Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לאופני שטח

ליאור קלה
שימו לב! השרשור הזה בן 4687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום

לאחרונה הגעתי למסקנה שנהייתי עגלה עגלתית ( תר''פל במילואים אישר את זה סופית) ורציתי להתחיל לעסוק בספורט כלשהו, אז הגעתי לאופניים. אחרי קריאה ועיון במה שמצאתי ברשת נדלקתי על כל עניין השטח(הול מאונטן זה נקרא?).

בכל מקרה בגלל שאין לי מושג וחצי מושג בכל מה שקשור לנושא רציתי לשאול על מה הייתם ממליצים כ''אופני כניסה'' בתקציב מקסימלי של 5000 ש''ח - עדיף לפחות. הבנתי שמרידה וספשלייזד אלו חברות מעולות עם סחורה טובה.

גם יד שנייה זאת אופציה כי הבנתי שאפשר למצוא אופניים ברמה גבוהה במחירים שפויים.

רוב תודות לעוזרים:-)

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי קונה איזה זנב קשיח בתור התחלה, ככה תלמד יותר איך לרכב נכון, ואחרי קצת זמן תעבור לשיכוך מלא.

מרידה זאת חברה די זולה, אבל אני אישית לא אוהב את האופניים שלהם, לך על ספשלייזד או טרק.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי במחסן אופניי זנב קשיח עם בולם קדמי בלבד, האמת אני לא נהנתי מהנסיעה איתן. יכול להיות שבגלל שהן סתם סוג ז'.

אני מעדיף שיכוך מלא כי אחרי נסיעה על אופניים של רוקי מאונטן( זה שם החברה אם אני לא טועה) ממש נהנתי מהרכיבה.

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שעם שיכוך מלא זה הרבה יותר כיף ונחמד אבל זנב קשיח "מכריח" אותך ללמוד לבחור נכון את המסלול שלך ולשחק עם המשקל כדי לעבור את השטח בשלום, אני חושב שזה שלב חובה לכל רוכב.

תקנה איזה זנב קשיח טובים יד שניה ב 2000 שקל, אל תשכח שאתה צריך גם קסדה וכל מיני שטויות שעולות קצת כסף.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעזור לך המינימום הודעות ולהביא למצב בו השרשור לא יהפוך לעוד אחד מיני כמה וכמה שכבר היו בעבר,

ההמלצה היא כמו שרשמו קודמיי לרכוש אופני זנב קשיח ברמה טובה ולעשות איתם את ה"סטאז' " שלך בשטח,

לאחר מכן לעבור לאופני שיכוך כפול בהתאם לדיסציפלינה שתבחר לעצמך : קרוס קאנטרי , אול-מאונטיין , דאון-היל \ פרי-רייד וכד'..

המלצות ? בבקשה:

MERIDA MATTS TRAIL 300-D

TREK 6500

והבחירה שלדעתי הכי מתאימה כרגע:

HARO Flightline Trail

שיהיה בהצלחה !

לא לשכוח קסדה איכותית (באיזור ה400-500 ש"ח) וככפות רכיבה ארוכות ומאווררות לקייץ .. יש מלא דגמים - אבל זה כבר שרשור בפני עצמו...

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב תודות קודם כל.

אך מספר דברים שאני לא ממש מבין.

למה אופני זנב קשיח אמורים לגרום לי להשתפשף בשטח, הן יותר סלחניות מאשר שיכוך מלא?

ומה אני בדיוק מפספס אם אני קונה ישר שיכוך מלא ברמת כניסה.

פשוט העניין של לקנות קודם זנב קשיח בסכום לא ממש מבוטל של 2000 ש''ח ליד שניה ולאחר זמן מה למכור אותם ורק אז לקנות משהו יותר מתקדם קצת משונה לי, הרי בסופו של יום, כסף כן משחק תפקיד קריטי פה.

שבוע טוב :)

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לפשט לך את העניין:

אופני זנב קשיח אינן סלחניות כלל וכלל, כל טעות תורגש, חלק יותר וחלק פחות,

כל עניין הצבת הגוף בתוך\מחוץ לאוכף ("כסא" למי שלא בקיא בז'רגון) , מציאתה של נקודת שיווי המשקל במצבים שונים \ שיפועים שונים \ מקומות טכניים שונים, מעבר מכשולים גדולים יותר או פחות וכד' -- כל אלה נלמדים אך ורק על זנב קשיח.

אופני שיכוך מלא (וככל שהם אגרסיביים יותר, הם טובים פחות לרוכב המתחיל) עוזרים "לכפר" על טעויות קטנות שאותן מבצעים ברכיבה, כמו אחד הדברים שמפריד בין רוכב טוב טכנית לרוכב מצויין טכנית - בחירת קו הרכיבה בשטח טכני.

עם אופני זנב קשיח תאלץ להיות 100% מהזמן ב120% ריכוז, עם הזמן הרכיבה והריכוז שלך יבואו באופן טבעי למקסימום.

אין מה לעשות - יש כאן עקומת התמקצעות בתחום והיא עוברת דרך אופני זנב קשיח, אם תרכוש מיד אופני שיכוך כפול תפספס חלק גדול מה"חומר הלימודי" של התמודדות ראויה עם תנאי הרכיבה , עם הגוף שלך ועם המכונה שנקראית אופני שטח.

לי היו שני זוגות של אופני זנב קשיח לפני שעברתי לאופני שיכוך מלא (וגם כאן אני רוכב כיום על הזוג השלישי שלי), אני מצרף כאן תמונה של הזוג השני ו"מקצועי יותר" מבין אופני הזנב הקשיח שלי, ותמונה נוספת של האופניים עליהם אני רוכב כיום, את הבנתה של אבולוציית הרכיבה שעברתי אני משאיר לך .. :wink:

רכיבה נעימה.

eincarmel07.jpg

dscf1703e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, אני מניח שלא היית היום בתחרות סגירת סבב הדאונהיל בבית קשת :(

איזה אירוע!!

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לא , הייתי בתחרות במנרה כשסדריק גראסיה היגיע לרכב , עמדנו בבוץ ובגשם כדי לראות את הפנומן הזה רוכב .. וזה היה שווה כל רגע ..

cgmanara.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, ההמלצות לזנב קשיח מאוד נכונות. מקבלים ככה מושג מה קורה עם האופניים בזמן הרכיבה. אני יכול להגיד שגם היום, שאני רוכב עם שיכוח מלא, שיוצא לי כן לרכוב עם זנב קשיח בשטח, זה תענוג שאין כמוהו.

תתחיל בקטן, משהו מיד שניה במצב טוב, אפשר גם מחנות, ואז יש לך אחריות ואת השקט הנפשי שהאופניים עברו בדיקה.

אם תראה שזה מתאים לך, באמת שהשמיים הם הגבול. יש כל כך הרבה אופציות לזוגות שונים, להרבה סגנונות רכיבה, בהרבה תקציבים.

ככה אני עשיתי, ואני מאוד מבסוט.

מאז שחזרתי לתחום לפני כ3 שנים, הספקתי להחליף 4 זוגות.

כיום יש לי זוג אחד לשטח שאני מאוד מבסוט מהם. וזוג שני שהם בעצם אופני כביש, אבל עם כידון שטוח. הם מאוד נוחים לרכיבות כושר או להגיע לעבודה. למרות שבזמן האחרון אני מוצא את עצמי חושק יותר ויותר בשדרוג לאופני כביש ממוקדות יותר.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...