דף 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 16
    חדש בפורום (< 41 הודעות)

רכב לא מניע באופן לא עקבי (דיהטסו סיריון 2008)

שלום,

לאחרונה הרכב שלי (דיהטסו סיריון מודל 2008 קצת פחות מ-3 שנים על הכביש) לא מתניע, באופן לא עקבי. כלומר: מדי פעם, בעיקר בהנעה ראשונה בתחילת היום או לאחר יום העבודה, הרכב לא מגיב כלל לסיבוב המפתח למצב הנעה. אין שום חיווי, פשוט כלום לא קורה. אורות, רדיו ועזרים אחרים פועלים כשורה. ברכב מותקן אימובילייזר שמצפצף בשמחה שהקוד נכון, אבל התנעה אין.

בכל פעם שזה קורה, לאחר כמה נסיונות או כמה דקות הרכב שוב מניע כרגיל, עד הפעם הבאה. ההתנהגות הזו חזרה כבר מספר פעמים, ולאחרונה החמירה - גם בתדירות הפעמים שבהן זה קורה, וגם בזמן ההתאוששות או כמות הנסיונות שנדרשים עד שהרכב מואיל בטובו להתניע. אם היה חורף הייתי חושב שזה קשור ל"מנוע קר" או משהו בסגנון, אבל עכשיו סוף יולי...

יש איזה כיוון לגבי מה יכולה להיות הבעיה? האם יש מה לעשות באופן עצמאי לפני לקיחת הרכב למוסך?

תודה מראש!

2. הסימלון של מנהל-המערכת

בעניין: אולי יעניין אותכם גם

ראש למגובבים הסימלון של yulianx

בעניין: רכב לא מניע באופן לא עקבי (דיהטסו סיריון 2008)

המצבר נבדק?
    היום:מיצובישי ספייס סטאר 2014 CVT וגם רנו קליאו 2012
    לפני: פיאט פנדה 2011 ידני.
    פעם: פיאט דובלו JTD 2002 ידני.

חדש בפורום (< 41 הודעות)

טרם נבדק שום דבר. יש איזו בדיקה שאני יכול לבצע בעצמי, או שרק מוסך?
    אני חושש ממצב שבו מוסכניק יזהה הזדמנות עסקית ויסביר לי שהמצבר הלך וצריך להחליף אותו גם אם זה לאו דווקא המצב.

חורך אספלט מצוי (> 2500 הודעות)

לפי התיאור הסטרטר לא מיסתובב כלל? האם נישמע כל רעש מעין "טיק" שכזה? ממליץ בתור התחלה לעבור על קטבי המצבר ועל חיבורי הארקה לרכב שאינם משוחררים. אם הכל תקין שם אני ממליץ לעבור לבדיקה של הסטרטר עצמו שיכול להיות שפשוט ניתפס מידי פעם (לא צריך לפרק שום דבר כדי לבדוק אותו וניתן ע"י דפיקות קלות עליו לבדוק אם הוא משתחרר). אם הוא מראה תקינות פשוט לעבור לכיוון הסוויצ' שיכול להיות שאינו סוגר מעגל הנעה תקין.

חדש בפורום (< 41 הודעות)

תודה רבה! קטבי המצבר נראים לי בסדר (אבל מה אני מבין). איך אני מזהה את הסטרטר?

בדר"כ הסטרטר יושב מאחורי סעפת היניקה למטה מעט מעל גלגל התנופה שאותו בעצם הוא מסובב עם סיבוב המפתח. סטרטר אמור להיראות כך:
    תמונות מוקטנות שצורפו תמונות מוקטנות שצורפו שם: images.jpg‏ - מספר צפיות: 438 - גודל: 5.4 קילובייט  

חדש בפורום (< 41 הודעות)

עדכון: הלכתי לבדוק את המצבר. הבודק הראה לי שהמצבר נותן מתח של קצת פחות מ-9V והמחט נופלת באיטיות, והסביר שזה "גבולי" וצריך להחליף. מדידה של הטעינה הראתה תנודות סביב 14 אמפר וזה הוסבר כתקין (אני מקווה שלא בלבלתי את היחידות).

לאור כל זה וכיוון שהמצבר בן כמעט 3 שנים, הוא הוחלף במצבר חדש בעלות לא מבוטלת. הבעיה היא שבסוף היום הרכב שוב דרש כחצי דקה של מפתח במצב start לפני שהסכים להתניע. יכול להיות שזו מחלת ילדות של המצבר החדש, או שמצבר חדש אמור להתניע כמו נמר החל מהיום הראשון וזה סימן שהבעיה במקום אחר?

נהג חדש (> 40 הודעות) הסימלון של lior218

ציטוט anavish כתב: הצג הודעה
    או שמצבר חדש אמור להתניע כמו נמר החל מהיום הראשון וזה סימן שהבעיה במקום אחר?
    נראה שהבעיה מלכתחילה במקום אחר.
    קצת חבל שלא ענית לשאלות של vogivog לפני שהחלפת מצבר (אבל אם עברו כבר 3 שנים אז זה לא נורא, עדיין חבל, אבל רוב הסיכויים שהיית מחליף תוך שנה בכל מקרה).
    אם "פתאום" יש מספיק חשמל לסטרטר אחרי כמה דקות זה די סימן שזה לא המצבר.
    מגעים איפה שהוא בצמה?
    איזושהי השהייה / קצר/ נתק באימובילייזר/קודן?
    יתכן וה"בנדיקס" של הסטרטר תקול. נתקלתי בזה באופן חמור בגרנד ליאונה ובחורף האחרון אצלי בגרנד ויטארה.
    למכירה מגאן קופה 1.6 אוטומט 2001 צהובה

