Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גניבת האוטו שלי והחזרתו -הסיפור המלא.

yosle
שימו לב! השרשור הזה בן 4566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה זמן התייעצתי כאן איתכם לגבי תיקונים באוטו לאחר הפריצה. והבטחתי את הסיפור המלא.

אז הנה:

ברשותי אוקטביה 1.9 2005 TDI (עם 115HP, הודות לשינוי מפות של superchips, וכך גם צריכת דלק בינעירונית עד 25km/L!) עם מנוי על איתוראן.

היינו בשבת אצל הורי אישתי, בגבעה הצרפתית בירושלים, רחוב אחד מהכפר הערבי "עיסאוויה".

בערך בשעה 3:00 בצהריים הטלפון שלי מצלצל. אני לא מקבל טלפונים בשבת, והייתי בטוח שזה טעות. רק העברתי את התיק עם הטלפון לחדר אחר.

מאוחר יותר אני מוציא את הבן שלי לפארק למטה, והוא שואל אותי: "אבא, איפה האוטו?" ... לאחר כמה שניות אני מבין את העניין, החזרתי אותו הביתה ואמרתי "הנה האוטו שלי מצטרף עכשיו לסטטיסטיקה של ה-7% של רכבים שאיתוראן לא מספיקים להחזיר". טוענים שהייתי חיוור כסיד...

יצאתי בריצה לקצה הרחוב, שם יש בד"כ ניידת. הפעם היו 2 ניידות. אני אומר לו על הרכב, הלוא מצביע למטה לכיוון הכפר למרגלותינו ואומר: הנה זה כל הבלאגן בשביל זה! הוא מייד עדכן בקשר שהוא עם הבעלים של האוטו, והם עדכנו את המשטרה ואיתוראן. מתברר שכיוון שלא עניתי, הם חששו שאולי חטפו את האוטו יחד איתי, וכיוון שהם בשיתוף פעולה עם המשטרה, הניידת של השכונה שלנו ביקרה אצלינו בבניין לראות אם הכל בסדר, אלא שלא היינו שם...

ובכן בכפר מתנהלת שיירה של הג'יפ של סיירי איתוראן, שישה ג'יפים של משמר הגבול, וביניהם יורד בניוטרל האוטו שלי, לאחר בדיקה של חבלן לוודא שלא הוטמן בו משהו.

מתברר שהם פרצו לאוטו דרך חלון, פרצו את הסוויץ, וכנראה גררו את האוטו רחוב אחד אל תוך הכפר הערבי, שם ירדו בניוטרל, וניסו לפרוץ הת ההנעה כדי שיוכלו להסיע אותו הלאה למקום בטוח יותר. קודם כל הם פירקו את מערכת האיתוראן, תוך כדי נסיעה, אבל אז נכנס לפעולה מערכת הגיבוי, שאותה לא הצליחו למצא. הם הצליחו לעקוף את העלוקה, אבל לא לפרוץ הת כספת המחשב, בשביל לחבר מחשב חילופי כדי להניע. יש מי שטוען שכן הניעו, אבל עדיין מחכה שדעת איך ייתכן.

אני עדיין לא עושה ביטוח מקיף לאוטו, אלא משקיע במיגון האוטו לגניבה. אם אני אכנס בעץ אני אשלם על זה, אבל המרכיב העיקרי בביטוח אוקטביה הוא הגניבות שלו.

ביומיום אני מרכיב חבק הגה של 750 שקל, עם רב-בריח וכמה קילו ברזל... לוקח שניות בודדות להרכיב ולהחזיר, אבל יהיה מאוד קשה לפרוץ. זה מאילו של "סנדלי רכב" במושב ישרש.

בלילה אני מוסיף סנדל מאותו יצרן,

ואני מתכוון להתקין בחלונות ציפוי נגד פריצה. זה כמו לחלונות כהים, אבל יותר עבה וחזק.

