Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה רכב הכי משתלם?(אחוזי ניידות מביטוח לאומי)

dr-house
שימו לב! השרשור הזה בן 4763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

בעוד כחודש ימלאו 3.5 שנים מאז רכשתי את הרכב האחרון שלי ,אני מעוניין לרכוש רכב חדש אך לא יודע איזו תצורה לבחור.

יש לי 90% ניידות מביטוח לאומי (סעיף א-7 חלקי 90% )

זה הרכב השלישי שאני רוכש דרך ביטוח לאומי.

אין ברכב עזרי ניידות,אין בהם צורך.

אני מעוניין ברכב חסכוני,אין צורך ברכב מרווח מאחורה,95% מהזמן אני מסיע נוסע נוסף.

אני מעוניין בתא מטען לא גדול אך גם לא ממש קטן שמסוגל להכיל את קניות הסופר בלבד.

חשוב לי שהרכב יהיה נוח לאחזקה,אני נוטה להחליף רכבים כל 3.5 שנים ומעוניין ברכב שיעניק לי

שקט נפשי מבחינת הטיפול בו,השאיפה היא לבקר במוסכים רק לצורך טיפולים שוטפים.

90% מהזמן הרכב מיועד לנסיעה מראשון לציון לצפריה (מהעבודה לבית ) ונסיעות עירוניות ,פעם בחודש נסיעה לצפון.

תוספות אבזור כמו כניסת AUX או USB או מראות מתקפלות,אולי נראות יפה אך מהוות פתח נוסף לתקלות מעצבנות ולכן

לא כ"כ חשוב לי שהאבזור הנ"ל יופיע כחלק מהאבזור ברכב.

כנראה שרכבי המיני והסופר מיני הם התצורה שאני מחפש אך ההטבה מביטוח לאומי עשויה לשנות את פני הדברים.

אם אני לא טועה (ואם כן,אנא תקנו אותי ),המנוע הקטן ביותר הזוכה להנחה כלשהי של ביטוח לאומי הוא 1.4

לאחרונה הגיעו לארץ שני דגמים עם תיבה רציפה (ג'אז של הונדה וורסו של טויוטה) הם יעניקו את החסכון שאני מחפש

אך כמות הריקולים להם נדרשים לאחרונה רכבי טויוטה ,קצת מעלים חשד באמינות דגמי טויוטה .

אשמח לקבל המלצות לרכבים נוספים שיתנו את התמורה הכי גבוה ביחס לעלותם.

התקציב עליו חשבתי נע סביב 100 עם אפשרות להוסיף במקרה ואמצא דגם ממש טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יציג הוא הרכב עליו אני מקבל את מלוא הפטור,נכון?

אולי השאלה לא כ"כ במקום,כי הרי זה לא הרכב הראשון שלי דרך ביטוח לאומי,פשוט כל התהליך לא כ"כ זכור לי

אודה לכם אם תוכלו להזכיר לי את כל התהליך .

אם זכרוני אינו מטעני ,הרכב היציג מופיע באישור שמקבלים מביטוח לאומי לאחר שמציגים להם את כל האישורים המעידים

על מכירת הרכב הקודם.

עדיין אין לי את האישור המעודכן לשנה זו,באישור הקודם רשום "רכב עד 1800 סמ"ק "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להתייעץ עם חבר פורום אשר בקיא בנושא רכישת רכב עם פטור (חלקי) ממס דרך ביטוח לאומי.

כמו שציינתי בהודעתי הראשונה ,כדאיות רכישה עשויה להשתנות לאחר הפטור (או שני טועה?)

תודה רבה

שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שהרכב היציג הינו הונדה סיויק

מצבך די טוב.

עליך לברר מהוא 100% סמיסים של כל הרכבים שאתה שוקל-ולחלץ מהערך הזה 90%

כשתקבל את מסמכי הפטור יהיה רשום שם 90% או ABCDE אלף ש"ח-הנמוך מביניהם.

רכבים יפניים באיזור ה100000 שח משמע שאתה תנצל את מלוא מרכיב המסים שלהם-

אבל לא תנצל את מלוא רכיב הפטור וזה יכול להיות חבל.

ברכבים אירופאיים/אמריקאיים/היברידים תנצל את הפטור פחות בגלל שערי מטבע נמוכים ושיעור מס קניה ומעמ נמוך יותר (בהתאמה).

