Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה מצבר מתאים לקורדובה דיזל sdi

glmn180
שימו לב! השרשור הזה בן 4753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב כרגע מצבר 60 amp. כנראה יש בעיה במצבר. הוא היה מרוקן תקופה של כחודשיים.

לאחר שאני מניע את הרכב באמצעות כבלים, המנוע פועל ללא בעיות. בעזרת מד מתח ראיתי שיש טעינה (14v).נתתי למנוע לפעול כשעה.

לאחר כיבוי אני רואה שהמתח 12 v. אך המצבר לא מצליח להניע (נותן טיפה תזוזה למנוע ואח"כ מתרוקן כמעט לגמרי), לאחר יום שהרכב עומד, המצבר מרוקן לגמרי ואפילו אין כל חיווי בלוח המחוונים.

האם זאת בעיה במצבר או אולי בסטרטר?

אציין שבעזרת מצבר תורם (של רכב דיזל אחר, המנוע מתעורר מייד)

ד"א ישנu ערך נוסף על המצבר שמראה 350 amp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאיר את המצבר שלך לטעינה למשך 24 שעות אצל חשמאלי וקווה שזה יעזור.

לחלופין- חבר כבלים למצבר, ולכבלים חבר את הרב מודד.

שב ברכב והנע את הרכב, תראה עד כמה המתח נופל מ12.

זאת בדיקה בעומס וכך תוכל לדעת אם ניתן להציל את שלך או להחליף לחדש.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה שציינת היא לא בדיקת מצבר תחת עומס ולא ניתן להסיק ממנה הרבה במצב שהמצבר מרוקן או אי יכולת להניע את הרכב.

לפני בדיקת מצבר תחת עומס או בעזרת מכשיר שווה ערך חייבים להטעין את המצבר למתח קטבים של 12.3 וולט לפחות או 75 אחוז מערך הטעינה המלא של המצבר אחרת הבדיקה לא מדוייקת בכלל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיין בקובץ המצורף.

בכול מקרה אם אתה רוצה לראות את המתח שאליו נופל המצבר בזמן הבדיקה שרשמת עלייך להצטייד ברב-מודד עם פונקציה שנקראת MIN/MAX ששומרת בזיכרון את הערכי המינימום והמכסימום.

Pages from Battery & Alternator Load Tester.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק.

כיצד אדם פרטי בלי יותר מידי מכשירים יכול לבצע בדיקה תחת עומס?

האמת שזה היה נשמע לי הגיוני שהרי הסטארטר מפעיל הרבה עומס על המצבר.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...