Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשיון לאקדח- מבקש פרטים על התהליך

X plane
שימו לב! השרשור הזה בן 4762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רציתי לדעת מה התהליך הכרוך בהוצאת רשיון לאקדח.

איך מוציאים רשיון? כמה זה עולה? איפה קונים לאחר מכן אקדח? מה קורה נניח כשאני טס לחו"ל? אפשר להכניס אותו למזוודה?

מה קורה עם חוקי אחסון של הנשק? כמו בצבא? מאחורי שני מנעולים וכיו"ב?

תודה,

אורן

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב, חיפוש קצרצר באינטרנט העלה 8 קריטריונים להוצאת רשיון:

1. מתנדב במשמר האזרחי - על המגיש הבקשה להיות מתנדב פעיל במשך 3 שנים ברציפות. האישור מותנה בהמלצת קצין משטרה בדרגת ניצב משנה ומצריך אישור על היות המבקש מתנדב פעיל.

2. נהג מסיע ציבור - נהג העוסק באופן קבוע ולפרנסתו העיקרית בהסעת נוסעים (חמישה נוסעים לפחות), יהיה רשאי להחזיק אקדח. נדרשים רשיון נהיגה ואישורים על היותו בעל הכנסה מהסעת נוסעים.

3. מוביל חומרי נפץ - אדם בעל רשיון בתוקף להובלת חומרי נפץ, העוסק בכך באופן קבוע, יהיה זכאי להחזקת אקדח. דרוש אישור ממשרד העבודה על עבודתו זו.

4. בעל עסק, המחזיק חפצים יקרי ערך (תכשיטים, זהב, אבנים יקרות ועוד) - מי שזו פרנסתו רשאי להחזיק אקדח, בכפוף לרישיון עסק בתוקף ואישורים ממס הכנסה בנוגע לעיסוקו.

5. תושב או עובד קו קדמי - מדובר בהגדרה כפי שנקבעה על ידי גורמי הביטחון המוסמכים ומי שעונה עליה יוכל להחזיק אקדח. על תושב כזה להמציא תעודת זהות המעידה על מקום מגוריו בשנה האחרונה, אישור ממזכירות היישוב על מגוריו ביישוב בפועל, הצגת חוזה שכירות או קנייה בתוקף. אם מדובר בעובד המועסק באזור כזה עליו לצרף אישור מטעם המעביד כי הוא נמצא באופן קבוע באזור, אישור מס הכנסה על עבודה באזור ואישור ממזכירות היישוב בו הוא מועסק על עיסוקו ביישוב.

6. קצינים פורשי צה"ל בדרגת סרן ומעלה - קצינים בדרגות אלה זכאים להחזיק אקדח. עליהם להמציא אישור ממינהל הסגל.

7. קצינים יוצאי משטרת ישראל או השב"ס בדרגת סגן ניצב/סגן גונדר - קצינים אלה רשאים להחזיק אקדח. נדרש אישור אגף כוח האדם.

8. צייד, בעל רשיון צייד בתוקף מרשות שמורות הטבע - מי שעונה על קריטריון זה רשאי להחזיק שני רובי צייד.

מה קורה אם אני לא עונה על הקריטריונים הללו? אבל יש לי סיבה אחרת שלדעתי היא מספיק טובה (אני סקיפר של יאכטה, אני צריך משהו להגן על עצמי בלב ים, בהתחשב במה שהולך היום מבחינת פיראטים וכ'ו...) מה עושים בנדון?

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חיפוש קצרצר באינטרנט העלה 8 קריטריונים להוצאת רשיון

מה קורה אם אני לא עונה על הקריטריונים הללו?

אני חושב שענית לעצמך: אם אתה לא עונה על הקריטריונים לא תקבל רישיון. היום מחמירים מאוד בנושא, ואפילו לכאלו שקיבלו רישיון חוקי מנסים כל מיני "מצליחים" למיניהם כדי לקחת את הרישיון.

מה שכן, יש עוד לפחות עוד שני קריטריונים שפיספסת:

1. אם אתה מעל גיל 65, עולה חדש יחסית, לא רואה בעין אחת, ועומד בכניסה לקניונים - תקבל רישיון לנשק.

2. אם אתה נער שמרגיש מחובר לטבע בצורה קיצונית, ולכן מעדיף לרוץ על גבעות מאשר ללכת לבית ספר - לא רק שתקבל רישיון לנשק, גם תקבל נשק ארוך + כדורים לשימושך הפרטי על חשבון המדינה.

מה קורה נניח כשאני טס לחו"ל? אפשר להכניס אותו למזוודה?

