Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק על הקוים, רק על הקוים" התופעה של חניה כפולה

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 1505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה לא בסדר בתמונה? באמת מתוך סקרנות כי לעיתים השעמום גבול בשטויות כבר.

אני גם שונא את זה, אבל הוא החנה ותופס פחות מחניה אחת, לא מפריע לאף אחד למעט, טיפונת גולש לצד הולכי הרכב, לא ביג דיל.

הוא לא כל כך אם בכלל מפריע לתנועת הכביש, אז מה רע באמת?

אז חנה ככה כמה שעות, מי נפגע? גם אם הרכב לפני או אחריו יוצאים, הוא בכל מקרה יוצא באותה התנוחה שבה הוא נכנס ואולי, רכב מיני אחר ייכנס במקומו אבל כך או כך, רק רכב אחד נכנס שם.

יש דברים שלפעמים, אפשר לוותר עליהם - זה אחד מהם.

החלק האחורי שלו בולט לתוך הכביש בצורה כזאת שהוא בטח תופס 30% מהנתיב - הפרעה לנתיב.

תקרא לי קטנוני, אבל זה כן מפריע - אני לא צריך לעצור נסיעה/להאט אותה ולתת זכות קדימה לרכב הבא ממול בנציב הנגדי (כי הנתיב שלי הוא זה שנחסם) בגלל איזה למלם שהחליט שהוא דוחף את הרכב שלו לחור הראשון שהוא רואה, ולא מעניין אותו שהוא בולט לתוך הכביש בצורה ועלול לגרום להפרעה בתנועה.

(וכן, תתפלא, איזשהו טיעון נגד (עתידי) של ״יאללה, 8 בערב ,רחוב מגורים אין פה אף אחד גם ככה אז יסכו מסביב״ הוא טיעון מטומטם - טיעון שבתצורותיו השונות מצביעה על גישה אחת:

הגישה הזאת של ״אז מה קרה ? זה בקטנה, יהיה בסדר, אתה סתם קטנוני״ היא אותה גישה של הסלבריטאים המככבים פה בתמונות פפארצי באשכול.

אני יודע שלא אמרת את זה, אבל אם מבחינתך הב.מ.וו הזאת חונה בצורה תקינה וזה לא מפריע לאף אחד, אז בטח גם דאבל-פארקינג זה תקין מבחינתך נכון ?

״מה קרה ? שיסעו מסביב, על ה*** שלי שהם צריכים להתעכב ועכשיו להתחיל לתת זכות קדימה לכל הבא ממול״

(שיחה בדויה, בין שתי דמויות בדויות, המתרחשת יופ יום במדינה)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה המקורית התלוננת שאין חניה ברחוב והוא חונה בצורה כזאת מספר שעות. בפועל הוא תופס פחות מחניה אחת במקום לתפוס חניה וחצי.

אם כבר הגענו להפרעה לתנועה, נראה שלנתיב הנ"ל ישנה בעיה קשה יותר. 20171106_104723.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה המקורית התלוננת שאין חניה ברחוב והוא חונה בצורה כזאת מספר שעות. בפועל הוא תופס פחות מחניה אחת במקום לתפוס חניה וחצי.

אם כבר הגענו להפרעה לתנועה, נראה שלנתיב הנ"ל ישנה בעיה קשה יותר. [ATTACH]496340[/ATTACH]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

א. במקום שהוא חנה בו, היה יכול לחנות רכב אחר.

עד כאן אין שום בעיה נכון ?

איפה יש בעיה ?

במקום שהוא חנה יכל לחנות רכב קטן יותר (עד כאן טענה דבילית מצידי), רק שמה, הרכב הקטן יותר היה יכול להחנות מבלי לגלוש לנתיב ולהפריע (פוטנציאלית) לתנועה.