אני סבור שיותר נכון לפעול כך, מאשר לומר שהנבלים האלה יקבלו את האוטו אם איתוראן לא ישימו עליהם את היד, והעיקר אני יקבל את הביטוח. הם לא יקבלו את האוטו שלי, ויוצא לי כך גם הרבה יותר זול בטווח הארוך. ולאיתוראן אני משלם רק 40 ש"ח לחודש. השרות שלהם שווה הרבה מעבר לזה. ואת המיגונים אני שם כדי שלא להצטרך להוציא את ההוצאת של תיקון רכב אחרי גניבה. ואם נגנב בכל זאת, 90% שאיתוראן יחזירו אותו, לפי הסטטיסטיקה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי השירות של איתוראן תרשה לי לחלוק עליך.

אחרי שפעם אחת חזרתי מחו"ל ולא מצאתי את האוטו התקשרתי לאיתוראן שיראו אם הזיזו אותו או איפה הוא ותשובת המוקדנית היתה "אבל מי גונב שברולט?".

לגבי ביטוח הכל עניין של עלות מול תועלת. אם הרכב יקר וגניב והמקיף שלו זול אז שווה אבל אם לא אז פשוט לוקחים את הסיכון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של האוקטביה זה סיכון גדול, מול הוצאת ביטוח גדולה. זה הולך ביחד בד"כ. לכן אמורים למגן עם איתוראן ובנוסף הדברים הנוספים שאני שם.

המקרה שלך עם השברולט הוא יוצא דופן מאוד. וזה בהחלט מאוד מוזר. בהחלט לא תקין. אבל אני משער שחלק מהסיפור זה גם שהם ניסו להשיג אותך טלפונית ולא היית זמין, והם הניחו שזו לא גניבה, שלא בצדק.

אף אחד לא מושלם, אבל יש את אלו שעדיין מאוד טובים בלי להיות מושלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודש כשההורים שלי היו בחו"ל, אבא שלי השאיר את האוקטביה שלו (TDI מונית לשעבר) אצלי.

למרות שהאוקטביה בנזין החדשה שלי (ליסינג) היתה מטר ליד, באמצע הלילה אני מקבל טלפון מאיתוראן שמישהו מתעסק עם הרכב.

יצאתי מהבית ומצאתי 3 אנשים, אחד מהם עם לום גדול הולכים לכיוון הרכב.

הם לא הצליחו לפרוץ את הכספת של המחשב. כנראה הלכו להביא כלים וחזרו.

בכלאופן, הנזק לרכב היה כבד מאוד, והיה שווה להפעיל את הביטוח המקיף.

שברו פלסטיקים, סוויץ', החלפת מנעולים, צמות קרועות וכו'.

לא קלים חיי בעלי האוקטביות. רכב קודם שהיה לאבי גם היתה אוקטביה דיזל, גנבו לו אותה שבוע לאחר שקנה אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר חיפשתי רכב.

מצאתי לפחות 5 אוקטביות שעברו פריצה. הנזקים הפנימיים היו גדולים.

דשבורדים שבורים / פלסטיקה חסרה / עם סריטות סכין. פסטיקה שבורה. צמות מולחמות / מבולגנות.

אחד היה עם הגה עקום. ריפודים חתוכים.

היה אחד כחול. מהמם. עם וו גרירה. ספויילר. סנרוף מקורי. פנסים עדשה. מגזניום, מושקע מבחוץ. ומסתבר שהיה גם בפנים.

היה עליו מערכת. גנבו את הרכב. לקחו את המערכת. נסעו ברכב כשבוע. עד שאיתרו את הרכב. וכאשר הוא חזר.

הדש כולו חתכים עם סכין. פלסטיקה פנימית מכוסחת כולה. אין תריסי מזגן. אין כפתורים. כל הארזור של הרדיו שבור. חיצונית ופנימית.

הלוח שעונים אין לו תושבות. תלשו הכול. חיצונית. סריטות על כל הרכב. אין מגזניום. סן רוף שבור.