אתה אמיתי? אתה באמת חושב שאפשר להוציא נשק מהמדינה? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה נניח כשאני טס לחו"ל? אפשר להכניס אותו למזוודה?

השאלה היא לא רק אם אפשר להכניס למזוודה, השאלה היא - האם במדינת היעד מותר לך בכלל להחזיק נשק, או ששם תעצר מיד.

לא מעט ישראלים שבמטענם התגלה רק כדור בודד שנתחב אי שם בתרמיל/צ'ימידן ונשכח עוד מתקופת הצבא, מצאו עצמם מעוכבים בשדות תעופה בעולם, מפסידים טיסה ואף מוצאים עצמם במעצר עד שיתבררו הדברים.

על אחת כמה וכמה, כשמדובר בנשק.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מוציאים רשיון?

ענו לך, זה כמעט בלתי אפשרי היום.

כמה זה עולה?

כניסה למטווח כ 50 ש"ח, כדור עולה מכשקל ל 9מ"מ ועד ליותר מ2 שקלים למה שאני יורה (0.45 אינץ').

איפה קונים לאחר מכן אקדח?

כאילו דה? חנות נשק! למשל meirroth.co.il

מה קורה נניח כשאני טס לחו"ל?

אתה מפקיד אותו אצל סוחר נשק מורשה או בתחנת משטרה.

אפשר להכניס אותו למזוודה?

אפשר, אבל כנראה הטיסה שלך תגמר מהר מהצפוי בתוך תא מעצר. יש נוהל להטסת נשק אבל הבירוקרטיה כ"כ נוראית שלא שמעתי על אף אחד שעשה את זה.

לפי החוק (אם אני זוכר נכון) זה כמו בצבא - מאחורי שני מנועלים, מחסנית מופרדת מהכלי.

אני אישית מקפיד יותר והכלי נעול גם במנעול הדק, המחסנית מוטמנת במקום שאינו ידוע לאף אחד פרט לי.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוטר, אתה יכול לצאת עם נשק. אתה מפקיד אותו בנמל ומקבל אותו בנמל היעד במסוף מיוחד לכך.

לא כל אדם יכול להוציא רשיון נשק. אם אינך עומד בקריטריונים, לא תקבל.

אגב, גם משתמש ותיק במטווחים וחבר בקבוצת מטווחים במשך 3 עונות ומעלה, רשאי לקבל רשיון נשק.

מקסימום אתה יכול לקנות נשק, אך לא להוציא אותו מהמטווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאתה פשוט מתקבל לעבודה כשומר.

עושה רישיון נשק ארגוני, מקבל אקדח מחברת השמירה בה תועסק. ועם הנשק הזה תוכל לצאת לים.

לגבי הגעה לארצות זרות כאשר אתה חמוש- נראה לי שזה רעיון גרוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק (אם אני זוכר נכון) זה כמו בצבא - מאחורי שני מנועלים, מחסנית מופרדת מהכלי.

אני אישית מקפיד יותר והכלי נעול גם במנעול הדק, המחסנית מוטמנת במקום שאינו ידוע לאף אחד פרט לי.

נשק להגנה עצמית לא כדאי לפרק ולהחביא במקומות לא ידועים.

מה יקרה אם ח"ו תצטרך להשתמש בו? תתחיל לרוץ בבית ולחפש את החלקים ואת המפתח של ההדק??

מבחינת חוק הנשק יכול להשמר עם המחסנית מאחורי מנעול אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוטר, אתה יכול לצאת עם נשק. אתה מפקיד אותו בנמל ומקבל אותו בנמל היעד במסוף מיוחד לכך.

אם אתה שוטר שיוצא בתפקיד רשמי ומתואם עם מדינת היעד וכמובן שהתפקיד אליו אתה נוסע דורש נשק.

לא כשאתה נוסע סתם לחופשה, טיול וכד'.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת אבטחה שתאבטח את הספינה.

שמעתי שלושה חיילים לשעבר שדיברו על זה, שלושתם נראו ודיברו כיוצאי יחידות קרביות.

הספינה לא מספיק גדולה בשביל מאבטח נוסף. סה"כ יאכטה. 10 מטר מקצה לקצה. למרות שאני מניח שלכל חברה ממנה אשכור יאכטה יש ביטוח לדברים הללו, אני מעדיף מראש לא להגיע למצב שלוקחים לי את היאכטה ומשאירים אותי בלב ים עם רפסודת הצלה...

השאלה היא לא רק אם אפשר להכניס למזוודה, השאלה היא - האם במדינת היעד מותר לך בכלל להחזיק נשק, או ששם תעצר מיד.

