Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכללה או אוניברסיטה פתוחה ?

Accent Coupe
שימו לב! השרשור הזה בן 4650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים

אני יודע שהנושא הזה דיי נטחן, וגם אני חרשתי את גוגל לגבי הדבר, אבל אני רוצה לשמוע גם פה דעות של אנשים בעלי נסיון וכך אולי אוכל להחליט סוף סוף לגבי ההחלטה שגורמת לי כבר לבעיות שינה בחצי שנה האחרונה, ואני צריך להחליט עד שבוע הבא סופית.

לפי מה שהבנתי ההבדלים בין המכללה לאו"פ הם:

1.שבאו"פ צריך הרבה יותר משמעת עצמית ולימודים עצמיים בבית מאשר מכללה שבה יש הרבה יותר תמיכה בסטודנט ותרגול.

2.תואר באו"פ נחשב הרבה יותר מתואר במכללה, מבחינת המעסיקים כמובן.

3.רמת הלימודים והקושי הם יותר גדולים באוניברסיטה הפתוחה.

4.תואר באו"פ נמשך יותר זמן מתואר במכללה, זה בגלל שבאו"פ יש יותר קורסים שצריך לעשות על מנת להשלים תואר ?

5. שכר לימוד הרבה יותר גבוה במכללה.

כרגע לא עולים לי עוד דברים, אם יהיה משהו אז אוסיף, אשמח אם מישהו יעלה עוד נקודות/דעות/כל דבר שיכול לעזור לי להחליט את ההחלטה הגורלית.

תודה.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. זה הכי חשוב ואתה צריך להכיר את עצמך כדי לדעת אם יש לך תחת עם משמעת עצמית או אין לך.

2 ו 3 לא ממש נכון מהנסיון שלי, תלוי מול איזה מכללה אתה משווה.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עניין המחיר, הפתוחה ממש לא זולה.

בגדול ממה שראיתי מחברים (גם כאלו מאוד ממוקדים) הפתוחה זה מקום שכמעט אי אפשר לסיים בו.

גם עניין הקושי הוא בגלל חוסר ההנחיה , וכשיש הנחיה זה לא תמיד מי שכותב את המבחן.

בגדול - אם אפשר אז לא הפתוחה.

חלק מהתואר זה להכיר את האנשים מסביב וללמוד ממרצים שהם בקידמת התחום שלהם , שני דברים שממש לא קורים בפתוחה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד בפתוחה,

התואר נמשך הרבה מאוד זמן, בערך 5 שנים ויש לי עוד שנה + (תלוי כמה אני ישקיע).

המבחנים מאוד קשים (אני לא מדבר על הקורסים ברמת פתיחה, אני מדבר על הקורסים היותר מתקדמים ),

צריך משמעת עצמית גבוהה, בעיקר ללמוד באמצע השנה ולא לחכות כמה ימים לפני מבחן.

בקיצור אם אתה מתכוון לעבוד משרה מלאה ויש לך משמעת עצמית, תלמד בפתוחה,

אם יש לך 3 שנים להשקיע רק בלימודים ולא לעבודה, תרשם למכללה.

בהצלחה.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואר לוקח יותר זמן בפתוחה מכיוון שהסטודנטים מורחים את הזמן ופורסים את כמות הקורסים ליותר זמן ?

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

אם יש לך זמן לא למרוח את זה - אל תעשה בפתוחה.

כל היתרון בפתוחה הוא עניין הזמן , החסרונות לעומת זאת עצומים.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלמד בפתוחה.

אף אחד מהחברים שלי (כולל אני ) לא הצליח לסיים את לימודיו שם.הספרים זוועתיים ,המרצים (בשעות התרגול המעטות והכמעט בלתי קיימות ..) זוועתיים והתואר ארוך ונמשך כמסטיק שהתחמם בשמש.חסוך מעצמך את עוגמת הנפש.

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה תואר בכלכלה עם חטיבה בניהול,

אבל אביב כמה קורסים נשארו לך (אם אתה עדיין שם)?

אני אישית מכיר 2 חבר'ה שסיימו,

ועוד 3 ידידות שנשאר להן קורס אחד ,

אפשר לסיים את התואר, צריך משמעת עצמית ולהתמיד.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא כזו-