במקרה שלך הייתי רוכש גאז אוטומטית בנזין רגיל או יאריס ספייס וורסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך

אני לא נעול על שני הדגמים,לא ההונדה ולא הטויוטה,עד שלא אמכור את הרכב שיש לי כרגע אני לא מתכוון אפילו לגשת לאולמי התצוגה על מנת לבחון רכבים ,יש בבית רכב נוסף ואני לא ממהר לשום מקום ,המטרה היא לרכוש את הרכב שהכי יתאים לי מבחינת

הנהיגה בו (נוחות,בטיחות,שימושיות ) יחד עם זאת ,אני מעוניין ברכב שאנצל את מלוא ההטבה שלי ושיהנה מעלויות אחזקה נמוכות עד סבירות.

פשוט קראתי לאחרונה שתיבת הילוכים רציפה מעניקה יתרון מבחינת צריכת דלק.

עניין נוסף המרכיב עלויות אחזקת רכב הוא עלויות ביטוח,אותן אבדוק עם הסוכן שלי רק לאחר שאהיה בטוח מהו הרכב שאני מעוניין לרכוש.

לא כ"כ הבנתי את ההבדל בין מרכיב המס לבין ניצול מלא של הפטור,אודה לך אם תוכל לחזור על ההסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרכבי המיני והסופר מיני הם התצורה שאני מחפש אך ההטבה מביטוח לאומי עשויה לשנות את פני הדברים.

אם אני לא טועה (ואם כן,אנא תקנו אותי ),המנוע הקטן ביותר הזוכה להנחה כלשהי של ביטוח לאומי הוא 1.4

קצבת ניידות משולמת על כל רכב, אם כי ככל שנפח המנוע גדול יותר, כך גדלה גם קצבת הניידות (עד לקצבה המתאימה לנפח שאושר לך כרכב יציג).

כדאי לעשות חשבון, יתכן שהחסכון בעלויות רכב בעל מנוע בנפח קטן יותר, יעלה על התוספת לקצבת הניידות.

איני יודע האם ההלוואה העומדת תקפה לכל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך,הסופר מיני והמיני ירדו (בגלל נפח מנוע קטן מדי שלא יאפשר לנצל את מלוא ההטבה)

רכבים אירופאיים ירדו בגלל שהם לא מאפשרים לנצל את ההטבה עד תום.

נשארו המשפחתיות או המשפחתיות הקומפקטיות שהחסכון שלהן בדלק הוא במקרה הטוב בינוני

אז אין רכב שיעמוד בכל הדרישות שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לך להתמקד בקבוצת המיקרוואנים כמו שהציעו פה.

רכבים כמו הונדה ג'אז, אולי הייבריד, טויוטה וורסו, קיה סול יתאימו לך מבחינת הדרישות. הן קומפקטיות בחוץ ומרווחות בפנים. אני התרשמתי מהקיה באולם התצוגה ותנוחת הישיבה מאוד נוחה, יושבים זקוף והרגליים ישרות ולא שלוחות קדימה.

עקב מימדים לא גדולים ובמקרה של הטויוטה וההונדה מנועים קטנים יותר הרכבים האלה אמורים להציג צריכת דלק טובה. הקיה תהיה חסכונית פחות אך היא גדולה יותר מהשתים האחרות וגם מצויידת במנוע 1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה

כמו שכבר ציינתי ,אין לי צורך ברכב ממש גדול.

עם במיקרו-וואנים עסקינן,מהו ההיצע שיש כרגע בשוק?

הדגמים שהוזכרו כבר הם:

1.קיה סול

2.הונדה ג'אז

3.טויוטה וורסו

האם בחודש-חודשיים הקרובים ידוע על דגמים נוספים שעומדים לנחות בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף לרשימה את סוזוקי SX4 שהיא בין סופר מיני למשפחתיתי וקרובה במימדיה לרכבים האלה.

גם סקודה רומסטר עם הלוק המסחרי יותר היא מיקרוואן.

סיטרואן C3 פיקאסו נמכרת רק עם תיבת הילוכים ידנית ויכול להיות שלא תתאים לך. מדובר ברכב שונה עם עיצוב חיצוני מיוחד ותכנון פנימי ייחודי.

ניסאן נוט כבר מיושנת למדי ולדעתי לא מציגה שום יתרון על הדגמים האחרים.