לא מעט ישראלים שבמטענם התגלה רק כדור בודד שנתחב אי שם בתרמיל/צ'ימידן ונשכח עוד מתקופת הצבא, מצאו עצמם מעוכבים בשדות תעופה בעולם, מפסידים טיסה ואף מוצאים עצמם במעצר עד שיתבררו הדברים.

על אחת כמה וכמה, כשמדובר בנשק.

.

לא התכוונתי לעשות את זה בצורה לא חוקית. אבל מה אם נניח אני טס למדינה בה חוקי הנשק הרבה פחות מחמירים? ארה"ב או קנדה? עדיין אין דרך להטיס את האקדח איתי?

לא כל אדם יכול להוציא רשיון נשק. אם אינך עומד בקריטריונים, לא תקבל.

אגב, גם משתמש ותיק במטווחים וחבר בקבוצת מטווחים במשך 3 עונות ומעלה, רשאי לקבל רשיון נשק.

מקסימום אתה יכול לקנות נשק, אך לא להוציא אותו מהמטווח.

מה זה משתמש ותיק במטווחים? כמו משתמש ותיק בקארזפורום? איך בכלל מצטרפים לקבוצת מטווחים, ומה עושים שם? הרי אם מראש אין לי אקדח, במה אני יורה?

תודה לכולכם על התגובות וההתחייסות.

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולים לתת לך נשק בהחלט, אם ישקלו את זה לטובה. העילה לרשיון תהיה: תבחין אחר.

לגבי שמירה על אקדח בבית, זה רק מאחורי מנעול. לא כספת ולא שום דבר אחר, רק אחורי מנעול. מחסנית בתוך הנשק או מחוץ לו, זה לא משנה.

לפי מיטב זכרוני לאבטחת ספינה נותנים רשיון לא לאקדח, אלא לרובע (SHOTGUN)

כל האינפורמציה הרלוונטית נמצאת פה: http://piba.gov.il/Subject/firearm/PrivateFirearm/Pages/default.aspx

אבל מה אם נניח אני טס למדינה בה חוקי הנשק הרבה פחות מחמירים? ארה"ב או קנדה? עדיין אין דרך להטיס את האקדח איתי?

הרשיון שינתן לך הוא לנשיאה (על הגוף) או אחסון (על הספינה, או בית). ברגע שתחליט לשים אותו במזוודה זה לא יחשב נשיאה, אלא הפקרה. על כך תכנס מייד לכלא. דרך אגב, החוק אוסר עליך להשאיר את האקדח אפילו ברכב סגור. כמובן שלא יכניסו אותך למטוס עם נשק על הגוף, אז אין לך שום דרך לצאת מהארץ עם הנשק. כמו כן לא תוכל בכלל להכנס לשדה התעופה עם נשק, לא במזוודה ולא על הגוף, וזה החוק (תקנה). יעצור אותך המאבטח בכניסה לטרמינל ולא תורשה להכנס עד שתפקיד את הנשק בתחנת המשטרה. אם תסרב - תעצר. אז אתה מבין שאין לך שום פרצה בכלל. כמו כן אתה חייב להפקיד את הנשק במשטרה או אצל סוחר מורשה בעזיבת הארץ.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משתמש ותיק במטווחים?

לא משהו שרלוונטי אליך. מדובר בהיתר המתקשר לתקנות הנשק הליברליות של שנות ה-90, ומיועד לאנשים שהוסמכו להדרכת קליעה וירי מעשי באותה תקופה. לחלקם (לא לכולם) ניתנה האפשרות לשמור על הרשיון גם ללא תבחין ראוי (כלומר, מבלי שיגורו בשטחים, יהיו רס"ן במיל' וכיו"ב), אלא רק על סמך הנסיון המוכח שלהם בתחום.

כפי שכבר אמרו לך, פורום "הסליק" הוא המקום להתייעץ בנושאים כאלה. בקארזפורום יש נושאי נשק בודדים, ולרובם אין גישה לאוף-טופיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת אוף טופיק לאוף טופיק, אבל ברוב המקרים אלו שקיבלו נשק "ללא תבחין ראוי" (הגדרה שלך, אגב, ההגדרה הרשמית היא "תבחין אחר") כיון שעשו קורס ירי מעשי, מיומנים בשימוש בו בכמה רמות מעל אלו שקיבלו את הרישיון בזכות אחד מהתבחינים החוקיים כיום. נכון, זה רק "ברוב המקרים" ולא בכולם, אבל מספיק להגיע למטווח בשעה של חידוש רשיונות כדי לראות איזה אחוז מתוך מחזיקי הנשק ברישיון לא מסוגלים לפגוע גם במטרה שנמצאת חצי מטר מהם (רמז: אחוז מאוד גבוה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...