Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין סופר מיני 1300 למיני 1250

monomono
שימו לב! השרשור הזה בן 4701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מצליח להבין מה עדיף ברכב סופר מיני סטייל סיריון או סוזוקי ספלאש ואפילו הסוויפט החדשה לדוגמא מול רכב מיני כמו הפיקנטו או הספארק.

שתיהן כמעט עם אותו נפח מנוע , הפיקנטו אפילו יותר גדולה במידות מהסיריון , יותר בטיחותית (6 כריות אויר) , אמורה להיות יותר חסכונית ופחות מזהמת /

עושה רושם שההבדל היחיד הוא המחיר - רכבים שעולים 85-105 אלף ש"ח מקוטלגים כסופר מיני ואלה שעולים פחות מ-80 מקוטלגים כמיני בלי קשר לנתונים טכניים .

אז מישהו יכול להסביר להדיוט כמוני למה הסיריון מקוטלגת כסופר מיני והפיקנטו כמיני? ואיך בדיוק קובעים אם הרכב הוא מיני או סופר מיני - האם יש סטנדרטים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שעלית על זה!

לדעתי פשוט עובדים עלינו בעיניים.

אתה מקבל רכב טיפה פשוט יותר (אלטו לעומת סוויפט), ב-60,000 במקום 100,000.

ההבדל במחיר פשוט אסטרונומי.

אני לא הייתי קונה סופר מיני בכלל, רק רכבי מיני, ועובדה שיש להם ביקוש אדיר והיצרנים לא עומדים בקצב!

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון לא באמת דוגמא טובה. היא עתיקה והמחיר שלה באמת לא מצדיק את עצמו.

תנהג על סוויפט או מיקרה ובכל זאת תראה לא מעט הבדל בין רכבי המיני. האם הוא שווה את ההפרש במחיר? לדעתי ממש לא, אבל בין הרכבים הבדלים מורגשים.

חוץ מזה, יש סופר מיני כמו הפולו והפאביה עם 1.2 TSI שזו כבר ליגה אחרת לגמרי.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שנייה לרגע את נושא המחיר בצד . האם יש הבדל בין המנועים ? ואם כן מהו ? האם יש הבדלים טכניים מהותיים שמעניקים למכונית תואר של סוםר מיני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה יכול לומר רק מי שלא נסע ברכבים האלו ואולי לא נכנס אליהם..

הסוויפט יקרה, זה נכון, וההפרש לעומת הרכבים הפשוטים לא קטן, אך בעיניי שווה כל שקל (למי שיש את הכסף).

יתרה מכך, עם המבצע החדש של חבר, הסוויפט היקרה ביותר מתומחרת רק ב-4000 ש"ח פחות מה-SX4 ועדין היא הרכב העדיף בעיניי. אפילו אם המחיר היה זהה, הרכב פשוט יותר מוצלח מכל בחינה שהיא.

הקטנות מאוד טובות לייעוד שלהן. אבל להשוות אותן לסופר מיני זה כמו להשוות A4 ל-A6 או C קלאס ל-E קלאס וכן הלאה..

ההבדל הוא לא בהכרח במנוע. לפעמים אפילו מדובר במנוע זהה, ההבדלים הרבה יותר מהותיים מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה יכול לומר רק מי שלא נסע ברכבים האלו ואולי לא נכנס אליהם..

ההבדל הוא לא בהכרח במנוע. לפעמים אפילו מדובר במנוע זהה, ההבדלים הרבה יותר מהותיים מזה.

אתה מדבר על הבדלים מהותיים אבל לא אומר כלום , תפרט בבקשה מה בדיוק ההבדלים - הרי המנוע אותו מנוע לפי מה שאתה טוען , גודל הרכב אותו דבר אז מה בדיוק שונה פה ? העיצוב ? כמה אביזרים ? ועדיף שתתייחס יותר לספלאש ולא לסוויפט כי הסוויפט באה גם במנוע של 1500 שפה אני עוד יכול לקבל את ההבדל המהותי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל הרכבים מתחדשים באותו זמן ולכן בכל קטגוריה תמצא בכל רגע שתבחר רכבים חדישים שרק הוצגו לפני כמה חודשים שחיים בכפיפה עם רכבים ישנים ומיושנים.

בנוסף לעניין הטכנולוגיה, יש גם זחילה מתמדת בגודל של המכוניות (הן כל הזמן הולכות וגדלות).

אם אתה משווה את הסיריון לפיקנטו אז באמת יש פה בעיה גם בגודל וגם בטכנולוגיה.

