Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשר המלצה למזגן ביתי ?

cocAIn
שימו לב! השרשור הזה בן 4501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות 5 מזגנים חדשים לדירה בת 5 חדרים.

2 חדרי שינה ו2 חדרים סטנדרטיים.

מזגן אחד לסלון והמטבח שהם בעצם חלל אחד.

יש הצעות לגבי כ"ס ואיזה סוגים(דגם,חברה וכ"ד)

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שכדאי לעשות דבר כזה?

אתה רוצה שכל יציאה מהבית תלווה בסיבוב לבדוק האם אין מזגן דולק באיזה חדר?

אם כבר תקנה מזגנים של שני גופים פנימיים על מדחס אחד.

בניגוד לשאר אני אמליץ על מזגנים פשוטים ON/OFF ולא אינברטורים.

המחיר הראשוני, יחד עם אמינות בעייתית ומחירי תיקונים אסטרונומיים לא מצדיקים את החסכון בחשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי תדיראן 17N,צריכת חשמל טובה מאוד.

מחמם טוב מאוד את הסלון ואתה הפינת אוכל.

הבית:בצפון ירושלים,קר!

קומה שלישית ואחרונה.

גודל הסלון המטבח ופנית האוכל 40 מ"ר.

ועל כל זה המזגן משתלט טוב מאוד.

עלה לי 1800 שקל מאבי סופר בירושלים-התקנה עוד 800 שקל-מישהו שהוא עובד איתו.

זה גם הובלה וגם התקנה ב800 שקל.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על תדיראן וטורנדו - אבל אם לא תפרט את השטח למיזוג, סוג המבנה (קומה אחרונה, דירה רגילה, בית פרטי), בקשות מיוחדות שלכם (אתה סובלים מחום בקיץ ? כמה אתה משתמשים במזגן בקיץ ?) ומה התקציב (האם זה מספיק למזגנים רגילים או אתה לחוץ על אינוורטר ?), אי אפשר יהיה להמליץ בצורה מדוייקת ונכונה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בחדרים רגילים אין צורך ביותר מ 1 כ"ס.

סלון ומטבח זה כבר סיפור אחר ותלוי מאוד בגודל שלהם, בקומה, ובאיטום של הקירות.

לנו לדוגמא יש 1 כ"ס בכל חדר(והחדרים גדולים מאוד), וממש לא צריך יותר מזה, ובסלון/מטבח 2.5 כ"ס,

שלדעתי הוא קצת חזק מידי. בקיץ קר מידי, ובחורף חם מידי. זה מזגן ישן יחסית של

תדיראן, כך שאין בו אפשרות לכיוון מעלות...

בחדרים יש מזגנים חדשים יותר של אלקטרה, שעובדים קשה(בקיץ בעיקר דלוקים כל עוד

אנחנו בבית), וטפו טפו אין איתם בעיות.

בבית הקודם היה לנו טורנדו, שלא הפסיקו לעשות בעיות, עד שנמאס לי והעפתי אותם

לאלף עזאזל, ויש במקומם אלקטרה שעובדים עד היום(הדירה מושכרת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שם מזגן 1 כ"ס בכל חדר, לי אישית יש נסיון טוב עם אלקטרה,

ורע מאוד עם טורנדו. לדעתי ההבדל לא כזה מהותי במחיר, ולכן הייתי שם אלקטרה.

הרבה מתקינים ואנשי מקצוע ממליצים גם על תדיראן, שווה לבדוק גם את האופציה הזו.

בסלון והמטבח לדעתי 2.5 כ"ס יספיקו, אלא אם זו דירה בקומה אחרונה,

או בית פרטי שיש גג מעל הסלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שמדובר בדירה - 1 כ"ס לחדרים ו 2.5 כ"ס לסלון\מטבח וחשוב שיהיה ממוקום בצורה כזו שיזרוק אויר לכל החלל ולא בפינה.

ביחס של תמורה-מחיר-אחריות מובילים היום טורנדו (1 מלאה +2), מזגני FAMILY (גם כן 1 מלאה +2) ותדיראן (3 שנים בכפוף לתקנון, אין לי מושג מה הוא כי הם אינם מפרסמים אותו. המבצע שלהם כרגע עד ה 31/12/2011).

אלקטרה נותנים *רק* שנה אחריות וכנראה שיש להם סיבה טובה לזה ;-)

מניסיוני, רובם טובים וזה גם עניין של מזל. התקנתי כמה עשרות טורנדו\SAGA השנה וטפו-טפו-טפו לא נאלצתי לחזור לתיקון רכיב באף אחד מהם. לעומת זאת התקנתי כמה תדיראנים ואחד מהם (בן 4 חודשים בקושי) כבר הצריך ביקור (רגש חום פנימי לא תקין). שלא תבין לא נכון, זה עדיין לא מוריד מאיכותם של תדיראן בנושא המזגנים (אבל כן, גם קולגה שהתייעצתי איתו בנושא טוען שדווקא לתדיראן יש יותר רגישויות ברגשים\חיישני-חום). לאלקטרה גם לא חסר תקלות על כרטיסים אלקטרוניים (קבל של המפוח הפנימי), עייניות (עיינית היא המקלט של השלט רחוק) ואיכות פלסטיקה (במזגנים עיליים - בחלק האחורי של המזגן) נמוכה להחריד (סדקים\שברים ולא במזגן אחד שנתקלתי בו).

בכל הקשור לתיקונים: תיקונים רציניים (מדחס למשל) כבר אינם משתלמים כי בטווח המחירים של המזגנים הקטנים האלו קונים כבר יחידה מושלמת חדשה ומחליפים. בכל מה קשור לפיקוד אלקטרוני - היום יש יחידות אוניברסליות מושלמות שמתאימות לכל מזגן באשר הוא, אין צורך להתחתן עם היבואן או מחלקת האחריות של המותג.

חלקים ספציפיים (מנועי תריס, מפוחים וכו') הם חלקים שבד"כ *או* לא מתקנים (מנועי תריס בעיקר) עקב עניין של מחיר ביחס לתמורה (משאירים את התריס פתוח קבוע) או מנקים (מפוחים) או מחליפים (מפוחים או מנועים למפוחים, לרוב יש חלקי חילוף).

בעניין טורנדו, יצא לי להתקל בכמה מזגני טורנדו ישנים מאוד - וזה רחוק שנות אור ממה שטורנדו נמצאים בשנים האחרונות. האלקטרוניקה בכולם כמעט זהה בגודל והתכנון עצמו דיי דומה כמעט בכולם - וכמובן, שההתקנה קובעת לא מעט (במיוחד באלקטרה, שם מסופק כבל מיוחד לחיישן חום מעבה ורוב הטכנאים פשוט זורקים אותו ומשתמשים בנגד קבוע שמסופק עם המזגן ומקורו בבדיקה שעובר המזגן במפעל. בפועל המזגן יתקשה לחמם\לקרר כמו שצריך וזאת לאור נתון קבוע של טמפ' שאינו משקף את המציאות. לכבל שמסופק עם המזגן יש התנגדות ספציפית למטרה זו [התנגדות גבוהה יש לציין !] ולכן צריך לשים לב שגם עם כבל פשוט אתה לא מגיע ל 100% שהתכוון היצרן).

אפרופו "תכנון דיי דומה כמעט בכולם" - לאחרונה גם כולם עברו לצנרת 1/4-1/2" במזגנים הקטנים (1 כ"ס~) מה שהיה פעם 1/4-3/8".

אגב, לא ציינת את סוג המבנה (דירה ? בית פרטי ? קומה אחרונה\ראשונה על עמודים ?)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...