Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פורטה החדשה vs יונדאי i30

meteor
שימו לב! השרשור הזה בן 4860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה דעתכם על שני הרכבים כחדשים? אני מתכוון לפורטה החדשה ex שיהיה לה שישה הילוכים, ויונדאי inspire i30 הרגילה.

מה דעתכם לגבי איכות, אמינות וביצועים? ומה שלא פחות חשוב - מחירון לאחר כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון מדובר ברכבים מאוד דומים.

היונדאי עדיפה בגלל התנהגות טובה יותר עקב מתלה אחורי מתוחכם וחדשני.

הפורטה בדגם המאובזר תהיה מצויידת יותר וגם היא מציעה תמורה טובה למחיר בנוסף לתא מטען גדול יותר.

איכות וביצועים דומים עד כדי זהות. מבחינת אמינות אני יכול להעיד על היונדאי שבה אני משתמש, רכב שני מאותו סוג ברציפות ובשימוש מסיבי למדי לא נכנס למוסך מעבר לטיפולים שוטפים.

מבחינת מחירון, אני מניח שהתפשטות הפורטה בציי הרכב תשפיע לטובה על המחירון שלה עקב לחצים שונים ומשונים של חברות הליסינג על עורכי המחירונים בכדי לא לשחוק את ערך ציי הרכב שלהם.

שתי המכוניות יהיו בחירה טובה. לדעתי הבחירה הכי טובה היא היונדאי I30 קרוס וואגון שהיא מכונית משפחתית מעולה.

בהצלחה ותתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

ההתלבטות שלי נובעת מכמה סיבות. עד לאחרונה התלבטתי בין יונדאי לקיה, אבל הייתי יותר בכיוון של יונדאי. הבנתי שיונדאי נחשב אמין ובעל ביצועים טובים. מה גם שהוא עכשיו מתחרה עם מזדה על מקום ראשון במכירות. מה שלא אהבתי, זה המחיר של יונדאי הבסיסי, שזה כמעט כמו הדגם המאובזר של פורטה. עוד עניין, זה המראה החיצוני של יונדאי. למרות שזאת לא סיבה לא לקנות את הרכב.

אם להיות יותר מדויק, התלבטתי בין i30 לבין אחת הרכבים של קיה (סיד או פורטה). מה שמשך את תשומת לבי לאחרונה, זה שמגיע דגם של פורטה עם שישה הילוכים. זה אמור לשפר את הביצועים של הרכב. ושוב פעם, המחיר נראה אטרקטיבי ביחס למה שהרכב כולל.

אבל עדיין יש את עניין האיכות והמוניטין. כמו שהבנתי, יונדאי כבר הוכיחה את עצמה מבחינת האיכות והביקוש, וקיה עדיין בתחילת דרכה ויש עדיין סיכון ברכישת הרכב. למרות שיש זינוק גדול ברכישות של קיה, עדיין אי אפשר לדעת מה יהיה המחירון שלה בעוד כמה שנים.

האמת שגם לא שמעתי עדיין תלונות על קיה, גם על הסיד וגם על הפורטה. אבל אשמח לשמוע דעות לגבי הדגם עם שישה הילוכים. האם זה באמת אמור לשפר את הביצועים של הרכב? האם זאת סיבה מספיק טובה ללכת דווקא על הפורטה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני לא יודע אם יצא לך לקרוא את המבחן שעשינו בקארספורום לקיה פורטה. אם לא, קח לך כמה דקות ותקרא.

אני לא חושב שיש סיבה לחשוש מהרכבים של קיה בנושא האיכות. בכל הנוגע לפורטה, אל תשכח שהיא היחידה שמגיעה עם 7 שנות אחריות על המנוע והגיר. יתרון חשוב מאוד בעיניי ללקוח פרטי שרוצה שקט. היא מתומחרת טוב יותר ועד כמה שאני יודע גם מדיניות ההנחות בקיה מתירנית יותר ממדיניות ההנחות ביונדאי. למה? לא בגלל שהרכב גרוע, אלא בגלל החלטה שיווקית של היבואן.

תיבת ששת ההילוכים טרם נבחנה במגזיני הרכב שאני מכיר, כך שאינני יודע להגיד לך כמה משמעותי יהיה השדרוג. אולי כדאי שתבקש נסיעת מבחן ותגלה בעצמך :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה לא בתחילת דרכה, היא כבר יצרן מבוסס עם מוניטין מעולה והרכבים שלה תמיד היו טובים יותר מאלה של יונדאי.

רק מה - היבואן של יונדאי היה אגרסיבי יותר, והצליח הרבה יותר מהיבואן של קיה. זה הכל.

אגב - כשאתה חושב על סחירות עתידית - קח בחשבון עובדה אחת:

היבואנית של יונדאי אינה חברה הנסחרת בבורסה. הם לא צריכים להביא רווחים כלל לחברה אלא רק לקיים אותה.

