Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע רוכבים עם ציוד חורף בקיץ רוחצים בזיעה מיותרת?

השבילאי
שימו לב! השרשור הזה בן 7208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו הרוכבים ה"אחראים" מצ'קצקים בלשוננו כאשר אנו חוזים ברוכבים , בדרך כלל כאלה החולפים על פנינו בזמזום, הרוכבים עם "כפכפים, מכנס קצר, גופיה (המתרוממת אל על בגלל ברנולי) ..." .

לא פעם גם חולפת/ת על פני רוכב/ת (די, מכאן בלשון זכר כי אני מתעצל) כולם עטופים במעיל עור, מכנסי רכיבה מעור , כפפות רכיבה מעור - בקיצור, המיגון האדיאלי לרוכב הכביש - באירופה של 22 מעלות צלזיוס.

בטיול השבילים האחרון שמתי לב לכמה מעילי עור וכפפות - בשמש היוקדת.

לטעמי הרכיבה הממוגנת באמבט של זיעה יש בה משום הפחתה משמעותית של הנאת הרכיבה ובודאי גם פגיעה בבטיחות הרוכב - עקב עליית טמפרטורה חריגה וההשפעות הנובעות ממנה.

יש לנו ימים שמש מלאה כ 300 פעמים בשנה. האם זה מתקבל על הדעת שרוכבים אינם מאורגנים עם ביגוד מתאים ? האם אין מקום להחזיק מעיל קיץ (לקנות משומש אם אין תקציב) , מיגונים פריקים שנלבשים מתחת למכנס בד. כפפות קיציות , כדוגמת כפפות שטח ...

אני רוכב כמעט כל יום ולא מאמין שהייתי יכול לתפקד אם לא הייתי מחליף בין חורף לקיץ, לפי מזג האוויר הנתון.

אז אולי האחריות שלנו מתחילה בביגוד ממוגן ומתאים....?

ואולי עדיפה התאמת הצבעים לאופנוע , טיפוח האגו , על נוחות השווה בטיחות?

שבילאות פעילה זה העניין

טיולי השבילים של מועדון האופנועים כל שבת שניה בחודש עדכונים באתר המועדון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר...

דיברת על ימי שמש מלאה 300 ימים בשנה, הלא כן?

אני גר באילת. לי יש 362 ימים של שמש מלאה, ומיותר לציין שברוב המקרים גם יותר חמה מרוב אזורי הארץ.

וגם אני מצקצק בלשוני כשחולף על פני זאטוט או שניים לבושים במינינום האפשרי וחובשים לראשם גיגית בעוד אני עטוף במעיל קורדורה, כפפות מלאות וקסדה סגורה.

לא פעם לחשתי לעצמי במרחב הצפוף והמוגן של הקסדה "יום אחד אתה תחליק ואז תדע איך מרגיש תפוח אדמה אחרי קילוף בתוספת אספלט לא הכי משובח בטמפרטורה של 60 מעלות"...

תאמין לי, בינינו, כמו שאומרת הכותרת, אני מעדיף להזיע מאשר לדמם. ואם החום לא פוגם ביכולת הרכיבה שלי או בהנאה שלי או של כל הסובבים אותי שחושבים בדיוק כמוני, אני בטוח שזה לא פוגם בהנאה וביכולת הרכיבה שלך.

אם רוכב מוטו ג'י פי כמו רוסי למשל שרוכב 25 הקפות לפעמים בתנאים לא הכי אידיאלים לרכיבה, ואני לא מתכוון לגשם, עדיין יכול לרכב כמו אלוף אני בטוח שגם אנחנו מסוגלים להזיע קצת בשם הבטחון והשקט הנפשי.

VIOS CON DIOS

the only difference between man and boys is the price of their toys

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגמרי.

עכשיו בוא נחשב ביחד עלות ציוד 'עונתי' לשייפן המתחיל:

מעיל חורף מקורדורה חסינת גשם - מתחיל ב1500.

כפפות חורף טובות - עוד 400

מגפיים - הרי לא תרצה שהב.מ.וו הבהמה יעיף לך רגל נכון? שלום, 1000 שח לפחות.

מכנסי רכיבה מקורדורה + מיגונים - כי אתה אוהב את העור בשוקיים שלך ולא רוצה להפרד ממנו - עוד 400 שקל לפחות.

