Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתרונות חימום לבית - איך מחליטים מה מתאים?

itaysamurai
שימו לב! השרשור הזה בן 4807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

שלום כולם,

אני נמצא ממש לקראת התחלת בניית בית וזקוק להכוונה בין פתרונות החימום השונים.

היישוב גבוה יחסית וקפוא אימים בחורף, כולל מינוסים ושלג פוטנציאלי וצריך להערך בהתאם.

כבר כמה ימים שאני חופר באינטרנט אחרי מידע ונשאר בסופו של דבר בלי הרבה מסקנות.

הפורומים עמוסים הודעות-שווא של סוכני-סרק וכל אחד רב עם השני.

התחלתי בשיטת הצמצום:

1. מזגן: החימום מייבש ולא נעים. מה עוד שבגלל קיץ נוח יחסית, הרבה תושבים טוענים שרוב המזגנים שלהם עומדים דוממים, ז"א שלא נרכוש מזגנים לכל הבית כבר בהתחלה.

2. אינוורטר: עוד לא ירדתי לעומק המוצר, אך מדובר על עלויות גבוהות מאוד של 70-80 ועד 150 אלף ש"ח (נתוני אינטרנט).

3. תת-רצפתי: דיבורים על קרינה (?), התקנה והפעלה יקרים מאוד, אין ניצול חום מקס' בגלל שהרצפה בולעת לא מעט, הרבה חוו"ד שליליות מאנשים שהתקינו ואני מכיר אישית.

4. קמין\אח: מגניב ל"שטח הציבורי" (סלון, מטבח, פינת אוכל). מה עם השאר?

מוצר אחד שלא שללתי אך אני כמעט לא מכיר וגם ברשת הדעות לא מוחלטות לגביו:

רדיאטור חשמלי (לא אלה עם השמן) שמשווקות חברות כמו "דקו-היט", "גולדן היט" ועוד כמה שמות עם "היט" בסוף.

ישבתי עם אשת מכירות של אחת מהן ועפ"י תוכנית הבית היא המליצה על מכשיר של 1250W לכל חדר שינה (בני כ-12 מ"ר)

ו-3 מכשירים לשטח הציבורי (כ-60 מ"ר) עם 2000W כ"א. היא זרקה נתון עלות צריכה של 5000 ש"ח לתקופת חורף,

שזה אומר נתון מחמיר של הפעלה על מקסימום תפוקה, 24 שעות ביממה, 5 חודשים. ברור שכל בן אדם נורמלי משתמש

במקסימום שליש מהמספרים המופקעים האלה, כך שכפי הנראה העלויות די מתיישרות עם שאר האופציות.

עלות רכישה, התקנה, פיקוד ראשי, מע"מ, פטור ממס אשכנזים: 12-15 אלף ש"ח.

למעט חוו"ד אחת ששמעתי מבחור שבביתו מותקנים כאלה (היא חיובית ואכן מאוד נעים אצלו בחורף), לא מצאתי דעות שעזרו

לי להתקדם לאנשהו. מכשירים כאלה דורשים תשתיות וחשוב לעשות את שיעורי הבית האלה עוד לפני שמזיזים אבן, זו דעתי.

אשמח לשמוע ממי שהתנסה בסאגה הזו, ממי שמכיר מניסיונו את השחקנים בשוק וגם על עלויות צריכה כלליות עפ"י הנתונים למעלה.

תודה רבה,

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לבדוק לגבי חימום מרכזי בעזרת גז, בחו"ל זה מאוד נפוץ, יש מיכל מים מרכזי שמתחמם בעזרת גז והמים ממנו זורמים דרך צינורות לרדיאטורים שפרוסים בכול הבית, זה גם יספק מים חמים למקלחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי מערכת הסקה מרכזית על סולר ? או על גז ? (הגז עצמו עלול להיות יקר)

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

צודקים, אלו שתי אופציות שלא התייחסתי אליהן.

להורים שלי יש מע' הסקה על סולר. היא מחממת מצויין ותמיד יש מים בוערים במקלחת.