תיקנו ברכב. צבע. (לא ברמה גבוהה) פלסטיקה הרוב הוחלף. סנרוף הוחלף. דש בורד עם סריטות. אין מגנזיום (שהיו מקורי בדגם)

רצו על הרכב אחרי שרובו תוקן. 2,000 שקל מתחת למחירון. אמרתי לבחור תודה. וכמעט הרגתי אותו. נסעתי במיוחד לחדרה לראות אותו.

והוא היה רכב של סוכן מכירות כזה.

והביטוח חולני. רצו ממני בזמנו 9,000 שקל לשנה ביטוח.

הביטוח לבורה / גולף / סופרב - דיזל. היו בסביבות ה 5-6 לשנה.

בסוף וויתרתי וקניתי את הבורה שאצלי.

חיפשתי 9 חודשים. ומה ששבר אותי זה הביטוח. לבורה (שעלתה כ 8 אלף יותר מחירון) הביטוח זול יותר ב4000 שקל. לשנה.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שווה לא לענות לטלפון כשאיתוראן מתקשרים...

הבנת לא נכון: בעיקרון, אם אתה עונה אתה יכול לעדכן אותם מה עם האוטו, אם זה אתה שנוהג, או שאתה בודק שהכל בסדר עם האוטו בחנייה, כמו האחר כאן למעלה, שיצא ומנע מהגנבים לקבל את האוטו, שזה מאוד טוב, בפרט מבחינה קולקטיבית, שכך פחות סיכוי לגנבים לקבל את האוטו, פחות עניין לגנבים לפעול.

אם אתה לא עונה לטלפון, שזה המקרה שהיה לי בדיוק, הם מקפיצים לאיזור את הסיירים שלהם, וכן מערבים את המשטרה.

המקרה של השברולט מאוד מוזר, ולא תקין. והוא יוצא דופן כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם אוקטביה שווה את כל הכאב ראש הזה כדי שלא יגנבו לך אותו לא שווה להחליף רכב במיוחד שאתה גר בתפר עם מזרח ירושליים ?

JVC KW-AVX836

Hertz HSK-165XL @ Celestra FA475x

DC Audio Level 5 m2 12 inch @ DC Audio 3.5K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כנראה אתה צודק, אבל לעבודה שלי האוקטביה היא היחידה שגם פותחת ליפטבק ענק יחד עם התנהגות כביש סבירה מספיק. ולגבי הנבלים גנבי הרכב, אז עם המיגונים שלי יחד עם איתורן, הסיכון שלי כבר די נמוך. אני מחכה לידידינו מקו התפר שינסה להתעסק עם זה, וייתפס ע"י אוכפי איתוראן, כמו יתר עשרות חוליות מתחילת 2011!...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה כזה שירות?

ומה יש באוקטביה שהיא כזאת גניבה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה כזה שירות?

ומה יש באוקטביה שהיא כזאת גניבה?

מעבר לחלפים של נהגי המוניות, מדובר ברכב מאוד מוצלח, אמין וחסכוני (בגרסת הדיזל הידנית החביבה איך לא על המוניות).

הבני דודים שלנו לא טיפשים, הם מבינים ברכבים לא פחות מאיתנו ויודעים מה איכותי וכמה עולה כל דבר.

אין לאוקטביה יותר מידי מתחרים בסגמנט של סדאן דיזל ידני המאוד משתלם, ומכאן גם נגזר על גרסאות הבנזין להיגנב בעיקר בשביל חלפים.

אולי אם יותר אנשים כאן במדינה היו נוהגים כמו YOSLE ואשכרה דואגים למגן את הרכב כהלכה ולא טומנים את ראשם בחול, סומכים על זה ש"הביטוח יסדר הכל" ומשלמים סכומים לא הגיוניים בעליל עליו, אז יתכן ומצבנו היה יותר טוב.

SEAT Ibiza 2001 Stella, Automatic. :cry: נמכרה בצער רב :cry:

Toyota Yaris Hybrid 2014 Active, Automatic. :-Dהבייבי החדשה :-D

אני לא גזען, אני שונא את כולם במידה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר זאת הבעצם הסובארו DL בחדשה?

מה צריכת הדלק של דיזל ידנית?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...