נמשיך - חגורת כליות טובה - עוד 200 שח.

לשיופים רציניים - חליפת עור חדשה וטובה מתחילה ב6000 שח )לא רק בארץ( - תוסיף עוד 2000 שקל למגפיים טופ שבטופ וכפפות עם קרבונים - כאלה שלוריס יצא בהם בלי כלום בלואו סייד האחרון - מה לא?

אה נכון, אבל למכולת לא ניסע בחליפת עור נכון?

מעיל קיץ יפה כזה של ספידי עולה רק 1400 שקלים. עוד כפפות מוטוקרוס מאווררות - עוד 200 שקלים.

ועוד לא התחלת איתי על קסדות.

כן, מה שאתה שם על הראש שלך.

תתכונן להיפרד מעוד 2500 שקל לאחת בינונית, ולא איזה שואי בת 8 שנים שהפסיקו לייצר.

שבילאי יקר - אתה בטח מבין שאין לזה סוף.

האירוניה העיקרית היא שאתה )כן, אתה( ואני מסבסדים את האידיוטים, כיוון שתביעות הביטוח הרפואי שלהם מכל מפגש עם מכונית גבוהות בהרבה אם לא היה להם מיגון.

יש 2 דרכים עיקריות להלחם ברוכבי האבטיח )ככה אני קורא להם(:

האחת - דרך הכיס. ביטוח זול יותר לרוכבים עם מיגון מלא. ברגע שיעלה לבנאדם 2000 שקל בשנה ביטוח שתקף רק עם מיגון מלא תתחיל לראות פה רוכבים מתוקתקים.

איך משנים את זה - אתה יודע טוב מאוד איך. נציג מטעמנו )מטעמנו - גם אני חבר מועדון, למרות הכל( היה בכנסת השבוע, הסתכלתי על הפרוטוקול של הישיבה, ולא היה שם שום דבר שקשור למיגון. ולא, אני לא חושב שאני ממציא לך איזה גלגל פה.

השנייה - דרך הכיס, מהצד השני.

הזנות של בתי העסק הדרום )שלא לדבר על תאוות הבצע( גורמת להם לנפח מחירים ברמות מטורפות, כשמי שמקושר מקבל הנחות של עד 30%, וכמה תשלם לעומת המחיר בפועל תלוי ביכולת המיקוח שלך. לצערי, הדרך היחידה להילחם בזה היא לא לקנות, כי האלטרנטיבה קיימת. )רמז - אתם גולשים בה עכשיו(

ולסיכום, לכל העצלנים שלא טרחו לקרוא עד הסוף - אתה רוצה לשנות משהו בקרב קהילה, לך על מה שהכי קרוב לליבה - הכסף.

לא כולנו רוכבים על אופנוע של 150000, למרות שממש ממש מתחשק לנו.

אה כן - ודבר אחרון - כפפות מוטוקרוס לא ישרדו מטר בתאונה רצינית, ויקרעו כמו מכנסיים רגילים. עדיין עדיף מכלום, אבל לא לרכיבות רציניות.

נו באמת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגמרי.

עכשיו בוא נחשב ביחד עלות ציוד 'עונתי' לשייפן המתחיל:

מעיל חורף מקורדורה חסינת גשם - מתחיל ב1500.

כפפות חורף טובות - עוד 400

מגפיים - הרי לא תרצה שהב.מ.וו הבהמה יעיף לך רגל נכון? שלום, 1000 שח לפחות.

מכנסי רכיבה מקורדורה + מיגונים - כי אתה אוהב את העור בשוקיים שלך ולא רוצה להפרד ממנו - עוד 400 שקל לפחות.

נמשיך - חגורת כליות טובה - עוד 200 שח.

לשיופים רציניים - חליפת עור חדשה וטובה מתחילה ב6000 שח )לא רק בארץ( - תוסיף עוד 2000 שקל למגפיים טופ שבטופ וכפפות עם קרבונים - כאלה שלוריס יצא בהם בלי כלום בלואו סייד האחרון - מה לא?

אה נכון, אבל למכולת לא ניסע בחליפת עור נכון?

מעיל קיץ יפה כזה של ספידי עולה רק 1400 שקלים. עוד כפפות מוטוקרוס מאווררות - עוד 200 שקלים.