החיסרון שלה זה מקום שהמיכל תופס (1000 ליטר למשל) והמערכת עצמה.

לגבי המע' על גז, חסר לי מידע. לא מכיר לעומק.

לשתיהן לדעתי יש חיסרון בולט וזה עלויות הפעלה. פעם הסולר עלה גרושים וזה היה משתלם,

היום הוא רק מתייקר וזה כמה אלפי שקלים כל חורף. מי יודע מה יהיה עוד כמה שנים.

כנ"ל לגבי הגז. ועוד לגביה - מה עם הצוברים? כמה הם גדולים? ממלאים אותם? מחליפים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הסולר/נפט יקרים מאוד, ואילו הגז דוקא אופציה זולה.

גם המיזוג היא אופציה זולה. קיימת גם האופציה הנדירה של משאבת חום (כמו מזגן) לחימום מיים עבור חימום תת רצפתי, למשל.

אבל בטמפ' נמוכות מאוד, המערכת אינה יעילה.

חימום בחשמל (גופי חימום מכל סוג) הוא יקר יחסית.

הסקה בעץ יכולה להיות זולה, עד זולה מאוד (תלוי אם יש לך מקורות לעץ הסקה) אבל דורשת התעסקות מתמדת.

בנוסף להחלטה על אמצעי החימום, ממליץ להכניס לשיקולי התכנון של הבית בידוד ואיטום. בית מבודד היטב יכול לחסוך הרבה מאוד כסף בהוצאות החימום. בנוסף יש גם אלמנטים בתכנון שמשפיעים על חלוקת החום בבית, כמו סלון עם תקרה גבוהה (שמאוד קשה לחמם).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנתיים של הסתובבות ברחבי אירופה, אני יכול לומר דבר אחד: תשקיע בבידוד איכותי של הבית, ולא תצטרך לבזבז הרבה על חימום וקירור. בידוד הוא השקעה שעושים פעם אחת, דורש תחזוקה מינימלית, ובמידה והוא מתוכנן כראוי, ישרת אותך נאמנה במשך עשרות שנים.

כמה דוגמאות בשביל שתבין על מה אני מדבר: אצלי בספרד יש מצערכת הסקה מרכזית בגז שלא עוזרת בשיט. היא מבזבזת מלא גז שבעיקר מחמם את הקירות הדקים והקפואים. מרוב שהם קפואים, הפ פועלים כמו מקרן קור ענקי על כל הדירה. זה גם דופק את המים החמים, כי כצינורות קרים כל הזמן. עד שהמים מגיעים ממתקן החימום למקלחת, הם מאבדים איזה 10 מעלות בדרך. טוב שאני רוסי ולא רגיש מדי לקור.

לעומת זאת, בבתים של חבריי הבלגים יש בידוד נורמלי. הם יושבים בחורף עם אח בוערת בסלון ומדי פעם מדליקים רדיאטור בחדרי השינה, אם כבר נהיה ממש קר. בד"כ מעל מינוס 5 אפילו לא טורחים, כי תכל'ס אין צורך. זכוכיות כפולות ועוד כל מיני דברים בסגנון עושים את העבודה שלהם נאמנה, וכל עוד הכל סגור (חוץ מפתחי אוורור יעודיים), הבית נשאר חם.

ד"א, איפה הישוב שאליו אתה עובר? אחד המצפים בצפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה על התשובות.

ואדים, זה אכן יישוב קטן באיזור הצפון.

הבידוד הוא בהחלט נקודה שתקבל התייחסות מיוחדת. האמת שעוד לא ירדתי לעומק העניין,

אבל אני מאמין גדול בהשקעה ראשונית גדולה יותר שתביא שתתקזז לאט לאט עם השנים.