מצד שני, אם תשווה כמו שאמרו את האקו-מיקרה לאלטו אז ההבדל בין הקטגוריות לדעתי כבר צריך להיות יותר ברור לך.

עוד שנתיים האלטו תציג דגם חדש, חדיש וגדול יותר ואתה תוכל להתפלא שוב מה ההבדל בין האלטו למיקרה ולמה עובדים עלינו. :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על הבדלים מהותיים אבל לא אומר כלום , תפרט בבקשה מה בדיוק ההבדלים - הרי המנוע אותו מנוע לפי מה שאתה טוען , גודל הרכב אותו דבר אז מה בדיוק שונה פה ? העיצוב ? כמה אביזרים ? ועדיף שתתייחס יותר לספלאש ולא לסוויפט כי הסוויפט באה גם במנוע של 1500 שפה אני עוד יכול לקבל את ההבדל המהותי .

אתה טועה. הסוויפט מגיעה כיום עם מנוע 1,250 ליטר, ואני משווה אליה.

הבדלים מהותיים:

1. בראש ובראשונה, ההבדל הראשון בין מה שמוגדר סופר מיני למיני הוא הגודל. סופר מיני תמיד תהיה גדולה יותר מאחותה הקטנה של אותו יצרן.

2. איכות החומרים. לא מדובר על הבדל קטן ומורגש רק בעין מקצועית. כל אחד שיכנס למכוניות האלו מיד ירגיש בהבדל. במיני אתה קצת מרגיש שנכנסת לצעצוע ולא לאוטו. התחושה בסופר מיני זהה לרוב לתחושה במשפחתיות ואיכות החומרים דומה.

3. בטיחות. בדר"כ ההבדלים מאוד מאוד גדולים.

4. אבזור. שוב, הסופר מיני לרוב תהיה מאובזרת כמו המשפחתית של אותו יצרן (ולפעמים, כמו במקרה של הסוויפט, יותר מהמשפחתית).

בגדול, סופר מיני היא בדר"כ רכב איכותי שההבדל בינה לבין המשפחתיות הוא בגודל בלבד ולא ברמת הבטיחות, אבזור או חומרים.

מיני זה רכב בסיסי, שבשביל המחיר הנמוך חסכו בו באיכות החומרים, בטיחות ובאבזור כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה.ן.

אני התכוונתי לסוויפט הישנה שהיתה 1500 והורידו אותה ל-1250 אבל כל שאר הפרמטרים כנראה ששופרו ככה שגם אני לא הייתי משווה סוויפט לאלטו . אבל אתה שוב מושך את הוטיעון לכיוון הסוויפט ואתה כנראה צודק בנקודה הזאת . אבל עזוב את הסוויפט בצד , בוא תשווה את הפיקנטו האוט' שהיא 1250 לספלאש שגם היא 1250 ותגיד לי עכשיו מה בדיוק ההבדל המהותי חוץ מהשם סוזוקי (שכבודו במקומו) ולמה האחת מוגדרת כסופר מיני ב-92000 והשנייה כמיני ב--76000-74000 . ולא בין הסוויפט לאלטו כי כאן גם אני רואה את ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי לסוויפט הישנה שהיתה 1500 והורידו אותה ל-1250 אבל כל שאר הפרמטרים כנראה ששופרו ככה שגם אני לא הייתי משווה סוויפט לאלטו . אבל אתה שוב מושך את הוטיעון לכיוון הסוויפט ואתה כנראה צודק בנקודה הזאת . אבל עזוב את הסוויפט בצד , בוא תשווה את הפיקנטו האוט' שהיא 1250 לספלאש שגם היא 1250 ותגיד לי עכשיו מה בדיוק ההבדל המהותי חוץ מהשם סוזוקי (שכבודו במקומו) ולמה האחת מוגדרת כסופר מיני ב-92000 והשנייה כמיני ב--76000-74000 . ולא בין הסוויפט לאלטו כי כאן גם אני רואה את ההבדל.

השוואה בין רכבים של יצרנים שונים היא בעייתית. בנוסף, אני לא הייתי מגדיר את הספלאש כסופר-מיני, אלא כמיני יקרה.

ההבדלים בינה לבין הפיקנטו קיימים, אך הרבה פחות מהותיים.

היא יותר מרווחת מהפיקנטו, אבל לא בהרבה.

יותר בטוחה, אבל לא בהרבה.

יותר מאובזרת, ושוב - לא בהרבה.

