Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור: מדוע אסור להשקיע 3 שעות בשטיפת הרכב והברקתו

20VT
שימו לב! השרשור הזה בן 3594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(אזהרה מראש לשונאי קריאה: הסיפור לא מרגש, לא מלהיב, ולא אירוע מיוחד, אולי קצת יותר טוב מערימת הקללות הספונטנית שבאמצעותה מתפרקים מדי פעם נהגים מתוסכלים במקרים כאלה)

כמובן.

זה היה כל כך צפוי וברור מראש, רק האופן המדוייק לא היה ידוע.

שלושה שבועות נטשתי את האוטו המסכן בודד בחניון תת קרקעי, שם לא ראה אור שמש, היה תחום במקום צר בין שלושה קירות ללא יכולת לזוז מילימטר, ונשם רק פיח מהמכוניות ברות המזל שהיו עוברות אותו בדרך לנסיעות חופש בכבישי ישראל. שלושה שבועות השארתי אותו ככה להתייבש בעוד אני נוסע להנאתי (?) בכבישי דנמרק ונורבגיה במאזדה 6, אפורה גם בצבע וגם מכל הבחינות האחרות, שנפח המנוע שלה לא ידוע לי עד עצם היום הזה, אבל העובדה שהיא עגלה ברורה כשמש.

אחרי 22 יום מתחת לאדמה, בשעה 2 בלילה, הוא בכל זאת קיבל אותי בנהימת שמחה מיידית עם סיבוב המפתח, ואפילו היה נדמה לי שהבחנתי בכשכוש קל באגזוז. רק שכבת הפיח והאבק העבה שהצטברה עליו בכל פינה העידה על הייבוש הממושך שעבר עליו.

אחרי שנשמתי לרווחה עם התגובה ללחיצת הדוושה הראשונה, למדתי מחדש את ההגה הכל כך קשה יחסית למאזדה, את הקלאצ' ואת הבלמים הנושכים, את המכות בישבן עם כל בליטה בכביש, ואת המקום הנכון של הרוורס (לא, זה לא נוסע אחורה בהילוך שישי), החלטתי אתמול שהגיע הזמן לגמול על הנאמנות בטיפול יופי חצי-שנתי.

הוצאתי מהמחסן את ה-QMI הפלאי (וקס טפלון), ו-3 שעות וקצת בחום והלחות של אזור המרכז אחר הצהריים השקעתי בשטיפת שכבת האבק, נקיון עם ספוג (לא מטאטא), ייבוש, הסרת כתמים וחרקים מתים למיניהם, מריחת וקס, מירוק חלונות ומראות, ניקוי ג'אנטים, ספריי לצמיגים ומה לא.

האוטו נראה כמו חדש (לא שהוא ישן, שנה וקצת, אבל בכל זאת).

אני נראיתי זקן בכמה חודשים, ונוטף זיעה כמו מפל מיים בנורבגיה. אמרתי לעצמי: האוטו מבריק מדי. זה לא טוב. זה מזל רע.

בכל זאת החניתי אותו מחוץ לחניה המקורה של הבית, ברחוב, כדי שהחניה עצמה תתייבש.

ציפיתי לחזור ולמצוא איזה שריטת מפתח לרוחב הדלתות, או מראה מנופצת מאיזה ג'יפאית חסרת תשומת לב. שום דבר. האוטו חיכה לי מבריק ושלם לנסיעת הערב.

אז נסעתי, והלכנו לפגוש חברים, בית קפה, שיחות, קפה אצלם בבית, סרט, והביתה. בכל פעם שהיה צריך לנסוע וחזרנו לחניה, אפשר היה לראות מרחוק איפה האוטו לפי הברק. ב-2:30 בלילה החלטנו שמנענו מספיק שינה מהחברים ונסענו הביתה. הכבישים ריקים לגמרי. שניים-שלושה נתיבים לרשותי בכל מקום. מגבלת המהירות הנורבגית (80 בכביש בין עירוני 'מהיר', 50 בקטעים מסויימים, מצלמות כל 2 קילומטר) הצליחה לחלחל עמוק ועמדתי בקלות במגבלה המקומית שלנו.