הבית גם תוכנן בצורה מקלה יחסית עבור מכשירי קירור\חימום. גיסי גם בתקופת בנייה (אחרי שלד)

ועכשיו הוא קולט איזה טעות נעשתה עם עיצוב-יתר של הבית (למשל תקרה של 7 מטר) כשהוא תקוע בלי פתרון הגיוני לחימום וגם שינה תוכניות מיזוג. אצלנו זה פחות מחצי (3.1 מ'). אף פעם לא מזיק מישהו קרוב להתגלח על הטעויות שלו :twisted:

לגבי עץ, מעבר להתעסקות צריך גם מקום איחסון יבש. מקורות עץ זה פחות בעיה, יש בסביבה קבלנים שמביאים עד אליך.

אברר גם לגבי פתרונות ע"ב גז.

שיהיה יום חמים וזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תת רצפתי:

יש לי חימום תת רצפתי.

1. עד שזה מחמם, לוקח שעתיים לפחות.

2. התקנה מאוד מאוד יקרה.

3. עלות חודשית סבירה.

4. הפסקתי להשתמש בזה מהסיבה הפשוטה שכשאני קם בבוקר שמתי לב שיש לי כאבי ראש מטורפים רק כשאני מדליק את החימום הזה.

5. זה לא באמת מחמם את כל החדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. אינוורטר: עוד לא ירדתי לעומק המוצר, אך מדובר על עלויות גבוהות מאוד של 70-80 ועד 150 אלף ש"ח (נתוני אינטרנט).

למה אתה קורא "אינוורטר"? למזגן בעל פעולה רציפה? אם כן - אז מזגן כזה בכל חדר ועוד כזה בסלון יעלו לך אולי 20,000 ש"ח - אם יש לך 6 חדרים + סלון.

או שאולי התכוונת למשאבת חום? היחידה המרכזית עולה בערך 20,000, ושאר החלקים פחות.

לא מובן לי כיצד הגעת למחירים האלה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מקס, אתה רק גורם לי להיות שלם עם ההחלטה לוותר על הטכנולוגיה הזאת.

מעניין ממה נובעים כאבי הראש שלך. שמעתי על זה לא מעט.

דני, כפי שכתבתי אלו עלויות שאספתי מפורומי בנייה, מאנשים שהתקינו בביתם.

אני די בטוח ששולבו שם משאבות חום.

כמו שעוד ציינתי, חסר לי מידע לגבי חלק מהמערכות. מי שמכיר מוזמן לשתף כדי שאדע יותר.

מה שמפתיע אותי זה שאף אחד לא התייחס למערכות החשמליות שציינתי למעלה.

הטכנולוגיה דווקא לא חדשה בארץ, אז אני תוהה למה זה ככה (מחורבנת? יקרה יותר בפועל?).

קישור לאחד המוצרים: http://www.decoheat.co.il/

תודה,

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לא מזמן אצל יבואן מיצובישי במצגת על מה הם יכולים. יש להם מזגנים שיודעים גם לחמם את המים במקום דוד.

לא יודע עם זה נקרא משאבת חום, אבל היא מסוגלת לחמם בריכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו, בשכונת גילה הגבוהה בירושלים, יש מע' יונקרס. רדיאטורים בכל חדר ובסלון יש 3(כולל יחידה קטנה במטבח המחובר).

מחמם את הבית טוב כבר אחרי 30 דק'.

עובד על גז - עלויות נמוכות ועתידות לרדת עוד בטווח של כ5 שנים, עקב כל הגילויים האחרונים.

צינורות המים שמתחת לרצפה מחממים גם נק' אסטרטגיות שלה, למרות שזה לא טוב כי זה אומר שהבידוד מתחת לרצפה שלנו לא טוב. תמיד יש מים חמים תוך דקה לכל היותר.

לנו יש תרמוסטט עם מעלות. כל המע' נמצאת על קיר חיצוני ומחוץ לבית, הכל בהתקנה זולה ביחס לשאר האופציות. לא יודע איפה בדיוק המינוסים פה.

פעם בשנתיים מגיע טכנאי של אמישראגז ועושה בדיקת דליפות ושסתומים ומאשר. המע' נמצאת אצלנו בשימוש כבר כ8 שנים.

