Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איבוד ערך של רכב

Artic
שימו לב! השרשור הזה בן 7233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנתי שבכל שנה, כל רכב מאבד כ 10% מהערך שלו.

האם זה נכון באופן כללי ?

האם זה נכון לגבי כל רכב ?

מי קבע את זה בכלל ? :evil:

**אתה מוכן בבקשה לתת כותרות נורמליות? תודה - ההנהלה**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10% זה ברוב המקרים המינימום. רוב הרכבים מאבדים יותר, בין 12 ל-20 נניח.

מי קבע את זה בכלל? משה ממשרד התחבורה. מה זאת אומרת? כמו שלא תקנה מדיח כלים משומש במחיר של חדש, ככה גם לא תקנה רכב משומש במחיר של חדש. ורק שתדע - שבארץ לעומת הרבה ארצות אחרות הרכבים שומרים די טוב על ערכם. בבריטניה אחרי 3 שנים על הכביש רוב הרכבים מאבדים חצי מערכם!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) לגבי אופן כללי, לא ידוע לי.

ב) הכלל של איבוד ערך תקף על כל כלי רכב סטנדרטי (אני לא מדבר על אספנות או רכבים שנדירים לראות אותם נוסעים על כבישי הארץ).

ג) בנוגע לשאלה של קביעת ירידת ערך. אין פה שום שאלה, לא בדיוק הבנתי מה רצית לשאול. במשך השנים הרכב צובר בלאי, ועובר כמה טיפולים "קוסמטים" שמשפיעים על צורתו החיצונית (מכות קטנות, תאונות, התקלפות של צבע או צבירת חלודה) ככה שהוא לא נשאר חדש לנצח, והערך שלו יורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג) בנוגע לשאלה של קביעת ירידת ערך. אין פה שום שאלה, לא בדיוק הבנתי מה רצית לשאול. במשך השנים הרכב צובר בלאי, ועובר כמה טיפולים "קוסמטים" שמשפיעים על צורתו החיצונית (מכות קטנות, תאונות, התקלפות של צבע או צבירת חלודה) ככה שהוא לא נשאר חדש לנצח, והערך שלו יורד.

אני חייב לציין שאין קשר ישיר לבלאי. גם אם תקנה רכב חדש בסוכנות, תשאיר אותו נעול במשך 5 שנים בלי לגעת בו (ונניח שאין לכך השפעות עליו אלא לאחר 5 שנים הוא חדש כאילו יצא הרגע מהסוכנות) - הוא יהיה שווה בערך חצי ממחירו בתור חדש.

דרך אגב, יש גם חסרונות לכך שהרכבים בארץ לא מאבדים הרבה ערך באופן יחסי - צי הרכב בארץ מיושן ברובו, וצריך להוציא יותר כסף באופן יחסי מאשר בחו"ל על רכב בכל שנתון. (לדוגמא אם רכב חדש עולה X בארץ ו-Y בבריטניה, אז רכב בן 3 יעלה בבריטניה 1/2Y ובארץ 2/3X)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

הכוונה שלי מדוע דווקא 10% ? 15% ?

כיצד נקבע המספר הנ"ל ? האם הוא באמת פרופורציוני לרכב ?

כשאר מוכר מדיח כלים, אני מעריך בעצמי כמה הוא שווה בהתאם למצבו החדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

הכוונה שלי מדוע דווקא 10% ? 15% ?

כיצד נקבע המספר הנ"ל ? האם הוא באמת פרופורציוני לרכב ?

כשאר מוכר מדיח כלים, אני מעריך בעצמי כמה הוא שווה בהתאם למצבו החדש...

קיבלת כבר תשובות :

רכב מאבד חצי מערכו בדר"כ בין 4-6 שנים, ככה קובע יצחק לוי(וזה גם מתאים

פחות או יותר לשוק בארץ)

מה שנשאר לך זה להחליט לבד אם זה נראה לך הרבה או קצת:

ירידה חדה מידי לטעמך - קנה משומש

הירידה במחיר רחמנית לטעמך - קנה חדש

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...