ועוד לא התחלת איתי על קסדות.

כן, מה שאתה שם על הראש שלך.

תתכונן להיפרד מעוד 2500 שקל לאחת בינונית, ולא איזה שואי בת 8 שנים שהפסיקו לייצר.

שבילאי יקר - אתה בטח מבין שאין לזה סוף.

האירוניה העיקרית היא שאתה )כן, אתה( ואני מסבסדים את האידיוטים, כיוון שתביעות הביטוח הרפואי שלהם מכל מפגש עם מכונית גבוהות בהרבה אם לא היה להם מיגון.

יש 2 דרכים עיקריות להלחם ברוכבי האבטיח )ככה אני קורא להם(:

האחת - דרך הכיס. ביטוח זול יותר לרוכבים עם מיגון מלא. ברגע שיעלה לבנאדם 2000 שקל בשנה ביטוח שתקף רק עם מיגון מלא תתחיל לראות פה רוכבים מתוקתקים.

איך משנים את זה - אתה יודע טוב מאוד איך. נציג מטעמנו )מטעמנו - גם אני חבר מועדון, למרות הכל( היה בכנסת השבוע, הסתכלתי על הפרוטוקול של הישיבה, ולא היה שם שום דבר שקשור למיגון. ולא, אני לא חושב שאני ממציא לך איזה גלגל פה.

השנייה - דרך הכיס, מהצד השני.

הזנות של בתי העסק הדרום )שלא לדבר על תאוות הבצע( גורמת להם לנפח מחירים ברמות מטורפות, כשמי שמקושר מקבל הנחות של עד 30%, וכמה תשלם לעומת המחיר בפועל תלוי ביכולת המיקוח שלך. לצערי, הדרך היחידה להילחם בזה היא לא לקנות, כי האלטרנטיבה קיימת. )רמז - אתם גולשים בה עכשיו(

ולסיכום, לכל העצלנים שלא טרחו לקרוא עד הסוף - אתה רוצה לשנות משהו בקרב קהילה, לך על מה שהכי קרוב לליבה - הכסף.

לא כולנו רוכבים על אופנוע של 150000, למרות שממש ממש מתחשק לנו.

אה כן - ודבר אחרון - כפפות מוטוקרוס לא ישרדו מטר בתאונה רצינית, ויקרעו כמו מכנסיים רגילים. עדיין עדיף מכלום, אבל לא לרכיבות רציניות.

כפפות ניתן לקנות גם ב300 ש"ח.

מעיל של ברוש עולה גם באיזור ה350-400 או מעיל של לרט ב700 (טיפה פחות).

מגפיים טובות יעלו באיזור ה2000 ש"ח ואם תשקיע בזוג טוב ונגד מים אז הם גם ישמשו אותך לרכיבות בכל יום ולכמה שנים טובות.

חליפה?

קנה שתי חלקים וסע עם המעיל בחורף או עם חליפת סערה מעל מעיל הקיץ (נוח להפליא אגב).

אישית אני חושב שיש הרבה אלטרנטיבות.

הבעיה היא לא המחיר.

הבעיה היא הטמטום.

אנשים בארץ לא מעריכים את העור שלהם וחיים תמיד תחת ההרגשה של "לי זה לא יקרה" או "אני רק רוכב בעיר" או "אני לא לוקח סיכונים" ושטויות כאלה.

כל אלה שוכחים את כתמי השמן שלא ממש שמים עליך ז*ן אם רכבת מהר או לאט, או את הנהגת הנפלאה שפרצה לצומת באדום כי בדיוק החוט של הטמפון הפריעה לה.

חוק הברירה הטבעית ממשיך גם בכבישים.

יש הרבה אופציות לציודים, אבל אי אפשר להתחיל עם הכנסת.

זה לא ממש קשור אליהם.

אפשר אולי לחייב מעיל רכיבה עם הקסדה ובכך להוריד את הביטוח אולי.

אבל זה יעורר את חמת הרוכבים יותר מאשר הקפצת התעריפים פי 5.

When a world of oppertunities comes knocking at your door,

Make sure you know where is the rear exit.

There's no place like 127.0.0.1

הכל עובר בחיים.

גם החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...