Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא ג'ולייטה - כן או לא

שי צ
שימו לב! השרשור הזה בן 4727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

לאחר שנים רבות של נהיגה במכוניות של חברות ליסינג, הגעתי למסקנה המבקשת להשתחרר מכבליהן ולצאת לחופשי.

התחלתי עם פיאט בראבו, עברתי לטויטה פריוס, התעכבתי בהונדה סיוויק Hatchback, וכעת אני תקוע חזק מאוד באלפא ג'ולייטה.

כן, עברתי המון - התחלתי בחיסכון והגעתי להנאה, אבל - יש שותפה ובקרוב שותפות:

כן, אשתי שתחייה הטילה וטו על האלפא (אני או היא!!!):

• היא יקרה מדי (מעל 30 אלף שקלים מעל הפריוס).
  • היא איטלקית, היא בעצם פיאט, ולכן האמינות שלה בספק.
  • היא סקסית מדי ותמשוך אש, מפתחות ושריטות מידי חוליגאנים מקומיים.
  • היא לא סחירה מדי.
  • היא אמורה לשרת אותה (למרות שהיא כמעט שלא נוהגת) ואת ביתנו הבכורה, שבקרוב תקבל רשיון נהיגה, ומכונית זו יקרה מדי כמכונית ראשונה.
  • והכי נורא: היא לא אוטומטית!!!

אז ככה: מבחינת מימון, לשימחתי, אני יכול לרכוש את המכונית, אבל, אבל, אבל, חלק מהנימוקים למעלה נכונים.

חשבתי על כמה אלטרנטיבות:

1. מכיוון שנגמלתי מדלק חינם - להתפשר על הפריוס, שיש סיכוי כלשהו שתהייה חסכונית (לא בטוח אם היא לא תסתדר עם אופי הנהיגה שלי).

2. 2 מכוניות במחיר אלפא אחת: מיטו (שתזכיר לי את הג'ולייטה...) לילד הגדול והמפונק, ומכונית משפחתית בסגנון מזדה 3 או טויוטה קורולה בת 3-4 שנים.

בשורה התחתונה: אני מחפש כמו כל ילד גדול להחלף את ההילוכים לבד, ומוכן להילחם בקלאץ' בפקקים.

אשמח לשמוע את עצתכם - אלפא ג'ולייטה או לא!

תודה וחג שמח

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה שואל אותנו אם שווה להתגרש בשביל הג'ולייטה?

בוקר טוב

תודה על התגובה המהירה!

השאלה נכונה .....

סתם....

עכשיו ברצינות, אני פשוט מתלבט באם ללכת עם הרגש הילדותי שבי או להיות מחושב.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מענין מה פסל מבחינתך את האופציות האחרות שבחנת. במיוחד שכל אחת מהללו מציעה גיר אוטומטי או רובוטי. ובכל מקרה נושאי אמינות וירידת ערך הייתי מסיר מרשימת הרג'קטים, כך גם מראה ועיצוב והייתי נשאר תיבת ההילוכים שהוא בהחלט ענין רציני. מי שאינו נהנה מתיבת הילוכים ידנית, חזקה שיסבול ממנה ומבחינה זו הצדק עם אשתך. אחזקת שתי מכוניות האחת לטעמך והשניה לטעמה, הוא פתרון סביר אבל יקר מאוד. אם תשאל לדעתי פשוט המשך לחפש, יש לא מעט מכוניות עתירות תחושה עם תיבה אוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל משפחה צריכה רכב שמתאים לה. אישתך היא חלק משמעותי במשפחה כמי שתנהג ברכב לא מעט ואולי אפילו יותר ממך.

לכן חייבים להתחשב גם ברצונותיה. רק ורק מסיבה זאת אני לא ממליץ לך על הג'יוליטה.

הכיוון של מיטו + רכב עבור אישתך הרבה יותר הגיוני !

לשם גילוי נאות - אשתי נוהגת ואוהבת לנהוג על המיטו שלנו וגם על כל האלפות/לנציות שהיו לנו וגם על כל הרכבים הקלאסים שהיו/יש לנו (אף על פי כן הכי אהבה ביום יום את הגץ האוטומטית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים ביופיו, אחד מהרכבים המושכים שיש היום בארץ. הייתי הולך על זה בשניה ולעזאזל כל הנימוקים נגד.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על GTI DSG

גם ספורטיבית ומהירה יותר מהאלפא

גם אמינה יותר

גם סחירה יותר

גם לא תמשוך אש ושריטות מפתחות

וגם אוטומטית !!! (DSG)

עכשיו, אחרי כל השורות ההגיוניות שלי, לך עם הרגש והלב, מיטו, ג'ולייטה, מה זה משנה.

ליאור (שרוכב על דוקאטי איטלקי לא אמין)

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעצם שלא תחזיר 2 מכוניות? מבחינת עלות קניה זה עוד יכול להיות זול יותר. רכב אחד להנאה, וזה ממש לא חייב להיות רכב חדש כי הוא לא עיקרי. ורכב אחד "ליסינגי" בשביל האישה. זה כנראה יהיה זול יותר מכל פשרה המשלבת את שתי העולמות.