אם יש לך שאלות ספציפיות, שאל ואני אעביר לאבי, שהתקין את רוב המע' לבד ומתחזק אותה בעצמו. (הדבר היחיד שאני זוכר שהוא עושה בקביעות הוא שפעם בשנה-שנתיים פותח את השסתום ברדיאטורים ומרוקן את כל המים לדלי.)

Mazda 2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו קודמי - קודם כל בידוד.

מנסיון אישי - הבית שלנו נבנה עם המון בידוד בקירות ברצפה ובתקרה. לא חסכו בזה.

וגם אני גר על קצה הר עם רוחות מטורפות עד כדי כך שגם בקיץ מספיק לפתוח חלון בשביל לעוף.

התוצאה היא שבחורף אני סוגר דלתות חלונות ותריסים וכמעט לא צריך להפעיל חימום גם בימים הקרים ביותר.

וגם כשכן - מספיק להפעיל שעתיים או שלוש והבית בוער.

שכנים שלי שבנו בפרוייקט אחר חסכו בבידוד ופשוט שפכו בטון.

צריך להכנס לבית שלהם בחורף כדי להבין מה זה קור. וההסקה עובדת נון סטופ.

לגבי האח - זה מעולה לסלון/מטבח ויש צינור שעולה ומסתובב בכל החדרים כך שהחימום עובר לכל הבית ואם שוב, הבידוד טוב, כל הבית חם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה לכולם.

כאמור, הבידוד יקבל דגש מיוחד.

אם יש לך שאלות ספציפיות, שאל ואני אעביר לאבי, שהתקין את רוב המע' לבד ומתחזק אותה בעצמו. (הדבר היחיד שאני זוכר שהוא עושה בקביעות הוא שפעם בשנה-שנתיים פותח את השסתום ברדיאטורים ומרוקן את כל המים לדלי.)

אופציית החימום בגז מתחילה למשוך את תשומת ליבי, אבל עדיין יש לי סימני שאלה לא ברורים גם כלפי המחיר

(משהו אומר לי שגם אחרי שנהיה אימפריית גז, כבר ימציאו איזה אלמנט עבה להשחיל אותנו) וגם לגבי הבטיחות.

אשמח לקבל תשובות בעיקר לגבי עלויות ההתקנה הראשונית ועלויות צריכה, אפשר כמובן גם בפרטי.

תודה רבה,

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, אתה רק גורם לי להיות שלם עם ההחלטה לוותר על הטכנולוגיה הזאת.

מעניין ממה נובעים כאבי הראש שלך. שמעתי על זה לא מעט.

דני, כפי שכתבתי אלו עלויות שאספתי מפורומי בנייה, מאנשים שהתקינו בביתם.

אני די בטוח ששולבו שם משאבות חום.

כמו שעוד ציינתי, חסר לי מידע לגבי חלק מהמערכות. מי שמכיר מוזמן לשתף כדי שאדע יותר.

מה שמפתיע אותי זה שאף אחד לא התייחס למערכות החשמליות שציינתי למעלה.

הטכנולוגיה דווקא לא חדשה בארץ, אז אני תוהה למה זה ככה (מחורבנת? יקרה יותר בפועל?).

קישור לאחד המוצרים: http://www.decoheat.co.il/

תודה,

איתי.

כאבי ראש זה בדרך כלל מהתייבשות.

כנראה שהחימום הרצפתי מייבש יותר משיטות אחרות, או כמו מזגן.

בנוגע לקישור שהבאת - הייתי במקומות עם מוצרים דומים, והדבר הזה פשוט בדיחה.

בירושלים נפוצים יונקרסים למיניהם על סולר וגז, זאת אכן שיטה יעילה,

שכל שנה מתייקרת עוד ועוד יחד עם מחירי הסולר.

אח/קמין זה דבר נהדר כשהוא מתוכנן כמו שצריך, אבל את החסרונות כבר מנית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...