הפיקנטו היא גם רכב די נדיר במחוזותינו. היא מאוד משתלמת ביחס למחיר שלה, ולא מעידה על כל הקטגוריה שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו היא גם ..... ולא מעידה על כל הקטגוריה שלה.

לא נדירה ולא יוצאת דופן, כמו שכבר ציינתי, היא פשוט הכי חדשה, אבל ככל הנראה שניכם כ"כ להוטים להתווכח אחד עם השני שלא שמתם לב.

תוך מקסימום שנתיים היא תהיה המיושנת הקטנה והכי לא מאובזרת בקטגוריה שלה, אלא שעד אז, הסטנדארט (איבזור וגודל) של הסופר מיני יהיה כבר שונה לחלוטין.

זה לא משהוא חדש, רק 100 שנה זה ככה, מעניין שלא שמתם לב עד היום.

אני לא כ"כ זקן ואני זוכר "חידושים טכנולוגיים מהפכניים" בסופר מיני כמו הגה כח, ח"ח, נעילה מרכזית, 16V, מראות חשמליות, ABS, כריות אויר ושאר דברים שהיום נראים לנו טבעיים ביותר לרכב מיני.

אם אני זוכר נכון, על הקופרה 2 היה כתוב מאחורה בגדול POWER STEERING :shock::lol: (ושלא תהיה טעות, לא מדובר באיזה גרוטאה משנת טרפפ"ו אלא ברכב אירופאי משנת 1999).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה הסיבה. היא גם הכי חדשה, אך שנינו יודעים שיגיעו רכבים חדשים יותר פחות מוצלחים ו/או יותר יקרים.

עובדתית, כיום היא המוצלחת ביותר למחיר שלה ובהפרש יחסית גדול לעומת המתחרים. היא לא מעידה על כלל הקטגוריה כיום, מכיוון שנעשתה איזושהי קפיצת דרך בעיקר מבחינת התמחור הנמוך שהמתחרים טרם ביצעו, לפחות בדגמים שנמכרים כיום בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, על הקופרה 2 היה כתוב מאחורה בגדול POWER STEERING :shock::lol: (ושלא תהיה טעות, לא מדובר באיזה גרוטאה משנת טרפפ"ו אלא ברכב אירופאי משנת 1999).

לא צריך להיות זקן בבמיוחד בשביל לזכור כל מיני דברים שהיום נראים לנו מובנים מאליהם. עד לא מזמן עוד הסתובבו פה הרבה איביזות עם מדבקות EFI (הזרקת דלק אלקטרונית) על הדלת אפילו שהזרקת דלק הייתה חובה באותם שנים, או ה-ABW שהיה מין תחליף ל-ABS היקר שלא הגיע בכל הדגמים.

לא משנה הסיבה. היא גם הכי חדשה, אך שנינו יודעים שיגיעו רכבים חדשים יותר פחות מוצלחים ו/או יותר יקרים.

עובדתית, כיום היא המוצלחת ביותר למחיר שלה ובהפרש יחסית גדול לעומת המתחרים. היא לא מעידה על כלל הקטגוריה כיום, מכיוון שנעשתה איזושהי קפיצת דרך בעיקר מבחינת התמחור הנמוך שהמתחרים טרם ביצעו, לפחות בדגמים שנמכרים כיום בישראל.

דווקא מבחינת תמחור עושה רושם שהפיקנטו לא שברה את השוק. מי שרוצה מכונית זולה יכול עדיין לבחור בסוזוקי אלטו שזולה מהפיקנטו. שברולט ספארק ופיאט פנדה ידניות לא הרבה יותר יקרות מהפיקנטו.

ההשוואה הזאת בעייתית כי הסיריון מראש הייתה סופר-מיני קטנה, על גבול מכונית המיני. אתה כותב שהסיווג הוא רק לפי המחיר אבל זה לא נכון. סמארט חדשה עולה יותר מ-85 אלף ש"ח והיא עדיין מסווגת כמכונית מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או ה-ABW שהיה מין תחליף ל-ABS היקר שלא הגיע בכל הדגמים. .

ABW הייתה לדעתי האישית מערכת גאונית שככל הזכור לי, מדובר בהמצאה ישראלית.

בזמנו הוא נפל בין הכסאות של הפוליטיקה בין היצרנים ונדחה על הסף.

היום זה כבר נכנס כסטנדרט בכל הרכבים בצורה קצת שונה, היום בבלימת חרום זה מפעיל אוטומטית את איתות החירום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...