של רשות הדואר כאן

http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/MisparID/238?OpenDocument

תראה שכאשר מייבאים דרך EMS והחבילה פטורה (כלומר מתחת ל 50 $ ) עדיין יש תשלום של 34.80

ונשאלת השאלה מה קורה כאשר צריך אישור ממשרד התחבורה , האם לא מדובר במקרה של העמודה השניה של "חוקיות היבוא" ואז נדרש רשומון עצמאי שעולה מעט יותר 154 ש"ח במקום 60 ש"ח + 30 ש"ח

שלא לדבר על דמי אחסנה עד שמשרד התחבורה מואיל בטובו להחזיר את האישור ....

ירון,

אין סתירה בין מה שכתבת לבין מה שכתבתי, ובמילים אחרות לא טעיתי (הפעם...)

כתבתי שעד 50$ אין מיסים משום סוג, לא כתבתי שאין עמלות בחברות בלדרות או ב-EMS. בדואר רגיל אין לא מיסים ולא עמלות בחבילות עד 50$.

לגבי שאלתך על משרד התחבורה, לא נכנסתי לעובי הקורה ואני יכול רק להעריך כמוך שיתכן ונדרש רשומון עצמאי - מי שהתנסה בזה ודאי יודע.

ודרך אגב, לחברים שקונים באיביי - אם כתוב שהמשלוח מתבצע דרך USPS, זה "טוב ליהודים": מדובר בדואר הרגיל של ארה"ב, ואין להתבלבל בינו לבין UPS, חברת בלדרות עם אותיות דומות.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת כתבה שאני עובד עליה ל"גלובס", דיברתי עם גורמים רשמיים בשרשרת הייבוא ויש מסקנות שכדאי לכולם לדעת. אלו עיקרי הדברים:

...

עוד יוער בהקשר עמלות אלו, שגם אם החבילה בשווי של פחות מ-1,200 ש"ח וזכאית לפטור ממכס - עדיין יחולו העמלות השונות בדואר אם מדובר ב-EMS (יכול להיות שיפחיתו אותן, כלומר פחות מ-110 ש"ח - טרם נקבע כי התקנה עוד לא בתוקף).

....

נחזור לשורה הראשונה: בחבילות רגילות לא יחולו העמלות האלו בכל מקרה - לא 110, ולא 81. אין קשר למשקל החבילה ("חבילה" או "צרור"), ואין קשר אם היא נשלחה בדואר רשום או בדואר רגיל (שאינו נקלט במחשב). מי שקיבל חבילה בדואר רגיל ישלם בסניף הדואר הקרוב לביתו את המיסים הנדרשים לפי הצהרת התכולה שעל החבילה, ללא כל עמלה נוספת - אין טיפול של שחרור ממכס. חברת "געש" שעושה את עמילות המכס עבור דואר ישראל מתעסקת אך ורק בחבילות EMS ולא בחבילות רגילות, והעמלות בהתאם.

רון

רון אני עדיין עומד על דעתי, אם החבילה היא מתחת ל 50 $ ויובאה בעזרת EMS העמילות מסתכמת ב 34.8 בלבד ולכן לא כדאי לשחרר לבד במקרה הנ"ל (81 ש"ח) , דבר שלא מצויין אצלך

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החבילה מעוכבת במכס מכל סיבה שהיא - אז יש עמלת טיפול של 81.20 ש"ח גם לחבילות בדואר רגיל.

(ולכן כל חבילה המעוכבת ע"י משרד התחבורה חייבת בעמלה הזאת)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה ברור! עוד מעשה נוכלות שקוף של משרד האוצר רק בשביל לעשות רעש תקשורתי.

מאז המצאת המאה של רשויות המכס בישראל - מס קנייה, אין בעיה לפטור ממכס, ממילא מס הקנייה הוא הגבוה יותר, אז....שלא יעבדו עליכם!:wink:

לגביי אישורי משרד התחבורה - עניין מעיק וכאוב ביותר! אם יש משהו ששמית אסון וחרפה על תחביב הרכב בישראל הרי הוא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החבילה מעוכבת במכס מכל סיבה שהיא - אז יש עמלת טיפול של 81.20 ש"ח גם לחבילות בדואר רגיל.

(ולכן כל חבילה המעוכבת ע"י משרד התחבורה חייבת בעמלה הזאת)

חברים - מסמכים.

צביקה, אריה ואחרים - גבו מכם עמלות בדואר על שחרור חבילות רגילות, לא EMS ולא בטיח - בניגוד לדברים רשמיים שמסרו לי בדואר ישראל - הציגו קבלות ואוכל להתעמת עם הדואר.

הדבר גם בניגוד לדעת שר התקשורת שחייב לאשר זאת - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3985269,00.html

מחכה להודעה פרטית בדחיפות.

תודה

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אפשר לדעת אם החבילה תגיע עם EMS?

האם usps express mail international=EMS ו- usps priority mail international=דואר רגיל\רשום?

אסי

1994 pontiac firebird formula

1971 Ford Torino Brougham 351w

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם usps express mail international=EMS

כן (בטוח)

ו- usps priority mail international=דואר רגיל\רשום?

כן (לא בטוח ב 100% אבל לדעתי נכון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סוף לדמיון של המכס,אחרי שיפוץ הטריומף שלי החלטתי שאני לא מזמין כלום בדואר, כמובן שלא עמדתי בפיתוי והזמנתי סט אטמים לBSA שלי, 40$ כולל משלוח,כרגע אספתי מכתב מתיבת הדואר, המכס עיקב את החבילה וסיווג אותה כיבוא "מסחרי", מענין על סמך מה?

אולי כי יש הרבה אטמים,אז אני בטח סוחר:evil: למכס פתרונים, מה שמלמד שהכל בידיי הפריץ,כאשר על אותה שאלה תקבלו 3 תשובות שונות- הרי לכם רפובליקת בננות.

והנה קישור למשלוח ה"מסחרי" שלי:

http://www.ebay.com/itm/360367601515?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

תוסיפו לזה את העובדה שאטמים נמצאים ברשימת הפטור,החבילה מתחת ל-50$ ונשלחה בדואר רגיל

אז עכשיו למה אני צריך לבזבז את הזמן שלי ויתכן שגם עוד כסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...