סתם דוגמא: מיאטה NA לך ומאזדה 3 יד שניה, בת 3 שנים, זה יעלה לך משמעותית פחות מגולף (או אפילו פולו) GTI נגיד. נראה לי שגם אם ה-3 תהיה חדשה זה עדיין יהיה זול יותר.

כמובן שאין מה לעשות עלות התחזוקה תהייה גבוהה יותר.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מענין מה פסל מבחינתך את האופציות האחרות שבחנת. במיוחד שכל אחת מהללו מציעה גיר אוטומטי או רובוטי. ובכל מקרה נושאי אמינות וירידת ערך הייתי מסיר מרשימת הרג'קטים, כך גם מראה ועיצוב והייתי נשאר תיבת ההילוכים שהוא בהחלט ענין רציני. מי שאינו נהנה מתיבת הילוכים ידנית, חזקה שיסבול ממנה ומבחינה זו הצדק עם אשתך. אחזקת שתי מכוניות האחת לטעמך והשניה לטעמה, הוא פתרון סביר אבל יקר מאוד. אם תשאל לדעתי פשוט המשך לחפש, יש לא מעט מכוניות עתירות תחושה עם תיבה אוטומטית.

אהלן

אתה ממש צודק, ולכן אנו ממשיכים במסע במסגר פינת יצחק שדה...

את האלפא עדיין לא פסלתי, אך כעת הכיוון הוא יותר גולפי - עד נסיעת המבחן.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל משפחה צריכה רכב שמתאים לה. אישתך היא חלק משמעותי במשפחה כמי שתנהג ברכב לא מעט ואולי אפילו יותר ממך.

לכן חייבים להתחשב גם ברצונותיה. רק ורק מסיבה זאת אני לא ממליץ לך על הג'יוליטה.

הכיוון של מיטו + רכב עבור אישתך הרבה יותר הגיוני !

לשם גילוי נאות - אשתי נוהגת ואוהבת לנהוג על המיטו שלנו וגם על כל האלפות/לנציות שהיו לנו וגם על כל הרכבים הקלאסים שהיו/יש לנו (אף על פי כן הכי אהבה ביום יום את הגץ האוטומטית).

אהלן

נשאר לי לשכנע את אשתי לשוב לסוכנות של אלפא לנסיעה נוספת, כשהיא נוהגת...

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על GTI DSG

גם אמינה יותר

גם סחירה יותר

וגם אוטומטית !!! (DSG)

עכשיו, אחרי כל השורות ההגיוניות שלי, לך עם הרגש והלב, מיטו, ג'ולייטה, מה זה משנה.

כנראה שאתה לא נשוי, או מכור לאופנועים.

אני איתך בלב ובנפש אבל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ברצינות, אני פשוט מתלבט באם ללכת עם הרגש הילדותי שבי או להיות מחושב.

עכשיו אתה שואל אותנו על מצבך הכלכלי וסדרי העדיפויות שלך בחיים... קצת מעבר לפוקוס של הפורום הזה, אבל אנסה.

למה אתה רוצה דווקא אלפא?

מה זה ייתן לך, רגשית?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על GTI DSG

גם אמינה יותר

גם סחירה יותר

וגם אוטומטית !!! (DSG)

לגבי אמינה אתה רחוק מהמציאות, אלפא כיום הרבה יותר אמינה מפולקסווגן

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מגזים ואומר בהכרח שהיא יותר אמינה מ-VW, אבל בהחלט אלפא בהחלט השתפרה מהימים בהם אמינות רכביהם הייתה מוטלת בספק...

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא היום חולקת אותו בית עם פיאט, ובתכל'ס אותו אופי בנוגע לאמינות:

תטפל יפה ועם חלקים איכותיים? הרכב יהיה אמין. אין דבר כזה אפס תקלות, אבל אתה לא תבקר במוסך כל יומיים ולא כל שלושה.

תזניח ותשתמש בחלפים זולים? אתה תאכל קש, והרבה. (זה נכון לגבי כל רכב, אבל פה מדובר על ליגה אחרת)

לדעתי הגיע הזמן להזיז את הסטיגמה על פיאט וחברותיה מ "לא אמינות" ל "לא סלחניות".

בקשר למה לקחת... האופציה של 2 מכוניות נראית לא כזה רע, והמיטו זו קופסה קטנה של כיף.

על הדרך, אם אתה מוכן ללכת על גיר ידני, אני מציע לך לשקול שוב את הבראבו ולצאת לנסיעת מבחן. הרכב מהיר מאוד, בעל אחיזת כביש מעולה, נוח, כיפי, ונראה מעולה. כל זה בלי להכביד יותר מדי על התקציב.

-תקף רק לגרסה הידנית, הגיר הרובוטי, למרות שהוא לא אסון, טיפה מעיק ומוריד מפקטור הכיף של הרכב. עד שיכנס TCT לפיאט בארץ, בכל הנוגע לרובוטי הולכים על DSG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...