Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגברה - פסיבית, חיתוך - פסיבי, הנחתה - אקטיבית?!

שימו לב! השרשור הזה בן 4668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

:-P

למי שזוכר איפה זה התחיל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=372732&highlight=%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%AA%D7%94+%D7%A9%D7%9C+%D7%9E%D7%94%D7%A4%D7%9B%D7%94

אז עכשיו אני אומר לכם איפה זה ממשיך לשלב 2

אני הולך לשדרג את הטוויטרים מHAT אימג'ן לHAT L1 בהתנגדות 8 אוהם

זה מצריך ממני לשנות את הקבלים ל3.9 מיקרופאראד עבור נקודת חיתוך של 5K

ואני לא הולך לעשות להם LPAD פסיבי\קשיח משני נגדים שייצרו הנחתה של 6 דציבל אלא אני הולך להשתמש במערך נגדים אקטיבי שהוא בעצם L_PAD של יונג עמיד ל50 וואט (צריך להספיק מעל ומעבר)

מה שאני הולך לבחון כאן זה את השיפור שאני אשיג משיפור הטוויטרים ביחד עם השיפור שאני אשיג בגמישות הרבה שאני הולך להפיק מיכולת איזון ההספקים בתוך הקרוס הפסיבי שלי בצורה אקטיבית של הנחתת הטוויטרים לעומת הגיין הכולל לכל הסט.

תמונה אחת

חברים זה יקח לי הרבה זמן הפעם עד שאני אמצא זמן פנוי וגם מתוכנן שינוי הגברה למגבר שני ערוצים כלשהוא - יהיה מעניין :wink:

DSC_0047.JPG

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אפשר להביא LPAD כפול ואז בעצם אתה מקבל מערך אחוד - הבעיה היא שיש רק דגם אחד כזה והוא נועד להספק לא שפוי של 200 וואט ולכן אני מאמין שגם יזלול לא מעט הספק וגם מאוד יקר.

זה אחד לכל צד אבל יש בזה יתרון מסויים בה אתה בעצם יכול להנחית כל צד בנפרד ואז יש לך שליטה מוחלטת על איזון הטוויטרים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אממממ צעד נוסף

הקבלים של הטוויטרים L1 8 אוהם כבר מולחמים ל L-PADים של YUNG כמו שאתם רואים

לשלב הבא אני צריך להחרים את המלחם של אבא שלי לאיזה סוף שבוע ולפרק את הקיק-פאנלים של הקורולה לאיזו שעה קלה :-P

לפני כן כמובן - אני הולך לבדוק בבית על הטוויטרים שהמעגל אכן עובד.

נשאר לי לקחת את הסלילים מהקרוסים הקודמים ולהעביר אותם לקרוס שאני בונה לסט לאחר השדרוג של הטוויטרים.

תמונה נוספת...

photo.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא

יש לי מלחם דיגיטלי של HAKO בבית של אבא שלי - ראיס אל מוהנאדיס :-D (מהנדס ראשי בערפייית)

אז זה יחכה קצת - גם ככה אין לי זמן בשיט לעבוד על משהו (ימי ראשון אני מבלה בעבודה מ8 בבוקר עד אחת בלילה - כשיש לך ידע ייחודי זה טוב, אבל יש לזה גם מגרעות מתברר :?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכוון להשאר עם הראוסטטים - בתכלס הנחתה של 3 או 6 דיבי צריכים לעשות כאן את העבודה היטב

במידה ומשהו יקרה לראוסטטים - אם כי, הם מיועדים להספק של 50WATT והטוויטרים האלה יראו הרבה פחות - הרבה הרבה פחות :-D

אני יודע שבתמונה הם נראים מפלצתיים - אבל הם קצת יותר קטנים ממה שזה נראה בתמונה - הקרוס אובר שאני בונה (המארז הכוונה) יקח פחות או יותר את אותו המקום כמו כל קרוס מכובד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי. תגיד, אם לא אכפת לך לשנות את העכבה שרואה המגבר (אני מניח שלא איכפת לך?), למה לא לכוונן עם הראוסטטים ואז להחליפם בנגד הספק אחד בטור אחרי הקרוס? נראה לי פשוט יותר, קטן יותר, אין מכניקה שתתקלקל, ופחות חום שישתחרר במארז הקרוס.

אבל אולי אתה מעדיף גמישות.

תקנו אותי אם אני תועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לעכשיו אני מעדיף גמישות כי התכנית המלאה היא להוסיף לקרוס הפסיבי הזה גם כן מידריינג' ואז יחסי הגומלין הם כבר מאוד רגישים וצריך גמישות רבה.

