Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לדוד חימום

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 4841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן תראה ...

אני מציע לךלשקול את הדבר הנפלא הזה

שזה מחמם מים על גז.

לא בכל דירה אפשר להתקין אותו.

לי יש בבית מייבש כביסה על גז ואני סופר מרוצה.

יתרון גדול שיש למחמם המים הזה, זה שניתן לקבוע כמה חמים המים שאתה רוצה יהיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם כזה, אבל לקיץ אתה רוצה להשתמש באנרגיית השמש ולכן אתה חייב דוד מים. מעבר לזה אמא שלי לא הכי מסתדרת עם המכשיר גז וכשאני לא בבית היא די תקועה בלי מים חמים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת חימום מים בעזרת גז זה נהדר, זה אחלה ובעזרת השליטה על כמות המים החמים הנידרשת, אולי אולי גם יכול להיות יותר זול מחימום חשמלי. אבל: לצערנו רוב הימים בארץ הקוידש הם שטופי שמש, ודוד שמש ממוצע של 80 ליטר, יחמם את כל תכולת המים שבו לאחר כשעתיים בלבד בחורף הישראלי (רבע שעה בקיץ...). כל ההתקנה הזו לא משתלמת בארץ, במדינות חשוכות שמש אולי כן. בזמנו, כאשר יצאו לשוק מערכות הגז עשיתי מחקר קטן וממש ממש לא משתלם להתקין מערכת גז בארץ, רק בשביל כמות ימי החושך המצטברת בארץ שהיא כאמור כשבוע, בחורף טוב.

אגב, המצב רק ילך ויחמיר מבחינת מחסור ימי החורף הישראלי :cry:.

זכורים לי ימי החורף פעם, לפני עשרות שנים, אשר בהם היה חושך צלמוות והשבועות היו שטופי גשם character08a.gif . אם היית יורק על מישהו, בדרך הכלל היית מוציא לו עין. בדרך כלל לא היה חשמל לחימום והרוב המציא שיטות חימום משלו, מי באמצעות נפט (שהיה נמכר ע"י עגלון עם סוס ועגלה) ומי בעזרת דוודים שאולתרו בבית להבערה באמצעות עץ... bushcraft.gif

אבל זו כבר היסחפות נוסטלגית שלי... oldman.gif סליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי באיזור המגורים, רצוי להתייעץ עם מישהו בתחום.

הקולטים עשויים מ2 סוגים:

נחושת וסקדיול.

נחושת זה מעולה אבל הבעיה שלה זה שהיא צוברת אבנית במהירות ואז הלך הקולט, היתרון זה שהמים מתחממים הרבה הרבה יותר מהר מאשר קולט שעשוי סקדיול.

סקדיול- מתאימים למקומות שיש הרבה אבנית במים, כמו בכפר סבא, ולכן הוא עמיד יותר, אבל הוא מחמם לאט יותר.

הבעיה של הקולטים זה שלפעמים אדם לא מרכיב קולט מתאים לאיזור, כלומר מישהו שנתניה יבוא להתקין בכפר סבא קולט, בנתניה אין הרבה אבנית במים ולכן הוא יתקין לי אוטומית קולט נחושת בכפר סבא שבה יש הרבה אבנית במים, תוך שנה-שנתיים הקולט סתום ואתה יכול לזרוק אותו לפח כי אין אחריות על סתימה בקולט.

תבדוק עם כמה אנשי מקצוע על מה הם מציעים לך, תבדוק בגג על התווית של הקולט של השכנים עם כתוב שזה מסקדיול או נחושת ואז תידע מה מתאים לך.

אני שמעתי דברים טובים על חברת הקולטים "טל סחר".

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לתת אומדן כמה עולה התקנת החימום מים בגז הזה ?

האם יש פתרון לצרכן הקטן (זה שמשכיר דירה, ורוצה מים חמים בצורה מיידית בחורף ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שזה מוציא זרם ממש ממש חלש וגם טוחן חשמל בצורה מטורפת

האם כך הדבר? מישהו יכול לספר מניסיון ?

אני מדליק כ 40-45 דקות דוד בשביל מקלחת יחידה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם קוןלטים אין בעיה, הם נהרסים רק כשיש נזילות.

אני לא חושב שיש צורך ביצרן ספציפי.

שניר- אם אתה מדליק 45 דקות למקלחת יחידה אתה תצטרך להחליף את הפלאנץ', משום שהוא בטוח מלא כולו באבנית.

ידוע לך אולי מתי החליפו לך לאחרונה?

פלאנץ' איכותי יעלה בסביבות ה90-100 ש"ח.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודים כמו מכוניות יש הרבה סוגים כולם נוסעות אבל יש איכות ומחיר לכל דבר.

מאחד שמתעסק בתחום שנים רבות אני יכול להמליץ בעיניים עצומות על "כרומגן" יקר אבל שווה את המחיר.

אחריו בסדר יורד ניתן לקנות אמקור, נמרוד, ראנד, טל סחר וכו'.

אם זה דוד שמש המחירים נעים מ 1500 - 2000 ש"ח תלוי ביצרן, לא הייתי לוקח דודים יותר זולים כי יש קומבינות.

אם זה מחליף חום (נמצא במערכת סגורה בבניינים גבוהים) שבו הדוד נמצא במרפסת שירות בד"כ והקולטים שעל הגג משותפים, המחיר יותר גבוה ויכול להגיע 2000 - 2600 ש"ח המחירים כוללים הרכבה ומע"מ.

דוד חשמל רגיל המחיר בערך כמו דוד שמש בנפחים הגדולים.

אם אחרי כל האמור לעיל יש לך שאלות אתה מוזמן לשאול בפרטי לגביי מחיר ודגם להצעות שקיבלת ואתן לך חוות דעת.

נ.ב

דרך אגב כאשר הפלאנץ מלא באבנית הוא מחמם יותר מהר מים רק שהכמות קטנה יותר יש כאלו שמעדיפים את זה כך.

להדליק 45 דק' למקלחת בריאה בימים כמו עכשיו זה לא הרבה זמן, בהתחשב בטמפ' הכניסה של המים לדוד שהם קרים יותר מהרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שזה מוציא זרם ממש ממש חלש וגם טוחן חשמל בצורה מטורפת

האם כך הדבר? מישהו יכול לספר מניסיון ?

אני מדליק כ 40-45 דקות דוד בשביל מקלחת יחידה ..

ה40 דקות דוד לדעתי טוחנות יותר חשמל...

לי יש אטמור 5KW וזה מוציא זרם סביר, חלש רק כשיש מים קפואים לחלוטין אבל עדיין אפשר להתקלח, לי זה עדיף מלחכות שעה שיהיו מים חמים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אליבבה, האם זה מסובך להתקין ?

יש לי שני ידיים טובות..

והאם יש מקום לקנות עם התקנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה40 דקות דוד לדעתי טוחנות יותר חשמל...

לי יש אטמור 5KW וזה מוציא זרם סביר, חלש רק כשיש מים קפואים לחלוטין אבל עדיין אפשר להתקלח, לי זה עדיף מלחכות שעה שיהיו מים חמים.

היום כבר לא צריך לחכות שעה למים חמים תרכיב טיימר וכשתחזור מהעבודה או כשתתעורר יהיה לך מים חמים.

לפעמים יותר מסובך להרכיב אטמור במקלחת, צריך לעשות קו חשמל בנפרד ללוח לפחות 3X2.5 והארקה טובה.

חוץ מזה אני לא אוהב שיש שקע חשמלי בתוך חדר האבטיה אז מכשיר חשמלי בתור טוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...