דייהטסו מאטריה גם כן נכנסת לנישה הזאת אך לא ברור לי אם היא עדיין נמכרת כחדשה, בדומה לנוט לדעתי גם היא לא מציגה שום יתרון.

הייתי מוסיף גם את רכבי הסופר מיני סטיישן שהן במקרה גם סוג של אחיות, סקודה פביה ספייס וסיאט איביזה פלואו. הן נמכרות בסכומים דומים לאלה של המיקרוואנים ומציעות תא נוסעים פחות מרווח עקב גובה פחות אך תא מטען גדול ושימושי יותר. שתיהן מצויידות ביחידת כוח חדשנית ומבטיחה - 1.2 TSI בשידוך לגיר רובוטי כפול מצמדים (DSG) ושווה לבדוק גם אותן לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא ננסה לעשות סדר בבלאגן

ה"רכב המייצג" לנפח מנוע עד 1800 סמ"ק הוא הונדה סיוויק שהמיסים עליו הם קצת יותר מ-60000 ש"ח.

אפשר לקנות איזה רכב שרוצים, אך אם המיסים עליו נמוכים מ-60000 ש"ח מקבלים הנחה בגובה המיסים בלבד.

כלי רכב מתחת ל1300 סמ"ק פוגעים בצורה משמעותית בקצבת הניידות המשולמת כל חודש.

לפיכך הג'אז והיאריס ורסו יוצאים מהתמונה משל נפח מנוע קטן מדי.

רכבים היברידיים לא באים בחשבון עקב מיסוי נמוך.

אוקטביה 1.4 או סיאט לאון 1.8 יכולות להיות אופציה מעניינת כמו גם הקיה סול.

באיזה רכב אתה נוסע היום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני נוסע על רכב משפחתי קומפקטי עם מנוע 1.5 ,ניסאן טידה.

מבחינת השימושיות,המראות ברכב בסדר גמור,בסלון יש מספיק תאים ונישות המספיקות לי.

מפריע לי שרכב שאמור להיות די מודרני בעקרון,הגיע עם רדיו דעסק שלא קורא MP3.

הדיבורית פשוט נפלאה וביחד עם אפשרות השליטה מן ההגה מעניקות מימד נוסף מבחינת נוחות תפעול הרדיודיסק ללא

גריעה בסעיף הבטיחות,אני מניח שניתן לרכוש דיבורית לרכב ,הדיבורית היא בוודאי לא הגורם שיכריע בעת הבחירה.

מפריעה העובדה שלא ניתן לשנות את מיקום ההגה בכיוני מזרח מערב ("פנימה החוצה").

בזמנו ,התרשמתי מן המרחב שהטידה מעניקה ליושבים מאחורה,אין כ"כ צורך במרחב הנוסף,אם קיים רכב שיענה על כל הדרישות

חוץ מהיותו מרווח מאחורה,אני בהחלט מוכן לוותר על סעיף זה.

כסא הנהג נוח.

תנוחת הישיבה השונה שהרכב מציע("ישיבה גבוהה")גם כאשר מורידים את כסא הנהג עד הסוף,מועילה מצד אחד,מוסיפה הרגשת

בטחון,למשל ברגע החניה אני "מרגיש" יותר טוב את מימדי הרכב,מצד שני,לפעמים קיימת הרגשה של חוסר נוחות וצורך להתמקם

שוב פעם בכסא הנהג.

המזגן עושה את שלו,אין תלונות.

הגוונים הבהירים של הפלסטיקה בסלון,לא ממש פרקטיים,מתלכלכים ממש מהר,מצד שני הגוון הבהיר מוסיף מאוד לעיצוב.

תא המטען בנוי נכון,מבחינתי ניתן לוותר מעט על הנפח שלו,אולי זה עשוי לסייע מבחינת צריכת הדלק.

אוקטביה וסיאט לאון אולי מעננינות מבחינת האבזור,האם הן עונות על הרצון שלי לרכוש רכב קל לאחזקה (מכל הבחינות)?

סיטרואן C3 בהחלט לא תתאים,יש לי מגבלה לגיר אוט' .

אז הרכבים בעלי מנוע 1.2 סמ"ק יורדים מן הפרק(פאביה,דגמי הWV)

נשארו :

קיה סול-אשמח אם בעלי הרכב יוכלו להגיב ,מעניין אם הקיה תתאים מבחינת צריכת דלק ועלויות האחזקה הנלוות?

סוזוקי SX4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...