מכיוון שהיצרן החליט להיות המוביל בישראל מבחינת מכירות, המחירון הוא פיקטיבי לחלוטין והרכבים עפים לליסינג עם הנחות מדהימות של כמעט 30% ממחיר המחירון.

כאשר אתה בא למכור רכב שקנית במחיר מחירון מלא, יש רכב ליסינג שנמכר ב-25% הנחה באותו זמן, ועוד עם פריסת תשלומים נוחה.

לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה זאת יונדאי בתחפושת. קיה היא בבעלות מלאה של יונדאי זה מספר שנים ומשתמשת מבכלולים של יונדאי (הסיד היא רפליקה של ה-i30).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג על הפורטה לפני כמה שבועות, ולפני כמה חודשים על הI30.

אני בפירוש מעדיף את הקיה.

אם מישהו לא יודע איזה אוטו זה, העיצוב הפנימי שלו מזכיר רכבים יותר איכותיים.

מה שכן, הנסיעה בו לא נתנה לי שום השראה לנסוע מהר.

בתוך העיר נסעתי על 40-50 קמ"ש ועל כביש החוף נסעתי על 90-100.

זה רכב שדי הרגיע אותי.

הI30 ממש לא גרמה לי להתלהב.

בגלל שהביצועים של שניהם מעט זהים, לדעתי ההחלטה צריכה במקרה הזה להיות החלטה של טעם אישי.

אני הייתי לוקח את הפורטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר האוטומטי 4 הילוכים של יונדאי שנמצא בשימוש בקיה מעט סרבן בהורדת הילוכים ומרגישים שחסר לו הילוך שכן במהירות 100 קמ"ש הסל"ד כ2900 שזה גבוהה ובכל מהירות מעל זה המנוע די מרעיש. לכן שישה הילוכים אמור לעבוד שקט יותר וכנראה חסכוני יותר.

לכן ממליץ על הפורטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאה של התגובות, אספתי כמה שאלות נוספות.

1. באיזה רכב הנסיעה רכה יותר? ז"א איפה פחות מרגישים כבי לא חלק?

2. האם בשניהם זה בדיוק אותו מנוע? האם יש הבדלים ברעש של המנוע?

3. האם יש הבדל בבידוד של הרעשים בתא הנוסעים?

4. לגבי 7 שנות אחריות בקיה. אם אני לא מתכוון להחזיק את הרכב את כל התקופה, אז בעקרון זה יכול להועיל לי רק ברגע שאני מוכר אותו. כי לקונה ישארו עוד כמה שנים של אחריות. מה שהכי חשוב, זה שבתקופה הראשונה הרכב לא יסבול מבעיות שלא קשורות לגיר ולמנוע. כי בדרך כלל הגיר והמנוע לא מתקלקלים בתקופה ראשונה.

5. באחת התגובות נכתב לגבי ההנחות בקיה. לגבי אזיה הנחות מדובר? כי כשהייתי בסוכנות קיה, המוכר היה די חוצפן ומזלזל. לא היתה שום מילה לגבי הנחות. אלה ההיפך - צריך היה כאילו להגיד לו תודה שהוא מוכן למכור את הרכב במחיר שיש.

6. באיזו מדינה מרכיבים את קיה פורטה ואת i30?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נהגתי בקיה,אבל ה"נוחות" ביונדאי על הפנים,המתלים פשוט לא משכחים את המהמורות,הם פשוט מתרסקים עליהם.

המנוע למיטב ידיעתי זהה לחלוטין,אני מנחש שבקיה הבידוד רעשים קצת יותר טוב כי היא תוכננה לאירופה.

חוץ מזה מכיוון שלגיר עוד שני הילוכים,המנוע בעיקר בשיוט ירעיש פחות.

אם המוכר בסוכנות לא שם עליך,שים את הכסף שלך בסוכנות אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נהגתי בקיה,אבל ה"נוחות" ביונדאי על הפנים,המתלים פשוט לא משכחים את המהמורות,הם פשוט מתרסקים עליהם.

המנוע למיטב ידיעתי זהה לחלוטין,אני מנחש שבקיה הבידוד רעשים קצת יותר טוב כי היא תוכננה לאירופה.

חוץ מזה מכיוון שלגיר עוד שני הילוכים,המנוע בעיקר בשיוט ירעיש פחות.

אם המוכר בסוכנות לא שם עליך,שים את הכסף שלך בסוכנות אחרת.

הקיה סיד תוכננה לאירופה יחד עם ה-I30. הפורטה היא הגירסה שיועדה בעיקר לאמריקה שם מעדיפים סדאן. למעשה היא כלל לא נמכרת באירופה.

בידוד הרעשים זהה ולמעשה גם הנוחות. הן לא מתרסקות אך בהחלט מרגישים את פני הכביש. מצד שני הרכב לא מתנדנד והוא מאוד מרוסן, אני אוהב את כיול המתלים של הרכבים האלה אבל זה לא מתאים לכל אחד כמובן.

אני ממליץ לגשת לסוכנויות המשנה תמיד, הם יותר גמישים ותמיד יציעו אביזרים או הנחות.

בהצלחה ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...