קילומטר לפני הבית, רבע לשלוש בלילה, הרמזור הופך לאדום על סוקולוב של רמת השרון. אני מגיע ראשון לצומת ועוצר. רמזור ארוך ומעצבן, מכונית נעצרת לידי ועוד אחת מאחורי. שום דבר לא עובר בצומת, מחכים.

ואז - בום.

הראש שלי עף למשענת, האוטו זז קצת קדימה, ואחרי שניה של התאוששות אני אומר לזוגתי "נו, ברוכה הבאה למועדון". טוב, זה היה ברור. הרי לא יכול להיות שרכב כזה מבריק לא יתוגמל בהתאם. אני יוצא, שם משולש כמה עשרות מטרים מאחורי הניסאן שמאחורי, שכבר הספיק להדליק ארבעה וינקרים, ולוקח פרטים מהנהג. "הסתכלתי במסך הטלוויזיה

שבצומת, לא שמתי לב". מזמן ידעתי שממסכי הטלוויזיה האלה בצמתים שום טוב לא יצא. בעיקר בלילה, שעוצמת התאורה שלהם נשארת כמו ביום ואז בנוסף להסחת הדעת, הם גם ממש מסנוורים.

הנהג נחמד, הניסאן-ליסינג שלו היא רכב חברה, עכשיו עם מכסה מנוע עקום, פגוש נטוי ולוחית רישוי שתלויה באלכסון על בורג אחד. אצלי הפגוש האחורי נראה כמו אקורדיון, תאורת הלוחית משתלשלת ותלויה על חוט החשמל שלה, וכמה סימני לחיצה ברורים ושריטות על הדלת האחורית (בגאז'), בערך במקום של הסמלון שמופיע בצד ההודעה הזו. סך הכל לא פגיעה קשה, אבל יש מה לתקן, ובהרבה כסף.

נו, אז תגידו, זה לא היה צפוי ? הרי לא יכול להיות שאוטו שהתחיל את היום מכוסה באבק והמשיך אותו מבריק כמו חדש, לא יסיים אותו עם איזה נזק כדי לאזן את העניין.

אבל זהו. עכשיו אני מחוסן. לא יקרה כלום לאוטו בשבועות הקרובים, כי את המזל הרע שלו הוא כבר קיבל.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנימה קצת יותר מעשית:

קראתי את המדריך הזה שכתב turbo, ועוד כמה דפים ברשת ועדיין יש לי כמה שאלות:

התאונה פשוטה וקלאסית. הפגיעה אצלי מאחור ואצלו מקדימה. אני לא עשיתי כלום מלבד לעמוד ברמזור. סה"כ יש לי מזל שזה לא כמו במקרה שהיה בדרך נמיר, והוא לא דחף אותי לתוך צומת סואן, כי לי יש מנהג מגונה לעמוד בניוטרל ובלי ברקס.

לא ניסיתי להוציא ממנו הודאה בכתב, אבל לא נראה שהוא יעשה בעיות. האשמה בבירור שלו ונראה שהוא מכיר בזה. סה"כ מדובר אצלו ברכב ליסינג ואין לו הרבה אינטרס, יכול להיות אפילו שאין לו השתתפות עצמית.

לי אין עניין לעשות קולות של נכה ולהסתובב עם צווארון כדי להוציא כסף (אלא אם כן כמובן באמת יכאב לי הצוואר, מה שעדיין לא קרה). אבל אני רוצה להחזיר את הרכב שלי למצבו הקודם, כלומר חדש.

- למי אני פונה קודם ? לביטוח שלו ? לביטוח שלי ? לחברה שהוא עובד בה ? למשטרה ? לשמאי ?

- איך אני דואג שלא ינסו לחסוך עלויות על חשבוני ?