חדש בפורום (< 41 הודעות)

בסיבוב המפתח לא נשמע שום צליל שהצלחתי לזהות, לא "טיק" ולא משהו אחר, פשוט שקט. אם משאירים את המפתח מסובב על start אז אחרי משהו בין 10 ל-30 שניות יש התנעה (בלי הקשה חוזרת של הקוד לקודן ובלי פמפום של גז). הבעיה נפוצה יותר אחרי שהרכב עמד הרבה זמן; בהתנעה מיד אחרי נסיעה אין בעיה בדרך כלל.

טרם הצלחתי לאתר את הסטרטר (לא לצחוק, יש אנשים שלא יודעים להתמצא מול מכסה מנוע פתוח) כך שאני לא יודע אם הוא מסתובב או לא, או אם לדפוק עליו עוזר במשהו.

איך אפשר לבדוק את הדברים שהזכרת (מגעים בצמה, נתק באימובילייזר, "בנדיקס" של הסטרטר תקול)?

נהג צעיר (> 150 הודעות)

יכול להיות שהקודן עושה בעיות...
    אצלי ביונדאי גטס ברגע שלא הכנסתי קוד וסבבתי לON כל החשמל עובד, אך שמנסים להניע אין תגובה של כלום גם לא של הסטארטר (כאילו הרכב מת).

צריך לבדוק את הקודנית (אלו הקודניות שלרוב שמים ברכבי ליסינג/השכרה - מצורפת תמונה), יש לבדוק שאולי הבעיה מגיעה ממנה, ללכת לחשמלאי ולבדוק לעומק.
    תמונות מוקטנות שצורפו תמונות מוקטנות שצורפו שם: t2kc9.gif‏ - מספר צפיות: 379 - גודל: 26.5 קילובייט  

עוד לא שמעתי על קודן שמבטל את הסטרטר לחלוטין אבל זו בהחלט סוגייה למחשבה אם זה אכן קיים. בכל מיקרה ממליץ להמשיך להיתמקד בכיוון הסטרטר או הסוויצ' עצמו.

נהג צעיר (> 150 הודעות)

שלום vogivog - אני אסביר את עצמי יותר..

ביונדאי גטס שברשותי (2009-ידנית) ברגע שנותנים קוד תקין ומסובבים סוויץ' נדלקת בלוח שעונים נורה עם ציור של רכב ומפתח עליו ואז אפשר להניע. ברגע שלא הכנסתי קוד ואני מסובב סוויץ' הנורה אינה נדלקת כלל ואי אפשר להניע אותו חוץ מאשר להפעיל את צרכני החשמל. משמע, ברגע שאני נותן סוויץ' עד הסוף אין בכלל רעש של הנעה, כאילו מסובבים על ריק, מזכיר את מה שהבחור פה מתלונן עליו.

זאת נקודה למחשבה והייתי בודק את זה במידה וזה היה הרכב שלי..

נהג נמרץ (> 500 הודעות) הסימלון של carbonfiber

מחזק את האבחנה של סטרטר תקול (או יותר נכון קלאץ' של הסטרטר).
    If you live by the GUN
    You die by the GUN

נהג צעיר (> 150 הודעות)

anavish - למען כולנו, אנא עדכן אותנו בפתרון הבעיה.

16. הסימלון של מנהל-המערכת

בעניין: אולי יעניין אותכם גם

חדש בפורום (< 41 הודעות)

עדכונים: לאחר החלפת המצבר הרכב שוב לא הניע פעמיים ברציפות (כלומר בערב של אותו יום ובבוקר למחרת) אבל מאז הבעיה לא חזרה. עברו כבר כמה ימים, ולפני ההחלפה זה היה קורה כמעט בכל התנעה; כלומר בהחלט יש שיפור במצב, אבל העובדה שזה כן קרה אחרי החלפת המצבר מדאיגה אותי.

כמו כן שמתי לב לתופעה מעניינת: כשהמפתח על ON אבל לא על START, אמורה להידלק נורה בדאש-בורד שמציינת את ההילוך הנוכחי (P מן הסתם). כשהרכב מסרב להתניע, גם הנורה הזו לא נדלקת (במצב ON). כלומר, במצב ON, לפני סיבוב המפתח ל-START, כבר אפשר לצפות מראש האם הרכב יתניע או לא, לפי נורת ההילוך. אני לא יכול להסיק מזה שום דבר, אבל נשמע לי שזה פחות מתאים לבעיה בסטרטר. מה אתם אומרים?

דף 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. רכב לא נפתח[סיריון 2008] כ.נערכה
    By eran1390 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 03/11/10, 12:11
  2. רנו מגאן לא מתניע באופן לא עקבי
    By mosh667 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 16
    הודעה אחרונה: 25/09/09, 12:25
  3. דיטסו סיריון 96 1.0 לא מניע
    By 114508534 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 17
    הודעה אחרונה: 16/10/08, 16:41
  4. רכב לא מניע באופן חלק... כדאי להחליף שמן מנוע ?
    By fly by wire in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 31/05/07, 0:51
  5. תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 11/01/06, 11:32

כללי פרסום הודעות

• לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך הודעות
  •