הרכב של הבבון ארצישראלי המצוי הזה גדול מדי לחנות שם בצורה תיקנית וחוקית - בן אדם נורמטיבי היה ממשיך ומחפש חנייה אחרת בלי להחנות את הרכב שלו ולהפריע לתנועה.

אבל לא, הוא יחנה איפה שאפשר לדחוף את הרכב מבחינה גאומטרית.

אותו דבר הולך לגבי שני הבבונים שהקפת, רק ששם מדובר במצב שקצת שונה.

ב. אפרופו הבבונים הנוספים, אשתמש בדבריו של אורי חזקיה:

הראשון שחנה ככה ניצל הזדמנות ושם פס, השני שחנה ככה, כנראה נגרר אחריו. לשלישי ? לשלישי כבר כנראה היה חזון.

זה ששני רכבים חונים בצורה לא חוקית לא נותן לגיטמציה לשלישי גם להחנות ככה.

את לא רואה את זה בתמונה, אבל חוץ מחסימת נתיב 2 הרכבים שהקפת גם חונים על אדום-לבן. או שזה בסדר מבחינתך ואני סתם קטנוני ?

אוסיף זאת, אם אני מחנה את הרכב שלי במקום חנייה ובכך אני מפריע לתנועה מפאת גדולו של הרכב, ובאותה חנייה היה יכול רכב אחר (לא סמארט, אבל גם קיה פיקנטו תופס) מבלי לגלוש לנתיב ולהפריע לתנועה - אזי אני חונה שלא כחוק ומפריע לאנשים אחרים לחנות כחוק.

ומדוע ציינתי את מצוקת החנייה ?

שרכשתי רכב אחת הדרישות היו רכב (יחסית) קטן שיותר קל להחנות אותו ממשפחתית סטנדרטית - ככה אוכל לחנות בקלות, גם בחניות צרות, ובלי להפריע לתנועה (וגם להוריד את הפוטנציאל לפגיעה ברכב).

הבחור בב.מ.וו כנראה חשב אחרת - קנה רכב גדול ואכן שם אותו במקום חנייה ״פנוי״ - רק הוא קצת לא הבין שמקום החנייה לא באמת פנוי - הרכב שלו גדול משי לחנות שם בצורה ״תיקנית״

עריכה אחרונה על ידי mp_phonix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גרה ברחוב ללא מוצא עם מצוקת חניה קשה. יש ימים שבערב הרחוב נראה כמו מסלול ג'ימקנה ופחות כמו רחוב. כיוון שכל הדיירים סובלים מאותה מצוקה מתייחסים לנושא עם סבלנות והתחשבות, כל עוד אף אחד לא חוסם\תופס חניה של מישהו אחר. "אדום לבן" זה הדבר האחרון שמעניין פה מישהו.

אז הבימר תפס חניה של רכב קטן, ו..? לרכב קטן יש יותר זכויות כי לך יש כזה? אם ישנה מצוקת חניה אז אתה אמור לשמוח שהוא לא תפס חניה שיכלה להספיק לשני רכבים קטנים בהמשך הרחוב.

אם נושא ההפרעה לתנועה היה כל כך אקוטי הייתי מצפה להתייחסות משמעותית יותר לשני החבר'ה שחסומים את הנתיב כולו ולא לב.מ.וו שתופסת 80% חניה וחוסמת 20% מנתיב חסום גם ככה.

אבל רואים ב.מ.וו שחונה עקום וקצת מפריעה למעבר בנתיב חסום מראש, הרבה יותר כיף להתלונן עליה מאשר על שתי ליסינגטומטיות שחוסמות את הנתיב כולו.

נראה שמדובר ברחוב מגורים שקט, צדדי ואולי אפילו ללא מוצא, אני חושבת שאפשר לגלות קצת יותר סבלנות הדדית.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שמר בחור קיבל את התשובות כהוגן, מבחורה שמבינה עניין.