אני רוצה פגוש חדש ולא מיושר/צבוע. הפגוש אמור לספוג אנרגיה במקומי בתאונה וזה מה שהוא עשה, אני לא חושב שהוא מסוגל לעשות את זה שוב בצורה מוצלחת. הדלת האחורית מבחינתי צריכה לחזור למצבה הדנדש, גם אם זה אומר לצבוע את כולה או אפילו להחליף. אני גם רוצה שכל העבודה הזו תעשה אצל פחח מורשה יבואן ובחלקים מקוריים כמובן. כל זה הרי לא באינטרס של אף חברת ביטוח ...

ואחרון חביב, איך אני מוודא שאין לי עכשיו את אותו "קצה שילדה" ארור, שכל כך דובר בו בפורום ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- למי אני פונה קודם ? לביטוח שלו ? לביטוח שלי ? לחברה שהוא עובד בה ? למשטרה ? לשמאי ?

היי

צר לי לשמוע על התאונה,

זה מטריף שאתה שומר על הרכב ובסופו של דבר הוא נפגע ע"י נהג חסר אחריות.

לגבי התביעה

את העבודה את צריך לעשות מול הסוכן שלך בלבד

טלפן לסוכן שלך ומסור לו את כל הפרטים כולל הפרטים של הנהג הפוגע

בקש מהסוכן שלך שישלח לך שמאי רכב למוסך שאתה מכיר ורוצה לטפל בו.

לעיתים צריך להלחם עם השמאי על דברים אחדים וזה עוזר שיש איתך איש מקצוע שתומך בך (הפחח או המוסכניק לדוגמא).

כשפרצו לי לגולף עיקמו לי את הפס מתכת שמפריק בחלון צידי אחורי בין החלון הרגיל למשולש, השמאי דרש לישר את הפס מתכת, אחרי ויכוחים הוא הסכים לאשר אותו, מצחיק שאותו חלק עלה בסך הכל 100 שקל.

רצוי בנוסף שתיגשו להבדק במיון ולהגיש תלונה במשטרה על כל מקרה שלא יקרה.

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לשמוע על התאונה, זה כל כך מעצבן שדבר כזה קורה סתם.

לגבי נהג הניסאן, אני בספק שהוא יעשה צרות. מה גם שלא היית לבד ברכב ככה שיש לך מי שתעיד לגבי מה שהתרחש.

לגבי התיקון, לך למוסך שאתה סומך על העבודה שלו, ולא למוסך הסדר כל שהוא שהביטוח עלול להציע לך. תבדוק את זה, כי מדי פעם ברשימת המוסכים המוסדרים עם הביטוח יש כאלו שהם טובים וידועים, ויש כאלו שלא ממש. אם אתה צריך המלצות למוסך VW, תשאל אני משער שידעו להמליץ לך. תנסה לבדוק אם אוטופיקס (לא מורשה אבל מעולים) נמצאים ברשימה, הם נמצאים במוסך המרכזי של סובארו, ולא תהיה להם בעיה להשיג חלק מקורי (לדעתי, אפשר להרים טלפון ולשאול אותם אם אתה לא בטוח, אם אתה רוצה את המספר, תגיד.) לגבי חלקים חדשים, אני משער שתוכל להשיגם (גם אם זה ידרוש מעט ויכוחים..) בגלל שהרכב יחסית חדש. תבדוק גם אם יש לך איזה שהוא הסכם בביטוח לגבי זה, לנו היה סעיף בביטוח שאומר שעד שנתיים כל חלק מוחלף בחדש ולא מתוקן במקרה פגיעה.

שים לב אחרי שהמסיימים את העבודה לבדוק טוב טוב שהכל נראה מעולה, לפני שאתה עוזב את המוסך.

גם אני ממליץ להיבדק, לך תדע אם לא יופיעו לך כאבים עוד כמה ימים. (שכל מי שהיה ברכב יבדק).