אין לי שום בעיה אחרי שאני אראה מה ההנחתה הרצויה לבנות גם כמה LPADים סטטיים.

ודווקא חשוב לי מאוד שהעכבה לא תשתנה בין מנגנון ההנחתה לבין הקבל כי הקבל הזה קובע את נקודת החיתוך ולכן חשוב שצורת ההנחתה תהיה מעגל LPAD

אם אני מחליף את הLPAD אז צריך להחליף את זה לנגד אחד בטור ונגד אחד במקביל לפני הרמקול בכדי שהעכבה אחרי הקבל לא תשתנה.

לא בעיה לעשות את זה וכבר עשיתי את זה בשרשיר אחר שבו בניתי את הגרסא הראשונה של הקרוס הפסיבי רק שהטוויטר הוא 4 אוהם והפעם אני הולך לשים טוויטר 8 אוהם. לא רציתי בזה אבל זה טוויטר עם רמת פירוט הרררררבה יותר גבוהה אז זה אמור להצדיק את המאמץ.

איך אומרים?

נחיה ונראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודווקא חשוב לי מאוד שהעכבה לא תשתנה בין מנגנון ההנחתה לבין הקבל כי הקבל הזה קובע את נקודת החיתוך ולכן חשוב שצורת ההנחתה תהיה מעגל LPAD

אז אתה מתכוון שאתה משתמש ב LPAD בכדי שהקבל יראה עכבה 'קבועה' ולכן נקודת החיתוך תשאר קבועה תוך כדי שאתה משנה את הנחתת הטוויטר? אני מבין, אבל עדיין תוכל להמיר זאת בנגד אחד בסוף, רק שתצטרך לשנות את הקבל...באמת קצת בלאגן.

אגב, למה אתה רוצה להנחית? התנגדות הוופר שלך לא 4 אום?

תקנו אותי אם אני תועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנגדות הוופר היא 4 אוהם אבל לא את הוופר אני צריך להנחית אלא את הטוויטר.

מה שקורה זה שהסט שני חלקים מוגבר פסיבית ואז, למרות שישנה חלוקת הספק כלשהיא בין הרכיבים - הטוויטר עדיין "רואה" יותר מידי הספק כשהוא יושב על אותו ערוץ הגברה של הוופר והתוצאה היא אחת משתיים:

1. הוופר אנמי והטוויטר נעים.

2. הוופר עובד נהדר אבל הטוויטר צורח ושוחט אותך.

בכדי למנוע את זה עושים אחד משני דברים:

1. מפרידים בין ההגברה של הטוויטר להגברה של הוופר

2. מנחיתים את הטוויטר :-D

בהינתן העובדה שהמגבר שלי מספיק חזק בכדי להרים את שני האלמנטים ביחד לכל אורך הספקטרום - הפתרון הזול והפשוט יותר והמהיר יותר הוא להנחית את הטוויטר.

וזה בדיוק מה שאני עושה - למה דווקא עם LPAD גמיש ולא זוג נגדים סטטיים? - כי אני יודע מה ההנחתה שאני צריך לטוויטר 4 אוהם במקור.

אני לא יודע מה ההנחתה שאני צריך לטוויטר 8 אוהם - ואם אתה חושב שבגלל שההתנגדות של הרמקול כפולה אז אני פשוט צריך להנחית בחצי מההנחתה שהיתה לטוויטר 4 אוהם - על הנייר אתה צודק, בחיים המעשיים זה לא ככה בגלל אלף ואחד משתנים שקשורים רק לזה שהחלפתי טוויטר אחד באחר ויש להם נתונים שונים וזה גם קשור לכך שגם טוויטר 8 אוהם עדיין יראה מספיק הספק מערוץ ההגברה בכדי להחריש אותי...

אז אני מעדיף ללכת על אופציה גמישה יותר שעדיין משאירה אותי בהגברה פסיבית של הסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר אני יודע למה מנחיתים, השאלה היא למה אתה בטוח שתצטרך להנחית עכשיו שהטוויטר שלך יורד לחצי מההספק, האם הנצילות שלו גבוהה יותר מהקודם או שהקודם היה כ"כ חזק שאין לך ספק בכלל...

תקנו אותי אם אני תועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אכלתי מספיק סטים פסיביים בחיים שלי לדעת שזה נדיר בצורה בלתי רגילה שלא צריך להנחית טוויטר.

יתכן ואתה צודק אבל לראוסטט יש מצב של 0 הנחתה - במקרה הכי גרוע, בכדי שלא יאכל הספק, אני פשוט אסלק אותו מהדרך ע"י עקיפתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...