רציתי לבחון האם ישים לב, אבל כנראה שזוג רכבים שחונים וחוסמים 100% מהנתיב, זה עניין שבשגרה ורק נהג שלדעתו, תופס 30% (מדדת? כי העין עלולה להטעות) ובסה"כ חונה בסדר גמור במקום שיש בו בעיית חניה, הוא מקור הבעיה, מסתבר.

הרכב אינו גורם למפגע או הפרעה ואינו תופס שום 30% שבמיוחד שמדובר על שכונה עם זוג נתיבים בריאים, עוברות אצלכם 250 מכוניות ב 5 דקות מדי יום או טרקטורים או סמיטריילרים? סה"כ תפס מקום הגון, טיפה בולט לא אגיד שלא אבל בהשוואה לאחרים שחוסמים, שהרי הוא מלאך.

מעניין, למה לא פתחת את השרשור על הזוג שחונה וחוסם שם? ברור לי ש BMW זה משהו שגורם לאנטי, אבל עד כדי כך?

עכשיו, הכל בציניות כן כי ברור שאין לך תשובות לזוג הרכבים שפספסת שחוסמים לגמריי את הרחוב שם אז, כל השאר זה שטויות.

*** גם אני גר באשדוד בשכונה מסויימת עם 4 כלי רכב למשפחה וזה כאשר יש לנו 180 חניות, אבל בפועל יש 300 כלי רכב.

attachment.php?attachmentid=496340&d=1509958156&thumb=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה הטיעון שלכם בעצם ?

הוא ראה מקום חנייה פנוי ונכנס - עד כאן בסדר.

נכנס קצת ״עקום״ כי יש מצוקת חניית ברחוב וניצל את ההזדמנות למקום חנייה - עד כאן בסדר.

הוא קצת גלש לנתיב - זה גם בסדר (???)

30% זה הגזמה - אוקיי. אז כמה אחוז זה בסדר ? 20% ? 15%? 10% ? 5% זה כן מתקבל על הדעת ואפשר לחיות עם זה ?

מהי מידת ה״הפרעה״ המקובלת על הדעת והיא סבירה ? כנראה מדובר בעניין סובייקטיבי לחלוטין.

הטענה שלי היא שמבחינתי הוא מפריע לתנועה כי הוא גולש לתוך הנתיב.

העובדה כי בהמשך הרכוב יש 2 רכבים שגם חוסמים נתיב ועוד מוסיפים ״חטא על פשע״ וחונים באדום לבן הופך את זה לקטנוניות מצידי ? זה בסדר כי יש מצוקת חנייה ויש כבר 2 חבר׳ה שלא חונים כחוק אז אני אחנה גם ?

אם מדובר ברחוב ללא תנועה מסיבית (הדבר נכון) כנראה לא מדובר בהפרעה משמעותית לתנועה כי הרי כמעט ואין כזאת והגלישה לנתיב היא התקטננות.

לא התייחסתי לשני הליסינגומטיות כי לא שמתי לב אליהן עד שמורזילקה העירה את תשומת ליבי, כנראה קשור לעובדה שב.מ.וו שחונה ככה מושכת את העין יותר מליסינגומטיות מצויות - כמו שפרארי אדומה שחותכת אותכם בנתיב מושכת את העין יותר ממאזדה ליסינג - כי הן פשוט יותר נפוצות.

תקראו לי קטנוני - בסופו של עניין כנראה הכל סובייקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חה... אצלי בבניין מוכשר הצליח לתפוס 4 מקומות חנייה בעזרת רכב אחד בלבד, שתי חניות טוריות אשר צמודות אחת לשניה, הוא חנה בדיוק באמצע והוא לא אחד מבעלי החיות אשר רשומות בטאבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

87-842-08.jpg

העזתי הפעם, ושאלתי "למה?".

התשובה הייתה, "כי קר".

הנחתי שקר לו, על פי הטבעת, אבל לא הבנתי עדיין למה הוא החנה על הכיכר. עוד אדיוט שעבר הסמכה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...