לגבי הקצה שלדה, תשאל את הפחח שהולך לעבוד על הרכב + אני ממליץ (אולי גם הביטוח ישלם על זה, אני מכיר מקרה שהביטוח אישר את זה) לך לבדיקת שלדה בלבד במכון בדיקה. לא זול (סביב 200 שקל אם אני זוכר נכון) אבל יתן לך שקט ותהיה בטוח שהכל בסדר.

ושוב, תנחומי על הפגיעה, זה פשוט מעצבן שדבר כזה קורה :evil: .

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה בהחלט מצער !

אל תיקח ללב.. (למרות שממש לא נראה לי כי אתה נשמע אדיש מאוד לכל הסיפור :lol: )

שי וגיא אמרו כבר הכל אז נותר לי רק להגיד לך בהצלחה בהחזרת האוטו למצב "חדש" וכמו שאמרת אחרי מקרה שכזה ה"נאחס" ירד להרבה זמן.

נקווה שכך הדבר !

:p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

המילה 'צער' אכן קצת קשה לי בהקשר הזה, כי כמאמר המשורר "כולה בלסטיק", וסה"כ אני מבסוט שלא קרה שום דבר יותר גרוע. קצת יותר נוח לי עם המילה 'מעצבן' או 'מבאס' או 'נאחס', כי אכן זה ממש סתם ללא סיבה.

אני לא אדיש, אבל סה"כ גם נראה שהנהג השני ממש בסדר (דיברתי איתו שוב היום), ויש מצב שכל העסק ייגמר בעוד קצת הכנסות לתעשיית הפחחות וחלקי החילוף בארץ. טפו טפו, עוד לא פגשתי את השמאי ואת המוסך. בהזדמנות אני גם אשמח להיפרד מכמה נשיקות חניה שאנשים טובים השאירו לי על אותו פגוש אקורדיון.

דיברתי עם הסוכן שלי, ומותר לי לתקן איפה שאני רוצה. שמאי אני צריך לבחור מרשימה. אני חושב ללכת למחלקת הפחחות של 'פליקס' בת"א, ששם גם בטוח שישימו לי פגוש מקורי ולא תחליפי כי זה ממש סוכנות של היבואן, והם גם אמורים לדעת איך לפרק / להרכיב דברים נכון. למישהו יש המלצות / אזהרות ?

עוד משהו - האם מישהו יכול להבהיר בוודאות שבמידה והנהג השני מודה באשמה, העובדה שאני פועל דרך הביטוח שלי לא תרשם כתביעה שלי ולא תעלה לי את הפרמיה בשנה הבאה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מזל שאין נפגעים בנפש ורק ברכוש.

לגופו של עניין לעולם אל תפנה למוסכי הסדר זה פשוט ביזיון מה שהם עושים וחוסכים ברכבים. לגבי פליקס... מח' הפחחות צבע שלהם היא סבירה, ולמה אני מתכוון ? גם אם נניח (ואתה חייב להתעקש) שיתקינו לך פגוש חדש ומקורי, הצבע לעולם לא יתאים במדויק לצבע רכבך (שמש, אבק). זה מניסיון של שתי מכוניות שהוכנסו למח' פחחות צבע של פליקס. אבל במקום בו עומד היום המוסך השני של פליקס (אם אני לא טועה ברח' בן אביגדור) היה מוסך פחחות צבע של אומן ששמו אביגדור. אביגדור היה בפירוש אומן פחחות צבע. הבו לו מכונית בת X שנים ואביגדור יתאים את צבע הרכב בדיוק מדהים. מה שכן הוא נורא יקרן, מתעסק רק עם מרצדס/ב.מ.וו/יגואר וכו' אבל מקבל גם רכבים של העם.

היום אביגדור (אם אני לא טועה) עובד במוסך הכוכב של מרצדס ומקבל עבודות נוספות (לא רק של מרצדס). אם הביטוח משלם אני מציע שתיגש אליו לשם הערכת מחיר. אין שמאי במרכז הארץ שלא מכיר אותו, אתה יכול לשאול גם בפליקס מי זה אותו אביגדור (תפנה לוותיקים כמו אילוז או עמיר טורנר מנהל המוסך).