1. תעשה כל מאמץ שאתה יכול ללמוד באונ' רגילה. אם מדובר בתנאי קבלה תתאמץ קצת. אם מדובר בעבודה במקביל ללימודים אכן אוניברסיטה רגילה זה לא ממש הולך.
  2. תבדוק אם יש מסלולי מעבר מאו"פ לאוניברסיטאות רגילות. ככה תוכל להתגבר על עניין תנאי הקבלה (אם זו הבעיה).
  3. אם אין מצב בשום אופן שאתה לומד באוניברסיטה מן המניין לדעתי כאמירה כללית מכללה עדיפה משמעותית על או"פ. אני לא יודע ספציפית לגבי מנהל עסקים, את זה צריך לברר. אם יש מכללות נחשבות בתחום (אני מאמין שכן) יהיה לך הרבה יותר קל ונוח ללמוד שם.
  4. מעסיקים שמעדיפים תלמידי או"פ על תלמידי מכללות אקדמיות עושים שגיאה רצינית, זה רק מראה שאין להם מושג מה הולך במציאות.
  5. אני אומר לך מהיכרות קרובה מאד עם מכללה נחשבת ועם או"פ- הרמה של הקורסים באו"פ לא מי יודע מה- רחוקה מאוניברסיטה וגם נמוכה יותר מבמכללות הטובות כדוגמת חולון. לפחות ככל שיצא לי להתקל ממקצועות המדעים.
  6. הלימודים באו"פ הרבה יותר קשים- אתה לא מקבל את החומר בצורה מסודרת, אין כמעט קבוצות מגובשות שיכולות להשיג ולהעביר חומר. בכל דבר אתה לבד ואתה צריך לשבור את הראש הרבה מאד. בפועל זה או ידרוש ממך הרבה יותר מאמץ או יוריד לך את ההישגים.
  7. אלא אם יש לך בעיה רצינית עם מסגרת או שאתה מתכוון למשוך את התואר ללא הגבלה אין שום סיבה ללכת לאו"פ.
  8. אם אתה הולך למכללה תקפיד שהיא תהיה מכללה אקדמית ותלך למכללה הטובה והנחשבת ביותר באותו מקצוע.

הכי חשוב שאיפה שלא תהיה תשקיע הרבה. אם אין לך תחת אז תדביק את עצמך לכיסא. תפציץ בציונים, זה תמיד ישחק לטובתך- "הזורעים בדמעה ברנה יקצורו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב אני חייב לסייג.

עברתי מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב (בכלכלה).

1.אתה סותר קצת את עצמך, אתה אומר שבפתוחה הלימודים קשים מצד שני הרמה במכללות יותר גבוהה. בהרבה מקרים הקושי בלימודים מצביע על רמה. הרמה שמגיעים בכלכלה בפתוחה גבוהה מהמכללות בצורה משמעותית.

2. אני לימדתי שתי בחורות שלמדו במכללה מאוד נחשבת והרמה שם הרבה יותר נמוכה מהפתוחה, למעשה בדיחה.

3. אתה עובד לפי מה שאתה מכיר, כמו שרשמו פה יש אנשים שסיימו (מכיר כמה במדעי המחשב), אני אישית למדתי עם כמה אנשים מעבר לשיעורים וביותר מקורס אחד. יש פורומים וספרים שאלו דברים שאין בכל אוניברסיטה וכל מכללה. יש שיעורים בווידיאו והמנחים שהיו לי היו לא רעים יחסית לאוניבריסטה והכיתות תמיד קטנות. אין יום שאין הנחיה בטלפון ממרצה כך שאין מצב שאין תשובה לשאלה.

בעניין השכ"ל, האוניברסיטה הפתוחה בהתחלה יותר יקרה אבל אחרי מספר קורסים מקבלים החזר ובסופו של דבר המחיר כמו אוניברסיטה. (9K בערך לשנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שהרמה בפתוחה יותר גבוהה מנגיד המכללה למנהל או הבין תחומי - אתה קצת חיי בסרט.

3. שיעורי וידאו קיימים בהרבה מקומות.

ודבר אחרון - קושי - לא מצביע על רמה. רק על זה שאין לך הנחיה טובה.

הרבה מללמוד זה גם עם מי אתה לומד , ממי אתה לומד (מרצה טוב זה דבר יותר חשוב מכל דבר אחר) ומה , לא רק כמה קשה.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהל עסקים.

תואר ראשון במנהל עסקים זה תואר מאוד, אבל מאוד מאוד מאוד מאוד כללי. אני מקווה שברור לך שניהול של עסק זה לא משהו שאפשר ללמוד באוניברסיטה. זה לא שאתה מסיים את הלימודים ושבוע מאוחר יותר אתה מנהל את בנק הפועלים, במקרה הטוב תסיים את הלימודים ותגיע לנהל את השולחן שלך. אני לא מנסה לבאס אותך, אני פשוט מנסה להסביר לך שבתחום הזה מוסד הלימודים בו למדת ורמת הקושי הם בעלי רמת חשיבות משנית. הרבה יותר חשוב שיהיה לך:

א. כריזה, כושר ניהול טבעי, ניסיון או כל קבלה אחרת שתשכנע מעסיקים להעסיק אותך.

ב. קשרים עם גורמים בשוק.

א' זה משהו שקשה ללמוד באקדמיה. ב' זה משהו שאי אפשר ללמוד בכלל אבל בהחלט אפשר לרכוש אותו לאורך הדרך. אם אתה חבר לספסל הלימודים של הבן של יצחק תשובה, יש סיכוי סביר שאחרי הלימודים הוא יזרוק בשבילך מילה טובה אצל כוח האדם ושבוע אחר כך תנהל איזה משהו שקשור למשהו שקשור למשהו שקשור לשני אנשים עם מקדח שמחפשים נפט.

בקיצור, אם אתה כישרון טבעי תלך ללמוד איפה שהכי קל והכי זול.

אם אתה לא כישרון טבעי, תמשכן כלייה + לבלב + טחול + ריאה ותלך ללמוד באחד המוסדות היותר יוקרתיים ויקרים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...