לגבי הביטוח - חברת הביטוח שלך פונה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע והיא זו שמשלמת על הנזק.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ssc, תודה על האינפו' הרבה, נראה שאתה מכיר טוב את פליקס ...

הרכב שלי צעיר יחסית (שנה וקצת) וגם לא סבל הרבה חניה בחוץ (לא אני לא עשיר פשוט במקרה שכרתי דירה עם חניה מתחת לעמודים). לכן אני לא בטוח שיש בעיה מהותית של התאמת הצבע, ופגוש שייצבע לפי הקוד המקורי כנראה לא יראה חריג. ממה שאני יכול להעריך בעין לא מקצועית, החלפת פגוש פותרת אצלי את רוב הבעיה.

עם זאת לאור ההילולים האלה שאתה שופך על אותו אביגדור, מעניין אותי באמת לבדוק מה הוא יכול לעשות. בעיקר אני מודאג מהדלת האחורית שלי, שעל פניו הפגיעה שם לא מצדיקה החלפה של כל הדלת ומצד שני אני חושש מכל מיני פתרונות חלקיים של יישור וצביעה. אני אבדוק אצלו. האם פשוט להיכנס עם הרכב למחלקת הפחחות של 'הכוכב' או שצריך לתפוס את אותו אביגדור אישית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קודם כל אתה יכול לפנות למוסך פליקס ולשאול אותם...תשאל את אילוז הוא בטוח ידע. לחילופין אתה יכול לפנות למוסך הכוכב ולשאול אותם אם אביגדור עדיין עובד אצלם.

אגב, אם מדובר רק בהחלפת פגוש אני מניח שמוסך פליקס יתאים לך או שתנסה אופציה יותר טובה במוסך הירקון שהוא צמוד למוסך המרכזי של צ'מפיון שיש להם מח' פחחות צבע לא רעה וככה תשאר במסגרת אחריות של היבואן.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז היום הסתובבתי קצת ולהלן התוצאות:

1. לצערי את הפגוש שלי ניתן כנראה לתקן ולא חייבים להחליף, מה שמשאיר את זה לוויכוח עם השמאי. הפגיעה בדלת עוד פחות מצדיקה החלפה, מה שעוד יותר מצער, ומגדיל את החשיבות של עבודה טובה.

2. במוסך הכוכב (רח' מיטב, ליד אופיס דיפו) לא יודעים מי זה אביגדור.

3. בפחחות של פליקס יודעים מי זה היה, אבל לא איפה הוא.

אם מישהו יודע איפה אביגדור, או פחח-אומן אחר, אנא המליצו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

bump לסגירת הנושא:

תזכורת קצרה - דפקו לי את הרכב מאחורה ברמזור סתם (אפילו לא תוך כדי בלימה, פשוט הנהג מאחורה לא שם לב ונסע ממצב עמידה).

אחרי שהיחס במחלקת הפחחות של פליקס היה בסגנון 'מה אתה רוצה מהחיים אנחנו נעשה מה שאנחנו יודעים, ומה שיצא יצא' החלטתי בהמלצת כמה חברי פורום ללכת לאוטופיקס (הרצליה פיתוח).

להלן התוצאות - הרכב תוקן כחדש:

- דלת אחורית מולאה יושרה ונצבעה ללא כל הבדל בגוון (אולי המדקדקים יבחינו, בשמש חזקה, בהבדל באופי הברק של הלכה, אבל יכול להיות שזה נדמה לי כי עדיין לא שטפתי את הרכב מאז).

- סמלים חדשים הודבקו במקום הישנים שהוסרו לצורך צביעה, ההדבקה נעשתה בדיוק מירבי ונראית מקורית.

- הפגוש הוחלף בפגוש מפירוק (חדש=3500ש"ח!) שהיה שרוט לגמרי אך לוטש ונצבע ונראה חדש !

בנוסף עובדי אוטופיקס (כולל מנהלי העבודה) הפגינו סבלנות מרשימה (!) לניג'וסים ולביקורים שלי וגם המליצו לי לאן לקחת את הפגוש הישן ולתקן אותו בתור spare.

סה"כ נזק 3 ימי השבתה ו-4350 ש"ח (לביטוח של הפוגע, כמובן).

שורה תחתונה, אוטופיקס אכן מעולים, ואכן יקרים, ולכן מצויינים למקרה שהביטוח מעורב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני שמח לשמוע שאתה מרוצה מהתיקון (גם בתור מישהו שהמליץ על אוטופיקס). טוב לדעתי שיש עוד כמה עסקים שמתייחסים נחמד ללקוחות שלהם.

לגבי המחיר, הם אכן יקרים לרוב, אבל שווה לבדוק הצעת מחיר גם אם הנזק מגיע מכיסך. מניסיון כאשר הביטוח משלם, לא פעם המחירים עולים קצת.

אני מבין שגם נהג הניסאן לא עשה צרות, שזה גם טוב.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שהלאון הכי יפה בהרצליה תוקנה כהלכה ובהצלחה.

"אוטופיקס" אכן מקבלים ביקורות מצויינות. בכל פגיעה שהכיסוי עליה הוא מצד הביטוח כדאי מאוד ללכת אליהם למרות שבגלל שהם לא מוסך "הסדר" ההשתתפות העצמית גבוהה יותר.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 שנים מאוחר יותר...
ובנימה קצת יותר מעשית:

קראתי את המדריך הזה שכתב turbo, ועוד כמה דפים ברשת ועדיין יש לי כמה שאלות:

התאונה פשוטה וקלאסית. הפגיעה אצלי מאחור ואצלו מקדימה. אני לא עשיתי כלום מלבד לעמוד ברמזור. סה"כ יש לי מזל שזה לא כמו במקרה שהיה בדרך נמיר, והוא לא דחף אותי לתוך צומת סואן, כי לי יש מנהג מגונה לעמוד בניוטרל ובלי ברקס.

לא ניסיתי להוציא ממנו הודאה בכתב, אבל לא נראה שהוא יעשה בעיות. האשמה בבירור שלו ונראה שהוא מכיר בזה. סה"כ מדובר אצלו ברכב ליסינג ואין לו הרבה אינטרס, יכול להיות אפילו שאין לו השתתפות עצמית.

לי אין עניין לעשות קולות של נכה ולהסתובב עם צווארון כדי להוציא כסף (אלא אם כן כמובן באמת יכאב לי הצוואר, מה שעדיין לא קרה). אבל אני רוצה להחזיר את הרכב שלי למצבו הקודם, כלומר חדש.

אני רוצה פגוש חדש ולא מיושר/צבוע. הפגוש אמור לספוג אנרגיה במקומי בתאונה וזה מה שהוא עשה, אני לא חושב שהוא מסוגל לעשות את זה שוב בצורה מוצלחת. הדלת האחורית מבחינתי צריכה לחזור למצבה הדנדש, גם אם זה אומר לצבוע את כולה או אפילו להחליף. אני גם רוצה שכל העבודה הזו תעשה אצל פחח מורשה יבואן ובחלקים מקוריים כמובן. כל זה הרי לא באינטרס של אף חברת ביטוח ...

ואחרון חביב, איך אני מוודא שאין לי עכשיו את אותו "קצה שילדה" ארור, שכל כך דובר בו בפורום ?

הכי חשוב שלא קרה לך כלום, אם אני מבין נכון יש לך תיבה ידנית. עמדת בניוטרל בלי ברקס והוא לא דחף אותך כמה מטרים קדימה ? אולי אמברקס משוך ? גם אני לא אוהב להחזיק ברקס ברמזור, אם האוטו לא זז בלי ברקס אני פשוט משחרר ואם מתדרדר אז מושך המברקס .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...